S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti

Soubor třinácti povídek o literárních záporácích od nejlepších YA autorů současnosti. V této jedinečné antologii se spojilo třináct nejlepších autorů young adult literatury s třinácti vlivnými booktubery, aby společně sepsali příběhy z pohledu často nepochopených záporáků. Přesvědčí vás, že nic není černobílé. Dejte proto druhou šanci Sherlocku Holmesovi nebo Medúze a užijte si povídky Marissy Meyerové, Somana Chainaniho, Samanthy Shannonové, Victorie Swabové, Nicoly Yoonové a dalších....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369143/big_s-laskou-te-nenavidim-13-povidek-o--Vpj-369143.jpg 3.3137
Povídky, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Because You Love to Hate Me: 13 Tales of Villainy, 2017

Kniha S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti

barbb8k
09.04.2021

Když jsem si před čtením samotné knihy přečetla různé recenze, z věty „Bylo velmi zajímavé podívat se na příběh očima padouchů." jsem pochopila, že autoři vezmou nám dobře známé příběhy, ale že je převypráví padouši. Jenže to se nestalo. Nevím, jestli jsem z toho zklamaná, nebo ne, protože autoři vymysleli krásné originální příběhy, které aspoň nebyly vyprávěné z pohledů hrdinů.
Takže jsem celkově čekala něco úplně jiného a nevím jestli to, co jsem dostala je lepší nebo horší. Spíš se přikloním k druhé variantě.

Z třinácti povídek jsem si zamilovala čtyři (Umíráček - Victoria Schwab, Ty, ty, pořád jen ty - Adam Silvera, Indigo a stín - A. G. Tucholke, Sera - Nicola Yoon), což mi připadá docela málo. Ano, našly se tu potom asi dvě další, které byly krásné, ale přesto v nich bylo pár chybiček, ale i to mi připadá jako dost málo. Není to ani polovina.
Hodnocení povídek:
Sera: 4,5/5⭐

Celkově kniha: 3/5⭐

tomas9591
04.03.2021

Pokud knížku budete chtít číst buďte připraveni na smutný konec. Spoustu povídek je zajímavých a temných, což se mi svým způsobem libilo, protože jsem chtěl zkusit jak vypadá takový příběh s ne úplně nejlepším koncem.

Sixtinka144
14.06.2020

Už od chvíle kdy tato kniha vyšla, jsem si ji hrozně moc chtěla přečíst. Protože příběh, který je odvyprávěný jen padouchy? To je přesně něco pro mě. V příbězích mě padouši neskutečně baví- a ano, jsou různé typy padouchů ( a některé taky vyloženě nesnáším :D), ale většina z nich jsou sarkastičtí, nepochopení géniové. A ta obálka? Jako pardon, vím, že se říká, nesuď knihu podle obalu, ale takhle hezká obálka se jen tak nevidí. Takže tahle kniha měla být pro mě naprosto dokonalá. A otevřeně říkám, že tohle pro mě bylo naprosté zklamání. Povídky samy o sobě mám normálně ráda, ale tady jsem se ani nedostala pomalu do děje a už byl konec. A reakce booktuberů na dané povídky? To mi přišlo jako plýtvání papírem. Rozhodla jsem se vám sem zhodnotit všechny povídky samostatně a pak všechno zprůměruji do jednoho hodnocení. 1. Krev Imuriv- nic moc extra, dočetla jsem povídku a hned na ni zapomněla. 3*/5*. 2. Jack- Tahle povídka byla o trochu lepší, ale stejně jsem si ji nějak zvlášt neužívala 3,5*/5*. 3. Gwen a Art a Lance- tahle povídka je psaná stylem sms ,takže se četla nejrychleji ze všech, bohužel opět se zde neobjevilo žádné "waau" 3*/5*. 4. Shirley a Jim- tohle je zase psané v jednom emailu, což bylo taky zajímavé, nicméně příběh se nějak moc nevyvíjel a padouch tady nebyl nějak zvláště představený 3,5*/5*. 5. Chvála drobných radsotí- Za mě jedna ze dvou nejhorších povídek v knize, absolutně mě nebavila 1*/5*.6. Mořská čarodějnice- Konečně něco pozitivního, no ne? Tenhle příběh byl naprostá pecka a Marrisa Meyer u mě velice stoupla 5*/5*.7. Krásný jed- tahle povídka se mi taky velice líbila i poselstvím, které zanechává. 5*/5* 8. Umíráček- V. Schwab mám hrozně moc ráda a opět mě nezklamala, 5*/5*. 9. Marigol- Druhá nejhorší povídka v celé knize, nudila mě k smrti. 1*/5*. 10. Ty, ty, pořád jen ty- Opět takový průměrný příběh, četlo se to dobře, akorát to nebylo tak moc poutavé 3*/5*. 11. Julian proti všem pravidlům- Tahle povídka mě hodně pobavila, jen co je pravda, ale ten konec byl celkem nic moc 3.5*/5*. 12. Indigo a stín- od téhle jsem si slibovala hodně, protože Kráska a zvíře, ale opět- zklamání 3*/5*. 13. Sera- Naštěstí to zakončíme dobře, tahle povídka je velice dobře napsaná a za mě 5*/5*. Jak už jsem na začátku naznačovala, komentáře booktuberů byly podle mě naprosto zbytečné a nelíbili se mi ( možná tak dva byly fajn, ale dva z třinácti?!) Takže tohle je moje shrnutí knížky, zprůměrovala jsem všech 13 hodnocení (a vzala v potaz ty hrozné komentáře) a vyšlo mi hodnocení 2.5*/5*. Takže je na vás, jestli se do knihy pustíte, nebo radši ne ( 4/13 povídek byly vážně dobré).

adela2230
08.02.2020

Kniha mě extra nezaujala, některé povídky mě upoutaly (bylo jich málo), a některé absolutně vůbec.

Veruu95
27.01.2020

Hodně zvláštní kniha. Některé povídky byly fajn, některé jsem skoro ani nedočetla. Ke knize se neplánuji vracet a jsem celkem ráda, že ji mám za sebou :D

kikizubik
31.12.2019

Měla jsem hodně velká očekávání a bohužel jak to s takovým očekáváním bývá nenaplnilo se. Zklamalo mě to a to hodně. Ne všechny povídky mě neoslovili, ale valná většina byla buďto katastrofa nebo opravdu nezajímavý průměr.

Yuuki24
13.12.2019

Zajímavá úvaha o světě padouchů a zda je dobro opravdu dobrem a zlo zlem. Občas jsem se opravdu musela zamyslet třeba nad Jackem a fazolí to se mi hodně líbilo a povídka Medúza bomba nebo Malá mořská víla trochu z jiného pohledu avšak možná trochu, podle mého názoru, feministického ;-) Na konci jsem nakonec zajistila, že opravdu někdy padouch není padouchem a hrdina není občas vůbec hrdinou. Takže za mě výborné a pro mě velmi poučné dílko.

heliiinka
02.11.2019

Určitě lepší než protiverze Letní dny a noci. Při čtení mě nejvíc bavilo uvažovat, jaké zadání asi autor dostal. Někdy se s tím popral skvěle a zvítězil, jindy zadání přepralo autora.
Nej: Očkování proti zlu, Krásný jed/Medúza a Umíráček.