Kočovná nevěstka

První díl historické trilogie o ženě, která musí bojovat o svoji čest i život... Marie vyrůstá jako zámožná kupecká dcera. Když se o ni začne ucházet mladý hrabě Ruppertus, její otec je štěstím bez sebe. Zlé intriky však záhy zničí všechny jeho naděje i dívčinu budoucnost. Aby přežila, je nucena prodávat své tělo. Marie se však nevzdává a věří ve svou pomstu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/161972/kocovna-nevestka-06w-161972.png 4.5143

Kočovná nevěstka (1.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Euromedia, Knižní klub

Die Wanderhure (2004)

Kniha Kočovná nevěstka

akdar72

Taková hezká pohádka. Přečtu si další pokračování.

janarzk
08.12.2018

Ajajaj, tak tohle se mi nepovedlo. Sáhla jsem vedle. Na knížku jsem se neskutečně těšila, ale asi jsem očekávala něco trochu jiného. Skutečný historický román. Ale tady mi styl psaní připadal takový moc jednoduchý, až primitivní. Nevím, možná to může být i překladem. Nakonec jsem nedočetla. Ty dvě hvězdy dávám za příběh, který dle mého soudu není špatný, ale pro mě by musel být kvalitněji zpracovaný.

Lemurka
31.10.2018

Dočetla jsem, ale už jsem se k tomu musela nutit. Místy nudná, zdlouhavá. Jediná část "Nebezpečné putování" se četla jedním dechem, jinak za mě průměr. Do dalších dílů se nepustím.

socka123
24.01.2018

kniha svým dějem upoutala od prvního okamžiku, pořád se něco děje, žádné nudné pasáže, už se těším na další díly
Žánr ze středověku mě baví a líbilo se mi, jak tam byla i zmínka o upálení Jana Husa

renata0698
29.11.2017

opět poutavý příběh hurá na další díly

jindrusa
03.10.2017

Po přečtení pár kapitol jsem si říkala, odkud já ten příběh znám a pak jsem si vzpomněla, že jsem letos viděla kus nějakého filmu o nevěstce. Pátrala jsem a opravdu byla kniha zfilmována. Film byl docela kravina, ale kniha se mi líbila moc, napínavé, měl o to spád, na pozadí jsou skutečné historické události .Určitě si půjčím další díly. A opět se mi potvrdilo, že knižní předlohy jsou vždycky lepší než jejich filmové zpracování.

Kerberos
19.06.2017

Marie statečná holka,která si umí poradit i s nepřízní osudu.

martina.culik
24.02.2017

Nejdřív jsem si říkala, z toho se holka dostaneš a pak jsem jen s otevřenou pusou četla, co všechno se může stát. Hrdinku jsem si oblíbila a jakmile vyšly další díly, pustila jsem se i do nich.