S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti

Soubor třinácti povídek o literárních záporácích od nejlepších YA autorů současnosti. V této jedinečné antologii se spojilo třináct nejlepších autorů young adult literatury s třinácti vlivnými booktubery, aby společně sepsali příběhy z pohledu často nepochopených záporáků. Přesvědčí vás, že nic není černobílé. Dejte proto druhou šanci Sherlocku Holmesovi nebo Medúze a užijte si povídky Marissy Meyerové, Somana Chainaniho, Samanthy Shannonové, Victorie Swabové, Nicoly Yoonové a dalších....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/369143/s-laskou-te-nenavidim-13-povidek-o--Vpj-369143.jpg 3.498
Povídky, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Because You Love to Hate Me: 13 Tales of Villainy (2017)

Kniha S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti

Maitter

Nemám povídky ráda, jsou pro mě příliš stručné. Některé však mile překvapily, ačkoli je lepší je brát jako úvod k delším příběhům. Bojím se k hodnocení něco dodávat, protože je snadné něco prozradit. Komentáře, úvahy a vtipy booktuberů, které následují za povídkami, nehodnotím.
1. Krev Imuriv - 4 hvězdy. Čtivá, pohled do hlavy „protagonisty“ zaujal, sci-fi. Úvod neexistujícího románu, ne povídka.
+ Očkování proti zlu: Držte si temnotu od těla - výjimečně hodnotím také, a to čtyřmi hvězdičkami, protože mi sedl autorčin milý humor.
2. Jack - 2,5 hvězdy. Dobře namixované zadání, ale zdlouhavé a nudné.
+ Obři a tyrani
3. Gwen a Art a Lance - 5 hvězd. Skvělý nápad, co se zpracování týče, a navíc realistické chování zdaleka nedokonalých postav.
+ Síň slávy zlobivých holek
4. Shirley a Jim - 2,5 hvězdy. Sice zajímavé, jenže jsem na to téma očekávala něco originálnějšího, analytičtějšího. Tohle zpracování mě zklamalo.
+ Drahá Sasho, informace pro padouchy
5. Chvála drobných radostí - 4 hvězdy. Těžko se hodnotí, neb se tu válí nevyužitý potenciál (například Sigridina totožnost!), a přitom jde i tak o svižnou povídku s neobvyklými postavami. Spíš rozjezd než povídka.
+ Mohl by ten opravdový padouch, prosím, zvednout ruku?
6. Mořská čarodějnice - 4 hvězdy. Pohádka nepohádka. Meyerová má schopnost popsat hrozné věci a pocity stručnými slovy, aniž by to znělo blbě. Konec mi trochu neseděl.
+ Padouch, nebo hrdina? Rozhodněte sami!
7. Krásný jed - 3 hvězdy. Geografické zasazení příběhu a využití tamějších zvyklostí je parádní změnou. Epizody děje by mi víc sedly jako delší útvar, anebo zpracované coby pověst.
+ Nebýt na světě zla, jak bychom poznali dobro?
8. Umíráček - 3,5 hvězdy. Vlastně není špatně nic konkrétního. Čte se dobře, lehce mrazivě, sloh není typický. Přesto mi to přišlo... nedotažené.
+ Drahá smrti
9. Marigold - 3 hvězdy. Předvídatelná, ale s dobře zakomponovanými předsudky a tradicemi doby děje.
+ Odhalené zlo
10. Ty, ty, pořád jen ty - 4,5 hvězdy. Ruku by musela mít velmi krátce, aby z ní nezůstaly jen ty kosti, ale budiž. Očekávala jsem, že mě vyprávění v druhé osobě bude rozčilovat, ale mýlila jsem se. Byla to zábava. Karla jsem nepředvídala.
+ Za padouchovou maskou
11. Julian proti všem pravidlům - 5 hvězd. Nasmála jsem se. Fakt dobrý kousek, který bych si klidně přečetla znovu.
+ Julian Powell: Vzorový mladistvý psychopat
12. Indigo a stín - 3 hvězdy. Divná psychika Indigo, otravná hlavní postava, docela fajn konec.
+ Idealizovaná náprava: Očekávání versus realita
13. Sera - 4,5 hvězdy. Líbil se mi sloh, celkové zpracování a závěr Seřiným pohledem. Pro mě nečekané rozuzlení - a skvělé.
+ Průvodce zlobivých holek pro padouchování

Devid

Název hezky, myslel jsem si že to bude lepší někomu se líbit může, ale mě to nějak nezaujalo

Hani77

Hotovo, přečteno. Ale byla to síla. Tahle kniha je ozdobou knihovny, ale bohužel jen svojí obálkou! Název mě taky zaujal. Nebýt Čtenářské výzvy, tak bych to po prvních 2-3 povídkách vzdala. Některé povídky byly docela zajímavé, proto dávám knize 2*, ale často měly kradený námět. Většinou to byly povídky o ničem. Komentáře k povídkám se nedaly číst vůbec. Jsem ráda, že teď se můžu zase začíst do něčeho normálního.

Čtenářka565
17.12.2018

Téměř všechny povídky mě bavily, ale ten zbytek byl nic moc. Na konci knihy jsem přemýšlela jestli si vůbec pamatuju o čem byla ta první

Praevka
01.12.2018

Zjevně nejsem cílová skupina, a asi proto ve mně většina povídek nezanechala žádný dojem. Na konci knihy jsem pročítala obsah a horko těžko podle názvů povídek vzpomínala, o čem že to vlastně bylo. Byly však i světlé výjimky - moc pěkně napsaný byl Umíráček. Ten koncept je zajímavý a možná by zasloužil zasadit do nějakého většího uceleného příběhu. Taky se mi celkem líbila povídka Shirley & Jim, kdy jsem si užívala od začátku to napětí. Za pozitivní zmínku stojí i Mořská čarodějnice. Ale jinak nuda, nuda, šeď, šeď.

Lenka.Vílka
29.11.2018

("And I'm a bad boy, but I like good girls, The kind you wanna take home to meet your momma, You know that I'm a bad boy and I wanna good girl, To share my world, And show you how I do it!" ... Bad Boy - P.O.D.)

Je vidět, že mi je přes třicet, protože jsem si na internetu musela najít, kdo je to booktuber. Jako, čekala jsem něco kretivnejšího, než někdo, kdo natáčí videa o knihách. Škoda, že mi ti booktubeři nic neříkají (stejně jsou zahraniční, tak proč by měli?). No, a většina autorů v knize mi taky nic neříká. Hlavně i to, že od většiny z nich u nás ještě nic nevyšlo. Navíc jsem až teď (když mám knihu doma) o ní získala skutečné informace. Tedy o principu, jak vznikla. Škoda, že to není přesně napsané už na obalu, jak došlo k tomu spojení, autorů a booktuberů, jinak bych knihu nečetla. To zjistíte, až si knihu koupíte. Oni zadali téma, autoři jako dělníci psali a na oplátku od nich dostali recenzi.
Původně jsem myslela, že jednotlivý autoři vezmou nějakého padoucha ze své tvorby a odkryjí nám jejich druhou stranu. Ale ono to je jinak. Což ve výsledku nevadí. A je to důvod, proč kniha, která má třináct povídek, má ve výpisu dvacetšest povídek. Ještě tam jsou ty pindy booktuberů.

Víc u jednotlivých povídek.
(Hodnocení knihy je průměr povídek. Za mě bohužel až moc jednoduchá matematika.)

miska209
13.10.2018

Mně se osobně kniha moc líbila ale že začátku mě odrazovaly komentáře co tu jsou a s drtivou většinou nesouhlasím líbily se mi všechny povídky i design obálky je krásný jsem nadšená

Pedruska01
04.10.2018

Celkově jsem si musela zvykat, že tahle kniha obecně nedopadne dobře, což šlo vážně těžko a to především v začátcích, protože jsem věčně doufala v dobrý konec. Tohle je tak netypická kniha, že takový standard čtenáři převrátí naruby.
Vlastní komentáře alias mini kapitolky booktuberů se mi zdáli trochu mimo. Ano, je to možná zajímavý nápad, ale za mě ne. Přečetla jsem si jen první tři příspěvky, zbytek jsem přeskakovala. Tohle mě nechytlo a vlastně ani nezajímalo.
Rozhodla jsem se ohodnotit každou jednotlivou povídku zvlášť. Ty povídky, když už jsou v jednom svazku, si to zaslouží. A výsledkem je jakýsi průměr hodnot. Tak se dáme do toho.
---
Krev Imuriv - vrhla jsem se na ni, ale nijak mě nevtáhla, nijak mě neoslovila. "Příběh" byl zasazen do hodně velké budoucnosti a takové kultury, které se mi v takovém podání nijak zvlášť nelíbili. Hlavní hrdina/záporák byl takový nemastný neslaný. Byl rozpolcený a jeho vrcholem bylo skoncování s jeho vlastní sestrou. Hodnocení: 2*
Jack - bohužel ani druhá povídka mě nijak nenadchla. Byla to možná až zprzněná moderní verze pohádky o kouzelných fazolích. Prvotně jsem si myslela, že ten padouch bude Jack, však autorka mě vyvedla z omylu. Hlavní hrdinka, ač se zdálo, že má zásady, hodně rychle a bez výrazných příčin od nich upustila. Hodnocení: 2*
Gwen a Art a Lance - hrozně zajímavé pojetí příběhu formou textovek. Tohle je první povídka, o které mohu říct, že se mi líbila. Je jasné, kdo je tím padouchem a je fajn, že tentokrát padouch nezašel až za hranici, přes kterou nemůže zpět. Tohle byla psychická síla slov a manipulace. Bylo to padoušství, které se děje dnes a denně. Bylo to i tak milé a líbilo se mi spojení s Persefonou a Hádem. Hodnocení: 5*
Shirley & Jim - i tahle povídka se mi dost líbila a opět zajímavá forma vyprávění prostřednictvím dopisu. Pořád jsem čekala, jak to vlastně dopadne a kdo bude tím obávaným padouchem. Každý udělá jak dobrou tak i špatnou věc, z nějakého důvodů a protože. Proto Jima jednoznačně nemohu označit jako padoucha, naopak získává plusové body za hru šachů. Hodnocení: 5*
Chvála drobných radostí - první, co mě napadlo, když jsem se dostala mezi kouzelníky, leč dosti jiné, bylo Harry Potter. Čekala jsem příjemný příběh z kouzelnického prostředí a místo toho jsem našla hlavní hrdinku, která... byla vůbec padouch v pravém slova smyslu?!, byla trochu schizofrenní cvok. Thomas byl fajn, až na to, že vlastně nebyl. Hodnocení: 3*
Mořská čarodějnice - další z povídek, která se mi líbila. Byla to trochu pochmurnější či zvrácenější verze Malé mořské víly, ale výborně interpretované. Otázkou je, kdo byl padouch. Hlavní hrdinka Nerit anebo ty další dvě mužské postavy? Tohle je nejednoznačné. Nerit jen toužila po lásce, po úctě a pak zase po tom, být opět mořským tvorem. Hodnocení: 5*
Krásný jed - i toto se mi líbilo. Byla z toho cítit nevinnost, nespravedlnost, nenávist a nefér jednání. V takovém případě padouchem nebyla hlavní hrdinka, ale božstvo. Oba s ní nepochopitelně a krutě naložili. Měla jsem kapku problém s těmi jmény, ale jinak se to četlo samo, vážně mě to chytlo. Hodnocení: 5*
Umíráček - tohle byla dost pochmurná a divná povídka s velkým paradoxem na konci. V téhle povídce snad ani žádný padouch není. Jen Smrt, která koná svůj úkol za úkolem a dívka, která chce žít a dělá pro to logicky a pošetile vše. Závěr mě překvapil. Hodnocení: 3*
Marigold - tohle nebylo špatné. Bylo to tak trochu interpretováno, že padouch bude Královna elfů, co unáší děti, a taky jsem si to skoro celý příběh myslela. Však byla jsem na omylu. Na jednu stranu jsem Marigold chápala, ale bylo mi líto Isaaca. Stal se obětí intrik a nastalé situace. Hodnocení: 4*
Ty, ty, pořád jen ty - hodně zajímavý příběh s hodně zajímavým vyprávěním, z podsvětí budoucnosti. Hlavní hrdinka... ano, byla padouch, protože na jednu stranu si to vybrala a pak jen následovala náplň "práce". Byla to však holka chudák, která si užila své, a to ji změnilo právě v toho padoucha - takže takový učebnicový příběh? Přesto je mi jí spíše líto. Hodnocení: 5*
Julian proti všem pravidlům - líbilo se mi, že Julian komunikoval i se čtenáři samotnými. Nemyslím si však, že by hlavní hrdina byl padouch. Kluk co měl štígro a pech zároveň. Četlo se to dobře a stále jsem čekala na nějaký větší závěr, nic ale nepřišlo. Hodnocení: 3,5*
Indigo a stín - tohle bylo laděno sic do trochu minulých dob, ale zároveň s hodně moderními prvky. Zajímavá kombinace. Hlavní hrdina byl děsný narcis, chlubílek a sebevědomí měl až do nebe, ale neotravovalo mě to. Měla jsem tušení, kdo bude Indigo, ale čekala jsem na samotný konec. A ten? Není jednoznačný, proto mám tak dvě verze, ale to už si musím domyslet sama. Hodnocení: 4,5*
Sera - tak tohle bylo drsné, hned v několika ohledech. Svým způsobem brutální a přitažené za vlasy, ale ano. Proč ve finále ne? Padouch byl jasný od prvních vět, takže žádné překvapení, ale vývoj příběhu naopak překvapením byl. Hodnocení: 4*
---
Není to celkově špatný nápad, už jednu takovou povídkovou knihu jsem četla a celkem mě bavila. Může to mít podobné prvky a téma, však každá z těch povídek je jinak podaná a psaná. Každý autor má svůj jedinečný styl a každý čtenář to musí posoudit sám. Takže věřím, že si každý dokáže vybrat.