Zimní královna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický životopisný román ze 17. století o Alžbětě Stuartovně, která po boku svého chotě Fridricha Falckého jeden rok vládla v Čechách. Anglický král Jakub I. chtěl svou půvabnou a chytrou dceru výhodně provdat, zaslíbil ji tedy Fridrichu Falckému, budoucímu českému králi. Nespoutaná Alžběta, která se do svého manžela hned zamilovala, netušila, jaký dobrodružný a zároveň romantický osud je jí přichystán. Fridrichova vláda v Čechách trvala pouze jediný rok, za což si vysloužil přezdívku "zimní král". Přes všechny strasti pak vedla Alžběta život milující ženy a matky třinácti dětí až do Fridrichovy nečekané smrti; když se zdálo, že vše krásné již prožila, čekala na ni další životní láska. S empatií a autorským zaujetím sepsaný a na historických faktech postavený příběh výjimečné ženy, jejíž osud se krátce propojil s našimi dějinami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13580/zimni-kralovna-13580.jpg 3.937
Žánr
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Zimní královna

Přidat komentář
katka134
06.10.2017

Pěkný román. Doporučuji. Alžběta měla hodně pestrý život. Obdivuji jak to všechno zvládla a zůstala krásná (jestli je pravda jak se píše)

Pjater
13.02.2017

Kniha se mi moc líbila a určitě ji doporučuji všem, kteří hledají jednoduchou a nenáročnou četbu s trochou historie a také špetkou romantiky.


zany
06.11.2010

Začal jsem to číst, ale nelíbilo se mi to. Poslední kapkou bylo, když autorka nechala královnou na procházce v parku zasvěceně diskutovat o umění s Václavem Hollarem, kterému ve skutečnosti v té době byl ještě dítě. Nesnáším anachronismy v historických románech. Dál už jsem nečetl.

Doporučujeme

Marie a Magdalény
Marie a Magdalény
Tajný deník čínské císařovny
Tajný deník čínské císařovny
Světla zimní noci
Světla zimní noci
Oheň je tvým osudem
Oheň je tvým osudem