Inferno ekniha

Ve svých knihách Dan Brown mistrovsky mísí historii, umění, šifry a symboly. Nejinak tomu je i v jeho nejnovějším thrilleru, který se okamžitě po svém vydání stal světovým bestsellerem a prodejně předčil i předchozí autorovy tituly. Harvardský symbolog Robert Langdon se tentokrát ocitá v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je pozoruhodně propojena s jedním z největších literárních děl všech dob - Dantovým Peklem. Při svém tajuplném poslání se Langdon musí střetnout s neznámým, hrůzu nahánějícím protivníkem; proplétá se přitom nejen labyrintem florentských, benátských či istanbulských uliček, tajnými chodbami, skrytými komnatami, ale také labyrintem narážek a kódů. Jediná vodítka mu v jeho pátrání nabízí jenom Dantova temná epická báseň - a čas přitom neúprosně pádí. Až uplyne, má dojít ke katastrofě, která navždy změní celý svět…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175806/big_inferno-175806.peg 4.23952

Robert Langdon 4.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Argo

Inferno, 2013

Kniha Inferno

Jack93

Kniha, která vás donutí k okamžité organizaci zájezdu do Florencie, Benátek a Istanbulu. Tohle je umění skvělých spisovatelů - vylíčit prostředí, v němž se příběh odehrává, natolik přitažlivým způsobem, že byste se tam ihned vydali. A Mr. Brown vás k tomu ještě inspiruje k přečtení Dantovy Božské komedie...
Inferno se mi líbilo víc než Ztracený symbol a stejně jako Andělé a Šifra. Dokonce dlouho aspirovalo na to zatím nejlepší dílo z celé série díky okamžitému vtáhnutí do děje, popisu Florencie, provázání s Dantem a zápletce, jelikož se dá snadno vztáhnout na současnost. Avšak ze závěru jsem trochu rozhozený, byť byl pravděpodobně vhodný. Navíc stejně jako zbytek knihy nabádá k zamyšlení, jelikož vše staví do jiného světla.

Amazonka72

Klasický román Dana Browna. Zajímavé, napínavé, nosná myšlenka nutící k zamyšlení.
Na knihách D. Browna mě asi nejvíce fascinuje preciznost při popisu míst, kde se román odehrává. Je patrné, že autor musí každé místo velmi podrobně prozkoumat včetně všech architektonických a historických detailů. K tomu se obvykle přidá ještě spojitost s nějakým literárním dílem, v tomto případě jde o Dantovu Božskou komedii.
Co bych opravdu ocenila - aby jeho knihy byly automaticky doplněné právě o náčrtky či plány staveb, které ve své knize popisuje. Hodně by mě to usnadnilo představu o jednotlivých místech. Vím, že v některých vydáních už tomu tak je.
Na druhou stranu jsou popisy někdy až natolik podrobné, že se v nich může čtenář ztácet, pokud dané místo důvěrně nezná. Občas se mi to stává.
Co je na tomto románu také zajímavé, je jeho hlavní myšlenka - tedy přelidnění a případná celosvětová pandemie. V současné době nás nutí k zamyšlení: co když nás všechny krize mají přinutit změnit své chování vůči přírodě, ale i vůči sobě. Vzhledem k blahobytu, ve kterém teď žijeme, je asi nutné přemýšlet o tom, jak daleko ještě můžeme zajít ... co se týče zvyšování životní úrovně a našeho pohodlí. Je to velmi složité téma, vůbec není jednoduché na něj jednoznačně odpovědět, často se týkají i morálních a etických otázek.
Inferno je určitě románem, který nás k přemýšlení nasměruje.

Hermiona419

Dan Brown prostě umí! Opět skvělé, lehce kontroverzně, zpracované téma, které nás má donutit k zamyšlením, obzvlášť v této nelehké době, kdy se svět potýká s pandemií. Za mě je to trošku slabší než byla Šifra mistra Leonarda, ale i tak klobouk dolů! A na závěr jeden z mých nejoblíbenějších citátů od Danta: „Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu."

Karoley
27.12.2021

(+ SPOILER) Robert Langdon je světově proslulý symbolog, který v minulosti pátral po Iluminátech v Římě, Svatém grálu ve Francii a zednářském pokladu ve Washingtonu. Tentokrát je povolán do Florencie, aby rozluštil temné poselství skryté mezi řádky Dantova Pekla.. a to dřív, než bude pozdě!

Ráda se nechávám unést do některé světové metropole, kde poznávám historické památky a umělecká díla.. napjatě sleduji nesmrtelného Roberta, pronásledovaného temnou stranou, jak běhá z místa na místo, hledá symboly a luští šifry.. Sice je to vždycky podle stejné šablony, ale mně se ta šablona náhodou moc líbí!

Inferno navíc poukazuje na globální hrozby dnešního světa - neúnosné přelidnění, negativní eugenika, šíření smrtícího viru. Četba v době pandemie zážitek ještě umocní a vede k hlubšímu zamyšlení nad budoucností lidstva, za což přidávám jednu hvězdu navrch.

"Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu."

MocPísmenek
12.11.2021

Jak už je i Dana Browna zvykem, vždy si najde nějaké zajímavé a lehce kontroverzní téma. Tady jsem skutečně netušila, kam bude celý příběh směřovat, a bylo to překvapení. Bez spoilerů se dá těžko napsat víc, ale je to hned do DaVinciho kódu pro mě druhá oblíbenkyně v žebříčku Brownových knih.

Booklice
05.10.2021

Inferno je poslední knihou od Browna, která mi zbývala přečíst a musím se přiznat, že mi jeho knihy budou chybět. Doufám, že brzo vydá další! I když jsem od ně přečetla všechny díla a do jisté míry mají podobný koncept, obdivuji na něm, že vždycky přijde s něcím novým a dokáže překvapit. Inferno mělo dobré téma, které navíc do současné situace s pandemií dokonale zapadalo. Příběh byl opět plný zvratů a samozřejmě také exkurzí do zajímavých míst spojených se zajímavými příběhy.

Mr.Moldau
03.10.2021

Browna bych přirovnal k hodináři, jež pečlivě a precizně komponuje jednotlivé dílky v úžasně a komplexně zpracované dílo. Inferno mě ani na chvíli nenechalo vydechnout. Již od prvních stran jsem se tak ponořil do příběhu, že již nebylo cesty zpět. Příběh byl úderný a dynamický. Líbí se mi, jak Brown komponuje do svých knih historii a umění a vyvolává v člověku hlad po dalším vědění. Ostatně jako profesor na zajímavé přednášce o umění.

willy9203
30.09.2021

Řemeslně perfektně zpracované - napínavé, překvapivé i plné zajímavých informací anebo podnětů k zamyšlení. Někdy možná až trochu překombinované, ale to nebylo až tak rušivé. Rozhodně to stojí za přečtení.