Anna Falcká

Zamilovaná princezna a osamělý král. Život Anny Falcké, princezny z politicky významného rodu, plyne celkem poklidně až do okamžiku, kdy po řadě tajných jednání padne rozhodnutí, že se má provdat za nedávno ovdovělého českého a římského krále Karla IV. Je jasné, že z Karlovy strany jde především o diplomatický tah, a Anna přitom chová v srdci jiného....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65109/anna-falcka-Iie-65109.jpg 4.164
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno, Alpress

Kniha Anna Falcká

wooloong

Milostná romance vložená do kulis mírně upravené historie. Autorka píše velice čtivě a poutavě, ale na můj vkus to byla až moc velká červená knihovna.

rampapa

Krásný příběh o jedné že čtyř manželek Karla IV. Příběh se mi moc líbil a knížku velmi doporučuji.

martinaandulka
11.08.2019

Krásné odpočinkové čtení,je to psané jako román o Anně Falcké a Karlu IV. Dějově něco sedí a něco je pozměněno jak sama spisovatelka píše v epilogu.

Kerberos
09.05.2019

Anna Falcká - četla jsem několik zpracování,nejvíc se mi líbila Vaňková.Whitton píše čtivě a poutavě i když se mírně odklání od historických faktů.Ale zpracování Bauera se mi nelíbilo vůbec navíc bylo přímo v rozporu s fakty.

Ester71
13.05.2018

Protože moc neznám historii a podrobnosti života Karla IV, brala jsem tuto knihu jako milostný historický román - bez ohledu na fakta. Styl vyprávění se mi líbil, přečteno během jednoho odpoledne..

katka134
05.10.2017

Romantické počtení. Tvrzení, že se nenáviděli je snad přehnané. O Anně F. samotné a jejich vztahu se toho moc neví. Tak je snad lepší si myslet, že se Karel znovu zamiloval.

alnahu
24.01.2017

Příběh Karla IV. a Anny Falcké z počátku jejich manželství ,kdy se teprve poznávají, Anna velmi žárlí na Blanku z Valois, kterou Karel IV. velmi miloval a byl s ní ženatý 25 let ( údajně od svých 7 let).Čas vše urovná a i do Anny se Karel zamiluje. Anna mu porodí dědice trůnu Václava , ale ten se bohužel dožije pouze 1 roku a umírá i Anna umírá náhle nečekaně dva roky po svém synáčkovi .Výborný historický román ,tak jak mám ráda-kniha mě potěšila.

Kniha začíná otázkou dcery Karla IV. a Blanky z Valois- Kateřiny, proto jsem ji zařadila do čtenářské výzvy.
„ Čteš si v maminčině bibli, tatínku? „ Karel IV. sebou při těch slovech polekaně trhl, jako by ho dcera Kateřina přistihla při něčem nedovoleném.

Leome
12.10.2016

Jedná se o moji první knihu od Parkánové-Whittonová a abych si ještě někdy její knihu koupila, musel by to být nejméně světový bestseller. Příběh je strašně uspěchaný, jako z jedoucího vlaku a určitě by si každá část příběh zasloužil více času, například: Anna má výtku se Karlovi. Byla by to zajímavá podívaná na několik kapitol, kdy by se dělo něco zajímavého, ale ono nic - stačí jedna stránka a nebezpečí je zažehnáno!

Co mě ale mrzí úplně nejvíce je naprostá historická nepřesnost toho příběhu. Žádné z Karlových manželství nebylo nešťastné - krom tohohle. Anna byla celý život vychovávána v tom, že Günther je skutečně dobrý člověk a má nárok na trůn; naopak Karel ne. I proto nebylo jejich manželství zrovna idylické, spíše naopak - je známo, že se oba manželé nenáviděli. Tahle slaďárna nemá se skutečným příběhem Anny a Karla nic společného a mrzí mě, že si to někdo přečte s tím, že se jedná o příběh podle skutečnosti. Naopak kdyby byl napsán skutečný příběh o domluveném sňatku, který skončil pokusy o otrávení druhého - to by bylo dílo!

Dvě hvězdičky dávám pouze za poutavost příběhu - více si ale rozhodně nezaslouží.

Čas vlků
Čas vlků
Král rytíř Přemysl Otakar II.
Král rytíř Přemysl Otakar II.
Záhada zlaté štoly
Záhada zlaté štoly