Markytánka

Marie už deset let spokojeně žije s milovaným manželem Michelem Adlerem a jejich štěstí kalí jediná skutečnost — nemají děti. Michel však musí náhle na příkaz falckraběte vytáhnout do boje s útočnými husity, kde se chová velmi statečně a dokonce zachrání život císaři Zikmundovi, za což je jmenován říšským rytířem. Vzápětí ale po krvavém střetnutí s husity beze stopy zmizí. Marie krátce po jeho odjezdu zjistí, že je těhotná, a nemůže se dočkat, až manželovi tu radostnou zprávu oznámí, jenže když je Michel prohlášen za mrtvého, zůstává úplně sama a bez pomoci, vydaná napospas chamtivým a zlým lidem. Nakonec je dokonce nucena z hradu tajně prchnout. Přesto stále věří, že by Michel mohl být naživu, a rozhodne se připojit coby markytánka k válečnému tažení do Čech. Čeká ji mnoho útrap a nebezpečenství......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/1428/markytanka-SHu-1428.jpg 4.497

Kočovná nevěstka (2.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Kastellanin (2005)

Kniha Markytánka

hortenzie
04.10.2018

Trochu jsem se obávala, že tento díl nedosáhne úrovně 1.dílu, že to bude hlavně nezáživné líčení bojů - ale byla jsem příjemně překvapená.

jindrusa
23.11.2017

I přes drsné líčení bojů a znásilňování se mi pokračování líbilo.

Kerberos
19.06.2017

Marii fandím,opět dobré jdu na další díl.

Kabalenka
29.11.2016

První díl byl lepší, ale tohle taky fajn.

PriyaTv
05.08.2016

V knihovně jsem na tuto kniho narazila náhodou a pak jsem zjistila, že je to druhý díl trilogie. Každopádně jsem při čtní skorem nedýchala. Plánuji si přečíst i první díl i ten poslední.

Aaloha
03.06.2016

Kniha je stejně dobrá jako první díl, spokojenost.

Ranuncul
07.03.2016

Tento díl se mi nelíbil tolik jako první,chvílemi docela nuda.A přišlo mi to fakt hodně jednoduché.

Pavluchka
08.01.2016

Moc krásný příběh, který se čte jedním dechem.