SimiGSXR SimiGSXR komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Neuveritelna poklona autorce. Opravdu skvele pise. Cetla jsem od ni vsechny knihy a tahle me opravdu chytla za srdce. Mam rada valecne knihy, cetla jsem nekolik knih o Osvetimy i romany z valecneho Ruska. Ale zadna me neuchvatila tak jako tahle kniha. Donutila me premyslet o lidech. O tom jak nekdo muze byt schopen takovych zverstev. Prijde mi to az neuveritelne, jak dokazi byt lide kruti. A pokazde me nejvice "dorazil" casovy udaj. 6 tydnu ve vlaku, 12 let na Sibiri za polarnim kruhem....uplne to mnou otraslo. TOHLE by mela byt povinna cetba ve skole! Tohle a plno jinych knih o historii z valecneho a povalecneho obdobi.

06.12.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Knihu jsem cetla na doporuceni kamaradky. Nejprve jsme si rikala: super, vtipny. Pak se mi to chvilku tahlo, ale docetla jsem. Dala jsem 3* a druhy den jsem musela dat 4*. Proc? Protoze az s odstupem mi to cele vlastne doslo. Hlavne to ve me cosi zanechalo. A proto ctu knizky, protoze kdyz ted nekde vidim tuhle knihu, okamzite mi naskoci ten pocit z ni. A to miluju. Ove byl neskutecne skvely chlap, jen nepochopeny a strasne osamely. V jadru bajecna osobnost, ale uprimne bych takovyho nerudnyho dedka potkat nechtela :D

31.07.2020 4 z 5

A opět jsem našla díky výzvě skvělý poklad. Přiznám se, že jsem se k ní moc nehrnula, ale po pár stránkách se mi neskutečně zalíbila. Autor nám nenuceně vypráví o pomíjivosti lidského života, o lidských hodnotách a lásce k sobě a svým blízkým. O tom, jak člověk pochopí co je v životě nejdůležitější až když má pár posledních dní. Báječná kniha plná filozofie.

12.03.2020 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Wooow. Nic víc se na to říct nedá. Děkuji Databázi za Výzvu, protože bez ní bych se nedostala k tak úžasným knihám. Ihned mě pohltila. Stačilo pár stránek a už jsem ji jen těžko odkládala. Někdy se mi stane, že si půjčím knihu a natolik se mi libí, že si ji musím koupit. Myslím, že i tohle je ten případ. Bezvadné zpracování pomocí Pracovních hlášení, bavilo mě sledovat zlepšování intelektu a následně jeho upadání na pravopise. Skvělý popis toho, jak funguje lidská společnost, když se někdo vymyká jejich představě normálnosti. Zde ukázány oba extrémy. Rozhodně doporučuji.

21.02.2020

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tuhle knihu jsem si vybrala do výzvy. Nejprve se mi do ní moc nechtělo, jelikož čtu tento žánr, tak vím, že je téměř vše na jedno brdo. Ale řekla jsem si, že po knize co jsem četla potřebuji trochu oddech a otevřela Návrh. Přečetla jsem ji během dvou dnů. Sotva jsem ji otevřela, už jsem byla na konci. Ano, sice stále stejný styl. Nic mě nepřekvapilo, ale! Čekala jsem něco jako píší Christina Lauren, ale tohle mě dostalo. Jemný příběh, erotiky akorát, žádné rozcházení, scházení, rozcházení, scházení. Prostě krásný čtivý příběh, krátké kapitoly, sarkastické poznámky Hanny a vulgární slovník Garretta tomu dodaly šmrnc. Za mě 5*

27.06.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Jedna z nejkrásnějších knih co jsem četla! Zamluvila jsem si ji v knihovně a čekala na ni půl roku. Když jsem si ji přečetla, musela jsem si ji koupit, protože takto neobyčejnou knihu musím mít ve své knihovně. Byť je příběh svým způsobem otřepaný (za války se do sebe zamilují dva lidé a jejich lásku stíhají problémy a odloučení a ve finále to má šťastný konec) tak musím říct, že je to skvěle napsané. Během čtení se ve mě neustále střídaly emoce, vzrušení, napětí a nakonec jsem si i poplakala. Mám ráda válečné romány zatím je mojí největší srdcovkou Měděný Jezdec ale Dopisy se mu vyrovnaly a knihu mohu jen a jen doporučit. Krásný romantický příběh, který je velice smutný a to mě na tom nejvíc bavilo.

22.09.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

K tomu asi nemam moc co napsat, vse uz zde bylo receno. Precetla jsem nekolik knih o valce a koncentracnich taborech, ale tahle me hloluboce zasahla. Myslim ze diky teto knize si dam chvili od tohoto tematu pauzu. Nejhorsi pro me bylo cist o detech, jelikoz mam sama rocni dite, to bylo opravdu tezke a knihu jsem musela nekolikrat odlozit. Ale jsem rada, ze jsem si ji precetla a rozhodne by si ji mela precist dnesni omladina.

12.02.2019 5 z 5

King King T. M. Frazier

Půl roku. Půl roku se mi ta knížka válela doma v knihovně a já neměla čas si ji přečíst. A teď jsem akorát naštvaná, že jsem si ji nepřečetla už dávno. Čekala jsem od ní něco jako je série Božský od Ch.L., ale tohle mě naprosto překvapilo a hlavně! předčilo mé očekávání. Drsnost příběhu a postav, rozkrývání tajemství, drogy, sex a násilí, to všechno utvořilo perfektní a čtivý příběh. Příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Je pravda, že ač mi vulgarismy v knihách nevadí, tady už jich bylo občas trochu moc. 50% podstatných jmen mělo před sebou nebo za sebou slovo zas**ný a nebo zkur**ný, ale zhruba po 100 stránce jsem si zvykla. Co mě teda dorazilo byl konec, na jednu stranu byl dobrý , udržuje čtenáře v napětí a nutí ho přečíst si další díl, takže super, ale horší pak už je, když se druhý díl nevydá. Takže vás ve finále konec akorát naštve a máte pocit, že vás o něco okradli. Konec konců kniha byla parádním zpestřením a jediného, čeho lituji, je že jsem si ji nepřečetla dřív. Rozhodně doporučuji všem, kdo má rád drsnost příběhu protkanou citlivostí, humorem, vulgaritou a překvapením.

09.02.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nádherná kniha. Knihu mi doporučila kamarádka a díky ní jsem objevila autorku s tak skvělým stylem vyprávění. Určitě tohle nebyla poslední kniha, kterou od ní čtu. Co se týče příběhu, byl zajímavý, ale měla jsem problém s vyprávěním babičky. Vzhledem k tomu, že často čtu knihy s tématem 2.sv. války, tak mi to babiččino vyprávění přišlo strašně nudné. Byť se o tématu holocaustu nedá říct, že je nudné. Ale přišlo mi to takové nezáživné, jen jakoby to odříkala, aby se neřeklo. Nic zajímavého nám vesměs stejně neřekla. Ale celkově téma knihy mě potěšilo.

06.02.2020 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tak tohle nebyla úplně kniha pro mě. Měla jsem ji už nějakou dobu doma, ale nebyla příležitost si ji přečíst, až teď díky výzvě. Začátek mě nebavil vůbec, až za polovinou to začalo být zajímavé. Téma bylo rozhodně k zamyšlení, ale bohužel ho asi neocením. Zažila jsem jen tenhle režim a proto si myslím, že tu knihu ocení spíše starší generace. Nicméně to bylo zajímavé a někdy až hrozivě představitelné.

07.02.2020 3 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Taková moje srdcovka. První díl jsem četla, někdy před 4 lety a až teď jsem se dostala k Maddoxovi. Naprosto nezklamal. Výborně napsané a dokonce se mi z jeho pohledu příběh líbil víc, než z pohledu Abby. Mám ráda, když autor popisuje "chlapské" city a emoce. Za mě prostě dokonalost. 5*

27.06.2019 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Nedávno jsem na Sparkse narazila a zjistila co všechno píše a co všechno znám z televize. Jako první jsem si od něho vybrala právě tuto knihu. Zaujalo mně, že je příběh prozrazen na první stránce a hlavně, že to nekončí se slovy "šťastně až do smrti". Je to krásný příběh, plný emocí, obětování a lásky.

27.06.2019 4 z 5

Noc v osamělém říjnu Noc v osamělém říjnu Roger Zelazny

Přečteno v rámci výzvy a vcelku mile jsem byla překvapena. Čmuchal byl prostě dobrej. Zprvu jsem si říkala: Proboha o čem to tam pořád blábolej. Ale nakonec to byla i legrace. Baví mě knížky, které po dočtení kapitoly nutí číst dál, protože jsem zvědavá co se tam stane. A přesně tohle je ta kniha. Navíc krátké kapitoly tomu nahrávají, že člověk si říká: A tak ještě jednu, ta je krátká a pak už jdu fakt spát. Za mě sice 3*, ale proto, že to není něco, co bych si chtěla přečíst znovu a úplně mě to neoslovilo.

27.06.2019 3 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

K této knize jsem se dostala díky výzvě. Zprvu se mi do ní moc nechtělo, ale nakonec jsem byla velmi příjemně překvapena. Líbilo se mi spojení historie a současnosti. Díky tomu, že se dějove linky odehrávaly na jiném kontinentu, uplně v jiném prostředí, jsem neměla problém s orientací, jako se u některých, takto situovaných knih stává. Příběh mě naprosto uchvátil a četla jsem každou volnou chvilku a těšila se až si zase budu moct číst příběh o Rose. Historická stránka knihy byla naprosto úžasná, nádherně napsaná a velmi dobře zachycené prostředí Sumatry. Převážně mě popis přírody v knihách nudí, ale autorka to psala tak nenuceně, že jsem si dokonce vyhledávala obrázky z ostrova. Za mě 5 z 5.

01.06.2019 5 z 5

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Za mě naprosto dokonalá kniha. Úžasně napsaná, poutavý příběh a jazyk jakým paní Neomillnerová píše tomu dodal šmrnc. Velmi se to podobalo Zaklínači od Sapkowského, ale ten mě upřímně trochu zklamal, čekala jsem od něho víc. A to víc jsem našla právě u knihy spisovatelky Neomillnerové. Rozhodně ji řadím ke svým oblíbeným autorům a doufám, že se již brzy dočkám pokračování. Opět jsem se přesvědčila, že po skvělém autoru nemusím pátrat za hranicemi.

18.09.2018 5 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Tenhle díl mě už tak moc nebavil. První polovinou knihy jsem se vyloženě prokousávala, ale pak to konečně dostalo nějaký spád a kniha mě začala bavit. Určitě sérii dočtu, zajímá mě jak to s nima dopadne. Doufám, že další díl mě chytne hned od začátku.

06.02.2020 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Čekala jsem od této knihy více. Možná je to tím, že je kniha tak hodnocená. Nicméně věřím, že v době vydání to byl "trhák". Aktuální téma. Pro mě to není zrovna top žánr, ale nebyla špatná. Jsem ráda, že jsem si tuto "klasiku" přečetla.

06.02.2020 3 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

První díl mě úplně uchvátil, takže jsem se těšila na druhý. Ze začátku dobrý, ale tak ve 2/3 už mě to přestávalo bavit. Pořád se jen scházely, rozcházely, scházely, rozcházely. Hlavní hrdinové mají velký problém ve vzájemné komunikaci a když už si po 4té za sebou říkám: Proč jí/mu to sakra neřekne!, tak už to pak člověka omrzí číst stále to samé. Určitě dočtu celou sérii a doufám, že v dalších dílech už to nebude 600 stránek jedné a té samé věci dokola. Upřímně mě to zamrzelo, protože první díl byl opravdu báječný.

27.06.2019 3 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Holky opět nezklamaly. Bezvadná kniha plná romantiky a erotika už je jen třešnička na dortu. Tahle série je prostě BOŽSKÁ. Budu si je muset všechny pořídit. Tohle mi v knihovně prostě nesmí chybět.

23.11.2018 5 z 5

Angličan v Česku aneb Czech Me Out Angličan v Česku aneb Czech Me Out Alena Damijo

Ten kdo vymyslel Čtenářskou výzvu, by měl dostat nějakou cenu. Třeba Nobelovku :-D. Já se díky výzvě dostanu k takovým zázrakům. Normálně bych o takovou knihu možná nezavadila ani pohledem, dokonce ještě když jsem ji otvírala, jsem si říkala: To zas bude nějaká blbost. Ale ona není! Už dlouho mě knížka nepobavila tak, jako tahle. Vtipné shrnutí toho co my Češi děláme, co máme rádi a čím se vyznačujeme. Hned jsem knížku musela půjčit mamce (což se často nestává, vzhledem k našemu rozdílnému vkusu) a věřím, že se taky zasměje nad pasážemi o kaprovi nebo elektrice. Rozhodně si přečtu další výtvory téhle autorky. Docela se na ně těším.

03.03.2020 4 z 5