Tragická historie nás dvou

Brie je šestnáct a právě se oficiálně a neodvolatelně stala jednou z M&M – mrtvých a mrtvějších. Jacob jí oznámil, že už ji nemiluje a Brie z toho puklo srdce. Doslova. Teď se musí vyrovnat s tím že, její pozemský život skončil. A aby se její život posmrtný pohnul někam dál, musí překonat pět stádií smutku. S tím jí má pomoci Patrick – záhadný kluk, o kterém neví vůbec nic. Když tak z výšky pozoruje, jak se její rodina pomalu rozpadá a zjišťuje, že Jacob a její nejlepší kamarádka před ní skrývali zdrcující tajemství, začne tušit, že posmrtné pohody a klidu se jen tak nedočká. Může vůbec začít znovu, když má srdce ještě pořád (a doslova) na dva kusy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346364/tragicka-historie-nas-dvou-Ubk-346364.jpg 4.141
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno · Fragment (ČR)

The Catastrophic History of You and Me · 2012

Kniha Tragická historie nás dvou

Veruu95

Příjemný příběh, neotřelý nápad. Občas jsem se sice v ději trochu ztrácela a některé věci nebyly úplně objasněny, ale to jsem ochotná odpustit, protože příběh je podařený a nese v sobě hezké poselství. Postavy jsem si moc oblíbila, hlavně Patricka, ty jeho vtípky neměly chybu. Taky kladně hodnotím názvy a úryvky v písniček v textu a jako názvy kapitol - bylo to fajn oživení a některé si teď pouštím :D
Kdyby se dala dát půl hvězdička, dala bych 4,5*. V knize ale pozitiva převažovala, takže zde dávám 5*.
Když po knize sáhnete, nebudete litovat :)

DarkAnn

Perfektní kniha. Vlastně ani nemám, co říct, autroka mi doslova vzala slova z pusy.
Doporučuji všem :)

Luckyes

Vždy si u knihy čtu anotaci a po přečtení anotace u této knížky jsem přesně věděla, co se bude dít a s nadšením jsem se dala do čtení. Příběh naprosto úžasný mi postupně ukázal, že nevím vůbec nic, že jsem anotaci pěkně naletěla, a že pořád existují knížky, u kterých se nedá od první věty odhadnout, jak to skončí.

Peťule159
25.05.2018

Bylo to ... No, prostě boží :-) Napínavé, boží, skvěle, boží a.....navíc úplně jiné než jsem čekala. Styl psaní se mi moc líbil....teda někdy to bylo docela zapletené...Ale jinak fakt super čtení.:-) :-) :-)

Turiel11
18.04.2018

Nádherná, nádherná, nádherná kniha! Mrkla na mě, líbila se mi její anotace a já si ji bez jakýchkoliv očekávání koupila. O to víc jsem byla překvapená, jak moc mě kniha oslovila. Styl autorčina psaní mě ihned okouzlil. Brie je neuvěřitelně vtipná a stejně tak Patrick. U knihy jsem se smála, bavila i jsem si poplakala. Přiměla mě přemýšlet nad sebou a životem. Stala se jednou z mých nejoblíbenějších knih a vím, že se k ní vrátím. Jestliže měla kniha nějakou chybu, tak jsem ji buď nenašla nebo mi byla úplně jedno. Doporučuji všem romantickým duším, které věří na věci mezi nebem a zemí.

Aires
11.11.2017

Zajímavá kniha o tom, že i duchové mohou milovat, cítit a prožívat :) Kniha je napsaná z pohledu náctileté hrdinky a stylem psaní to připomíná smršť jejích myšlenek a vtipných hlášek :) Mě to celkem vyhovovalo, ale někoho to může zaskočit. A občas mi přišlo, že mi něco důležitého v knize uteklo a v ději něco důležitého chybělo. A tím důležitým je asi vysvětlení. Je fajn rozhodnout se, že chcete napsat knihu o dívce, která se stala duchem. Ale nemůžete to do příběhu mrsknout jen tak. Jsou tu otázky- proč? Kdo jsou mrtví a ještě mrtvější? Proč je duchem jenom někdo? Jaká má tento svět pravidla?

warca
21.10.2017

Napadité, originální. Jen mi to přišlo až moc zamotané. Kniha mě moc nebavila. Možná je spíš pro mladší čtenářky.

peitho.1
17.10.2017

Celkem originální námět, i když místy bych si představovala trochu jiné pojetí, podle mě se dal potenciál využít lépe, ale zase musím ocenit čtivost, zamilovala jsem se do Patricka a líbil se mi závěr, takže i když to vypadalo jen na 4*, tak nakonec s odřenýma ušima 5*.

Autor knihy

Jess Rothenberg
americká

Kniha Tragická historie nás dvou je v

Právě čtených1x
dalších seznamech3x