Karel IV.

Jménem koruny, jménem lásky Karel IV. dovedl země Koruny české k nebývalému rozkvětu, jen v soukromí jako by se mu štěstí vyhýbalo. Nebylo mu přáno, aby ho královským životem provázela milovaná Blanka. I když pak uzavíral politické sňatky, manželky měl upřímně rád. Netušil, že jediná Isabella z Valois ho celý život hluboce milovala a tajně doufala, že si ji ovdovělý král vezme....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140010/big_karel-iv-Pd7-140010.jpg 4.167

Kniha Karel IV.

Jessybelle
30.11.2021

Pěkná románová kniha o Karlu IV, zas trochu jiná, řekla bych pojatá lehčeji a romantičtěji, ale ve svém jádru je velmi čtivá a dá se říci historický věrná.
O Janu Lucemburském i Karlu IV jsem už pár knih četla takže tohle byla taková oddechovka.

Val
03.11.2021

Není to zdaleka má první kniha o Karlu IV , ale je zase úplně jiná. A proč vlastně ne ? Románový příběh postavený na skutečných historických postavách se výborně četl a dokonce mě přinutil otevřít Google a zjistit si podrobnosti . Zejména o francouzských vládnoucích dynastiích. Doporučuji ...

cérka
01.11.2021

Asi nejslabší příběh o Karlu IV, který jsem kdy četla, na druhou stranu nejpodařenější část této trilogie. Knihu jsem opět četla ušima a zpříjemnila mi nejednu práci, za což jí patří velký dík. Vracet se k ní by byla ovšem ztráta času.

Kerberos
10.10.2021

Četla jsem několik knih o Karlu IV., ale tahle byla nejslabší.

Leonor
02.01.2020

Zatím bezkonkurenčně nejlepší autorčin román. Kniha měla spád, četla se dobře, postavy byly hezky vykresleny.

knihovnička007
27.11.2018

Opravdu moc hezké čtení. Mnoho historie, jak o manželkách Otce vlasti, tak o politice v tehdejší době. Karel IV. neměl jednoduché dětství a s láskou také ne a v tak nelehké době, jakou byla stoletá válka. V lásce měl smůlu, manželky mu umíraly mladé, ale vždy si k nim dokázal najít cestu a miloval je, i když to byla politická manželství.
Bylo mi líto Isabely, která prožila život s někým, koho nemilovala a stále věřila...

Skvělé čtené od skvělé autorky.

niknikita
13.11.2018

Nikdy nebudu mít dost vyprávění o naprosto úžasném českém králi, jakým byl Karel IV. a Hana Parkánová Whitton vyprávět umí. Je to nekomplikované a možná trochu zidealizované, ale čte se to moc hezky, s lehkostí a přitom nechybí podstatné historické souvislosti.

Sarah01
22.08.2018

Tak tohle už jsem nepřečetla a poslala dál, nehodlám se dál trápit.