Jeden temný trůn přehled

Jeden temný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414880/bmid_jeden-temny-trun-ACN-414880.jpg 4 368 368

Temné koruny série

< 2. díl >

Nastal čas, aby se tři sestry postavily do boje o temný trůn. Po nezapomenutelných slavnostech o Beltainu je zahájen Nástupnický rok a celý ostrov Fennbirn je vzhůru nohama. Budoucnost ostrova je víc než nejasná. Katharina, kdysi nejslabší a nejkřehčí sestra, je silná jako nikdy předtím. Arsinoe odhalila pravdu o svých schopnostech a musí vymyslet, jak ze svého tajemství vytěžit maximum. A Mirabella, kterou všichni donedávna považovali za nejmocnější ze sester a budoucí královnu, čelí nekonečným útokům – útokům, kterým neumí zabránit a které ohrožují lidi blízké jejímu srdci. Boj o korunu už začal, která ze třech sester zvítězí?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

One Dark Throne , 2017


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jeden temný trůn. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (67)

Scheron
09.05.2024 3 z 5

Jedná se o nesmírně neotřelou a originální fantasy, ale je opravdu zvláštně napsaná. Druhý díl byl rozhodně lepší než ten první. A přiznávám se, že stejně jako první díl, jsem tento také četla jen a pouze kvůli královně Katharině. Ne že by v tom nehrálo roli naše společné stejné jméno, ale děj okolo ní je nejzajímavější, charakter má nejlépe vykreslený a v tomto díle je z ní pořádný badass - a nelze jí nefandit. Její kapitoly stejně jako v jedničce táhnou děj dopředu, ale bohužel, stejně jako v jedničce, dostává málo prostoru. Není pochyb, koho autorka protěžuje. Přitom to byly právě pouze její scény, při kterých jsem tajila dech. Kapitoly královny Arsinoe jsou zde opět nejdelší a nejnudnější, i když zápletky související s jejím travičským darem jsou výborné, i její akce i uvažování jsou pro mě trochu snesitelnější než v jedničce. Ale Jules pořád nemůžu vystát. A královna Mirabella zde pro mě byla čistým utrpením. Tak nijakou, nudnou a plochou povahu bez vlastních cílů jsem u jedné z hlavních postav nečekala. To snad všechny vedlejší postavy měly víc charisma, než ona. Za mě je na této sérii zatím nejzajímavější to, jak je děj absolutně nepředvídatelný - a ta zvědavost mě nutí číst dál a dál. No... jsem zvědavá, jak to bude s Kat pokračovat.

Nikidree
21.04.2024 3 z 5

Druhý díl je mnohem lepší než první. Přesto ve mně stále nevzbudil pocit, že by se jednalo o něco úžasného. Dost možná proto, že jsem od toho čekala něco jiného, než se mi dostává.
Těšila jsem se na královny, které si půjdou po krku, které budou kout pikle, vymýšlet plány a dělat podpásovky. Místo toho sleduji příběhy všech možných lidí, kteří někdy s královnami ani nemají moc společného.
Neříkám, že je to špatné. Jen tu opravdu sedí kategorie pro mládež, kam už holt nespadám.
V sérii plánuji pokračovat, protože mě zajímá, jak to dopadne.


mischamys98
24.01.2024 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil o dost víc, než ten první. Hltala jsem každou stránku a občas napětím skoro nedýchala. Některé z postav jsem si velmi oblíbila, což se mi u knih často nestává. A ten konec? Jsem z něj docela v šoku. Určitě si přečtu i další díly.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (36. týden)

01.09.2019


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Jeden temný trůn v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených520x
ve Čtenářské výzvě53x
v Doporučených35x
v Knihotéce336x
v Chystám se číst275x
v Chci si koupit109x
v dalších seznamech5x

Štítky knihy

kouzla magie pro dívky jedy

Autorovy další knížky

Kendare Blake
jihokorejská, 1981
2013  80%Anna krví oděná
2019  80%Tři temné koruny
2013  72%Dívka z nočních můr
2019  84%Jeden temný trůn
2020  83%Dvě temné vládkyně