sinfulka sinfulka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem.

16.05.2023 5 z 5

Brilantní kniha, přečetla jsem jedním dechem.

05.05.2023 5 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Nevím co si o tom myslet. Začátek byl strašně fajn, pak to ale trochu sklouzlo do ezo.. Určitě si něco vezmu z rozhovorů, které tu jsou popsané a mám trošku nutkání odjet karavanem do Španělska :) Ale ty ezo vsuvky mi prostě vadí, celé je to navíc takové "já, já, já". Čekala jsem, že kniha bude více o pacientech a méně o autorce.

05.05.2023 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Jsem na straně 200 a víceméně se pořad nic neděje. Tak nevím.. zatím z toho mám pocit, že by kniha mohla být kratší. Co mi vadí je protahování textu krátkými větami, které mají jakoby podtrhnout celou situaci. Zatím to na mě působí dost komicky. Na knížku jsem se dost těšila a zatím jsem spíše zklamaná..

27.12.2018

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Já tyhle severský detektivky prostě miluju! Knihu jsem přečetla za dva dny a chvilkama jsem se i docela bála! :D Vraha jsem těšila cca od poloviny knihy ale stejně to byla neskutečná jízda!

21.12.2018 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Fascinuje mě, s jakou lehkostí píše autor o pártě "studentů", kteří vyrůstají na internátě a vy přitom celou dobu víte, že to tak idylické nebude. Nepochopitelné pro mě bylo, že se nepokusili o útěk, ale možná právě v tom bylo kouzlo celé knihy.

19.08.2018 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Knihu jsem dočetla před několika dny a pořád nevím jestli se mi líbila anebo ne. Strašně dlouhou jsem si ji chtěla přečíst a nakonec jsem se k jejímu dočtení musela nutit. Myslím, že ji plně ocením až s odstupem času. Na druhou stranu musím říct, že i když mě tolik neoslovila, je to asi jedna z mála knih, kterou bych si přečetla znovu.

15.08.2018 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neskutečná kniha, ještě teď mě z ní mrazí. O to více, když vidíte, kam ČR směřuje..

11.07.2018 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

"Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu."

Knížka byla super, už se těším až navštívím Florencii! Určitě brzy sáhnu po další knize od Browna.

10.07.2018 5 z 5

Nejlepší ze všech tří knih. Naprostá pecka!

31.03.2018 5 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

Kniha byla pěkná, pět hvězd hlavně za krásně popsané hory. Úplně mě to chytlo a okamžitě bych tam odjela. Styl psaní byl super. Na druhou stranu mi občas vadil hlavní hrdina, který se choval dost nerozvážně.. doporučuju číst v zimě, se svařákem a když venku pořádně sněží :)

28.12.2017 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Nemůžu si pomoct, ale podle mě je dvojka lepší jak jednička. Kniha mi nepřišla vůbec zdlouhavá.

07.06.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tohle může opravdu napsat jen někdo z Ameriky...

03.06.2017 3 z 5

Sráči Sráči Richard Price

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak už to jelo. Určitě bych to rada viděla zfilmované.

28.05.2017 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Jedno z nejlepších fantasy co jsem za posledních pár let četla!

26.05.2017 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Přesně jak píšou čtenáři pode mnou.. Ani mně kniha moc nesedla. Četla jsem ji asi měsíc a půl (!) a nechtěla jsem se k ní vracet. Ne protože by se mi nelíbila, ale protože byla strašně smutná, navíc jsem věděla, jak skončí a ještě ke všemu byla pravdivá..

04.11.2016 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Srdeční záležitost.

13.08.2016

Po "Mužích, kteří nenávidí ženy", jsem chtěla nějakou oddychovku a taky se tak stalo. Na knihu jsem slyšela celkem ódy, takže proč né.. ovšem pěkně jsem si naběhla. Sem tam si ráda přečtu nějakou pěknou lovestory, ale že to bude takovej doják, to jsem vážně nečekala. Několikrát jsem se přistihla, jak se směju na celý kolo.. Docela síla.

12.08.2016 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Málem jsem při čtení umřela. Nudou. Na druhou stranu jsem čím dál tím víc přesvědčena, že napsat knihu může naprosto každý. Aby toho nebylo málo, dostala jsem dvojku jako dárek..

12.08.2016 1 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Neskutečný! A já tak dlouho odkládala čtení..
Za posledních x let jsem nečetla nic tak dobrého.

11.08.2016 5 z 5