Oko za oko

Velké holky nepláčou, ale vezmou svůj osud pevně do rukou. Ostrov Jar není jen idylické místo na dovolenou, ale to vědí pouze ti, co na něm žijí. Kat, Mary a Lillia chodí na střední školu, ale to je asi to jediné, co mají společného. Tedy kromě touhy pomstít se. Pomstít se těm, kteří je šikanovali, vysmívali se jim a udělali jim ze ... celý text

Velké holky nepláčou, ale vezmou svůj osud pevně do rukou. Ostrov Jar není jen idylické místo na dovolenou, ale to vědí pouze ti, co na něm žijí. Kat, Mary a Lillia chodí na střední školu, ale to je asi to jediné, co mají společného. Tedy kromě touhy pomstít se. Pomstít se těm, kteří je šikanovali, vysmívali se jim a udělali jim ze života peklo. Špatné věci se totiž stávají i hodným holkám. Ale i hodné holky se umějí bránit. A tyhle tři dohromady? Jsou schopné čehokoli… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323370/oko-za-oko-x5H-323370.jpg 3.972
Série:

Oko za oko (1.)

Originální název:

Burn for Burn (2012)

Žánr:
Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Přidat komentář
jana1139
13. srpna

Jsem jediná, kdo na konci knihy viděl Carrie? :-D jinak super kniha, těším se na pokračování :-)

lumiluvi
06. srpna

Dobrá kniha, těším se na pokračování, ze začátku se mi postavy pletly, ale pak jsem se zorientovala. Dobrý nápad :D

bookmania
04. srpna

Nemůžu ani slovy vyjádřit, jak moc se těším na další díly!!! Tahle kniha se mi velmi líbila. Byla poutavá,zajímavá a téma pomsty je dokonalé...

Mia980
28. července

Knížka byla krásná, moc mě chytla... nemůžu dospat do 29.9, kdy vyjde druhý díl... Jinak ke knížce... to, co holky dělaly, mi přijde cool, ale sama bych si na to netroufla :D
Lillia mi přijde taková... no nevím, prostě to hrala na obě strany...
Kat... to, jak se chovala, bylo sice cool, ale zase, bylo to nebezpečné...
Mary mi přišla normální... možná trošku labilní, ale co. Byla do Reeva zamilovaná...
A taky, pridavam se k Any27, jsem zrala Alexe celou knihu *-*... i když vypadal jinak, představovala jsem si, ze vypadá jak Dalibor Slepcik :3

luciefeix
08. července

Kniha která mě překvapila

Any27
06. července

Moc pěkná knížka! Jak už jsem od Jenny očekávala, kniha byla moc čtivá. Ze začátku se mi tedy trochu Mary, Kat a Lilian pletly, ale časem jsem si zvykla. Konec mě nelákal na další díly a jsem zvědavá, co všechno se v nich dozvím!
Jinak...víme všichni o Alexovi...doufám, že nejsem sama, která ho žrala celou knížku :D

Samira
24. června

Výjimečně čtivé, nevýchovné a svěží. Úplně vidím, jak bych si ji dříve užila. I teď jsem knihu přečetla v rekordním čase. Závěrečný směr knihy však přinesl otázky, zaprvé jsme teprve na počátku, protože ač první díl obsahoval nespočty dějů viděných očima tří hrdinek a velmi umně pracoval s flashbacky, tak daleko se nedostal a mnohé je třeba odhalit a vyřešit.
Za druhé - tento bod zatím vnímám spíše negativně. Jak se autorkám podaří pracovat s vloženým nadpřirozenem, upřímně doufám, že nedostane větší prostor.
Třetím bodem je pak nejednoznačnost všech postav, které naopak vnímám velmi pozitivně, tady není nikdo úplně zlý nebo hodný, ani naše hrdinky nejsou zdaleka žádné květinky.
V každém případě se velmi těším, kam nás následující díl zavede, už aby byl!

TerraNova
12. června

Knížka mě naprosto bavila. Je psaná ze tří pohledů a musím uznat, že nejzajímavější je asi pohled Lillie. Mary mi přišla - a i po konci prvního dílu přijde - divná (mám u ní dvě teorie - buď je nadpřirozená nebo je schizofrenik, kdo ví) a Kat je taková rebelka. Lillie mi přišla fajn, ale z jiného pohledu mi její chování přišlo celkem nesympatické a rozmazlené, takže ani nevím, co si o ní myslet. Ze začátku se možná příběh zdá nudný, ale od poloviny to nabere grády a rozjede se to. Na začátku je vlastně vysvětlování, co se stalo těm třem a pokračuje to až na konec, kde je zvrat - asi nejzajímavější část knížky, hned po vyprávění, proč se chtějí pomstít.
Takové menší minus je, že první polovina knihy je fakt celkem nudná, protože se tam nic moc neděje. Pak taky to, co se stane na konci knihy. Celkem nechápu Mary, asi (doufám) nebudu jediná.
Uznávám, kniha asi nebude bavit každého, ale mě v celku bavila a těším se na další díly.

Teniskaha
02. června

Ten styl mě prostě nudil a zklamal. Nejlepší na celé knize byly ty dvě básničky. Krásné. Přečetla jsem si kvůli autorčiným předešlým knihám. Další díly si přečtu, protože mě zajímá, jak to dopadne.

kendllajf
27. května

Velmi pěkná kniha, která mě ze začátku nijak netáhla k sobě ale děj je docela dobrý.

warca
24. května

Přestože mě nenadchla tak moc jako předchozí autorčiny knihy, za přečtení určitě stála. Hlavní postavy byly fajn a hlavně mi nedělalo problém se začíst. Jejich odplata mi přišla docela dost krutá...
A trochu mě zmátly Mariiny "magický schopnosti", protože na ně jsem opravdu nebyla připravená.
Jsem zvědavá, jaké novinky přinese další díl...

d.jany
15. května

Knížka byla fajn. Hezky se četla, ale musím se přiznat, že Všem klukům, které jsem milovala je lepší. Celkem mě zmátlo, že tam bylo, že Lilia je asiatka a má blond vlasy. Možná tam byla chyba, ale nesedí mi to. Je to maličkost, takže o tohle bych se moc nezajímala. Přece jen kniha byla super. Nejvíc mne bavily kapitoly z pohledu Lilie. A co bych pochválila, tak je, že konec neočekáváte.

Christianne.K
09. května

Knížka mne moc bavila bylo to takové zajímavé téma:).Zároveň to nebylo nic extra nového ,ale styl psaní mi sedl. Kniha byla docela čtivá. Prostě skvělé čtení do autobusu:))). Jen škoda ,že ještě nevyšly další díly série:(. Ze začátku jsem se na knihu dívala tak ,že bych dala tři hvězdy ,ale když se mi to uleželo v hlavě přišla mi ta kniha o něco lepší. Proto dávám čtyři hvězdy. CH. K.

LilianaFalcon
04. května

Dve hvezdicky by byly malo. Proste stredoskolske intriky na, ktere jsme zvykly z americkych filmu. Bylo to hezky ctive napsane, ale muj salek kavy to zrovna nebyl...
I kdyz Jenny Han umi postavy napsat naprosto skvele.

MiaCooperová
11. dubna

Moc pěkná kniha. :-) S tématikou pomsty jsem četla takovou knihu vůbec poprvé, a protože jsem nečetla Všem klukům, které jsem milovala, byla pro mě i jedna z autorek taková...známá i neznámá (jestli víte, co myslím). :D Ale teď k postavám-nejraději jsem četla kapitoly z pohledu Mary. Byla mi sympatická a zažila jsem něco podobného jako ona. Rozhodně se ale těším i na další díly. :D Jsem zvědavá, jak to dopadne. ;)

Acinore
26. března

Přečteno za noc, takže musim dát 4*, i když děj docela jednoduchý :-) ale pěkný a to mi dávno není -náct

šipulka
26. března

Perfektní

ivousekk
15. března

Velmi čtivé. I když už dávno nepatřím mezi náctileté a trable středoškoláků už řešit nemusím, kniha se mi četla dobře a byla jsem zvědavá, ja se vše bude vyvíjet dál. Knížka byla příjemným oddychem mezi thrillery a detektivkami :) Jen škoda ten otevřený konec a že a další díl musím čekat. Nerada čtu jednotlivé díly s velkým odstupem a proložené jinými knihami, protože si už pak nepamatuji detaily a hůř se navazuje.

veronika0382
14. března

Příběh je velice čtivý, zhltla jsem ho za jedno nedělní odpoledne. Jen ten závěr mě trošku zklamal - i když chápu - pokud se chystají další díly, tak to byl nejspíš záměr. Prostě vás to donutí si koupit další díl, protože - předpokládám, v něm bude teprve to rozuzlení.... více v mojí recenzi zde: https://knihynacestach.blogspot.cz/2017/04/oko-za-oko.html

Kitty18
12. března

Jednou z mých oblíbených autorek je Jenny Han. Jakmile jsem zjistila, že má vycházet nová knížka, na které spolupracovala Jenny, věděla jsem, že si ji musím hned mít. Od této knížky jsem čekala asi trochu víc, ale neříkám, že byla špatná to ne. Knížka má zajímavý konec, který jsem opravdu nečekala a vypadá to, že spisovatelky mají v příštím díle více ten konec rozvinout a vysvětlit, což mě celkem zajímá jak to tedy dopadne. Tak opravdu doufám, že příští díl bude lepší než tenhle jinak mě tato série zklame.