Lék na smutek

od:


KoupitKoupit eknihu

Na Mariku, gynekoložku a porodní lékařku, se valí jedna pohroma za druhou. Manžel jí umírá na rakovinu a krátce nato ztratí i svého jediného, třiadvacetiletého syna, u něhož náhle propukla dědičná choroba jater. Maričin život pozbyl smysl, přišla o poslání manželky i matky. Utápí se v žalu, obklopuje ji samota a naprostá beznaděj. Existuje vůbec ještě něco, co by ji mohlo vytrhnout ze zničující letargie? Ale život má pro každého z nás v záloze nová a nová překvapení…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193510/lek-na-smutek-bhB-193510.jpg 4159
Orig. název:

Liek na smútok (2013)

Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno:, Noxi
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (61)

Přidat komentář
novina
16. října

Zajímavý námět, ale nedokázala jsem se vcítit do hlavní hrdinky - zdál se mi málo propracovaný charakter postav...

Radka1911
15. října

Dojemný, smutný příběh. Knížka stojí za přečtení.

veronika9761
02. října

Na můj vkus moc dobrých konců :-)

martina.culik
03. září

Stačilo mi jedno sobotní odpoledne, abych zhltla první knihu od autorky, co jsem četla.
Upřímně se musím přiznat, že jsem poprvé musela přestat číst a jít si pro kapesník a osušit oči, ještě před padesátou stránkou knížky. Stejný problém jsem řešila zhruba o dalších 50 stránek později.
Pro mě byla kniha velice čtivá a na několika místech mě opravdu dojala. Hlavní hrdince jsem držela pěsti, aby všechno překonala pokud možno ve zdraví, ale Veroniku jsem nemohla vystát.
Jednu hvězdičku zůstanu autorce dlužná, jelikož děj ubíhal hlavně zpočátku tak rychle, že jsem nestihla zjistit jaké jsou vlastně jednotlivé postavy. V druhé polovině již byl jednotlivým postavám dopřán trochu větší prostor, ale přesto mi tam něco (nedokáži specifikovat přesně co) chybělo.

wiolca
29. července

Asi se nestanou fanynkou. Vadí mi styl psaní. Příběh je sám o sobě zajímavý, ale chybí mi tam větší vykreslení psychologie postav. Vše je jen tak povrchně popsané a dost často se vše opakuje. Vím, že to je oddechova četba, ale i knížky od L. Lanczove jsou pro mě psané lepším stylem, ač jsou mířeny na jinou věkovou kategorii. Téma mě zajímalo moc, ale nakonec to je zklamání.

Meluzínka
18. července

Moc smutny pribeh se stastnym koncem.Vrele doporucuji.A po ruce mit kapesnik

Aleh
06.11.2017

Mám ráda Táňu Keleovou-Vasilkovou. První polovinu knihy jsem přečetla rychlostí blesku. Už z anotace jsem věděla, že Marika má před sebou hodně těžké životní období. Bylo to jako uragán. Ani se nechce věřit, co jedna žena vydrží! A teď jak dál? Jak po tom všem bude Marika moci žít dál? Druhá polovina jejího vyprávění mě ale zklamala. Příliš mnoho náhod a příliš šťastný konec. Vím, že jednou jsi nahoře, jednou jsi dole a že někdy člověk štěstí má a někdy ho nemá. Ne že bych to Marice nepřála, ale tak jednoznačná a přímočará cesta ke znovunalezení smyslu života podle mě v životě neexistuje (i když bych si to přála).

Polajda
22.10.2017

Přečteno za jedno nedělní dopoledne. Mám knihy Táni K-V ráda. Tuto jsem začala číst, aniž bych tušila o čem bude. A popravdě první polovinu jsem regulérně probudila. Nevím jestli k tomu nedopomohlo i mé momentální rozpoložení, nebo zda k tomu nepřispělo to šedo a pošmorno venku...

knihovniceS
17.08.2017

Knihu jsem začala číst se stísněným pocitem - plně jsem se vžívala do situace (není to tak dlouho co i mně umíral manžel ...), chtěla jsem knihu odložit, ale hnal mě kupředu název knihy, věřila jsem, že nebude jen o umírání ... a dobře jsem udělala. Příběh jsem hltala a "spolkla" jsem ho za 3 večery. Dávám 5 hvězd a těším se na další romány této autorky.

Danago
14.08.2017

Přečetla jsem celou tvorbu od této autorky a budu se těšit na další knihu, která vyjde v češtině. Tento příběh byl hodně smutný ale život není jenom veselý. Přesto všechno má v sobě naději a lásku. Autorka umí skvěle vykreslit postavy a jejich charakter. Knížka je velice čtivá a přes všechen smutek je krásná. Konec je šťastný ? Nevím, to si musí každý rozhodnout sám. Knížku velmi doporučuji.

Dagmar58
18.07.2017

Příběh ze života, nikdo by asi nechtěl zažívat to co hlavní hrdinka. A těžko říct, zda by se takový "šťastný konec" mohl stát i v reálném životě.

Pajina68
14.07.2017

Mě se knížka líbila. Ze začátku sice byla víc než smutná, ale byla jsem ráda za šťastný konec a je mi celkem jedno, že se příběh blíží červené knihovně. Četlo se to hezky.

Alča I.
09.07.2017

Hezký, ale smutný příběh ze života. Líbila se mě.

Kerberos
13.06.2017

Není toho neštěstí už trochu moc.

Jirinamac
14.04.2017

Tak to asi v životě nechodí. Četla se rychle, ale příběh je nepravděpodobný. Doporučuji čtenářkám ve 14 letech.

27.01.2017

Jsem z toho rozpačitá. První třetina knihy skvělá, ač depresivní. Dál už jen těžko uvěřitelné. A jak už tu někdo psal, jen Maričiny názory jsou ty správné. SPOILER: nechápu, jak si mohla vzít na byt a stravu holčinu, o které vůbec nic nevěděla. Těžce uvěřitelné a tím se z toho stala červená knihovna.

Sablu
07.01.2017

Knihu jsem dostala jako dárek. Podle názvu jsem čekala asi něco víc. Celkem mě kniha zklamala. Od počátku bylo jasné, jak dopadne. Celé mi to přišlo, jak román pro nactileté.

helča5
02.12.2016

Tuto autorku mám moc ráda a toto je snad její nejlepší kniha,nikdo z nás si neuvědomuje,že jsme tu jen na chvíli a měli bysme si život užívat a ne se honit za penězi a kariérou,když někdo blízký zemře,už mu nestačíme říct,jak ho máme rádi a co pro nás znamená.

Vlastucha
02.11.2016odpad!

Po přečtení první čtvrtiny mě došlo jak to asi dopadne. Podívala jsem se na konec a bylo to tak. Tu omáčku mezi tím, jsem jen tak přelouskla. /Na několika stránkách jsou např. podrobně popsány výjevy jednotlivých fotek v albu v horizontu 20 let/. Celý příběh je křečovitý a i literární styl ve mě zanechává dojem, že spisovatelem může být každý.

hanča34
22.10.2016

Má první kniha od této autorky. Pěkně napsané, zkusím i jiné knihy této autorky.

mixin.style
24.07.2016

Silný příběh, který se hezky čte. Doporučuji!

majík1
04.07.2016

Krásná kniha doporučuji

ritz
27.06.2016

Velmi krásně se čte, silný příběh, doufám, že nebudu muset já ani mí blízcí něco tak strašného prožít.

alnahu
20.06.2016

Smutná kniha ze života , nás doslova vtáhne do děje. Příběh Mariky ,která přijde o své nejbližší , mě velmi dojmul. Knihu jsem četla jedním dechem. Marice v tomto příběhu se dostalo Léku na smutek- v podobě přítelkyně svého syna a vnučky Sáry. Knihu doporučuji přečíst, abychom si vážily života a zdraví.

Acquenta
12.06.2016

Kniha velice smutná, ale taky velice ,, špatně promyšlená " ...když hlavní hrdince zemřel manžel, bylo mi ji líto, říkala jsem si, netroufám číst dál takhle smutný příběh..ale pak smrt syna...to už mi přišlo příliš přehnané...pořád jsem si říkala, její kamarádka byla pediatrička, její otec zemřel na nemoc, která byla dědičná a ona nedala syna na testy ? Proč ji to kamarádka nedoporučila ? To je snad první věc, co by matka měla udělat ! Nevím, smutný příběh, to ano, ale velmi nepromyšlený...

Alda85
15.04.2016

Přečteno jedním dechem, smutná kniha, ale dobře se čte

Lalina3
25.03.2016

Na mě to bylo docela depresivní a smutné...
Podle mě nejslabší knížka, kterou jsem od této autorky četla.

Lenča55
13.05.2015

Kouzlu knih TKV jsem propadla asi před třemi lety. Tato kniha, jak se shodují i další hodnotitelé, je velmi smutná. Doporučuji zásobu kapesníků. Osobně mám tuto autorku moc ráda, ale není to její nejlepší dílko. Nicméně doporučuji ...

Petule5
22.02.2015

Moc pěkné čtení :-). Začátek byl opravdu moc smutný, ale konec se hezky vydařil. Doporučuji.

27len
22.01.2015

Tohle byla asi nejslabší kniha od autorky. Celé je to ponuré, kruté, zoufalé , v podstatě to popisuje skutečný, obyčejný život v celé své kráse. Jak díky nemoci dokáže člověk ztratit své blízké a nejednou neví, ani není v tom žalu možnost vidění nových začátků. Trochu přehnané mi přijde chování k Veronice i když konec příběhu celkem vyústil do norámálu.