Oko za oko

Velké holky nepláčou, ale vezmou svůj osud pevně do rukou. Ostrov Jar není jen idylické místo na dovolenou, ale to vědí pouze ti, co na něm žijí. Kat, Mary a Lillia chodí na střední školu, ale to je asi to jediné, co mají společného. Tedy kromě touhy pomstít se. Pomstít se těm, kteří je šikanovali, vysmívali se jim a udělali jim ze života peklo. Špatné věci se totiž stávají i hodným holkám. Ale i hodné holky se umějí bránit. A tyhle tři dohromady? Jsou schopné čehokoli…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323370/oko-za-oko-x5H-323370.jpg 4123
Série:

Oko za oko (1.)

Originální název:

Burn for Burn (2012)

Žánr:
Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Přidat komentář
annanas67
27. února

Už je to ňáký čas co jsme četla knížku od Jenny Han Všem klukům, které jsem milovala. Přála jsem si přečíst i tuhle, ale pak to ňák vyšumnělo a já se k ní nedostala. Až teď po době mi přistála v rukou a já se rozmýšlela zda ji číst? Přece jen už mě dívčí romány moc nebrali, neměla jsem žádná očekávání a možná i právě proto mě knížka tolik dostala. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, opravdu povedené. Ač mi ze začátku lezla Lillie, Cat i Mary, která se furt nedokázala vymáčknout na nervy, nakonec jsem si k nim cestu našla a oblíbila si je. Jen Nadia a její upřímná láska a oddanost své starší dokonalé sestře mi přijde zvláštní. Co nejdřív si určitě přečtu druhý díl a knihu moc doporučuji. Jen doufám že Mary nemá žádnou magickou schopnost, to by mě naštvalo, tohle je spíš reálný příběh a zatáhnout do toho fantasy by mě zklamalo.

fanda78
12. ledna

Příběh je vyprávěn z pohledu tří dívek. Čtenář tak má možnost zjistit, jak na určité situace nahlíží ta či ona postava.
Příběh jako takový je super! Kniha se čte velmi dobře. Je vidět, že autorská dvojice si dala práci s promyšleností příběhu. Skvělý počin!!

Vikos
09. ledna

Skvělá skvělá a skvělá! Tahle knížka mě totálně pohltila a moc se mi líbila. Postavy jsou suprový! Nevím co dodat. :D

Sisinka05
09. ledna

Zajímavá kniha. Celkové hodnocení knihy se mi po celou dobu čtení pohupovalo mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale potom konci? Takovýhle konec jsem teda vážně nečekala.
Celá knížka je napsaná velice čtivě, stránky vám ubíhají, a vy si ani neuvědomíte, že jste na konci. Jedna z věcí, která mi ale trochu vadila, byl pomalý rozjezd. Vlastně celá půlka knížka je o tom, jak se dívky seznamují, a v té druhá půlce se už konečně začíná něco dít. Bojím se, že další díly budou stejně nudné, jako první půlka této knihy.
No uvidíme, do dalších dílů se chci stoprocentně pustit, protože jsem zvědavá jak se nakonec příběh vyvine, a jak se mi tahle série bude líbit
Hodnocení: Slabší 4*

Verasnížek
29.12.2017

Úžasný nápad :D

Litocha
21.12.2017

Napsáno to bylo poutavě, ale nějak mě na těchhle knížkách nebaví ta hysterie kolem amerického fotbalu / roztleskávaček / královen plesů - to fakt běžní američtí středoškoláci nemají jiné starosti?
Nejsympatičtější z trojlístku mi byla Lillia - i když já mít takovou "kamarádku" jako Rennie, dávno ji pošlu do háje nebo se budu chtít pomstít spíše jí. Některé věci byly matoucí - Alex, pomsta, která vyšuměla do ztracena, Mary a její schopnosti. A jedna z těch pomst byla pro mě teda dost přes čáru.
Pokud se mi ale dostane do ruky další díl, nejspíš si ho přečtu, hlavně abych zjistila, jak je to teda s tím Alexem...

P.S. Líbí se mi, že obálka koresponduje se vzhledem holek, to zdaleka nebývá pravidlem...

TimetoStyle
17.10.2017

Ze začátku jsem měla strašný problém se jmény, ale nakonec jsem se v nich už vyznala. Další povedená knížka od Jenny Han :-) Dávám *****

Pedruska01
16.10.2017

Kniha dokáže strhnout a upoutat, dobře se čte. Musím přiznat, že jsem ze začátku měla v děvčatech trochu zmatek, ale po pár kapitolách mi naštěstí bylo vše jasné. V Alexovi jsem se nedokázala vyznat, a to mi vlastně vydrželo až do konce knihy. Ke komu vlastně teda choval city? Lil nebo Kat? Co to vlastně rozjel mezi tím trojlístkem? Sice se mi to nepodařilo objasnit, ale oblíbila jsem si ho a bylo mi ho dost líto v průběhu pomsty, a to nebyl ani konec.
Nejvíc jsem si oblíbila čtení kapitol Lil - nejspíš proto, že byla v centru dění mezi všemi důležitými postavami - dozvěděla jsem se nejvíce informací. Nejhůř na to byla Mary. Lezlo to z ní jako z chlupaté deky, ale během toho jejího vyprávění jsem věřila, že v tom prohnilým Reevovi, někde hluboko uvnitř skutečně něco lidského je. No, snad.
Čekala jsem "reální příběh", ale jak je vidět, bude to nejspíš zahuštěný kapkou magie? Je to překvapení, které nikdo nečeká, dokud se k tomu nepročte, ale výrazně mi to nevadilo.
Skončilo to v takovém bodu, kdy čtenář chce okamžitě sáhnout po dalším pokračování. Jsem na to fakt moc zvědavá, kam je prvotní pomsta zavede.

Dakarianna
15.10.2017

Chtěla jsem si přečíst něco od Jenny Han, ale její kniha Všem klukům, které jsem milovala mě svou anotací moc nazaujala. Nicméně tato anotace ano, takže jsem se do knihy pustila a moc mě bavila. Je to příjemné, pohodové čtení a stránky vám ubíhají pod rukama. Co si budeme povídat, není to žádný literární zázrak, na to je to trochu jednoduché. Ale četlo se mi pěkně, jen ze začátku se mi holky trochu pletly.

Francesca14
17.09.2017

Dala bych spíš tak 3,5 hvězdy... Knížka se dobře četla a byla jsem docela zvědavá na konec, ale jinak mě knížka ničím moc nezaujala. Konec byl poměrně dobrý a jelikož není uzavřený, tak si asi přečtu i další díl. Jinak ale oddechovka, s dalšími americkými klišoidními prvky jako roztleskávačky a sportovci a podzimní ples, což jsou věci, které mě už začínají poměrně štvát.

Alethea_k
13.09.2017

Skvělá oddechovka. Děj sice není nikterak originální, ale vykreslení pocitů jako: zlost, beznaděj, touha po pomstě, strach a podobně, vám dá iluzi, že čtete nejlepší knihu na světě. Skvělá věc na jedno odpoledne. Sice netuším, o čem budou další díly, ale rozhodně si je chci přečíst.
Postavy jsou úctyhodně vykresleny, každá jiným způsobem. Lillia - typická Lara Jean, akorát dokáže cítit i zlost a touží po pomstě, Mary - charakterově nemastná neslaná, ovšem její minulost je gró velké části příběhu a dokáže zaujmout. No a Kat? Tu jsem si zamilovala ze všeho nejvíc. Nebojácná, odhodlaná a charakterově nejzajímavější, zároveň jako postava nejreálnější z celé knihy.
Oceňuji prvky podivna a záhady, která se objevuje na konci.

oolinkaa
03.09.2017

Cekala jsem vic, po par strankach kniha zavrena, neoslovilo me to..proto nebudu ani hodnotit..asi sem z tohoto zanru uz vyrostla..ale pritom YA knihy mam rada..:) skoda no..zkusim jeste jine knihy od autorky

jana1139
13.08.2017

Jsem jediná, kdo na konci knihy viděl Carrie? :-D jinak super kniha, těším se na pokračování :-)

lumiluvi
06.08.2017

Dobrá kniha, těším se na pokračování, ze začátku se mi postavy pletly, ale pak jsem se zorientovala. Dobrý nápad :D

bookmania
04.08.2017

Nemůžu ani slovy vyjádřit, jak moc se těším na další díly!!! Tahle kniha se mi velmi líbila. Byla poutavá,zajímavá a téma pomsty je dokonalé...

Mia980
28.07.2017

Knížka byla krásná, moc mě chytla... nemůžu dospat do 29.9, kdy vyjde druhý díl... Jinak ke knížce... to, co holky dělaly, mi přijde cool, ale sama bych si na to netroufla :D
Lillia mi přijde taková... no nevím, prostě to hrala na obě strany...
Kat... to, jak se chovala, bylo sice cool, ale zase, bylo to nebezpečné...
Mary mi přišla normální... možná trošku labilní, ale co. Byla do Reeva zamilovaná...
A taky, pridavam se k Any27, jsem zrala Alexe celou knihu *-*... i když vypadal jinak, představovala jsem si, ze vypadá jak Dalibor Slepcik :3

luciefeix
08.07.2017

Kniha která mě překvapila

Any27
06.07.2017

Moc pěkná knížka! Jak už jsem od Jenny očekávala, kniha byla moc čtivá. Ze začátku se mi tedy trochu Mary, Kat a Lilian pletly, ale časem jsem si zvykla. Konec mě nelákal na další díly a jsem zvědavá, co všechno se v nich dozvím!
Jinak...víme všichni o Alexovi...doufám, že nejsem sama, která ho žrala celou knížku :D

Samira
24.06.2017

Výjimečně čtivé, nevýchovné a svěží. Úplně vidím, jak bych si ji dříve užila. I teď jsem knihu přečetla v rekordním čase. Závěrečný směr knihy však přinesl otázky, zaprvé jsme teprve na počátku, protože ač první díl obsahoval nespočty dějů viděných očima tří hrdinek a velmi umně pracoval s flashbacky, tak daleko se nedostal a mnohé je třeba odhalit a vyřešit.
Za druhé - tento bod zatím vnímám spíše negativně. Jak se autorkám podaří pracovat s vloženým nadpřirozenem, upřímně doufám, že nedostane větší prostor.
Třetím bodem je pak nejednoznačnost všech postav, které naopak vnímám velmi pozitivně, tady není nikdo úplně zlý nebo hodný, ani naše hrdinky nejsou zdaleka žádné květinky.
V každém případě se velmi těším, kam nás následující díl zavede, už aby byl!

TerraNova
12.06.2017

Knížka mě naprosto bavila. Je psaná ze tří pohledů a musím uznat, že nejzajímavější je asi pohled Lillie. Mary mi přišla - a i po konci prvního dílu přijde - divná (mám u ní dvě teorie - buď je nadpřirozená nebo je schizofrenik, kdo ví) a Kat je taková rebelka. Lillie mi přišla fajn, ale z jiného pohledu mi její chování přišlo celkem nesympatické a rozmazlené, takže ani nevím, co si o ní myslet. Ze začátku se možná příběh zdá nudný, ale od poloviny to nabere grády a rozjede se to. Na začátku je vlastně vysvětlování, co se stalo těm třem a pokračuje to až na konec, kde je zvrat - asi nejzajímavější část knížky, hned po vyprávění, proč se chtějí pomstít.
Takové menší minus je, že první polovina knihy je fakt celkem nudná, protože se tam nic moc neděje. Pak taky to, co se stane na konci knihy. Celkem nechápu Mary, asi (doufám) nebudu jediná.
Uznávám, kniha asi nebude bavit každého, ale mě v celku bavila a těším se na další díly.

kendllajf
27.05.2017

Velmi pěkná kniha, která mě ze začátku nijak netáhla k sobě ale děj je docela dobrý.

warca
24.05.2017

Přestože mě nenadchla tak moc jako předchozí autorčiny knihy, za přečtení určitě stála. Hlavní postavy byly fajn a hlavně mi nedělalo problém se začíst. Jejich odplata mi přišla docela dost krutá...
A trochu mě zmátly Mariiny "magický schopnosti", protože na ně jsem opravdu nebyla připravená.
Jsem zvědavá, jaké novinky přinese další díl...

d.jany
15.05.2017

Knížka byla fajn. Hezky se četla, ale musím se přiznat, že Všem klukům, které jsem milovala je lepší. Celkem mě zmátlo, že tam bylo, že Lilia je asiatka a má blond vlasy. Možná tam byla chyba, ale nesedí mi to. Je to maličkost, takže o tohle bych se moc nezajímala. Přece jen kniha byla super. Nejvíc mne bavily kapitoly z pohledu Lilie. A co bych pochválila, tak je, že konec neočekáváte.

Christianne.K
09.05.2017

Knížka mne moc bavila bylo to takové zajímavé téma:).Zároveň to nebylo nic extra nového ,ale styl psaní mi sedl. Kniha byla docela čtivá. Prostě skvělé čtení do autobusu:))). Jen škoda ,že ještě nevyšly další díly série:(. Ze začátku jsem se na knihu dívala tak ,že bych dala tři hvězdy ,ale když se mi to uleželo v hlavě přišla mi ta kniha o něco lepší. Proto dávám čtyři hvězdy. CH. K.

LilianaFalcon
04.05.2017

Dve hvezdicky by byly malo. Proste stredoskolske intriky na, ktere jsme zvykly z americkych filmu. Bylo to hezky ctive napsane, ale muj salek kavy to zrovna nebyl...
I kdyz Jenny Han umi postavy napsat naprosto skvele.

MiaCooperová
11.04.2017

Moc pěkná kniha. :-) S tématikou pomsty jsem četla takovou knihu vůbec poprvé, a protože jsem nečetla Všem klukům, které jsem milovala, byla pro mě i jedna z autorek taková...známá i neznámá (jestli víte, co myslím). :D Ale teď k postavám-nejraději jsem četla kapitoly z pohledu Mary. Byla mi sympatická a zažila jsem něco podobného jako ona. Rozhodně se ale těším i na další díly. :D Jsem zvědavá, jak to dopadne. ;)

Acinore
26.03.2017

Přečteno za noc, takže musim dát 4*, i když děj docela jednoduchý :-) ale pěkný a to mi dávno není -náct

šipulka
26.03.2017

Perfektní

ivousekk
15.03.2017

Velmi čtivé. I když už dávno nepatřím mezi náctileté a trable středoškoláků už řešit nemusím, kniha se mi četla dobře a byla jsem zvědavá, ja se vše bude vyvíjet dál. Knížka byla příjemným oddychem mezi thrillery a detektivkami :) Jen škoda ten otevřený konec a že a další díl musím čekat. Nerada čtu jednotlivé díly s velkým odstupem a proložené jinými knihami, protože si už pak nepamatuji detaily a hůř se navazuje.

veronika0382
14.03.2017

Příběh je velice čtivý, zhltla jsem ho za jedno nedělní odpoledne. Jen ten závěr mě trošku zklamal - i když chápu - pokud se chystají další díly, tak to byl nejspíš záměr. Prostě vás to donutí si koupit další díl, protože - předpokládám, v něm bude teprve to rozuzlení.... více v mojí recenzi zde: https://knihynacestach.blogspot.cz/2017/04/oko-za-oko.html