renataab renataab komentáře u knih

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Vemi hluboký čtenářský zážitek, hrdinka mi byla blízká věkem, prožitky. Spisovatelka mistrovsky vykreslila situaci z pohledu ženy a muže. Muž jménem Keir byl podle mého tedy více méně neskutečný (romantický, pozorný, vnímavý - prostě z říše fantazie) narozdíl od Neda a Kate, kteří byli obrazem skutečného života. Jsem ráda, jak kniha skončila. Pro mě to bylo mistrovské dílo, velmi vysoko ohodnocené, knihu jsem přečetla velmi rychle.

02.06.2013 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Je to druhá kniha, kterou jsem od Nesboa přečetla. Kniha Spasitel je rozhodně lepší než Netopýr, který mě zklamal na celé čáře. Při čtení Spasitele jsem se musela maximálně soustředit, hledat souvislosti. Je to náročná kniha a zatím se mi nepodařilo Nesboa si zamilovat.

28.05.2013 3 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Kniha se mi velmi dobře četla, děj měl spád, napětí se stupňovalo, jen ten konec mi přišel strašně zvláštní, rozuzlení nečekané.

23.05.2013

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Kniha je o velké ztrátě lásky a matky. Nedá se říct, že by to byla špatná kniha, protože je to srdcervoucí výpověď zamilovaního muže. Jejich láska i manželství je zidealizované a každému musí být jasné, že jde o zkreslenou výpověď. Mně naštěstí nezemřel partner, tak nemůžu posoudit, jak bych se vyrovnávala s jeho smrtí já, ale možná by pro mě byly některé části i inspirací.

19.05.2013 3 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Výborný!!! Měla jsem strach, že se bude opět vše opakovat jako v předchozích dílech, ale tento díl byl vynikající. Tolik osudů, tolik romantiky, tolik lásky a vztahů. Nadchl mě osud Kláry a Thomase. Díky paní spisovatelce za nádhernou ságu!

12.05.2013 5 z 5

Neviditelný Neviditelný C. D. Payne

Tato kniha mě zklamala na celé čáře. To téma neviditelnosti k ničemu nespělo, pořád jsem čekala nějakou myšlenku, probuzení, poučení... prostě něco, co si z knihy vzít, ale nic... Vtipná mi nepřišla ani jednou. Podle mého učitele češtiny člověk musí číst i špatné knihy, aby pak poznal ty dobré.

08.05.2013 odpad!

Kniha se dobře četla, ale neřadím ji mezi mé srdeční knihy. Očekávala jsem od ní víc, to byla asi chyba.

08.05.2013 2 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Mám přečtené všechny knihy od Vondrušky a každá je výborná. U této knihy jsem si uvědomila preciznost autora při dedukcích a logických úvahách. Kniha by se mohla stát učebnicí kriminalistiky. Klobouk dolů nad propracovaností příběhu. Příběh má spád, napětí, nenarazila jsem na "hluchá" místa. Jen je škoda, že v dnešní době se řeší mnohem závažnější případy; zaujala mě totiž věta Oldřicha, že záludnější případ krádeže neřešil. Dnešní doba, která je o tunelování a každodenních krádežích, je však jiná. Kéž by bylo i v dnešní době více vyšetřovatelů. které žene touha po spravedlnosti.

04.05.2013 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Diana Norman

Zajímavá zápletka, dostatek akcí. Přesto v celkovém hodnocení podprůměrná. První polovinu příběhu jsem se nudila, vynechávala jsem pasáže bez přímé řeči. Od poloviny příběhu měl příběh větší spád, byl napínavější. Na konci příběhu jsem se musela vrátit na začátek, abych si vraha připomenula již v začátku knihy. Trochu mi ty postavy a jejich jména splývaly.

27.04.2013 2 z 5

Krev na kapradí Krev na kapradí Vlastimil Vondruška

P.Vondruška je mistrovský vypravěč, miluji jeho knihy. Tyto krátké detektivní příběhy nezklamaly, bylo to milé oddychové čtení. Ale jeho romány mám radši.

22.04.2013 3 z 5

Markytánka Markytánka Iny Lorentz

Pokračování knihy bylo srovnatelné s prvním dílem napětím, propracováním příběhu. Doporučuji

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Velmi pěkný příběh, těšila jsem se na chvíle s knížkou.

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Příběh lásky Marty a Christiana vrcholí. Závěr knihy byl šokující, zdrcující. Těším se, jak bude vše pokračovat. Snad přibyde nový vítr a nebude se vše opakovat.

20.04.2013 4 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Další pokračování romantického příběhu, ale prvnímu dílu se nevyrovná.

20.04.2013 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Jedna z nej knh - u mě na prvních místech žebříčku. Když opomenu nádherný romantický příběh o lásce, tak mě zaujala autorka i popisem středověkého života, ceny života obyčejných lidí.

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Velmi dobrá, napínavá kniha. Od začátku jsem byla napnutá, až do konce. Velmi dobrá autorka, která dokáže čtenáře udržet v napětí až do konce.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha mě nezaujala, příběhy - legendy domorodců mi do příběhu vůbec nezapadaly, přišly mi tam vtlačené násilně. Silou vůle jsem příběh dočetla. Od tohoto autora první kniha, kterou jsem přečetla, a nic moc.

20.04.2013 1 z 5

Dva životy Dva životy Táňa Keleová-Vasilková

Výborná kniha, čtivá. Zaujal mě děj, psychologická hloubka příběhu. Byla to moje první kniha od této autorky a pídím se po dalších. Kniha měla spád, žádná hluchá místa.

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Knihu jsem dočetla, ale jsem rozpačitá. Nezanechala ve mně pozitivní stopu. Od poloviny se dalo očekávat závěrečné rozuzlení a odhalení. Očekávala jsem hlubší zápletku, kreativitu.....

19.04.2013 2 z 5