Anna Falcká

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zamilovaná princezna a osamělý král. Život Anny Falcké, princezny z politicky významného rodu, plyne celkem poklidně až do okamžiku, kdy po řadě tajných jednání padne rozhodnutí, že se má provdat za nedávno ovdovělého českého a římského krále Karla IV. Je jasné, že z Karlovy strany jde především o diplomatický tah, a Anna přitom chová v srdci jiného....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65109/anna-falcka-Iie-65109.jpg 4.164
Žánr
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Anna Falcká

Přidat komentář
wooloong
19. září

Milostná romance vložená do kulis mírně upravené historie. Autorka píše velice čtivě a poutavě, ale na můj vkus to byla až moc velká červená knihovna.

rampapa
30. dubna

Krásný příběh o jedné že čtyř manželek Karla IV. Příběh se mi moc líbil a knížku velmi doporučuji.


martinaandulka
11.08.2019

Krásné odpočinkové čtení,je to psané jako román o Anně Falcké a Karlu IV. Dějově něco sedí a něco je pozměněno jak sama spisovatelka píše v epilogu.

Kerberos
09.05.2019

Anna Falcká - četla jsem několik zpracování,nejvíc se mi líbila Vaňková.Whitton píše čtivě a poutavě i když se mírně odklání od historických faktů.Ale zpracování Bauera se mi nelíbilo vůbec navíc bylo přímo v rozporu s fakty.

Ester71
13.05.2018

Protože moc neznám historii a podrobnosti života Karla IV, brala jsem tuto knihu jako milostný historický román - bez ohledu na fakta. Styl vyprávění se mi líbil, přečteno během jednoho odpoledne..

katka134
05.10.2017

Romantické počtení. Tvrzení, že se nenáviděli je snad přehnané. O Anně F. samotné a jejich vztahu se toho moc neví. Tak je snad lepší si myslet, že se Karel znovu zamiloval.

alnahu
24.01.2017

Příběh Karla IV. a Anny Falcké z počátku jejich manželství ,kdy se teprve poznávají, Anna velmi žárlí na Blanku z Valois, kterou Karel IV. velmi miloval a byl s ní ženatý 25 let ( údajně od svých 7 let).Čas vše urovná a i do Anny se Karel zamiluje. Anna mu porodí dědice trůnu Václava , ale ten se bohužel dožije pouze 1 roku a umírá i Anna umírá náhle nečekaně dva roky po svém synáčkovi .Výborný historický román ,tak jak mám ráda-kniha mě potěšila.

Kniha začíná otázkou dcery Karla IV. a Blanky z Valois- Kateřiny, proto jsem ji zařadila do čtenářské výzvy.
„ Čteš si v maminčině bibli, tatínku? „ Karel IV. sebou při těch slovech polekaně trhl, jako by ho dcera Kateřina přistihla při něčem nedovoleném.

Leome
12.10.2016

Jedná se o moji první knihu od Parkánové-Whittonová a abych si ještě někdy její knihu koupila, musel by to být nejméně světový bestseller. Příběh je strašně uspěchaný, jako z jedoucího vlaku a určitě by si každá část příběh zasloužil více času, například: Anna má výtku se Karlovi. Byla by to zajímavá podívaná na několik kapitol, kdy by se dělo něco zajímavého, ale ono nic - stačí jedna stránka a nebezpečí je zažehnáno!

Co mě ale mrzí úplně nejvíce je naprostá historická nepřesnost toho příběhu. Žádné z Karlových manželství nebylo nešťastné - krom tohohle. Anna byla celý život vychovávána v tom, že Günther je skutečně dobrý člověk a má nárok na trůn; naopak Karel ne. I proto nebylo jejich manželství zrovna idylické, spíše naopak - je známo, že se oba manželé nenáviděli. Tahle slaďárna nemá se skutečným příběhem Anny a Karla nic společného a mrzí mě, že si to někdo přečte s tím, že se jedná o příběh podle skutečnosti. Naopak kdyby byl napsán skutečný příběh o domluveném sňatku, který skončil pokusy o otrávení druhého - to by bylo dílo!

Dvě hvězdičky dávám pouze za poutavost příběhu - více si ale rozhodně nezaslouží.

1

Doporučujeme

Čas vlků
Čas vlků
Král rytíř Přemysl Otakar II.
Král rytíř Přemysl Otakar II.
Záhada zlaté štoly
Záhada zlaté štoly
Prodavači ostatků
Prodavači ostatků