Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu

Dcera Karla IV. na anglickém trůnu. Císař Karel IV. získal pro svou dceru Annu výhodnou partii - anglického krále! Mladičká česká princezna se za Richarda II. provdá v šestnácti letech a přicestuje do svého nového domova. Královský dvůr cizí nevěstu přijme zprvu chladně, ale mírná a laskavá Anna Česká brzy prokáže, že je dcerou mistra diplomacie Karla IV. Obratným jednáním si postupně získá anglickou šlechtu. Dokáže si získat i lásku temperamentního Richarda?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9571/big_anna-ceska-dcera-karla-iv-na-anglic-Oaz-9571.jpg 3.8104

Kniha Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu

cérka
17.10.2021

Audiokniha, tentokrát se mi toto mluvené slovo líbilo mnohem více, než poslech prvního dílu.
Tuto rodovou ságu poslouchám při domácích pracích a bohužel jsem si po celou dobu poslechu říkala jak je příběh naivní. Nevím zda bych knihu při klasickém čtení neodložila. Knize chybí energie a popis života lidí kolem hlavních postav. Pak by byl příběh mnohem více uvěřitelný.
Mám před sebou ještě prostřední díl, Karel IV, a modlím se za stoupající tendenci.

kudrdlinka
05.07.2021

Tohle je moje první historická kniha nejen od H. Whitton ale i celkově první z této edice historických románů (spíš románků) , která je u nás v knihovně dost oblíbená. Nevím jak moc je to založeno na historických faktech, ale poslouchalo se mi to hezky, skoro jako když mi někdo vypráví pohádku. Přesto jsem ráda, že jsem se o Anně České něco dozvěděla.

emilieselden
11.10.2020

Jednoduchý krásný příběh. Dobře se četla.

rampapa
30.04.2020

Krásný romantický příběh o lásce. Knížku velmi doporučuji.

Opatov
28.03.2020

Spíše spojení fikce s fakty. K historickému románu má tahle červená knihovna daleko. Ale přesto se mi velmi líbilo a hezky se četlo.

Leonor
02.01.2020

(+ SPOILER) Nečetlo se nejlépe, chvílemi mi kniha připadala nudná. Setkání před zásnubami aniž by věděli jeden o druhém bylo velmi předvídatelné a jak vystřižené z červené knihovny.

kvetuse3368
24.07.2019

Četlo se mi to velmi dobře a lehce. Příjemně ztrávený čas.

Dominika13
09.01.2019

V celku dobré počtení na odreagování, snadné, obsahující i kousek historie ovšem bez složitých historických údajů a dat. Avšak žádný top. Průměr. (Spíše dva a půl hvězdy, tři se zaokrouhlením.)