Dvě temné vládkyně

Tři sestry už své karty vynesly. Další královna však svou partii teprve rozehraje! Královna Katharina konečně získala korunu, královstvím se však nesou nespokojené hlasy a jejich volání každým dnem sílí. Mirabella a Arsinoe se ukrývají na pevnině a každou noc prožívají svou vlastní noční můru. Zjevuje se jim přízrak proslulé Modré královny, jenž svým kostnatým prstem ukazuje k moři a dává jasný pokyn: vraťte se na Fennbrin. Chystá se povstání, s nímž má Modrá královna možná víc společného, než by kdokoli hádal… nebo čekal...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434050/dve-temne-vladkyne-oC9-434050.jpg 4.3105

Temné koruny 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Two Dark Reigns, 2018

Kniha Dvě temné vládkyně

Alíček83

Příběh se mi moc líbí i všem královnám fandím. Akorát jsem myslela, že je to trilogie a na konci jsem byla zklamaná, že se nic nevyřešilo. Všechny problémy, co vyvstali na začátku této knížky zůstali. Nejvíc fandím Billimu a Arsinoe, snad se těmto dvěma nic nestane a budou spolu. Kniha se dobře čte.

Bettybook

Rozjezd trošku pomalejší, ale pak to bylo nabušené akcí. U konce jsem koukala s otevřenou pusou. Předpokládám, že v posledním díle si pro nás Kendare Blake připraví opravdu něco epického.

BetyN.

Jedna z mých neoblíbenějších YA fantasy sérií. Miluji postavy, svět i příběh. Vždy dostanu pořádnou dávku dobrodružství, magie i lásky. Tentokrát sice chvíli trvalo, než se příběh rozjel, ale pak to vážně stálo za to. I když první díl u mě stále vede. Moc se těším na závěrečný díl.

_Bára_

Nejlepší díl z celé série. Moc se mi líbilo propojení s historií. Mnohem víc jsem si oblíbila Arsione a Mirabella na konci hodně klesla. Katharina byla stejná jako předchozí díly, nemám ji ráda, takže jsem nevěnovala takovou pozornost, ale musím říct, že v tomto díle měla zajímavé chvilky. Konec možná lehce uspěchaný, a místy zamotaný, ale dalo se to. Těším se na další díl, a doufám že u nás vyjde i trilogie co předchází tomuto ději. Poměrně dobré fantasy.

ydnac

Tahle série se fakt čte úplně sama :-)
Bavilo mě dozvídat se o Modré královně, o povstání s Jules a jsem zvědavá jak to se sestrami dopadne :-) no a najednou byl konec a já si jen řekla : "sakra kdy bude ten poslední díl " :-)

vandalindakova
29.12.2020

I ke třetímu dílu jsem se stavěla stále dost opatrně, protože jsem nechtěla zase spadnout na úroveň prvního dílu. A možná díky tomu mě to zase vůbec nezklamalo. Naopak byl tento díl zase o chlup lepší, a já jsem si čtení opravdu užívala.
Autorka píše hrozně čtivě, takže člověk do ruky vezme skoro 500 stránkovou bichli, ale nakonec to přečte jako nic. Dost tomu pomáhá i formát, který tato kniha má.
Nejvíc se mi líbila mysteriózní atmosféra, kterou tenhle příběh měl prakticky po celou dobu. Vše bylo tajemné až lehce strašidelné. Upřímně jsem si myslela, že příběh nemůže mít více zápletek, které do teď měl. A ono ejhle. Zamotala se nám tu minulost, která dost ovlivňuje aktuální dění na ostrově Fennbirn. A značná část je věnována právě pátrání v minulosti. Za mě bylo velmi zajímavé sledovat minulé královny, tradice a kde to všechno vlastně vznikalo. Vytvořenému světu to dávalo další rozměr.
Dokonce mi tady začínalo být trochu líto Katariny, kterou jsem nemohla vystát!
Jednotlivé linky tu celou dobu byly oddělené a já tedy často přemýšlela, jestli se vyřeší navzájem až se propletou, nebo ne. Pár problému se sice vyřešilo, nebo alespoň posunulo. Spousta z nich ale zůstává stále nevyřešená a tajemná.
A nevím jestli je to zrovna milé, ale po totálně zvratném konci (jako vždy K. Blake, že?) mám takovou předtuchu, že s posledním dílem si objednám balík kapesníků k tomu. Ale uvidíme.
No a proč to pořád není na plné hodnocení. Za prvé se mi nelíbí, jak spisovatelka zobrazuje všechny mužské postavy. Jakože z nich mám pocit, že všichni musí být sukničkáři, podřadná paka apod...což teda není moc reálný ne? No a tím druhým důvodem jsou klišé scény, které se tam párkrát objevily.

andrejci
23.12.2020

Na tento díl jsem se moc těšila. Ale bylo pro mě lehkým zklamáním. Děj mi přišel takový táhlý a chyběla mi tam ta akce a napětí jako v předchozích dílech. Celkově mi tento díl přišel takový zbytečný. Samozřejmě tam bylo pár věcí které byly zajímavé a překvapivé a jinak nic moc. Informace o historii ostrova za mě byly super. Ty jsem si moc užila. Hlavní postavy pro mě byly takové nemastné, neslané. Posledních 100 stránek se mi, ale moc líbilo a musím říct, že díku tomu se těším na další díl a jsem zvědavá jak to celé dopadne. Co se mi ještě líbí je obálka.

eliska2126
17.12.2020

Tak a máme tu třetí díl Tří temných korun. Ještě nás čeká poslední a na ten si chvíli počkáme.
Tenhle díl byl trošku pomalejší, než ten předešlý, ale i tak to bylo skvělé čtení. Příběh se neustále vyvíjí, je skvělé, že se postavy dostávají do nových situaci a musí čelit novému nebezpečí, které se začíná ozývat z minulosti.
Zvraty byly překvapivé, takže mě to neustále pohánělo číst dál. Poznáváme zde také více historii ostrova a do děje nám vstupují nové postavy.
Už vám ale nechci prozrazovat víc. To si prostě musíte přečíst!