Oko za oko

Velké holky nepláčou, ale vezmou svůj osud pevně do rukou. Ostrov Jar není jen idylické místo na dovolenou, ale to vědí pouze ti, co na něm žijí. Kat, Mary a Lillia chodí na střední školu, ale to je asi to jediné, co mají společného. Tedy kromě touhy pomstít se. Pomstít se těm, kteří je šikanovali, vysmívali se jim a udělali jim ze života peklo. Špatné věci se totiž stávají i hodným holkám. Ale i hodné holky se umějí bránit. A tyhle tři dohromady? Jsou schopné čehokoli…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323370/big_oko-za-oko-x5H-323370.jpg 3.8284

Oko za oko 1.

Literatura světová, Romány, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Burn for Burn, 2012

Kniha Oko za oko

vlkove
17.11.2021

Dobré dívčí čtení. Líbil se mi motiv pomsty, je to dobré téma, konečně něco jiného po všech těch romantikách.
Co bych knize vytkla je fantasy prvek, to opravdu nebylo nutné.
Od Jenny Han jsem četla první a druhý díl série Léto, to tedy nebylo nic moc. Tahle kniha byla o dost lépe napsaná.

orangerose
10.11.2021

trochu mně to připomíná sérii Roztomilé malé lhářky, knížka mně bavila, plná nečekaných událostí , knížka mně velice překvapila hodně, začínám číst 2 díl :D

kvetinkovedny
27.04.2021

(+ SPOILER) Lillia se chtěla pomstít kamarádovi Alexovi za to, že si začal něco s její mladší sestrou. Kat se chce pomstít bývalé kamarádce Rennie za to, že ji pořád uráží a roznáší o ní pomluvy. A Mary se chce pomstít kamarádovi Lillie – Reevovi, který ji, když byla malá, šikanoval.

Musím říct, že se mi to líbilo. Sice pomsta není moje oblíbené téma (a to jsem zbožňovala seriál Revenge), ale knížka se četla dobře, postavy jsem si oblíbila (nejvíce Lillii) a jak se holky mstily, to bylo i docela zábavné. Celou knížku jsem chtěla, aby se Lillia dala dohromady s Alexem. Konec byl hodně otevřený, trochu magicko-mystický, což už trochu poukazovalo na to, že tato série v sobě bude ukrývat špetku fantasy.

bookworm_girl
19.02.2021

Tak od této knihy jsem rozhodně nečekala nic velkého a stejně mě docela zklamala. Od Jenny Han totiž mám moc ráda sérii Všem klukům, ale toto je, jak kdyby to napsal úplně někdo jiný.

Už od začátku mi příběh přišel jako strašná nuda, v podstatě 100 stran z těch cca. 250 se nic moc nedělo, jen jsme se seznamovali s hlavními hrdinkami. Přišlo mi že ze začátku to bylo fakt jak kniha z Wattpadu a řešilo se jen který kluk je hezčí a komu který ublížil. Ale dobře, potom se naše tři hlavní hrdinky potkaly, seznámily a vymyslely plán jak se pomstít lidem kteří jim ublížili a kniha konečně začala být jakž takž zajímavá a originální. To se o ní do té doby totiž říct nedalo.

Když už jsem zmínila hlavní hrdinky, tak jsou ty tři a jejich pohledy se střídají. Což je fajn, člověk si aspoň udělá představu jak na jednotlivé situace nahlíží jednotlivé holky. Proč ne, jediné co, ze začátku se mi hodně pletly jejich příběhy, ale to je spíš drobnost. Ani jedna z nich mi nebyla extra sympatická, nejlepší z nich byla asi Mary, která se dala snést, na druhou stranu Kat byla občas vážně na facku. To stejné řekla bych většina postav v této knize no.

Co na této knize musím ocenit je fakt, že příběh byl poměrně hezky promyšlený, alespoň po té stránce co se stalo jednotlivým slečnám v hlavních rolích a jak se jejich dramatické životní přáběhy prolínaly. Mně osobně fakt, že kvůli tomu že si kluk začne s mojí mladší sestru mu rozbiju auto a snažím se mu zničit život přijde trošku zvláštní a nerealistický, pochybuji že takhle lidé reálně přemýšlejí, ale budiž.

Jinak styl psaní autorek v této knize je obyčejný, kniha ubíhá rychle a naštěstí má poměrně málo stránek, ale že by se mi do čtení vyloženě strašně chtělo a já byla napnutá co se stalo dál, to úplně ne.

Celkově bych knihu hodnotila jako lepší průměr, i když celou dobu v podstatě jen kritizuji, tak nemůžu říct, že by se mi kniha úplně nelíbila, jen mě zkrátka neoslnila. Do dalších dílů se ale pravděpodobně pustím i tak, protože knížka skončila otevřeně a ráda se dozvím, co se stalo dál. Pokud hledáte oddechovou knihu ve které není moc přeslazená romantika, tak toto může být to pravé pro vás, ale moc bych od ní neočekávala. Neurazí, nenadchne.

"You can chalk up things to coincide so many times before you have to face the truth."

- 3/5, 72%

RomanDušek
11.10.2020

Je to něco jiného, než na co jsem zvyklý, ale to vůbec nevadí! Ba naopak. Neuškodí občas vyzkoušet i jiný typ příběhu...
Tady u tohoto díla se mi velmi zamlouvalo, že děj je podáván z pohledu 3 hlavních postav. Čtenář tak má možnost zjistit, jak na určité situace nahlíží ta či ona dívka.
Příběh jako takový, je super! Kniha se čte velmi dobře. Je vidět, že si autorská dvojice dala práci s promyšleností příběhu!
Tleskám!

tadobra
26.08.2020

(+ SPOILER) SPOILER na dalsi dily.
hele nebylo to nic svetobornyho, ale zaroven to ve mne nevyvolalo sebevrazedny myslenky(jenom do ty doby, nez se na scene objevila magie)...ale co ma sakra znamenat fakt, ze jedna z tri hlavnich protagonistek je vlastne celou dobu mrtva? vtf? sorry, ale jakmile jsem si tenhle bullshit precetla, dala jsem knize cca 200 stranek, nez jsem ji zaklapla s tim, ze ji uz nikdy neotevru.
tohle se autorce fakt nepovedlo.
mohla to byt prumerna ya romantarna, ale misto toho je to nejakej podivnej vyplod autorciny fantazie.
absolutne jsem prvni pulku knihy nevedela, ze ctu fantasy. DOSLOVA NIC tomu nenasvedcovalo, a najednou boom, plot twist, jedna z protagonistek je celou dobu mrtva.
a me to fakt prekvapilo(coz byl asi autorcin zamer), ale ve spatnym slova smyslu. dobra slatanina.
obcas si rikam CO TIM CHTEL AUTOR RICI?

Luc.i
28.04.2020

Fajn čtení, knížka neurazila ale vlastně ani nijak zvlášť nenadchla. Bylo to čtivé ale tak nějak se dalo všechno očekávat, nic mě nijak zvlášť nepřekvapilo. Z postav mi nikdo nevadil . Průměrná knížka 3/5*

Sixtinka144
01.06.2020

Takhle, autorku všichni znají hlavně díky její sérii- Všem klukům, které jsem milovala.Celou trilogii jsem četla loni v létě a moc jsem si to užila :) Určitě to je jedna z těch miloučkých knížeček, co si rereadinguju zase někdy v létě. A vzhledem k tomu, že tahle série je hodně vychvalovaná, tak ostatní knížky autorky nemají tak dobré ohlasy. Přesto jsem se rozhodla, že si přečtu i zbylé série a začala jsem knihou Oko za oko. Od knihy jsem nic moc nečekala a možná právě díky tomu, mě moc bavila :) Celý příběh neskutečně odsýpá a potřebovala jsem číst dál a dál. Všechno je takové "obyčejně uvěřitelné ". Nikdo není super holka, která všechno zvládá a tak :D Určitě všichni víme, o čem mluvím. Půl hvězdičky strhávám za konec. Protože nemám moc ráda, když se v takhle "normálním" příběhu objevuje nějaká magie. A taky mi to docela připomíná seriál " i am not okay with this". Jinak knížku moc doporučuju a už se vrhám na druhý díl.