Markytánka

Markytánka https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1428/bmid_markytanka-SHu-1428.jpg 4 137 26

Kočovná nevěstka série

Marie už deset let spokojeně žije s milovaným manželem Michelem Adlerem a jejich štěstí kalí jediná skutečnost — nemají děti. Michel však musí náhle na příkaz falckraběte vytáhnout do boje s útočnými husity, kde se chová velmi statečně a dokonce zachrání život císaři Zikmundovi, za což je jmenován říšským rytířem. Vzápětí ale po krvavém střetnutí s husity beze stopy zmizí. Marie krátce po jeho odjezdu zjistí, že je těhotná, a nemůže se dočkat, až manželovi tu radostnou zprávu oznámí, jenže když je Michel prohlášen za mrtvého, zůstává úplně sama a bez pomoci, vydaná napospas chamtivým a zlým lidem. Nakonec je dokonce nucena z hradu tajně prchnout. Přesto stále věří, že by Michel mohl být naživu, a rozhodne se připojit coby markytánka k válečnému tažení do Čech. Čeká ji mnoho útrap a nebezpečenství...... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Kastellanin , 2005

Maky806
29.02.2024 5 z 5

Povedený díl, jdu shánet další.

Paulika419
25.08.2023 5 z 5

Hold to měl Zikmund-Šelma Ryšavá s těmi husity těžké.Jeho rozhodnutí upálit Jana Husa rektora pražské univerzity bylo chybné.Spisovatelka jasně popisuje dobu řádění a drancování jak husitského vojska ,tak německého vojska a najatých žoldáků.To,že zvládla napsat tak krásný román je jí ke cti.Jen malou poznámku Prokop Holý-Veliký uměl nahradit Jana Žižku.Byl nejen dobrý válečnik ale i diplomat,škoda ho v bitvě u Lipan.

Szilvia1
23.01.2022 5 z 5

Druhý díl kočovné nevěstky Marie začal,když už nebyla kočovná nevěstka,ale byla paní Marie spolu se svým manželem Michelem vážení páni,ale všechno dobré se obrátilo na zlé,protože Michel musel odejít do války,a Marie zustala sama.A od této chvíle už ji čekají samé nepříjemnosti,které Marií neodrazují od cesty,aby našla svého Michela,už kvuli jejich dcerce Trudi.Knížka byla pěkná,zajímělo mně,či Marie najde svého manžela živého.Určitě si přečtu i další díly.

Zulejka
29.08.2020 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Naprostá spokojenost. Jdu na další díl :-)

Ctenar1202
23.08.2020 5 z 5

ruhý díl historické ságy odehrávající se na pozadí husitských válek.

Marii, která již deset let žije spokojeně s Michelem Adlerem se během okamžiku zhroutí svět a ona musí opustit hrad a bojovat o svoji čest a život.

Druhý díl mě bavil stejně moc jako první. Prostě středověk. Války, násilí, obrovské sociální rozdíly a tvrdý život.

Jaru
22.02.2020 4 z 5

Skvělé pokračování. Promyšlený dej a také zajímavý vhled do dějin husitských válek na českém území.

hortenzie
04.10.2018 4 z 5

Trochu jsem se obávala, že tento díl nedosáhne úrovně 1.dílu, že to bude hlavně nezáživné líčení bojů - ale byla jsem příjemně překvapená.

jindrusa
23.11.2017 5 z 5

I přes drsné líčení bojů a znásilňování se mi pokračování líbilo.

Kerberos
19.06.2017 5 z 5

Marii fandím,opět dobré jdu na další díl.

Kabalenka
29.11.2016 3 z 5

První díl byl lepší, ale tohle taky fajn.

PriyaTv
05.08.2016

V knihovně jsem na tuto kniho narazila náhodou a pak jsem zjistila, že je to druhý díl trilogie. Každopádně jsem při čtní skorem nedýchala. Plánuji si přečíst i první díl i ten poslední.

Aaloha
03.06.2016 4 z 5

Kniha je stejně dobrá jako první díl, spokojenost.

Ranuncul
07.03.2016 2 z 5

Tento díl se mi nelíbil tolik jako první,chvílemi docela nuda.A přišlo mi to fakt hodně jednoduché.

Pavluchka
08.01.2016 5 z 5

Moc krásný příběh, který se čte jedním dechem.

jirkapos
10.11.2015 5 z 5

Velmi poutavý, místy až děsivý, příběh. Moc se mi líbil. Četla jsem ho již před několika lety. Měla jsem problém tu knihu odložit a pokaždé jsem se těšila až se k ní vrátím.

vikaa
02.02.2015 4 z 5

Další pokračování Kočovné nevěstky je napínavé a čtivé a člověk má pocit, že v době, ve které se příběh odehrává, skutečně žil. Pohled na část českých dějin z pohledu německé autorky je opravdu velmi zajímavý. Těším se na další díl. I když první díl u mě vede aspoň o 1/2 hvězdy:-)

jana1739
05.06.2014 5 z 5

Mě se Markytánka líbila ještě víc než první díl Kočovná nevěstka, pro mě zajímavější děj...

svitim
04.04.2014 5 z 5

Pěkný příběh, stejně jako první díl :-)

orinka3
15.12.2013 2 z 5

Druhý díl je pro mě docela zklamání. Nečtu to samozřejmě v originále, tak je docela možné, že je to i vinou nepřesného překladu, ale mám bohužel pocit, že autorka má slabší slovní zásobu. Často se opakuje. Příběh je očekávatelný, happy end rovněž. Pro mě je docela zajímavý pohled na husity z té opačné strany, zmínky o Husovi a vykreslení císaře Zikmunda, ale jen kvůli tomu se to číst nedá. Jsem zvědavá, jestli se ve třetím díle autorka polepšila, protože když jsou postavy v knize jako živé, vypadá to opravdu jinak. Tady jsou jenom vymyšlené.

maruna
14.10.2013 5 z 5

Prima oddychovka, přes velké útrapy Marie našla svého Michela.