renataab renataab komentáře u knih

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Výborná, autorsky jedinečný příběh. Celá série stojí za přečtení. Neustálé dějové zvraty, častá přímá řeč, děj se posunuje bez hluchých míst, vůbec jsem se nenudila. Super

10.07.2014 5 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Velmi upřímná zpověď....klobouk dolů, kdo dokáže jen pár měsíců po ohrožení života sepsat tímto způsobem svoje pocity z návratu do života. Mrzí mě, že na konci knihy to světýlko naděje není o něco větší. Ale snad dnešní skutečnost je jiná a pozitivnější. Četla jsem hodně knih od pana Viewegha, ale až nyní ho beru za pana Spisovatele s velkým S. Přeji jemu i jeho rodině hodně sil, zdraví a lásky.

14.06.2014 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Napínavé do poslední chvíle, vyrovnává se filmu, nedovedu v tomto případě říct, co bylo kvalitnější.

13.06.2014 4 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Omlouvám se předem všem znalcům... ale já to nedala, skončila jsem kolem strany 200. Přišlo mi to velmi náročné, pro opravdové znalce Shakespeare, hrdina byl velmi rozpolcený a celý děj mi přišel taky takový ...

13.06.2014 1 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Kniha se mi moc líbila. Děj velmi zajímavý, ačkoliv jsem očekávala jinou zápletku. Mělo to spád, napětí, líbilo se mi vyprávění z pohledu různých postav. Konec více méně "americky sladký", ale kdyby to dopadlo jinak, určitě by mě to mrzelo víc....

17.05.2014 4 z 5

Sedm let hříchu Sedm let hříchu Sylvia Day

Měla jsem co dělat se donutit do čtení. Nejslabší ze všech nyní tak moderních erotických románů. Všechny dějové zápletky, všechny erotické scény byly v románu umělé, jsem si stále říkala, že v té době by tohle ve skutečnosti nešlo nebo nebylo možné. Kniha se mi nelíbila.

01.02.2014 1 z 5

Náhoda nebo osud Náhoda nebo osud Magda Váňová

Nejsem typ na povídky, ale tyto od M.Váňové mě potěšily, poučily, šokovaly, zaujaly... Opět je srovnávám s K.Čapkem s Povídkami z jedné a druhé kapsy. Stojí za přečtení, doporučuji.

12.01.2014 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Od začátku do konce je to typická "červená knihovna", vzpomněla jsem si na babiččiny oblíbené knížky, je pravda, že u erotických scén by se babička červenala, Ráda jsem si ji přečetla, odpočinula si u ní a nyní se vrhnu na nějaké náročnější téma.

10.01.2014 3 z 5

Lovec Lovec Jeffery Deaver

Je to moje první kniha od autora a příliš mě nezaujala tématem. Vyzkouším jinou sérii.

05.01.2014 3 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Pro mě z erotických románů nejslabší. Téma sado-maso mě nezaujalo, chyběla mi tam hloubka příběhu, zápletka byla od první stránky jednoduchá, průhledná.

05.01.2014 2 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Dobrá detektivka, vybrala jsem ji náhodou, téma napínavé až do konce.

05.01.2014 4 z 5

Trest života Trest života Joy Fielding

Zvláštní kniha. Silné téma, tragédie, psychologická proměna matky. Nedokážu říct, jak se mi líbila, byla prostě zvláštní.

31.10.2013 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Velmi téžké na pozornost a soustředění. V knize je rozvíjeno několik příběhů současně, člověk musí být stále "ve střehu". Za mě nic moc, znám od Nesboa lepší.

13.10.2013 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nenadchla mě. Přečetla jsem až do konce, je to dobré téma, ale jinak nic. Hodnotím jako průměr.

13.10.2013 3 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Kniha je pokračováním Stanice odložených lásek, číst tento díl bez předchozího by mě neoslovil, ale poněvadž zejména Kamile jsem fandila v předchozím díle, zajímaly mě osudy obou žen. Autorka píše velmi čtivě a děj pěkně ubíhá.

29.09.2013 4 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivá kniha. Byla to první kniha od autorky, mile mě překvapila. Přenesení do doby minulé bylo nostalgické, dnešní generace možná už jen vnímá tu dobu jako sci-fi.

29.09.2013 4 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Velmi pěkná kniha.

16.09.2013 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Další úžasná knížka od této autorky. Nevyrovnalo se tedy Nebezpečné lásce, ale i tato byla krásná.

14.09.2013 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Četla jsem jedním dechem. Krásná, romantická, napínavá kniha. Obdivuji českou spisovatelku, která příběh zasadila do amerického prostředí. Už se těším na další knihu od autorky.

08.09.2013 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Kniha mě neoslovila, typické prostředí Londýna, seriálů apod. Není to šálek mé kávy.

30.08.2013 1 z 5