Sandalkar Sandalkar komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Obalka ctenari poodkryje dost, ale pointa a pribeh je strhujici. Obdivuji minimalisticky styl autorky, ktery ovsem rekne vic nez jindy desitky popsanych stran. Opravdu stoji za precteni. Za me dalsi ceska kniha, ktera by mela byt ve vyberu k maturite.

10.09.2020 5 z 5

Laskavost, nadeje, pratelstvi.
V knize je krasne zduraznene poselstvi, ze zivot si vzdy najde cestu, laskavost a lidskost jsou dulezite a vzdy nakonec vyjde slunce. V letosnim roce je to pro me opravdu dulezite si to pripominat.

09.09.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

"Uz tusila, ze tohle je jeden z tech okamziku, ktery se sprateli s pameti a ona se k nemu i po spouste let bude moct primknout a cerpat z nej klid."

Moc hezky vystaveny pribeh, ctive, skvely popis charakteru na par radcich, jen se mi trochu pletla jmena, jak se resi nekolik generaci zaroven. Pokud by slo tak 4,5, nedostavil se pocit 100% zactenosti, kdy ozelite veceri, oblibeny serial a ctete az do rana. Ale moc hezke, doporucuji!

26.01.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Krasna prace. Pohlazeni na dusi. J.Caplin se jidlem a cestovanim zivila, takze to je gastro koncert, vune kavy a skorice ze stranek dycha. Pribeh predvidatelny, ale plynuly a uveritelny. Osobni plusove body davam za prvniho sexy zrzka-hrdinu v knize.

14.02.2024 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Kniha i hlavni autorka postupne rozkvetaji jako z jara rostlinky. Eleanor je...sva, jedinecna a odvazna. Raymond je supr obycejnej chlap. Nekdy trochu tezke, nekdy mile a nekdy humorne pasaze.

Doporucuji.

21.07.2023 5 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Čekala jsem něco optimistického, povzbuzujícího, ale tohle byl život. Všechny sestry si prožily hezké i těžké časy, vždy šly ale dál. Obdivuji jejich práci, pokoru i sílu být jiná. V této době pro mě kniha, ač nebyla odpočinková jak jsem si myslela (ani nevím proč vlastně), byla moc důležitá. Děkuji autorce i sestrám za jejich otevřenost.

13.03.2022 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Jedna z knížek, která by se mohla dostat do výběru knih k maturitě. Obsahuje zajímavé, citlivě zpracované téma a zaujme jak starší tak mladší ročníky!.

13.01.2018 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Moc hezke.
Moje zimni nadseni do young adult knih pokracuje. A opet trefa. Zajimave a dojemne pribehy Juliet i Declana (ikdyz teda jsem trochu cekala, co sympatak Rev?). Pod ustredni myslenku, ze vzdy je lepsi komunikovat, nez to nechat vyhnit, bych se podepsala. Prvni prectena roku 2024. Parada.

02.01.2024 5 z 5

Co všechno vlastně potřebuje člověk k životu? Zatímco jeden odešel na samotu kvůli jednoduchosti života, druhý ještě stále sní o domovu a lásce, další si libuje v neomezeném množství času pro čtení knih a v noci nahlas poslouchá rozhlasové hry. Knihu doplňují nádherné fotky plné atmosféry. Krásná kniha.

30.10.2018 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Zajímavá kniha o nelehkém a drsním životě Agnes i dalších lidí ostrova Islandu. Člověk soucítí nejen s ženou, která pro lásku přišla o vlastní život, ale i s tesknou krajinou bičovanou nevlídným počasím, ovcemi,... Posledních několik syrových stran chytí za srdce. Palec nahoru autorce také za přípravy a načtení veškerých reálií ( popis badstofy, okna "zasklená" placentou ovcí,...). Kniha mi ještě dlouho zůstane na mysli.

24.07.2018 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Takova ta poctiva pribehova detektivka bez severske brutality. Pohlazeni.
Agentka Nicholova mi leze krkem. A to je to skoro krajanka. Chjo.
Jo a chci tu v zime taky takovy snih a mraz. At muzeme zase bruslit na rece, stavet snehulaky a jet do prace ma bezkach.
Trochu se taky bojim o osud Three Pines, je tam jen par domu a uz druha vrazda. Skoro jako v Midsommeru...

"Ve vsem je trhlina a z ni k nam dovnitr prochazi svetlo."

29.08.2023 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Moc rada travim cas v lese. Ted uz vim proc a taky, co se kolem deje. A je to moc zajimavy. Libi se mi, ze Peter Wohlleben neni zeleny aktivisticky blazen, ale "jen" clovek, ktery ma prirodu uprimne rad.

03.08.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Precetli jsme nahlas za cestu Liberec-Hradec Kralove zpet. Pokud by nas zastavil prislusnik, taky bychom asi dostali pokutu za nevenovani se rizeni. Chechtali jsme se, az jsme slzeli. Mile cteni.

14.02.2021 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Petera Maye prostě žeru. Při popisu krajiny cítím slanou vůni moře, slyším dunění větru a vlny tříštící se o skalnaté pobřeží. Musím přemýšlet nad složitými postavami s propletenými osudy. Příjemný hlavní hrdina, který je sice násoska a mrmlal (pro detektivy diagnóza), ale je zapamatovatelný a uvěřitelný. Šachové figurky jsou čtenářským zážitkem. Doporučuji všem, kterým nesedí severská drastičnost.

04.03.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

...pokud chcete ztroskotat, pak jedine s chirurgem a skautem v jedne osobe.

Krasny, silny pribeh, stoji za precteni. Vypraveno z pohledu muze (a psane muzem). U tohoto zanru jsem se s tim zatim moc nesetkala. Prijemne propletani pritomnosti a minulosti.

"Jednou z veci, kterou jsem se naucil v medicine i pri horolezectvi, bylo, ze clovek ma zdolavat jednu krizi po druhe. A tou nejblizsi byl jeji oblicej a hlava."

20.03.2024 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Za mne zatim nejlepsi kniha serie. Irsko patri k mym vysnenym cestovatelskym destinacim. Tahle kniha muj hlad po "Smaragdovem ostrove" jeste vic rozdmychala. Vkusna romantika zahrala u srdce.

"Vzdycky rikam, ze clovek musi neco pokazit, aby poznal, jak to ma spravne vypadat."

PS: Souhlasim s komentarem nize, slepice fakt slupky nezerou a ani nesmi

28.02.2024 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Za me zatim nejlepsi dil. Opravdu klasicka detektivka s vazne netradicnim zpusobem vrazdy (jako opravdu to jde??). Psychologicky rozbor cele rodiny zavrazdene, luxusni srub uprostred kanadske divociny, vice prostoru dostala sympaticka zena Gamache Reine-Marie.

Smekam a tesim se na dalsi. Klidne mimo Three Pines, pribehu to pro me prekvapive prospelo.

"Vsichni mame svoje dary i pohromy, vrchni inspektore,"pokracoval Finney. "A kazdy den je vsichni pocitame. Otazkou ale je, ktere z nich."

25.09.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Zase nezklamal. Mozna trochu na jedno brdo, ale kniha stoji za to. Vybrouseny jazyk, cerny humor, stripky realii a historickych vsuvek, ktere jsou pro pochopeni jednotlivych zemi nadmiru dulezite.

"Podivej, my jsme zazili valku. A ze si zvyknes se zbytecne nebat, to je jedna z mala dobrych veci, ktere ti detstvi ve valce prinese." Snad si to deti na Ukrajine reknou uz brzy.

Ps.: miluju ilustrace Tomski&Polanski

30.08.2023 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Vzdy me potesi, kdyz kratka knizka rekne mnoho a to Tisice metru ode dna splnily na vybornou. Krasne. Doporucuji.

" Vsechno bude dobre."
" Myslite?"
" Samozrejme."

08.01.2023 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

To byla jízda! Kniha se netvářila nijak zvláštně, ale opravdu mi sedla jako pr...na hrnec. Je odpočinková i napínavá, najdete tam jemnou romantickou linku i trochu cestopisu, bezstarostnost i odpovědnost postav. Četla jsem na podzim, škoda, že jsem ji nezabalila do kufru vloni na jachtu...

29.09.2020 5 z 5