Anna Česká: dcera Karla IV. na anglickém trůnu

Dcera Karla IV. na anglickém trůnu. Císař Karel IV. získal pro svou dceru Annu výhodnou partii - anglického krále! Mladičká česká princezna se za Richarda II. provdá v šestnácti letech a přicestuje do svého nového domova. Královský dvůr cizí nevěstu přijme zprvu chladně, ale mírná a laskavá Anna Česká brzy prokáže, že je dcerou mistra diplomacie Karla IV. Obratným jednáním si postupně získá anglickou šlechtu. Dokáže si získat i lásku temperamentního Richarda?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/9571/anna-ceska-9571.jpg 3.981
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Alpress

Kniha Anna Česká: dcera Karla IV. na anglickém trůnu

Dominika13

V celku dobré počtení na odreagování, snadné, obsahující i kousek historie ovšem bez složitých historických údajů a dat. Avšak žádný top. Průměr. (Spíše dva a půl hvězdy, tři se zaokrouhlením.)

vojteska70
30.07.2018

Četla se mi dobře. Příběh Richarda II jsem dosud moc neznala

Morgaine07
12.02.2018

Čtivá kniha s pěkným tématem

čef
05.12.2017

Očekával jsem cosi jiného, historický román s řadou pro mne nových informací, psychologicky možná něco na způsob Cynthie Harrod-Eagles. No, dočkal jsem se rozpitvání několika málo relativně známých historických faktů více méně ve stylu často užívaných klišé některých ženských románků. Moje očekávání tedy nenaplněna, ale jinak přeji čtenářkám hodně zábavy.

Mufa
03.07.2017

Historických knih mám přečteno habaděj. Tahle je taková romantika 14.stol. Příběh Anny a Richarda ještě neznám, tak se to četlo celkem dobře.

Kerberos
26.06.2017

Pěkně se to čte,ale autorka se moc nedrží historických faktů.

JarunkaP
10.06.2017

Krásný příběh, čtivé, dobře to utíkalo, doporučuji.

Mruskulka
04.03.2017

Moc krásný příběh Anny České, které nakonec život přinesl jen to nejlepší. Určitě doporučuji přečíst.
Tuhle knihu jsem měla v knihovničce už moc dlouho a vytáhla jí díky výzvě :-) Teď je jen oříšek, kam ji zařadit, jelikož mi byla darována, obsahuje jméno a hodí se i pod další body.

alnahu
14.02.2017

Krásný historický román o Anně české, kterou po smrti císaře Karla IV. zaslíbí její bratr Václav IV. anglickému králi Richardu II. Anna se vydá na dlouhou cestu do svého budoucího domova. S Richardem se setká náhodou ,ale neví ,že to bude její budoucí manžel a ihned se do tohoto rytíře zamiluje , potom do Anglie odjíždí ještě z většími obavami. Tam na ni čeká nečekané překvapení v osobě Richarda II. , oba jsou do sebe zamilováni a tím je vše pro Annu lehčí . Ovšem lid Anglie ji zrovna mile nepřijal, až po čase ,kdy se Anna přimlouvá za Londýnský lid si ho získá a vyslouží si přezdívku " dobrá královna Anna". Z "nicky" se stala krásná výjimečná žena , uctívaná a milovaná. Opět další velmi krásný román.

Pjater
09.02.2017

Historický román, který se ne vždy úplně drží faktů. Mě osobně to tedy vůbec nevadilo, jelikož jsem nechtěla číst literaturu faktu, ale odpočinkovou knihu. Svůj účel to splnilo a určitě se chystám i na další knihy od této autorky.

xxBILLY
04.06.2016

Paní Hana Whitton překrásně, poutavě a podrobně napsala životní příběh Anny, dcery císaře Karla IV, který pro ni získal sňatek s anglickým králem Richardem II. Anna zdědila po svém otci mírnou a laskavou povahu,kterou si ihned při prvním setkání získala srdce a lásku Richarda II.a obratnou diplomacií také úctu a obdiv anglické šlechty. V harmonickém manželství
se nenarodily žádné děti. Anna zemřela náhle, v mladém věku, pravděpodobně na mor. Richard se z její smrti již nikdy nevzpamatoval.
Krásná výjimečná dobrá žena Královna Anna je dodnes všemi milovaná
a uctívaná.

Sisi11
09.07.2015

Sarah01: Romány s historickou tematikou rozhodně nejsou svědectvím historie. Jsou to fikční příběhy, některé napsané podle historických faktů, kterých se drží a oplétají je svým vlastním příběhem.

Jedná se o jednoduchý, místy dost sladký, příběh o životě a manželství Anny České, dcery Karla IV. Přeslazenost mi ale tolik nevadila, horší byly chyby a překlepy, kterých je v knize celkem dost.

Sarah01
06.02.2014

Koupila jsem si ji, ale teď nevím, jestli ji vůbec budu číst. Zase láska až za hrob? Sama vím z literatury faktu, že to tak ve středověku u domluvených sňatků nebylo ani náhodou.

Eryl
08.01.2014

Příběh popisováný v knize mě velice zaujal, ale po dočtení bych ho zařadila spíše do červené knihovny. Některé vztahy mezi postavami mně přišli možná až naivně jednoduché a dlouho připravovaná krize vždy vyšuměla už po pár stránkách. Ale i přesto všechno jsem propadla nádhernému vztahu Anny s Richardem a dozvěděla se hodně o tehdejší době.

Berňačka
12.06.2013

Tak tuhle knížku jsem četla od Hany Whitton jako první a od té doby čtu všechny její knížky.Tahle byla naprosto úžasná.

kattyV
06.03.2013

Asi jsem na historické knihy moc náročná a českou historii mám docela dobře načtenou od Ludmily Vaňkové. Ale zdá se mi, že Hana Parkánová píše spíše červenou knihovnu, než historické romány. Postavy jsou černobílé, láska na první pohled přehluboká a nenávist věčná.

kilometr
13.09.2012

Druhá kniha od této autorky se mi nelíbila.Oproti Anně Falcké to je limonáda bez bublinek.Dvě hvězdičky za stejný osud,který jsem sdílel s Robertem de Vere.40%.

irousek9
21.08.2012

Krásně napsaná kniha o osudech dcery Karla IV...

Marika Vanova
03.06.2012

Moc pěkný příběh z historie, ráda jsem si přečetla o této milé, mírné, ale rozhodné anglické královně Anně z Čech. Jen doufám, že se ve skutečnosti měli opravdu tak rádi. Už se těším na další knihu Hany Whitton.

Dandulka
18.05.2012

Silný příběh a moc hezky napsáno, čte se úplně sama.

mumin63
14.08.2011

Velmi pěkná kniha, zajímavá, čtivá

LibraryGirl
27.01.2011

Nádherná kniha o dceři Karla IV. Jak se česká princezna dostala na anglický trůn. Opravdu dcera svého otce, to se ovšem nedá říci o Václavovi IV. Pěkný příklad toho, že i domluvené sňatky mohou být šťastné a spokojené. I přesto, že se jedná o historický román, tak se autorka držela historických postav a faktů. Ale i tak nechybělo něco smyšleného. Velmi povedená kniha. Moc potěšila, budu na ní s láskou vzpomínat.