renataab renataab komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knížku jsem přečetla během dvou dovolenkových dnů, trochu mě zklamal konec - vše se vyřeší během pár odstavců, ve kterých se shrne několik let dohromady. Škoda - velký potenciál zůstal nevyužit.

29.07.2017 4 z 5

Sbor chilburských dam Sbor chilburských dam Jennifer Ryan

Škoda že kniha nemá pokračování, četla se sama a spousta osudů by mě zajímala i dál...

29.07.2017 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Četla jsem i viděla seriál, nedokážu se ubránit srovnání. Za mě 4-5 hvězdiček - 4 hvězdičky pro knihu, 5 hvězdiček pro seriál. Díky knize jsem pochopila více souvislostí, v seriálu mě více upoutal milostný příběh na úkor dějové historické línie. Naštěstí pro mě - tam kde došlo k odklonu od knižní předlohy, bylo ku prospěchu příběhu. Propadla jsem celému příběhu a určitě opět zkombinuji knihu i seriál.
Krásné Skotsko, pro mě dosud málo známé - kniha mě oslovila i po této stránce a začala jsem se zabývat historií i přítomností Skotska.
Milostný a erotický příběh v jednom - romantika i realita (určitě ještě zkreslená) v jednom. Pozastavuji se jen nad násilím na konci tohoto dílu - jak někdo mohl něco takového vymyslet a zakomponovat do příběhu; za mě - klidně by stačilo ubrat na tomto násilí.

14.08.2016 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Přečteno za jediný den, nic moc jsem od knihy neočekávala, přesto mě zaujala, dobře se četla; milá oddychovka s dávkou napětí a mystična. Uvítala bych míň vulgárních slov.

02.08.2016 4 z 5

Dievča, ktoré si tu zanechal Dievča, ktoré si tu zanechal Jojo Moyes

Výborné téma, skvěle napsané, nezapomenutelný příběh. Romantický příběh nenásilně líčící tragédii obou světových válek.

31.07.2016 5 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Za mě jen průměr, tato kniha mě na rozdíl od Brněnských nevěstek zklamala; převaha popisu, málo přímé řeči a hlavně žádné napětí, vše bylo předem určené, škoda. ...

14.05.2016 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Super příběh, paní autorka si dala práci s psychologickým obrazem a přesně vykreslila hlavní příběhy. Rozhodně dobře zpracované.

24.04.2016 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Pro mě jedna nezapomenutelná kniha svým příběhem, napětím.... Moc doporučuji, rozhodně to nebyl ztracený čas, dávám moc ráda pět hvězdiček.

24.04.2016 5 z 5

Pro mě zvláštní - příběh o společnosti, která je mi vzdálená, nerozumím této mentalitě. Kniha mě zklamala.

11.03.2016 1 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Strašně zdlouhavý děj gradující v rychlé rozuzlení. Čekala jsem od takto rozvíjejícího děje něco MEGA, a ono se to nedostavilo. Ale zajímavý příběh, zápletka, nejvíc se mě zaujal pohled té druhé strany barikád. Dávám čtyři hvězdičky za námět, gradující napětí.

11.03.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Super, napínavé, hrůzostrašné, překvapivé.

31.01.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pět hvězdiček, nic jiného nemůžu dát. Nesmrtelný příběh, TOP čtení!!!

04.01.2016 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Nostalgicky vzpomínám, jak jsem ji četla na gymplu. Měla jsem se učit, zatím jsem měla knížku pod sešitem, aby naši nevěděli. Máma se na mě několikrát šla podívat, čemu se tak při učení fyzice chechtám. Výborný humor!!!!

04.01.2016 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Četla jsem ji asi na čtyřikrát, konec jsem shlédla ve filmu. Nerada, ale v tomto případě pro mě byla lepší filmová podoba. Je to hodně náročné čtení na soustředění i na psychiku. Ale za téma a dějovou línii si určitě zaslouží minimálně čtyři hvězdičky ode mě.

04.01.2016 4 z 5

Kouzelné až roztomilé vyprávění o práci se zvířaty.

04.01.2016 4 z 5

Smrtící posedlost Smrtící posedlost J. D. Robb (p)

Vše, co jsem očekávala od dobré detektivky, tam bylo. Rozhodně si vyhledám další díly k přečtení.

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Mám moc ráda knížky od V.Vondrušky. Tento příběh mi přišel hodně překombinovaný. Škoda.

18.09.2015 4 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Bezva čtení, jen nemám ráda konce, které se vyřeší nečekaným zvratem, který je čtenáři předložen až v poslední kapitole. Dávám pět hvězdiček i přesto.

06.09.2015 5 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Moc zajímavá kniha ze staré Anglie, k tomu historický pohled na homosexualitu. Mně se to moc líbilo, hltala jsem příběh Nancy a její osudy. V posledním díle jsem ale již politické pasáže vynechávala.

14.08.2015 4 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Nejsem puritánka, ráda si přečtu erotický román, ale tohle byl pro mě odpad.

09.08.2015 odpad!