Eliška Přemyslovna

Urozená, půvabná a chytrá Eliška představuje velké nebezpečí pro neschopného Jindřicha Korutanského, který se náhle zmocnil trůnu. Když si mladá Přemyslovna naplno uvědomí, že je její povinností zachránit odkaz svého otce krále Václava II., první útok na její život na sebe nenechá dlouho čekat.

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32026/big_eliska-premyslovna-zN1-32026.jpg 4112

Kniha Eliška Přemyslovna

eva-lupen
06. únoraodpad!

Vážně jsem se snažila to dočíst, ale je to tak nezáživné, že jsem skončila někde za půlkou, kdy už mi byla Eliška tak protivná, že to dál nešlo.

Marika Vanova

Tuto knihu jsem si přečetla ušima jako audioknihu. Dostala jsem ji k Vánocům a líbila se. Ráda jsem si vyposlechla příběh naší poslední Přemyslovny.

lenyleny
15.12.2021

Po knížce "Poslední láska císaře Karla" velice příjemná změna . V této knize je více historie, dějinných fakt a nechybí i romantika a děj má spád. Možný je i fakt, že osoba Elišky Přemyslovny mi byla z Přemyslovců vždy nejsympatičtější. A vlastně ze všech panovníků. Musím si opatřit druhý díl této trilogie a doufám, že mne stejně potěší.

annes
17.10.2021

Na historické romány mě zatím moc neužilo, ale asi po nich zkusím sahat častěji. Rozhodně jsem si připomněla kousek naší historie a to krásně nenásilnou formou než byla data a jména ve škole. Velmi čtivé, jednoduché a ani tam nebylo postav, jak na orloji:-)

cérka
29.09.2021

Přečteno ušima, audiokniha, načetla Jitka Ježková.

1) Takovou depresi, jakou ve mně vyvolával přednes paní Ježkové jsem snad ještě nikdy neměla. Celá kniha na mě díky ní působila jako jedna velká katastrofa. Místy jsem měla pocit, že jsem se ocitla na pohřbu, a to i tam se člověk občas usměje při vzpomínce na zemřelého. Tady ta možnost nebyla.

2) Zlatý Vondruška a jeho epopeje! Tady je tolik historických nepřesností, a to nejsem historik!

3) Velmi slabá, či vlastně téměř žádná, vodící linka a velké časové skoky mě vedly k domněnce, že jsem si knihu špatně uložila a část mi chybí. Uložila jsem si ji dobře, ale opravdu mi toho strašně moc chybělo!

Jelikož jsem od této autorky četla zdařilejší knihy, tak se já směle pustím do další. Vy, pokud čtěte můj komentář a váháte zda číst či nečíst a máte rádi Přemyslovce, vám doporučuji Přemyslovskou epopej či knihu Mezi tiárou a orlicí.

Kerberos
10.09.2021

Knížka se sice dobře čte, ale jsou tam velké nepřesnosti. Autorka na konci uvádí, že některé události pozměnila. Toto téma už bylo hodně krát zpracováno a vždy lépe.

veronika5179
25.08.2021

(+ SPOILER) Historické nepřesnosti většinou odpouštím jen nerada, ale tady mi to překvapivě nevadilo. Příběh byl čtivý, plný reálný postav s minimem postav fiktivních, a když, tak zcela uvěřitelných. Děj rychle odsýpal, některé postavy se chovaly přesně tak, jak jsem si představovala. Autorka píše samozřejmě z pohledu ženy, nečekejte tedy podrobné popisy bitev, spíše se zaměřuje na vnitřní životy hlavní hrdinky a lidí kolem ní. Je pravda, že některé fráze se trošku opakovaly a některé scény mi přišly jako z lechtivého filmu (když se statný mladík poléval vodou ze studny, no..ehm), naštěstí autorka vše včas zarazila a ušetřila čtenáře zbytečných popisů nočních tajemství.
Z románu jsem cítila, že je jí postava Elišky Přemyslovny blízká. Jen je škoda, že děj vlastně končí svatbou a prvními roky jejího panování, přitom pozdější osudy by si zasloužily knížku nejednu.
Jako nenáročný kvalitní historický román hodnotím velice dobře. Příjemné překvapení.

evelýny
15.11.2020

Guta - Eliška Přemyslovna - Eliška Rejčka: tři královny, však každá jiná.
Václav II. jejich král, historie všeobecně známá, nic nového pod sluncem.
Úlisný had politiky splétá sítě, smrt si vybírá svou daň.
Ať je to ten nebo ten, princezna je ještě dítě.
Z bláta rovnou pod okap.
Snad aspoň chvíli byla šťastná, Eliška Přemyslovna, královna česká.
Využila svého práva, splnila svou povinnost? Opat Konrád by jistě věděl, přesto po pravdivosti faktů raději nepátrat, absolutní pravdu nejde dohledat.
Změnit úhel pohledu a mezi řádky číst...

P.S: Vilém Zajíc z Valdeka by možná věděl víc...

Historická romance, však historie pokulhává.
Milovníci historických faktů obrňte se tolerancí, milovníci romancí čtěte.

,,Domov je tam, kde jsme nechali srdce."