Prach a popel

Silvestr skončil velkým popraskem a Mary, Kat a Lillia nejsou připravené na to, co je čeká. Přehodnocují, co se stalo, a každá si to dává za vinu. Kdyby Lillia neodešla s Reevem, kdyby Kat zůstala - mohlo to celé dopadnout jinak. Teď už nic nebude takové jako dřív. Jenom Mary zná pravdu a je otázkou, jak s ní naloží a jestli dovede pomstu až do konce. Zůstane po ní něco víc než jen prach a popel, až vše spálí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328259/big_prach-a-popel-KMs-328259.jpg 4124

Oko za oko 3.

Literatura světová, Romány, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Ashes to Ashes, 2014

Kniha Prach a popel

Fortuna7

(+ SPOILER) No, mně tu knihu vlastně hodně zkazila ta fantasy linka. Myslím, že by to šlo vymyslet i bez ní a pak by mě to daleko víc bavilo. Hlavní hrdinky mě tady trošku štvaly, ale konec byl opravdu strhující.
Knihu hodnotím jako takový průměr, 3.75⭐

knihomolkaMist

Já nemám slov! Do série jsem šla s tím, že to bude nějaké contempo o pomstě a přátelství a možná i s trochou romantiky. Ale tohle? To prostě nabralo obrat o 180 stupňů! Z nevinného příběhu se vyklube něco naprosto neuvěřitelného, u čeho prostě zůstává rozum stát a nejste schopni jediného slova!
Celou sérii vřele doporučuji! :)

orangerose
20.11.2021

Další pokračování tehle série oko za oko, líbila se celá serie :)
A kdyby byly další díly této serie, jdu do ni :)

kvetinkovedny
27.04.2021

(+ SPOILER) A třetí díl jsem zhltla doslova za den. Musela jsem přece vědět, jak to dopadne. Napětí se stupňuje, Mary se pořádně ponoří do pomsty a Lillia a její Reeve vs. Alex zápletka mi dávala vše, co jsem potřebovala. Kat byla spíše jen vycpávka, ale mně osobně to nevadilo, protože jsem nikdy její příběh moc nemusela.

Nutno ale podotknout, že od druhé poloviny knížky to už šlo jen z kopce. Všechny postavy se snaží jednat „logicky“ a „obětovávat“ to, na čem jim nejvíc záleží, ale kdyby doopravdy používaly mozek, bylo by to mnohem jednodušší. Mary chce zabít Reeva. Vydírá Lillii. Všichni ví, že Mary nemůže z ostrova odejít. Tak proč prostě Lillia neřekla Reevovi pravdu mimo ostrov? A Kat? Ne. Musela všem ubližovat a mučit je.

Konec mi přišel vcelku uspěchaný. Jako by si autorky řekly, že už toho mají dost, a vykašlaly se na nějaké velké finále. Což mi přišlo jako ohromná škoda. Celé finále má vlastně asi 10 stránek, Maryino velké prozření je asi na polovině stránky a chybí mi tam úplně část, kdy všichni vyřeší všechno, co se, s prominutím, rozesralo. Děj je vlastně utnutý vteřinu poté, co váš mozek exploduje pod náporem všech těch emocí a očekává, že na následujících stránkách bude vše dořešeno a rozhřešeno, lidé se usmíří, řeknou si, co je třeba, vyřeší se, co není uzavřeno. ALE NIC TAKOVÉHO TAM NENÍ. Jak například vysvětlí, že kvůli nim explodoval dům a Reeve si podřezal zápěstí? Fakt bych chtěla vidět, jak to vysvětlují hasičům.

Místo slušného konce na vás čeká 2 a půl stránky dlouhý epilog, který vás bodne do srdce, kopne do koulí a vytře vám zrak, vše najednou. Mně osobně to naprosto zničilo požitek ze série. Je to proslov Lillie o tom, jak je život dlouhý, láska pomíjivá a že sny neznamenají nic v porovnání s gestem, které je možno učinit pro holku, která se sama zabila. Jako poděkování za to, že vám chtěla vzít všechno, co vám je milé. Také je tam zahrnuta zpráva o tom, že první láska je kouzelná, nezapomenutelná, ale že druhá může být ještě lepší. Což mi upřímně přišlo jako krásná zpráva, která ale patřila DO NAPROSTO JINÉ KNÍŽKY!?!

Někde jsem četla, že epilog byl realistický. PROMIŇTE, ALE COŽE?? Lillia a Reeve jsou do sebe zamilovaní až po uši. A pak najednou beze slova, jediného, prohozeného, se začnou ignorovat? Rozejdou se? Nezavolají si? Nenapíšou si? Je možné, že mezi nimi proběhlo něco, co autorka nezmínila, ale jestli tak, proč to sakra nezmínila?? Protože takhle se to jeví naprosto nelogicky. Obě holky zahodily to, po čem toužily, PŘESTOŽE SAKRA VŮBEC NEMUSELY.

Pokud už autorka nechtěla, aby Lillia skončila s Reevem, ale s Alexem, mohla to udělat tak, že napsala: po nějaké době se odcizili a rozešli. A pak mohla připojit svoji zprávu o významu první lásky. Ale takhle jsem měla jen chuť mlátit pěstí do zdi. Tak ona nás přinutila zamilovat se do Reeva, pak ho odloučí od Lillie a ještě mu znovu zraní nohu? Čeho je moc, toho je příliš.

Kdyby Jenny a Siobah vyhlásili soutěž s názvem: „Napište epilog, který vám naprosto zkazí požitek z knížky“, tenhle by 100% vyhrál. Byla jsem z toho tak rozčarovaná, že jsem se rozhodla oficiální epilog ignorovat a napsat si svůj vlastní. Ze zásady tohle nedělám, respektuji zakončení, které napíše autor. Ani fanfikce nemám ráda. Ale v tomhle případě jsem musela. Abych mohla v noci spát.

Pokračování recenze a můj vlastní epilog najdete na mém blogu (link najdete na profilu), sem se kvůli omezenému rozsahu textu recenze nevešla celá.

lokonla
29.10.2020

Poslední kniha mě velmi zklamala.
Čekala jsem od toho úplně něco jiného a najednou se tam začaly motat nadpřirozené nelogické věci, které nebyly ani pořádně dovysvětleny.
Ne, poslední díl se mi k těm dvou předchozím vůbec nehodil a už toho bylo moc.

Alena_S
10.07.2020

Stručné shrnutí? Všeobecná neschopnost dotáhnout cokoli do konce. Dobrého i zlého. Mě tam zklamali snad všichni kromě chudáka psa.
A Mary, které jsem tak fandila? Srovná už se zemí ten ostrov? (Kde všichni žijí z válení na sluníčku a cpaní se zákusky a stejně jsou všichni kromě ní hubení, copak to jako motivace nestačí?? :D)
Větší horor už by byl napsat knihu z pohledu matek všech těch děcek. Ty si tam musejí připadat jak v rozkošné načančané noční můře.

blackoutzuzi
12.05.2020

Závěrečný díl série Oko za oko. Musím říct, že celá série měla strašně zvláštní spád a moc mi nevyhovovalo, jakým směrem se ubírala. První díl byl fajn, druhý byl o dost lepší než první a třetí? Celkem zklamání – opět plný zla, na což jsem si mohla už zvyknout, ale v tomhle díle ho bylo až příliš. Mary jsem začala vyloženě nesnášet a na můj vkus byla tato série až moc duchařsky zaměřená.. No a ten KONEC? Tak ten mě dost naštval, kór když to srovnám se sérií Všem klukům, které jsem milovala a ta byla zakončena naprosto skvěle. Takže jsem to obdobně čekala i zde, ale bohužel.. hrozně uspěchané, i když čtivé a svižné.

Sixtinka144
03.06.2020

Tenhle díl měl ale šílený spád... Nemám moc ráda, když se knížkám změní ze dne na den charakter. Ne, že bych byla zastánce pořád stejného chování v knížkách, ale to, že je někdo milý, hodný a nápomocný, a najednou se z něj stane vraždící maniak... Jakože ano, byl tam důvod, ale nějak mi to tam úplně nesedlo (Ani to "prozření" na konci příběhu). Knížka byla opět hrozně moc čtivá, přísahám, že jsem nikdy nečetla čtivější knížky, než ty od Jenny Han. Líbilo se mi, jak se některé postavy vyvinuly a změnily názory na nějaké věci a lidi. Nějak jsem se ještě nesmířila s tím, že se s tímhle příběhem budu muset rozloučit. Takhle nějak jsem se cítila i po dočtení knížky Všem klukům, které jsem milovala. A ten konec? Upřímně jsem jedna z mála lidí, které nevadí né tak štastné konce, ale tohle bylo takové " meh " :D Prostě to bylo dost uspěchané. Jinak mi to ( myslím tím, jak kdo s kým skončil :)) nevadilo :) Knížku a samozřejmě celou sérii mohu jen doporučit. A pokud jste nečetli nic od autorky, děláte velkou chybu!