renataab renataab komentáře u knih

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Autorka dokáže psát čtivě, mám ji moc ráda. Tento příběh byl pro mě ale zvláštní. Vývoj hlavní hrdinky od sobecké po starostlivou? Ze začátku příběhu jsem manžela litovala a obdivovala zároveň. Nejde o to, že byla emancipovaná, vyměnila se na mateřské s manželem, realizovala se v práci - to chápu a respektuji, ale když přijde večer domů, tak tráví hodinu nejdříve ve sprše, než se jde kouknout na dceru? Nechápu... Ale na autorku jsem nezanevřela, píše opravdu čtivě.

09.08.2015 3 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Červená knihovna s erotickými pasážemi... moc pěkné oddychové čtení

26.07.2015 4 z 5

Kdy už tam budem? Kdy už tam budem? Jenny Austin

Díky za knihu, pro dlouhou cestu k moři jsem ji využila. Doporučuji ji rodinám s dětmi mít hned vedle autoatlasu.

20.07.2015 4 z 5

Každý něco skrývá Každý něco skrývá Mary Higgins Clark

Výborná a dějově akční kniha... Líbí se mi, když se v knize sleduje více dějových línií současně a ty se pak v závěru protnou ve společné vyuzlení. Jen musí být čtenář stále ve střehu, aby mu něco neuniklo.

20.07.2015 4 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Třetí díl série byl pro mě o něco zábavnější než předchozí, ale stále jde o velmi jednoduchou zápletku, snadno předvídatelný konec. Oceňuji zejména první dvě třetiny, ve třetí třetině už to bylo fakt jak v červené knihovně - nejdřív chtěla ona - on ne, pak chtěl on a ona ne... Je to podle mého něco mezi třetí a čtvrtou hvězdou.

17.01.2015 3 z 5

První třetina mě nadchla, naladila mě na zajímavý příběh z druhé světové války a bum!! pak zvrat, který jsem nečekala. Sama od sebe nevyhledávám fantasy žánr, ale knihu jsem dočetla. Za první třetinu dávám pět hvězdiček, za nápad spojení příběhu a skutečných fotografií dávám také pět hvězdiček, za další dvě třetiny příběhu už jen tři hvězdičky, dohromady tedy něco mezi třemi až čtyřmi hvězdami. Rozhodně doporučuji pro milovníky fantasy, určitě zajímavé i jako literatura pro mládež.

03.01.2015 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Četla jsem jedním dechem, velmi zajímavý námět, možná až moc překombinovaný závěr. Těším se na další detektivku od dua Keplerů.

14.09.2014 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Několik silných a dojemných příběhů v jedné knize. Je to úplně něco odlišného, než jsem zatím četla, prostě příběh z jiného světa.

06.09.2014 5 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Budu tady asi výjimka, ale mě se kniha nelíbila. Oddechové čtení na léto si představuji jinak.Od první kapitoly musí být všem jasné, jak vše dopadne. Ani první díl, ani druhý díl mě neoslovil. Víc už nebudu zkoušet.

23.08.2014 2 z 5

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

Autorka nezklamala, přečteno za jediný večer. První třetina je tedy samá tragédie, nedivím se, že hrdinka byla na dně, Konec příběhu smířlivý, poučný, optimistický. Četla jsem od autorky i lepší, proto hodnotím čtyřmi ****. Těším se na další.

23.08.2014 4 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Tento příběh se mi zdá už dost nereálný, ale autor to umí podat tak, že mu to odpouštím.

19.08.2014 4 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Kdo má rád historické příběhy, kdo se chce i něco nového z historie dovědět, tak doporučuji. Autorka umí skloubit poučení i napětí. Není to jen beletrie, ale i k rozšíření obzoru....

15.08.2014 4 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Překvapil mě záběr příběhu, několik dějových linií současně, velmi čtivá kniha, doporučuji. Mrzí mě v druhé polovině knihy velká míra překlepů. Ráda si přečtu další knížky od autorky.

13.08.2014 4 z 5

Jak být dlouho živ a zdráv Jak být dlouho živ a zdráv Olga Krumlovská

Pro mě je to velmi cenná knížka, kde autorka využívá poznatků a informací z vlastní tvorby. Moc ji děkuji za cenné informace.

12.08.2014 5 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Není to nějaká bomba, ale stojí za přečtení, je to něžné, milé, dojemné. Kdo touží autorku více poznat v osobní rovině, tak doporučuji. Jde ale o její vidění "pravdy", skutečnost je skrytá za subjektivním - někdy úsměvným popisem autorky.

12.08.2014 3 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Realistický příběh, čte se dobře, pro ty, kdo mají něco společného se zdravotnictvím, velmi přínosné.

10.08.2014 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná a smutná romantika. Taková kompenzace "moderní" erotické literatury. Stojí za přečtení.

10.08.2014 5 z 5

Skála Skála Peter May

Čekala jsem něco jiného. Chtěla jsem detektivku a bylo to hlavně psychologické drama. Vybrala jsem si knihu jako oddychovku na pláž a přitom kniha vyžaduje čtenářovo maximální soustředění. Možná na dlouhé zimní večery fajn, ale mě zklamala.

24.07.2014 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

To, co se moje babička v červené knihovně nikdy nedočetla, je v této knížce. Umělecky je to někde na půli cesty, ale číst se to dá... pokud hledáte erotické téma. Asi v prvních 2/3 knihy mi scházela něha a špetka romantiky, v závěru se děj konečně někam pohnul. Příjemné letní čtení.

24.07.2014 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Krásná romantika přečtená za jeden den. Nejvíce stojí za přečtení posledních asi 30 stran.

10.07.2014 4 z 5