Čtyři mrtvé královny

Dechberoucí pátrání po vrahovi čtyř královen. Čtyři mrtvé královny. Tři dny na dopadení vraha. Dvě milostné aféry. Jeden šokující zvrat. Šestnáctiletá Keralie vypadá jako neviňátko, ve skutečnosti je ale jednou z nejschopnějších zlodějek a lhářek v Quadaře. Varin je jejím dokonalým protikladem – poctivým a bezúhonným občanem, pro něhož má pravda cenu zlata. Kdyby Keralie tušila, že krádeží na objednávku zaplete sebe i jeho do spiknutí, které skončí smrtí královen všech čtyř regionů Quadary, tu práci by nepřijala. Teď už je ale pozdě. Pokud chtějí ulehčit svému svědomí, musí přijít na to, kdo za rafinovanými vraždami stojí. Zemí se šíří panika a vrah je pořád jeden krok před nimi. A jde i po nich... Naprosto dokonalá fantasy detektivka, kterou nedokážete odložit!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433369/ctyri-mrtve-kralovny-KRx-433369.jpg 3.9154
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Four Dead Queens, 2019

Kniha Čtyři mrtvé královny

hledaseniki

Kombinace fantasy a detektivky se zase tak často nevidí, navíc to není série a můžu říct, že se to čte hodně dobře, vlastně jedním dechem.
Děj není kdoví jak propracovaný, ale bavil mě svět rozdělený do čtyř kvadrantů, bylo ta pár zajímavých momentů, každopádně ta detektivní zápletka mohla být náročnější. Je škoda, že se nám čtenářům z toho světa nedostalo víc, protože to bylo vlastně zmíněno víceméně okrajově.
Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, jejich cesta za záchranou mě bavila a kniha byla příjemným překvapením až na těch pár much.

blackoutzuzi

Tohle byla pecka! Strašně dobře se to četlo, mělo to nápad, atmošku, skvělé postavy! Jediné, co bych příběhu mohla vytknout, tak to bylo na můj vkus místy až moc zamotané. Ale jinak knížku moc doporučuji všem, co si chtějí přečíst nenáročný akční příběh, který je tak trochu historický román, tak trochu detektivka, tak trochu sci-fi a tak trochu fantasy :D

BetyN.

Bohužel jsem knihu nedočetla. Přišla mi naivní stylisticky i obsahově. Také mi připadalo, že vše zmíněné už jsem viděla nebo četla jindy.

makik111

Kniha se mi líbila. Rozhodně originální zápletka, místy jsem se i bála. Hlavní postavy jsem si oblíbila.

Vixiene

Došla jsem asi do poloviny a vzdala jsem to. Z námětu jsem byla nadšená, spojení detektivky a fantasy? To prostě chceš! Ale to zpracování mi teda vůbec nesedlo. Působilo to na mě nudně, postavy byly velice ploché, nic jsem jim nevěřila, spíš mě rozčilovaly. Co se týče samotného světa, tak tomu byla věnováno až zoufale málo pozornosti, takže působil ploše a nedomyšleně, stejně jako samotné postavy. Chápu, že je to standalone a celý nový svět nacpat do necelých 450 stran je obtížné, ale odfláknutím taky cesta nevede.

Pro mě určitě přešlap vedle, hvězdičku dávám za super nápad, ale knihu nemůžu doporučit.

1Barulinka

▶Tohle jé úžasné spojení YA (fantasy s kapkou romantiky) a detektivky! Autorka dokázala skvěle "oživit" stárnou známou YA: máme tady království hlavní hrdina je rebelka, do cesty se jí připlete odtažitý a pohledný poslíček...
▶Bavilo mě sledovat rozdíly mezi jednotlivými kvadranty, ale připadlo mi to dost nereálné (já vím, že jsem četla YA fantasy), protože tady máme supermoderní Eonii s dermaobleky, komunikačními věcičkami, čipy a HIDROU (zázračný lék) a vedle toho žijí lidi v Archii bez elektřiny. Podle mě by se už dávnou vzbouřili. To je ale jen detail.
▶ Nejlepší na celé knize byla její nepředvídatelnost. Vždycky, když jsem si říkala: "Ha, to je tak průhledné, ani to nemusím dočítat, už teď vím, jak to skončí," tak mě autorka o pár stránek dál vyvedla z omylu, protože ani jeden můj "prozíravý" odhad nebyl správný. Jedno odhalení následuje druhé a v půlce knihy si už nedovolovala odhadovat její konec.

hanaseidl

Z knížky mám takové rozporuplné pocity. Celá je divně časově dělaná. Jedna část nevavazuje na druhou a je to takové zmatené. Přesto je rozhodně zajímavá a konec napínavý. Hlavní hrdinka mě docela zklamala. Přestože má být úpěšnou zlodějkou, tak v hlavě toho moc nemá. Po paláci bezcílně lítá a ve vězení sedí jako pecka. Nevyřeší vůbec nic a dělá jednu blbost za druhou. Sice se na konci ukáže, že její počítání mělo smysl, ale není to z její vlastní vůle. Okolnosti si s ní zahravají a ona si to všechno nechala líbit. No už jsem četla horší, ale i lepší.

Acourtofbook

Tak na to, že to byla autorčina prvotina, byly Čtyři mrtvé královny opravdu povedené! Fantasy detektivka, to tu ještě přece jenom nebylo a myslím si, že to je rozhodně škoda. Ze začátku chci autorce pochválit celý ten nápad a námět, který byl vážně originální a podle mě na tuhle knihu jen tak po dočtení nezapomenete. Celé to rozdělení země na čtyři části, kterým vládnou čtyři královny, mi přišlo velice zajímavé. Pak je zde však ta detektivní linka, která byla absolutně skvělá! Jakože už z názvu asi poznáte, kam to všechno směřuje, ale to zpracování a rozdělení na více dějových linek bylo absolutně geniální. Je zde spoustu zvratů a já vám garantuji, že tuhle knihu nebudete chtít jen tak odložit, protože prostě budete potřebovat vědět, jak to bude dál. Ke konci jsem už teda měla trochu podezření, které se mi zčásti potvrdilo, ale i tak jsem z toho rozuzlení byla vážně překvapená a nečekala jsem to. Bylo taky super, že knížka není čistě fantasy, ale vyskytovalo se zde i několik sci-fi prvků, což bylo příjemné oživení celého příběhu. Navíc jsem ráda, že je kniha stand-alone, protože se zbytečně netáhla a pořád se tam něco dělo. Jediné, co bych vytkla, je to, že bych možná ocenila, kdyby zde byl více popsán celý ten svět, jeho historie, jak funguje, atd...

4,5⭐/5⭐ Až na pár nesrovnalostí jsou Čtyři mrtvé královny super originální fantasy detektivkou, kterou vám moc a moc doporučuji.