Eliška Přemyslovna

Urozená, půvabná a chytrá Eliška představuje velké nebezpečí pro neschopného Jindřicha Korutanského, který se náhle zmocnil trůnu. Když si mladá Přemyslovna naplno uvědomí, že je její povinností zachránit odkaz svého otce krále Václava II., první útok na její život na sebe nenechá dlouho čekat.

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32026/eliska-premyslovna-zN1-32026.jpg 4.185
Pro ženy, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Alpress

Kniha Eliška Přemyslovna

Janadvorackova

Jako romantický příběh na pozadí historických událostí to jde.
Jitka Ježková čte knihu fakt pěkně.
Ale vytočilo mě, když nezapadaly letopočty.
Při korunovaci Guty, manželky Václava ll, byly jejich děti malé. Takže se těžko mohlo stát, že by Václav lll přijel domů a jeho sestry Anna a Eliška by obdivovaly jeho mužnou krásu. V jeho osmi-devíti letech FAKT těžko. Navíc chlapec zemřel zhruba v době, kdy by se tím mužem stal. Autorka jednoduše všem přidala deset let bez ohledu na to, jak byli věkově v poměru ke svým rodičům. Nechápu, proč tedy nezměnila koncept a nedržela se skutečnosti...

hapac
04.12.2019

Pro mne srozumitelně podaný kousek naší historie i když možná s trochou upravenými údaji, okořeněný o trochu romantiky.

Leonor
03.07.2019

Ve svém žánru - červená knihovna, nikoliv historický román - to není špatné, ale vytáčelo mě neustálé užívání ukazovacích zájmen a obratů typu „chodit kolem horké kaše“.

Evžen82
03.06.2019

Příjemné oddychové čtení, ale trošku mi vadilo, jak byla Eliška vykreslena jako neustále milá dívka. Kdysi jsem četla román o Elišce Rejče a tam byla Eliška Přemyslovna naopak velmi nepříjemná a tvrdá osoba.

sarkakom
11.07.2018

Moc pěkná knížka, nemám sice ráda přeslazenou "červenou knihovnu" ale zato mám ráda knížky Vlastimila Vondrušky a myslím, že se jim tato knížka s přehledem vyrovná. I když jsem od této autorky ještě nic nečetla, tak určitě tato knížka nebude poslední.

xxiixxi
28.02.2018

Velká chyba číst tento román do Vondruškově Přemyslovské epopeji! Moje slovní hodnocení bude tímto asi hodně ovlivněno, ale přesto dám knize tři hvězdy, jen k ní člověk musí přistupovat jako k červené knihovně (nemyslím to nijak posměšně).
Jasně, každý z autorů má jiné cíle a jiné způsoby psaní, ale rozdíl byl úplně propastný. Eliška Přemyslovna je opravdu klasická červená knihovna, i když možná i na červenou knihovnu jsou děj i samotné postavy naivní. Jak už bylo zmíněno, jsou tam historické nepřesnosti, ale to autorka ani nijak nezapírá. Děj velice rychle ubíhal a některé důležité události ani nebyly ani řádně popsány, jen že XY zemřel a tečka. Nedokázala jsem se začíst, ačkoliv mi byla hlavní hrdinka vcelku sympatická, ale jde to těžko, když člověk vlastně tuší, jak to dopadne, nebo dokonce ví, jak to bylo. Kladně ale hodnotím historický přehled na konci knihy a uvedení skutečných osudů postav na pravou míru.

Kamila1300
28.03.2017

Abych pravdu řekla, od této knihy jsem toho tolik nečekala a to už jenom proto, že mě celkově historie o těchto královských rodech naprosto nijak nezaujala, abych o ni následovně někdy v budoucnu něco vyhledávala. Ovšem po polovině prečtení této knihy jsem se od toho nedokázala odtrhnout. Podle mého je to velice pěkně napsaná kniha a těším se na další knihy od této autorky a doufám, že mě zaujmou stejně tak, jako tato. :))

alnahu
16.01.2017

Velmi ráda čtu historické knihy od této autorky, v knize nám vypráví příběh Elišky Přemyslovny od jejího dětství ,kdy ji zemře při porodu matka Gutha ,až po její dospělost, kdy je provdána za Jana Lucemburského .Kniha je napsána zábavnou formou , jako oddechová literatura, tak jak to mám ráda. Knihu doporučuji k přečtení.