Karel IV.

Jménem koruny, jménem krále. Karel IV. dovedl země Koruny české k nebývalému rozkvětu, jen v soukromí jako by se mu štěstí vyhýbalo. Nebylo mu přáno, aby ho královským životem provázela milovaná Blanka. I když pak uzavíral politické sňatky, manželky měl upřímně rád. Netušil, že jediná Isabella z Valois ho celý život hluboce milovala a tajně doufala, že si ji ovdovělý král vezme....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140010/karel-iv-Pd7-140010.jpg 4.250
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno, Alpress

Kniha Karel IV.

knihovnička007
27.11.2018

Opravdu moc hezké čtení. Mnoho historie, jak o manželkách Otce vlasti, tak o politice v tehdejší době. Karel IV. neměl jednoduché dětství a s láskou také ne a v tak nelehké době, jakou byla stoletá válka. V lásce měl smůlu, manželky mu umíraly mladé, ale vždy si k nim dokázal najít cestu a miloval je, i když to byla politická manželství.
Bylo mi líto Isabely, která prožila život s někým, koho nemilovala a stále věřila...

Skvělé čtené od skvělé autorky.

niknikita
13.11.2018

Nikdy nebudu mít dost vyprávění o naprosto úžasném českém králi, jakým byl Karel IV. a Hana Parkánová Whitton vyprávět umí. Je to nekomplikované a možná trochu zidealizované, ale čte se to moc hezky, s lehkostí a přitom nechybí podstatné historické souvislosti.

Sarah01
22.08.2018

Tak tohle už jsem nepřečetla a poslala dál, nehodlám se dál trápit.

Ereniss
24.09.2017

Romanticky laděný příběh o Karlu IV. Není to úplně top v oblasti historických románů, ale pokud hledáte něco lehkého a nenáročného na jeden večer, tak je to to pravé.

MosKat
11.07.2017

Výborná kniha.

claudiecarmen
08.02.2017

Skvělý způsob, jak nezapomenout na naše dějiny
.-)

tereza94
15.12.2016

Krásná a velmi čtivá knížka, která popisuje Karla IV. i z jiného úhlu pohledu, než jen jako obratného vládce.

alnahu
03.10.2016

Příběh Karla IV .českého krále a římského císaře se mě v podání této autorky velmi líbil. Jeho soukromý život ,byl v podstatě velmi smutný. Jeho manželky umíraly velmi mladé. Všechny jeho sňatky byly diplomatické ale i přesto své manželky miloval. V knize nám autorka v krátkosti popisuje ,krátké soužití s každou manželkou i příběh Isabely z Valois zamilované po celý život do Karla IV.