Není přání jako přání

Není přání jako přání https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89706/neni-prani-jako-prani-HXB-89706.jpg 4 650 153

Úspěšná anglicky píšící autorka literatury pro ženy Alexandra Potter vstupuje premiérově na český trh. Při četbě její knihy budete váhat, zda vám její tvorba připomíná spíše Betty MacDonaldovou v moderním hávu nebo eskapády Bridget Jonesové. Samostatná rusovlasá Londýňanka Heather se stále vyrovnává s nevěrou bývalého přítele, po němž jí zůstaly jen hořké vzpomínky a nesplacený byt. Jednoho dne v dešti potká cikánku, která jí vnutí vřes pro štěstí, který prý splní všechna přání. A svět se jako mávnutím kouzelného proutku skutečně začíná měnit a život se rozjasňuje. Splněná přání začínají nabírat na obrátkách, Heather je zaskočená tím, co se děje. Ale když do rodinného života zasáhne nečekaná a vážná nemoc otce, usoudí, že je nejvyšší čas na vřes zapomenout a ujasnit si priority. Váhá, jestli jí přání skutečně plnil vřes, nebo to byly shody okolností a náhody. Těžko říct… Vtipná, čtivá kniha pro moderní samostatné ženy, které dokážou brát život s nadhledem a humorem.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Radioservis

Be Careful What You Wish for , 2006

kob
kob
15.12.2023 2 z 5

Co z knihy plyne za poučení? - Buď hloupá, nezodpovědná, nepoužitelná a hysterická, pak se ti splní všechno, co chceš. Trošku na hlavu, ne? I když ono to tak v reálu často funguje.

Kory98
Kory98
08.11.2023 4 z 5

Hlavní hrdinky spisovatelky Potterové jsou tak trochu bláznivé a dějí se jim zvláštní věci, ovšem během děje si uvědomí, co je v životě důležité. Pro mě to byl takový milý příběh.

playada
playada
29.10.2023 4 z 5

Je to určené mladým ženám či dívkám. Já to vnímám jako takovou pohádku o princovi a princezně. Je to hodně předvídatelné. Oceňuji nápad s "přáním" a " vřesem". Lehké mysteriózno nikdy neuškodí. I já se chytám za knoflík, když vidím kominíka. "Co kdyby"...

marie.kolarova
marie.kolarova
17.08.2023 2 z 5

Škoda, toto se mi nelíbilo. Kniha byla plná pseudovtipných situací, které ale byly jen trapné a nereálné a z hlavní hrdinky dělaly hlupačku.

mia.com
mia.com
14.08.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem precetla po deseti letech znova a narozdil od pana Darcyho a Kde je ta holka, nemenim hodnoceni. Tahle mi prisla fakt vtipna, rychle odsypala a vazne moc pekne ukazala, ze opravdu musite davat bacha na to, co si prejete. Zadne prani neni jen tak.

vladka16
vladka16
10.08.2023 1 z 5

Musím se přiznat, že kdybych to neměla jako audio čtení, tak bych nedočetla. Příběh není špatný, konec dobrý , ale nějak teď mám pocit, že byl občas ušmudlaný, spodní prádlo se běžně válí po zemi atd. Jako by to, že je někdo bordelář, bylo vlastně úžasné. Vůbec jsem neměla pocit, že Heather je samostatná třicetiletá Londýňanka. Kdyby to bylo o šestnáctileté hrdince, tak ještě, ale i když se mi jádro příběhu líbilo, tohle mě odrazovalo.

sarahmoon
sarahmoon
13.06.2023 4 z 5

Audiokniha - paní Stryková to načetla úžasně. Dokonalost!

Je to, jak pohádka pro dospělé, která Vás nutí přemýšlet nad životními prioritami.

Nechybí humor, zamyšlení a romantika. Proč by měla mít kniha nízké hodnocení, jen pro to, že je jednoducho - milá. No tak to není složitější dílo.... Ale mě vykouzlilo úsměv na tváři a udělalo milejší den. :o)

charleene
charleene
16.01.2023 3 z 5

Celkem příjemné čtení pro zimní vecery. Místy zdlouhavé popisy okolností...jindy pasáže, při kterých se člověk vážně pobaví. Oddechovka pro chvíle, kdy se nechce nad ničím přemýšlet

nikola6615
nikola6615
29.11.2022 2 z 5

Koupila jsem si jen tak ze zvědavosti, ale ničím mě ten příběh nenadchnul. Podobný jsem už četla několikrát, s hlavní postavou jsem zas tak nesouzněla. Přišlo mi, že byla psaná jenom proto, aby byla čtenářkám sympatická, a to nemám ráda.

lucka1998
lucka1998
03.11.2022 4 z 5

Sice má kniha malé hodnocení, ale mě osobně se kniha líbila. Ten příběh je pohádkový, ale to mu neubírá na tom poselství, na tom ukázat že život je o něčem jiném než o materiálních přáních.

Sixtínka
Sixtínka
08.09.2022 4 z 5

Príjemná oddychovka, ktorá miestami rozosmeje, miestami prinúti popremýšľať. Naozaj si treba dobre zvážiť, čo si prajeme. Niekedy totiž človek zistí, že mu bolo lepšie bez toho. :)

ut.la
ut.la
29.08.2022 odpad!

Měla jsem chuť na nějaký oddychový ženský román, ale tohle mě tedy vůbec nebavilo a odložila jsem po prvních kapitolách.

Loin7
Loin7
29.06.2022 5 z 5

Knihy od této autorky se mi moc líbí... Jsou oddechové a mnohdy člověka vede i k zamyšlení

marcela3655
marcela3655
16.05.2022 5 z 5

Mě se naopak knižka šileně líbila.... Dostala mě k zamyšlení, že když opravdu maš vše co si přeješ, nemusí být člověk štastný.... Byla jsem z této knihy opravdu unešená. Čtivá, zábavná a i poučna.. Když se bere s náhledem.... Bomba

marky2558
marky2558
11.04.2022 2 z 5

Jako čtení na odlehčení asi fajn..nejde to brát ale moc vážně.

Ovecka_Saki
Ovecka_Saki
30.03.2022

Kniha odložena, nehodlám ji dočíst. Hrozná nuda. Nedá se to považovat ani jako oddechové čtení, úplně o ničem.

Hanjimka
Hanjimka
06.02.2022 4 z 5

Odpočinková audioknížka. Každý by si měl rozmyslet co si přeje.

DominaCZ
DominaCZ
16.01.2022 odpad!

Jo takže strana 12: jde fotit svatbu plným Londýnem BEZ PODPRDY a tuny dělníků na ni hvízdaj. Tak určitě.
Měli jste pravdu, je to krá.a.

Nevím, proč jí Daily Mirror a Daily Mail, Timesy atd. lezou do ř.ti, když za to jako spisovatelka nestojí.

A ta tuna zdrobnělinek mě taky vytáčela.

Evaho73
Evaho73
18.12.2021 3 z 5

Zaraďujem do police s názvom: "Iba relax - raz stačilo".
Nenáročný trochu vtipný, trochu uletený príbeh s nádychom mystiky, po čitateľskej stránke jednoduchý a predvídateľný, o čom naznačuje i samotný názov.
Chýbal mi tam nejaký náboj alebo aspoň náznak jedinečnosti, aby som nemala pocit, že čítam obdobný príbeh ako Bridget Jonesová.

katallinka
katallinka
18.08.2021 4 z 5

Oddechové sladké čtení. Původně jsem si myslela, že podobnou knihu jsem četla už milionkrát, ale zápletka mě nakonec mile překvapila. Navíc hlas Strykové mi k příběhu skvěle sedl.

ženy humor pro ženy

Alexandra Potter
britská, 1970
2011  70%Není přání jako přání
2012  63%Já a pan Darcy
2013  70%S tebou už nikdy
2016  81%Láska z Paříže
2014  80%Lásce na stopě

Kniha Není přání jako přání je v

Přečtených1 002x