Prach a popel

Silvestr skončil velkým popraskem a Mary, Kat a Lillia nejsou připravené na to, co je čeká. Přehodnocují, co se stalo, a každá si to dává za vinu. Kdyby Lillia neodešla s Reevem, kdyby Kat zůstala - mohlo to celé dopadnout jinak. Teď už nic nebude takové jako dřív. Jenom Mary zná pravdu a je otázkou, jak s ní naloží a jestli dovede pomstu až do konce. Zůstane po ní něco víc než jen prach a popel, až vše spálí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328259/prach-a-popel-KMs-328259.jpg 4.327

Oko za oko (3.)

Ashes to Ashes (2014)

Literatura světová, Romány, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Pedruska01

Dočteno a já vlastně pořádně nevím, co se ve mě odehrává. Těch pocitů je dost a především protichůdných. V první řadě musím zmínit, že tahle kniha, tahle série se skvěle čte. Jde to prakticky samo nejen kratšími kapitolami, ale i díky tomu, že příběh je hned ze tří pohledů. Opravdu je problém se od příběhu odlepit.
Byla jsem zvědavá, jak to celé bude zakončeno, zvlášť, když si autorky zvolily magickou/duchařskou linku. Bylo to... já nevím. Kapku zvláštní, ale ne tím hrozným způsobem. Takovým, který člověk dokáže jednoduše přijmout. Ano, vyvstávají otázky, ale... možná k nim nepotřebuju ani odpověď, jelikož to tak prostě je. Divný, vím. :D
V průběhu celé série jsem se přikláněla k pohledu Lillie - byla v centru dění, takže ideální postava. Tady to nebylo jiné, však mě místy ta holka rozčilovala svou naivitou, hloupostí a chytráctvím. Kde vzala takový manýry? A to, že z ní všichni kluci byli vydření? Raději přecházím.
Reeva mi bylo líto a vlastně jsem si ho i dost oblíbila, i přes to, že to vlastně tak trochu mohl být hajzl.
Epilog byl pro mě lehkým šokem, jak vlastně všechny dějové linky hlavních postav dopadly. Nejen, že to nebylo zas tak růžové, ale nebylo tam ani nic, co člověk nejspíš očekával. Vážně mě to překvapilo.
Jako všechny knihy alá série to nebyl špatný počin - naopak, příběh se mi moc líbil. Každopádně ta Mary, ta to dost ozvláštňovala, až si nejsem jistá, zda to byla dobrá volba. Tento díl měl pro mě nějaké mouchy a kazy, takže hodnocení není stoprocentní, ale mohu ji doporučit. :)

sd1992

Ty vole, jsem vytočená!!! Ten konec?! REALLY? Nejsem s tím spokojená.. :-( Celá série byla úplně super!!! Je pravda, že po skončení druhého dílu jsem začala být mírně skeptická, po tom co jsem se dozvěděla pravdu o Mary. Ale tak nějak jsem se přes to přenesla a těšila se na další díl. A ten byl taky skvělý. Až na ten konec. ;-(

books_with_sara

Na tento závěrečný díl trilogie jsem se velmi těšila a napjatě očekávala, kdy přijde do knihkupectví. Prach a popel byl opět čtivý, že jsem se ani nenadála a byla jsem na konci. Při konci knihy jsem skoro nedýchala, ale epilog mně přišel hrozně urychlený, jako hop hop a je konec. Nicméně to nemění můj názor na tuto trilogii, mohu jen doporučit, za mě je můj favorit druhý díl. Určitě se k ní někdy vrátím :).

Vikos

Souhlasím s fanda78 - mooooc fajn čtení a krásné zakončení trilogie!

Lelaqu

THle knížka mě neskutečně zklamala. První díl byl pecka, druhý ještě větší a ten třetí? Ten jim nesahal ani po kotníky! Začetla jsem se rychle jako u předchozích dvou dílů a to díky jejímu stylu psaní. Pohodové, jednoduché a velice čtivé. Příběh ale hodně strádal. Mohlo to být napsané jinak a to hlavně konec. Epilog byl hrozně moc hrrrrr a nejzajímavější a nejakčnějšï část přišla na posledních cca 30-20 stranách. Z celkově je můj nejoblíbenější díl určitě druhý a nejneoblíbenější třetí.

katerina5863

krásné zakončení celé trilogie, mráz mi místy běhal po zádech.... Jen škoda toho epilogu, Reeva mi bylo fakt líto, měli mezi sebou s Lilií něco zvláštního, trochu mi to přišlo jako takové potrestání od autorek, že kdysi udělal něco špatného a je jedno, že se to snažil napravit. Jinak jako oddychovka moc fajn :)

ivousekk

Tahle série se tak skvěle čte, úplně sama. Jen otáčíte stránky a najednou jste na konci.
Poslední díl je stejně skvělý jako předchozí. No, možná i o něco lepší. A je komplet duchařský. Jak by mě to v prvním dílu ani nenapadlo, v druhém už to bylo jasné a ve třetím se to potvrdilo. Škoda, že Reeve a Lilia nezůstali spolu.
Můžu doporučit i těm, co už nepatří mezi teenagery. Tohle pro vás bude parádní oddychovka.