Smrtící posedlost

Smrtící posedlost https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83850/mid_smrtici-posedlost-NEL-83850.jpg 5 171 24

Eva Dallasová série

Krvavé řádění přežila pouze Nixie. Bylo jí devět… Poručík Eva Dallasová, vyšetřovatelka z blízké budoucnosti, v boji s nelítostnými vrahy. New York padesátých let 21. století... Vrahové, kteří v noci vtrhli k rodičům malé Nixie, je nelítostně zmasakrovali. Devítiletou dívenku zachránilo jen to, že se zrovna šla napít a v osudnou chvíli tak nebyla v posteli. Případem je pověřena Eva Dallasová, jedna z nejúspěšnějších vyšetřovatelek. Nápomocni jsou jí nejen kolegové, ale hlavně její extravagantní miliardářský manžel Roarke. Brzy však vyjde najevo, že tahle vražda souvisí s dalšími. Mohla by s tím mít něco společného profese zavražděného? Právníci, jak známo, nemívají o nepřátele nouzi, i když jen málokterý zvolí pomstu tak strašlivou. Kdo a proč rozsévá kolem sebe krvavou smrt?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Metafora

Survivor in Death , 2005

Ulala
25.02.2023 5 z 5

Romány J.G.Robb jsou klasickými romány pro ženy, kde se prolíná láska a smrt, bohatství a neutěšený život chudých, přátelství a nenávist, bezpráví a spravedlnost. Ale musím říct, že za to autorku obdivuji. Jak se ji to všechno daří skloubit do celku, který Vás nenechá na pokoji než dočtete poslední stránku. Už se těším na další.

georginaa
23.10.2021 5 z 5

Tentokrát to Evu zasáhne daleko víc než jiné případy. A to proto, že tam najde malou dívku, která viděla vraždu svých rodičů. Vždy ji to přenese do nočních můr, kde se ji vrací smrt jejího otce, když byla přibližně stejně stará. Musí nají spojitost mezi právníky a odsouzenými. To je vždy na dlouhou trať, jenže Eva se dokonale umí přizpůsobit a najít to, co ostatní nevidí.

monte
11.02.2021 5 z 5

Skvělé čtení

hrosik3
17.10.2019 5 z 5

Super příběh! Napínavé až do konce.

leonessa
16.10.2019 5 z 5

Super. Nemohla jsem se odtrhnout ☺

Nissi
18.01.2019 4 z 5

Tato serie se mi opravdu moc libi, ale musim tomu dilu, respektive autorce vytknout jednu vec. A to jest chovani Evy vuci Nixii, chovala se jak kdyby to byla casovana bomba.

Jessybelle
28.10.2018 5 z 5

Musím se přiznat, že mi Eva už fakt chyběla...a tenhle díl byl opravdu skvělej... Užila jsem si ho od prvního do posledního písmenka...

Pauline23
30.08.2018 5 z 5

První kniha od této autorky... stále jsem se vyhýbala kvůli prvkům sci-fi. No nakonec díky doporučením jsem podlehla. Knížka je čtivá, vražda celé rodiny a malá holčička která se stala svědkem byla to jízda. Jdu do další knížky. Kdyby nebyly prvky sci-fi tak ještě lepší...ale da se to přežít.

moudivlacek
31.05.2018 5 z 5

Wow!! Tenhle díl hodně chytá za srdce, vražda sama o sobě není nic hezkého, či normálního, ale jakmile do toho jsou zapleteni děti a lidé, kteří nikdy nikomu neublížili a ještě pomáhají jiným lidem, plus policisté zabití ve službě, tak to prostě Eva pracuje na maximum a tentokrát to dá zabrat i jejímu muži. Navíc u sebe skrývají očitého svědka, s kterým ale ani jeden neumí moc komunikovat a připomíná oběma jejich krutou a zlou minulost.
Prostě super a já se těším na další díl. Doporučuji.

munka
27.03.2018 5 z 5

Ďalší skvelý príbeh, kde je hlavnou postavou deväťročné dievčatko. Jej príbeh vyvoláva nepríjemné spomienky na minulosť nielen Eve, ale aj Roarkovi. Do vyšetrovania sa zapája celé oddelenie, ale pomocnú ruku podá aj Summerset a Mavis. Vtipné dialógy, napätia, jednoducho pravá Roberts.

TaLu
05.01.2018 5 z 5

Pamatuji si obsahy i atmosféru knih, jež jsem četla před lety. Je tedy s podivem, že sérii Smrtící čtu s mírným odstupem a vždy se velmi dobře bavím. S opětovným přečtením se mi připomínají mnohem jasněji souvislosti a s postupným odkrýváním děje v jednotlivých dílech se hlavní postavy stávají bližšími. Příběh Nixie tedy dostal další rozměr. Jak se v jejím osudu odráží i to, co zažili ostatní. Přidala bych další hvězdu, ale já tuto sérii hodnotím nekriticky již při prvním čtení.
Jen je mi líto, že budu muset na chvíli přestat s dalšími díly, protože jsem s velkým údivem zjistila, že tentokráte asi ani jednu z knih nebudu moci použít pro čtenářskou výzvu, která se mi v tomto roce zdá opravdu obtížná. Nu - právě proto je to výzva. Ale je to škoda. Třeba "kniha zabývající se problematikou klonování", nezní špatně a mohla bych se rovnou pustit do dalšího dílu :o)

helenkan
25.09.2017 5 z 5

Super čtení. Poručík nezklame. :))))))

oleg
28.06.2017 5 z 5

Pěkné čtení,první kniha z blízké budoucnosti,měla jsem obavy ale mile překvapila....

bekule
27.06.2017 5 z 5

Neskutečně vtipná série. Dialogy Evy s Peabodyovou, Roarkem nebo Summersetem mě neskutečně baví. Ale tentokrát byla nejzajímavější její komunikace s Nixií .

TaLu
05.12.2016 5 z 5

Jak ráda jsem se znovu setkala s Evou a její parťačkou a užila si vyšetřování, dialogy, popichování a další související vztahy ! Tentokráte jsem si vychutnávala knihu této série ještě o to víc, že jsem skutečně spokojená, že autorka shrne postavy a vztahy v několika větách, které se mnohdy ani neopakují, ale spíše odkrývají nové informace. Proto tato série je stále svěží a plná napětí. Někdy si říkám, kam na ta témata stále autorka chodí. Což se nedá říci o jiných sériích jiných autorů, kde dochází k opakování stejných informací a sáhodlouhému opětnému vysvětlování.
Mírný posun do budoucnosti je někdy úsměvný, protože mnohé věci jsou téměř stejné jako ty, které nás obklopují a k tomu jsou tam prvky o kterých si myslím, že ani nikdy existovat nebudou ( létající autobusy a hlavně kolonie na jiných světech), rozhodně ne na konci našeho století. Ale ono mi to v těch knihách nikdy nevadilo. Tentokráte i příběh má vysoký náboj a tak za mne plné hodnocení a doporučení.

renataab
04.01.2016 4 z 5

Vše, co jsem očekávala od dobré detektivky, tam bylo. Rozhodně si vyhledám další díly k přečtení.

Petulik13
29.11.2014 5 z 5

Opět super příběh. Začátek knihy dost drsný....

meinita
02.11.2014 5 z 5

nezklamala :-)

mariva
19.05.2014 5 z 5

Od autorky můžu číst cokoliv, ještě nikdy mě nezklamala. I když detektivky jinak moc nečtu, tyhle se mi líbí. Jen si pomalu zvykám na to, že se odehrávají v budoucnosti a tak obsahují i prvky scifi. Ale je to prostě Nora Robertsová a ta vždycky upoutá.

Laf
04.02.2014 5 z 5

Autorka nezklamala. Opět úžasné čtení. Tato série se jí opravdu povedla :)

J. D. Robb (p)
americká, 1950