renataab renataab komentáře u knih

Přítulný Zajíček Přítulný Zajíček Magda Váňová

Příjemná knížka. Připomínala mi Čapkovy Povídky z jedné a druhé kapsy.

30.08.2013 3 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Vynikající kniha, četla jsem ji jedním dechem. Byla to moje první kniha od autorky a určitě ne poslední.

23.08.2013 5 z 5

Rozbité štěstí Rozbité štěstí Táňa Keleová-Vasilková

Tento román se řadí u mě ke třem "nej" od této autorky - Nataša, Dva životy, Rozbité štěstí, ale ještě jsem nepřečetla všechny knihy od autorky. Příběh mě velmi chytil od začátku, děj byl strhující a nedalo se od knihy odejít. Klaním se autorce jejímu umění.
K vydavateli: Mrzí mě časté chyby v uvozovkách, často jsem se vracela, co je skutečně přímá řeč a co už nepřímá. Navíc asi došlo při výtisku nějaké tiskové chybě - chybí asi pár stran a posun v ději docela zásadním . s. 356 nenavazuje dějově na s. 355, což jsou ale nedostatky vydavatele a ne autorky.

21.08.2013 5 z 5

Nataša Nataša Táňa Keleová-Vasilková

Ne všechny knížky od autorky jsou výborné, ale tato se četla sama, nedalo se od ní odejít. Velmi zajímavý námět i zpracování. Vřele doporučuji.

15.08.2013 5 z 5

Karel IV. Karel IV. Hana Parkánová-Whitton

Jde o moji první knihu od této autorky. Kniha byla milá, čtivá. Ráda jsem si utřídila fakta, která jsem již znala, ale na druhou stranu mě ničím toto dílo neoslnilo. Převládaly historická fakta, notoricky známé informace a dokumentární pohled nad fikcí a uměleckým zkrášlením. Není to špatná kniha, proto dávám průměr - tři hvězdičky.

14.08.2013 3 z 5

Buď mojí mamkou Buď mojí mamkou Věra Řeháčková

Knihu jsem přečetla během jednoho dne, nejde o nic náročného. Zápletka zajímavá, ale vývoj postav trochu naivní, romantický. Např. postava Jakuba a jeho svěřování cizí osobě - dost naivní. Příběh kolísá mezi dramatem, romantikou, tragédií, detektivkou, nakonec je z toho slabý pelmel.

11.08.2013 2 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Pěkný a čtivý příběh. Nejsem si jistá, kdo v tomto příběhu je hlavní hrdina. Více se věnuje prostoru Olze a Vandě, Nela je spíš okrajová postava a mrzí mě, že jí není věnováno více prostoru v knize s názvem podle jejího domova.

11.08.2013 4 z 5

Ranč u dědečka Ranč u dědečka Táňa Keleová-Vasilková

Krásná červená knihovna ze současnosti. Ani jsem nevěřila, že bych někdy tak toužila mít kamarádku na samotě se zvířaty.

08.08.2013 5 z 5

Bestie Bestie Martina Cole

Já jsem knihu odložila po straně 84, přečetla jsem si závěr ... a děkuji, víc už ne. Z popisu knihy jsem nikde nevyčetla, že jde o příběh z podsvětí. Nemám ráda příběhy, kde jsou podvodníci a mafiáni popisováni jako kladní hrdinové.

06.08.2013 1 z 5

Já a on Já a on Táňa Keleová-Vasilková

Další kniha od autorky, která se mi velmi líbila. Přečetla jsem ji za tři dny, velmi dobře se četla, stále jsem byla zvědavá, jak se děj bude ubírat. Některé autorčiny romány jsou nic moc, ale Já a on společně s knihou Dva životy jsou super; asi ty novější romány jsou vyzrálé, mají hloubku, jsou dobře zpracované. Jen mě mrzí tolik překlepů v tomto vydání.

01.08.2013 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Četla jsem ji na jaře jedním dechem a zapomněla jsem knihu ohodnotit. Kniha je napínavá, pro mě nezapomenutelná. I další knihy detektivky od autorů jsou jedničky.

30.07.2013 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Bomba detektivka, velmi dobře a čtivě napsaná. Od začátku napínavá. Ocenila jsem i členění do krátkých kapitol, rychle se to četlo a snadno jsem se orientovala. Jdu se pídit po dalších dílech.

30.07.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje třetí kniha od Nesboa, zatím nejlepší. Netopýr, Spasitel mě neoslovil. Tento díl jsem začala číst s nedůvěrou. Nemohla jsem se soustředit, děj je vždy hodně hutný, vadí mi alkoholická dilemata hlavního hrdiny, ale od poloviny mě děj chytil a četla jsem a četla jsem. Závěr typický pro Nesboa, čtenář si už myslí, že je vše vyřešené a ono ne. Už se těším na filmová zpracování, to bude určitě zážitek, ale knížky jsou hodně náročné pro mě, člověk musí být stále ve střehu, často jsem se musela vracet k předchozím událostem v knize.

27.07.2013 4 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Knížku v českém překladu jsem přečetla během jednoho dne, velmi dobře se četla od začátku, vztah Lindy a Jakuba mě chytil. Autorka velmi dobře vystihla vášeň, lásku, vše najednou šlo na druhou kolej (dcera, antikvariát, rodina - autorka mohla více propracovat i pohled na vztah z těchto úhlů).... Čekala jsem v závěru trochu více objasnění, konec je hodně psychologický, tudíž hrdinka se pouze domnívá, proč se tak Jakub chová, škoda.

27.07.2013 4 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Tento díl se mi rozhodně více líbil než první. V tomto díle se děj pohnul dál, bylo to i napívané, nejen erotické. Ale pořád mi v hlavě zůstává otázka, proč nemůže být hrdinka starší a při těle? Je to prostě americká červená knihovna. Ale krásná a vzrušující

24.07.2013 5 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Obrovská podobnost s "50", velmi čtivé eroticko-porno čtení, v prvním díle jde převážně opravdu jen o ten sex. Trochu mi vadí ta americko nezralá urážlivost a útěky hlavní hrdinky, je to pořád dokola. Připadá mi to jako moderní verze červené knihovny. Proč hergot nemůže být hrdinka aspoň čtyřicátnice trochu při těle?

24.07.2013 4 z 5

Smrtící nevinnost Smrtící nevinnost J. D. Robb (p)

Stojí za přečtení. Jako detektivka velmi uspokojivé.

11.07.2013 4 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Bezprostředně po přečtení knížky mě napadlo jediné hodnocení: červená knihovna na vážné téma. Je to třetí kniha od autorky, kterou jsem četla, a stále u mě vede kniha "Dva životy" - zatím bezkonkurenční kniha od autorky.

29.06.2013 3 z 5

Příliš mnoho náhod Příliš mnoho náhod Carol Higgins Clark

Kniha mě vůbec nenadchla. Ztotožňuji se s hodnocením níže. Jen jsem přísnější a dávám jen jednu hvězdičku.

27.06.2013 1 z 5

Srdce v temnotách Srdce v temnotách Táňa Keleová-Vasilková

Byla to moje druhá kniha od autorky. Narozdíl od té první (Dva životy *****) mě tato kniha zklamala, přečetla jsem ji, ale nijak mě neoslovila. Dějové skoky mi nevyhovovaly, dlouhé monologové pasáže objasňující nějaké události byly nepřirozené.

18.06.2013 2 z 5