Zimní královna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický životopisný román ze 17. století o Alžbětě Stuartovně, která po boku svého chotě Fridricha Falckého jeden rok vládla v Čechách. Anglický král Jakub I. chtěl svou půvabnou a chytrou dceru výhodně provdat, zaslíbil ji tedy Fridrichu Falckému, budoucímu českému králi. Nespoutaná Alžběta, která se do svého manžela hned zamilovala, netušila, jaký dobrodružný a zároveň romantický osud je jí přichystán. Fridrichova vláda v Čechách trvala pouze jediný rok, za což si vysloužil přezdívku "zimní král". Přes všechny strasti pak vedla Alžběta život milující ženy a matky třinácti dětí až do Fridrichovy nečekané smrti; když se zdálo, že vše krásné již prožila, čekala na ni další životní láska. S empatií a autorským zaujetím sepsaný a na historických faktech postavený příběh výjimečné ženy, jejíž osud se krátce propojil s našimi dějinami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13580/big_zimni-kralovna-2jG-13580.jpg 3.846
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Zimní královna

mistrikova
31.10.2020

Moje první kniha od autorky. Nic jsem neočekávala. Ale bohužel jsem z této historické fikce byla zklamána. Autorka mohla vytěžit z historického příběhu více. Knížečka útlá a spíše to sklouzlo k červené knihovně. Škoda.

katka134
06.10.2017

Pěkný román. Doporučuji. Alžběta měla hodně pestrý život. Obdivuji jak to všechno zvládla a zůstala krásná (jestli je pravda jak se píše)


Pjater
13.02.2017

Kniha se mi moc líbila a určitě ji doporučuji všem, kteří hledají jednoduchou a nenáročnou četbu s trochou historie a také špetkou romantiky.

zany
06.11.2010

Začal jsem to číst, ale nelíbilo se mi to. Poslední kapkou bylo, když autorka nechala královnou na procházce v parku zasvěceně diskutovat o umění s Václavem Hollarem, kterému ve skutečnosti v té době byl ještě dítě. Nesnáším anachronismy v historických románech. Dál už jsem nečetl.