Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu

Dcera Karla IV. na anglickém trůnu. Císař Karel IV. získal pro svou dceru Annu výhodnou partii - anglického krále! Mladičká česká princezna se za Richarda II. provdá v šestnácti letech a přicestuje do svého nového domova. Královský dvůr cizí nevěstu přijme zprvu chladně, ale mírná a laskavá Anna Česká brzy prokáže, že je dcerou mistra diplomacie Karla IV. Obratným jednáním si postupně získá anglickou šlechtu. Dokáže si získat i lásku temperamentního Richarda?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9571/anna-ceska-dcera-karla-iv-na-anglic-Oaz-9571.jpg 3.894
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Alpress

Kniha Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu

emilieselden

Jednoduchý krásný příběh. Dobře se četla.

rampapa

Krásný romantický příběh o lásce. Knížku velmi doporučuji.

Opatov

Spíše spojení fikce s fakty. K historickému románu má tahle červená knihovna daleko. Ale přesto se mi velmi líbilo a hezky se četlo.

Leonor

Nečetlo se nejlépe, chvílemi mi kniha připadala nudná. Setkání před zásnubami aniž by věděli jeden o druhém bylo velmi předvídatelné a jak vystřižené z červené knihovny.

kvetuse3368
24.07.2019

Četlo se mi to velmi dobře a lehce. Příjemně ztrávený čas.

Dominika13
09.01.2019

V celku dobré počtení na odreagování, snadné, obsahující i kousek historie ovšem bez složitých historických údajů a dat. Avšak žádný top. Průměr. (Spíše dva a půl hvězdy, tři se zaokrouhlením.)

vojteska70
30.07.2018

Četla se mi dobře. Příběh Richarda II jsem dosud moc neznala

Morgaine07
12.02.2018

Čtivá kniha s pěkným tématem

Psohlavci
Psohlavci