S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369143/bmid_s-laskou-te-nenavidim-13-povidek-o--Vpj-369143.jpg 3 147 41

Soubor třinácti povídek o literárních záporácích od nejlepších YA autorů současnosti. V této jedinečné antologii se spojilo třináct nejlepších autorů young adult literatury s třinácti vlivnými booktubery, aby společně sepsali příběhy z pohledu často nepochopených záporáků. Přesvědčí vás, že nic není černobílé. Dejte proto druhou šanci Sherlocku Holmesovi nebo Medúze a užijte si povídky Marissy Meyerové, Somana Chainaniho, Samanthy Shannonové, Victorie Swabové, Nicoly Yoonové a dalších.... celý text

Povídky Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Because You Love to Hate Me: 13 Tales of Villainy , 2017

Katka.Z
07.09.2018 odpad!

Za mě veliké zklamání, pozitivně bych tu hodnotila asi jen obálku knihy,která je fakt hezká.

jmn7053
03.09.2018 3 z 5

Kdyby šlo, některé povídky bych hodnotila za 4+, jiné naopak za 2-. Naneštěstí je rozdíl ve schopnostech autorů zaujmout a vyprávět tak citelný, že to narušuje celkový dojem z knihy. Ničemu nepomáhají ani většinou nezajímavé příspěvky 'booktuberů'. (Možná jejich odběratelé budou více nadšeni...)
Každopádně první dvě nebo tři povídky Vás nechají na pochybách zda vůbec pokračovat, ale pokud vydržíte, čeká Vás příjemné a nápadité čtení.
Za zmínku stojí hlavně Mořská čarodějnice, Umíráček, Julian proti všem pravidlům, Krásný jed a Indigo a Stín.

h.mose
26.08.2018 3 z 5

Začala jsem číst povídky popořádku. První 4 se mi vůbec nelíbily. Byla jsem hrozně zklamaná, litovala jsem vyhozených peněz. Dokonce jsem pak knihu na pár měsíců odložila, protože jsem opravdu nechtěla ztrácet čas. Předevčírem jsem ale z nouze po knize znovu sáhla a přečetla jsem si Umíráček. A ten mě dostal. Za den jsem pak dočetla zbytek. Z povídek se mi dále líbila Mořská čarodějnice, Krásný jed, Ty, ty, pořád jen ty a Indigo a stín. Hodnocení booktuberů mi přijde jako zbytečné a vůbec mě nezajímalo. Ocenila bych, kdyby místo toho přibyla ještě jedna nebo dvě povídky. "Ty, ty,pořád jen ty", bych klidně snesla i jako samostatnou 400 stránkovou knihu. A teď jak s hodnocením? Půlka povídek se mi opravdu nelíbila, půlka ano. Booktuberské vstupy zbytečné. Dávám za tři.

Fantasymistr007
16.08.2018 4 z 5

Kniha má pár chybiček. Jednou z největších je, že začnete číst jednu z povídek a s největší pravděpodobností toho takzvaného padoucha nepoznáte, i když mi to bylo na konci objasněno, některé příběhy jsem neznala.
Musím ale vyzdvihnout originalitu a velkou propracovanost knihy. Po dočtení určitých povídek jsem zůstala oněmněle zírat na stránku a potřebovala jsem chvilku na urovnání myšlenek. U některých jsem se zase smála, až jsem se za břicho popadala.
Mořská čarodějnice, Krásný jed, Umíráček a Julian proti všem pravidlům- prosím moje Top 4.
Pro již zmíněnou Mořskou čarodejnicí -od Marissy Meyerové- mám jen jedno slovo: Bravo! Snad jediná povídka, která ve mě vzbudila ten správný dojem. Jestliže budu číst Malou mořskou vílu, už nikdy Nerit nebudu brát jako tu strašne zlou čarodejnici.

Ps: Pokud vám něco říká jméno Marissa Meyerová, tak tato(moje oblíbená) autorka napsala serii Měsíční kroniky, která má jistý pohádkový podtext.

zuzi509
01.08.2018 2 z 5

Jedno slovo k této knize: HM...............................................?
Zde je deset faktů o knize z mého pohledu a názoru. VAROVÁNÍ!!!! Každý má svůj názor a tohle je čistě MŮJ názor. Ostatní si můžou myslet úplně něco JINÉHO.
1. Knihu jsem nedočetla.
2. Koupila jsem si ji kvůli povídce Somana Chainaiho. Jeho povídka se mi moc líbila. Byla originální.
3. Mám ráda Somana Chainaiho. :)))
4. Dávala jsem šance i ostatním povídkám.
5. Skončila jsem v půlce. :(
6. Čekala jsem klasické proslulé padouchy. Bohužel tam byli jen ti o kterých jsem někdy něco zaslechla.
7. Povídky byly zdlouhavé a nudné.
8. Líbila se mi některá hodnocení u konců povídek.
9. Líbí se mi nápad dát tvorbu několika spisovatelů do jedné knihy. Bohužel tady se to moc nepovedlo.
10. Snad ani v jedné povídce jsem nepochopila život padoucha nebo světlé stránky padoucha. Právě tohle jsem čekala, že se o zloduších dozvíme něco víc. U většiny případů to tak, ale bohužel nebylo. ** :(

Alien.
05.07.2018 3 z 5

Ze začátku jsem měla velký problém se začíst a vůbec knížku pochopit.. Nakonec ale nebyla tak špatná.

Etule
01.07.2018 3 z 5

Nemůžu se rozhodnout jestli u této knihy převažuje zklamání nebo ne. Na knihu jsem se opravdu moc a moc těšila, už jen kvůli tomu tématu a nádherné obálce samozřejmě. Upřímně, kdo nemiluje záporáky, ačkoliv ví, jak jejich osudy většinou dopadnou? Hlavně těm extrémně charismatickým parchantům nelze odolat (že Temnyj(i)? Páni asi nevím, jak to napsat, omlouvám se). Nicméně tady jsem těm záporákům nějak nefandila. Nevím, možná proto, že jim chyběl hrdina jako jejich protiklad? Těžko říct. Nicméně se našlo i pár výjimek (jen tři - a překvapivě to nebyla Marissa Meyer, u které jsem to čekala), kterým jsem dala pětihvězdičkové hodnocení.
1. Krev Imuriv - Co to proboha bylo? Vlastně už vůbec nevím, o čem ta povídka byla. Jediné, co vím je, že to byl děs. Takže tahle - odpad.
2. Jack - Ani tohle nebylo o moc lepší. Ani jeden z "hrdinů" mi nijak zvlášť neuvízl v paměti. Snad jen to konečné rozhodnutí princezny povídku zachránilo od stejného osudu jako Imuriv. *
3. Gwen - Rozhodně ne. Už u Školy Dobra a zla jsem zjistila, že tento autor rozhodně není pro mě. Jeho styl mi nesedí. Ale jako že vůbec. A tohle? - odpad
4. Shirley a Jim - Tak tady už to konečně začalo být zajímavější. Sherlock Holmes jako dívka? Geniální! ****
5. Chvála drobných radostí - O téhle povídce upřímně nevím, co si myslet. Bylo to takové nijaké. Asi? Dokud jsem si neosvěžila paměť, nevěděla jsem, o čem to vlastně bylo. **
6. Mořská čarodějnice - Mám ráda malou mořskou vílu. A příběh o tom, jak se z čarodějnice stala čarodějnice se mi moc líbil. Ne vše je jen černé a bílé, ne všichni padouši, chtějí být zlí. Ale když jim k tomu okolí pomůže... ***
7. Krásný jed - Příběh medúzy, která má za sebou pohnutou minulost, kterou nezavinila. Trest za čin, za který ji nikdo nikdy! neměl trestat. Silný příběh a tak neskutečně realistický. *****
8. Umíráček - Jak nevyhnutelná je Smrt, že? Nikdo ji nemůže oblafnout, snad jen na chvíli oddálit, kdo ví? A je skutečně Smrt zápornou postavou? :) *****
9. Marigold ***
10. Ty, ty, pořád jen ty - Jednoznačně nejlepší povídka z knihy. Asi pořádně nedokážu vysvětlit proč. Možná proto, že se jedná o příběh dívky, která z ničeho vybudovala svůj nový vlastní svět. Doslova. A taky je důkazem, že člověk nikdy nemůže nikomu věřit na sto procent, protože všechno může být úplně jinak. Většinou ani sám sobě. *****
11. Julian proti všem pravidlům - Tohle byla zase jedna z těch hodně slabých částí. *
12. Indigo a stín - Velice zajímavý pohled na Krásku a Zvíře. ****
13. Sera - Jsem Válka. A tenhle svět je můj. ***
Omlouvám se za obsáhlý komentář, dost mě překvapilo, že jsem ho napsala až tak dlouhý. o.O Nicméně souhlasím s Peťkou, extrémně mě rušilo a iritovalo to vměšování se booktuberů. Líbilo se mi, že autorům předestřely výzvy, podle kterých měli povídku napsat. Tím to ale skončilo.
P.S.: Docela by mě zajímalo, o jakou vsuvku se jednalo Peťko? :) Taky tam jednu takovou mám, tak schválně jestli jsme se shodly. Když tak mi to prosím klidně napiš do zprávy.

PeťkaW.
25.06.2018 3 z 5

Tahle povídková knížka se hodnotí opravdu těžko. 3 hvězdičky totiž pro některé povídky představují značné polepšení, ale některým toto hodnocení naopak ubližuje. Najdou se tu opravdové skvosty, u kterých mi bylo líto, že jde jen o pár stránkový počin a že děj nepokračuje dál. U jiných i těch pár stránek představovalo utrpení. Ale ať už šlo o příběhy nové, nebo staré, ale v novém hávu - všechny měly v sobě něco originálního a dalo se v nich najít kus pravdy. Nápad, převyprávět děj z pohledů padouchů je parádní a spousta povídek výborně ukazuje, že ne všechno je jenom černé a bílé a kolikrát i to, co se zdálo špatné, může být ve skutečnosti dobré. Co mě ovšem neskutečně vytáčelo, byly vsuvky booktuberů (až na jednu výjimku, která naopak byla silnější, než všechny povídky dohromady). Ne, ne a ještě jednou ne! Nebýt jich, celá kniha by vyzněla úplně jinak. Zbytečné vysvětlování, zbytečné zdržování, zbytečné rozbory, zbytečné natahování délky knihy. Na mě absolutně jejich medailonky nezafungovaly a zprotivily mi celý zážitek. Celkově si z téhle knihy odnáším dost rozporuplné pocity - většina povídek, ano; vsuvky, NE.

sakyvanity
16.06.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Jak zaznívá v jiných komentářích - některé pobídky byly velmi dobré, některé slabší. Kniha by si možná zasloužila jen 4*, ale já ji přečetla za odpoledne a myslím, že některé z povídek ve mě zanechají stopu.
Jednotlivé povídky bych hodnotila následovně:
Krev Imuriv - 3*, ale na to, jak konkrétní téma autorka dostala, se s tím poprala celkem obstojně
Jack - 2* - tato povídka se mi zdála asi nejhorší
Gwen a Art a Lance - 4* - líbilo se mi spojení krále Artuše s řeckou mytologií a psaní ve stylu SMS konverzace
Shirley & Jim - 3,5* - nápad velmi dobrý, ale něco mi v povídce chybělo
Chvála drobných radostí - 3* - u této povídky mě zmátl konec a musela jsem několik minut přemýšlet, jak to vlastně skončilo, ale jinak se povídka četla dobře a nápad byl zajímavý
Mořská čarodějnice - 4,5* - i přestože člověk nechce soudit povídku dle autora, jméno M. Meyerová samo o sobě nastavuje laťtku, velice povedená povídka
Krásný jed - 4,5* - výborné zpracování medúzy z asijského prostředí a skvěle vykreslené pocity hlavní postavy
Umíráček - 5* - Victoria Schwab je skvělá, tát povídka je akorát další ukázkou jejího talentu
Marigold - 5* - spojení viktoriánské Anglie a elfů zde utvořilo zajímavé pozadí a S. Shannon dodala příběh, který měl rychlý spád, moc povedené
Ty, ty, pořád jen ty - 5* - tuto povídku bych si klidně dokázala představit jen jako kapitolu v celé knize, která by pojednávala o Slate, velice mě zaujal nápad s různými drogami a syrovost příběhu
Julian proti všem pravidlům - 5* - tato povídka mi jako jediná připadala humorná (viz ujetá paní se psy) a docela jsem se u ní i zasmála, navíc mi byl Julian i velmi sympatický
Indigo a stín - 3* - hlavní hrdina se měl jmenovat spíše egoista, zklamal mě konec příběhu a, což je nejdůležitější, zápletka byla hned na začátku velice průhledná
Sera - 4,5* - u této povídky bylo také zadané striktní téma a autorka si s ním poradila výborně

Princezna22
07.06.2018 1 z 5

No... Za obálku jenom jedna hvězda to co je uvnitř to asi ani nestojí za přečtení.. :( škoda,kniha mě pěkně zklamala a to jsem se těšila na tuhle knihu ze všech nejvíc

Myška789
07.06.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila, povídky byly skvělé až na pár výjimek, ale to se dalo překousnout. Jinak se kniha hezky četla a já nelituji, že jsem si ji koupila. Navíc se hodí do výzvy, co víc si přát.

elik-play5518
05.06.2018 2 z 5

Povídky často nedávaly smysl. Líbili se mi tak 2-3 povídky. Některé povídky měli docela potencional ale pak se pokazil konec a já to nechápala.

Denisa_a
01.05.2018 1 z 5

Z téhle knížky jsem si na zadek vážně nesedla a to jsem se na ní tak moc těšila. Povídek jsem přečetla jen půlku a pak už se mi do toho vůbec nechtělo. Nevím, proč všichni ostatní jsou z ní paf... Mě se to nelíbilo ani nedokážu popsat proč.

peitho.1
22.04.2018 3 z 5

Bohužel, kvalita povídek je hodně nevyvážená, některé jsou sice skvělé a litovala jsem, že mají tak malý rozsah, ale najdou se zde i průměrné a podprůměrné kousky. Nápad byl skvělý, ale provedení už bohužel trochu pokulhává, když budu hodnotit jako celek, tak průměrné 3*.

1259
04.04.2018 4 z 5

Sice jsem některý příběhy trochu nepobírala, ale i tak se mi celkově kniha líbila a rozhodně bych četla dál, kdyby bylo pokračování.

tteerriinnaa
03.04.2018 5 z 5

Zprvu jsem se knihy trochu obávala. Přeci jen je velmi odvážné pustit se do známých příběhů a trošičku je poupravit. Upřímně jsem nečekala jak mě to pohltí. Kniha se četla jedním dechem. Některé povídky byly silnější než ostatní, ale to vůbec nevadilo. Bylo velmi zajímavé podívat se na příběh očima padouchů. Knihu rozhodně doporučuji. 13 krásných povídek o padouších, do kterých se zamilujete.

teli9845
22.03.2018 odpad!

Hrozný brak....

makynka911
21.03.2018 4 z 5

Knihu jsem si předobjednala a nemohla se dočkat, až konečně přijde. Teď ale tak nějak nevím, jestli se to až tak vyplatilo. Povídky se mi líbily, ale některé mi přišli trošku ujeté, některé (Slate s maskou) nudné a nezajímavé.

Ale našli se dvě, které mě upoutaly a věřím, že se k nim ještě vrátím. A to Gwen a Art a Lance, u které jsem litovala, že to není samostatná kniha, a Umíráček, u které mi i slza ukápla (popravdě jsem na konci děkovala za karmu :))

Styl psaní každého autora se lišil, někdo psal zajímavě, někdo zdlouhavě popisoval detaily, které být ani nemusely. Ale celkově se jedná o knihu, která upoutá nevšedností a poutavým způsobem jejího vytvoření. Za mě 4*

Klarsik3
21.03.2018 3 z 5

Tak moc jsem se těšila až si knihu přečtu, že jsem z toho zklamaná víc než bych asi byla kdybych si jí nekoupila... Obálka je nádherná.. Nápad je to taky skvělý.. Jenže prostě mi to přišlo celé nepropracované... Něco mi tam chybělo.. Vím že to jsou povídky takže bylo jasné že budou krátké ale myslím že pro pochopení padouchů těch pár stránek nestačí..Nejvíc se mi asi líbila Mořská čarodějnice protože jsem jí nejlépe chápala...

katchamccall
11.03.2018 5 z 5

Ač je tato kniha zařazena do kategorie young adult (tam já už bohužel nepatřím), tak jsem si čtení užila. Po některých povídkách jsem dlouhé hodiny přemýšlela. Jak zní v popisu knihy, nic není černobílé. I padouši mají za sebou zkušenosti, které z nich ty padouchy udělali. Díky této knize jsem lépe pochopila činy záporáků a v některých případech jsem se jim ani nedivila ( Mořská čarodějnice, Krásný jed).
"Potřebujeme tmu, abychom viděli světlo, a potřebujeme zlo, abychom poznali dobro. Ale motivy prvního i druhého, to je úplně jiná."