Není přání jako přání

Úspěšná anglicky píšící autorka literatury pro ženy Alexandra Potter vstupuje premiérově na český trh. Při četbě její knihy budete váhat, zda vám její tvorba připomíná spíše Betty MacDonaldovou v moderním hávu nebo eskapády Bridget Jonesové. Samostatná rusovlasá Londýňanka Heather se stále vyrovnává s nevěrou bývalého přítele, po němž jí zůstaly jen hořké vzpomínky a nesplacený byt. Jednoho dne v dešti potká cikánku, která jí vnutí vřes pro štěstí, který prý splní všechna přání. A svět se jako mávnutím kouzelného proutku skutečně začíná měnit a život se rozjasňuje. Splněná přání začínají nabírat na obrátkách, Heather je zaskočená tím, co se děje. Ale když do rodinného života zasáhne nečekaná a vážná nemoc otce, usoudí, že je nejvyšší čas na vřes zapomenout a ujasnit si priority. Váhá, jestli jí přání skutečně plnil vřes, nebo to byly shody okolností a náhody. Těžko říct… Vtipná, čtivá kniha pro moderní samostatné ženy, které dokážou brát život s nadhledem a humorem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89706/neni-prani-jako-prani-HXB-89706.jpg 3.6494

Be Careful What You Wish for (2006)

Vydáno:, Radioservis

Kniha Není přání jako přání

bosorkalesni

Náhodou milé čtení ze života. Jako oddychovku mohu knihu doporučit :)

Elern
28.11.2018

Znáte ten pocit, když si přejete najít ráno v autobuse prázdné místo k sezení? Každý den doufáte, že silnice budou průjezdné, když jedete autem? Tajně vyhlížíte v obchodě, zda vaše lodičky, které jsou v akci, mají ve vaší oblíbené barvě a čísle 38?
Já teda ne.

Každý den doufám, že autobus nebude přecpaný a já si v klidu někde stoupnu. V autě by mě stačilo, kdyby konečně už opravili most a já nemusela objíždět celý blok a hlavně, že aspoň nějaké číslo lodiček v akci bude 41.
Jestli máte aspoň trošku podobné pocity a tajně si přejete, aby to bylo jinak, sáhněte po knize. I když to je další love story, má i pasáže k zamyšlení - jak v rodinných vztazích tak v osobních a hlavně v tom, že si máte dávat pozor na to, co si přejete. Tohle téma mě v tomto týdnu potkalo v knihách už třikrát, takže asi na tom něco bude ;)

suzanne1997
06.09.2018

A komu by ublížilo jedno malinkaté přání? Jaké přání? Třeba aby ta kniha rychleji ubíhala? Aby se její děj ubíral jiným směrem? Nebo aby ty dialogy nepůsobily tak jednoduše a fádně? To si může čtenář jen přát. Ale po poslední stránce, když knihu zavřete. Přepadne vás pocit uspokojení, je jedno jestli z toho, že jste nekonečnou knihu dočetli nebo z toho, že byla tak úžasná. Uspokojení se zcela jistě dostaví. Nebo to bude jen úleva? To musí každý čtenář posoudit sám. Jen krátká věta na závěr: Nemusí to být tak hrozné, jak se na první pohled zdá.

Luciefever
26.08.2018

Knížku jsem dostala (! copak mě moji přátelé tak málo znají?), sama bych si nepořídila. Jako "záchodové čtení" by to snad šlo. Naprostý průměr, slaďáček, harlekýnka, večery pod lampou atd...s happyendem. Mno, jdu si spravit chuť, tohle bude chtít dvojitého panáka Kafky.

aginecka
21.08.2018

Troufám si tvrdit, že i život "fifleny" je o něco barvitější a naprosto souhlasím, že oddychová literatura nerovná se odfláknutá... Povrchní, bez vtipu, jedno velké klišé. Kdyby se mi do ruky nedostala audiokniha, nedočetla bych.

Jana283
17.08.2018

Moje první a poslední A.Potter. I od tzv "oddechové literatury" čekám víc....

kam-pak
15.08.2018

Ne že bych tu a tam nepotřebovala vypnout a přečíst nějakou oddechovku...i v rámci žánru bych příště hledala sympatičtější a vtipnější hrdinky.

marli58
22.06.2018

Prostě mě knihy A. Potter nějak přitahují... Ale je to opravdu taková jednoduchá romantika. Někdy je ovšem potřebná. Takové odlehčení :-).

Layyen
10.06.2018

Srandovní kniha o tom jak na svět koukají fifleny :) na oddych stojí za to přečíst :)

romanka26
04.05.2018

Moc hezká a oddychová kniha :) Po Lásce z Paříže za mě druhá nejlepší od A. Potter.

Marla
16.04.2018

Rozkošně hloupoučké počteníčko v duchu"a tak se všem všechno vydařilo a žili šťastně až do smrti". Ale bohudík za takováto dílka, ve dnech kdy se nedaří a všechno je na draka, je tohle balzám na nervy!

Ivulik7
18.03.2018

Knihu jsem četla asi tak před 5 lety, ale i za tak dlouhou dobu si pamatuji na její děj. Občas je dobré věřit na náhody a na zázraky. Dobré romantické čtení pro chvíle pohody.

Peetullka
13.03.2018

Úsměvná romance, velmi romantická. Mě se velmi líbila ! Ale četla jsem někdy když mi bylo 18.

Dagros
05.03.2018

Četla jsem asi když mi bylo 16 a v té době se mi knížka moc líbila. Je to takové klasické dívčí čtení, které baví většinou všechny mladé holky.

trudoš
15.01.2018

Román Alexandry Potterové se sice po formální stránce tváří jako lepší značkové čtivo, ve skutečnosti ale nejde o víc než o úsměvnou romanci, kterých je dvanáct do tuctu. Pakliže jste tedy dívče jakéhokoliv věku, které rádo trochu toho cukrkandlu v literatuře, neváhejte - kniha vás jistě nezklame.
Kdyby Není přání jako přání existovalo jako film, určitě bych si užil herecké výkony, stejně jako jednotlivé komické situace. Na sobotní společné promítání jako dělané. Jenže v prozaickém provedení je z toho vlastně docela nudná rozprávka, pohybující se v mantinelech klasické harlequinky. Zápletka je předvídatelná dlouho dopředu a i když se vše řádně zamotá, o konci nemůže být ani na okamžik pochyb. Trable jsou tu v podstatě jen proto, aby si zamilovaní hrdinové nemohli padnout kolem krku už po dvaceti stránkách. A tak to samozřejmě má u podobného druhu knih být. Já však raději pikantnější kousky.
P.S. Opravdu jsou spory o zvednuté prkýnko na záchodě stále tak vtipné? Který vlak mi to ujel?

Ajinka126
14.11.2017

AUDIOKNIHA: To je asi pro můj celkový dojem velmi důležité. Měla jsem ji jako audioknihu a bylo to naprosto jedinečné. Projev interpretky tomu dodával šmrnc. Je to velmi jednoduchá a oddechová kniha. Není šance se ztratit v ději nebo v postavách. Dávala jsem si ji před spaním. Za mě ideální.

Aleen
18.09.2017

Pro mě hodně banální, poměrně nudný příběh, od kterého jsem rozhodně čekala víc. Také jsem se, jako mnoho jiných čtenářů, nechala nachytat na anotace, které slibovali zajímavý příběh. Za romantiku dvě **, za zbytek nic :-)

Stoklaska
04.09.2017

Kniha mě zaujala svojí anotací. Myslela jsem, že půjde o podobný styl jakým píše Betty MacDonald. Bohužel kniha postrádá spád a vtip, příběh je zcela fádní, lze předpokládat, jak se děj bude odvíjet dál. Nečetla jsem ostatní knihy autorky, možná jsou povedenější.

Nita17
08.06.2017

Knihy této autorky mají dle mě stále stejný podklad - životní zvrat, hledání toho pravého ( nejen muže ale i cesty) a zanechávají malé zamyšlení. A romantika samozřejmě, v tomto případě příjemná, předvídatelná, ale hezky nenucená. Za mě dobrá oddechová četba.

Ancheset
07.06.2017

Knížky od Alexandry Potter mám moc ráda. Jedná se o příjemné, romantické oddechovky, při kterých člověk nemusí moc přemýšlet. Po náročném zkouškovém vždy sáhnu po jejích knížkách, které nezklamou. :) Pro mě super letní čtení, kdy si potřebuju odpočinout od povinné četby ve škole...:-D

Etule
29.04.2017

Příjemná oddechovka, u které člověk nemusí nějak zvlášť přemýšlet. Neurazí, ale mě ani nijak zvlášť nenadchla. Hned od začátku víme, jak to dopadne, ale kdy to v případě těchto knih nevíme. :) Takže to vlastně ani není mínus. ;)
Nicméně od autorky ještě něco určitě přečtu.

StihOMam
14.03.2017

Alexandra Potter je moderní vytuněnou Danielle Steel. Romantické příběhy doprovázené mystičnem podtrhují kouzlo zamilování, které hraje hlavní roli. Autorka umí psát čtivé příběhy, kterým se snadno poddáte. Kategorie? Čistě ženské čtení (pánové neuražte se). Ale toho je v reálném světě potřeba, protože snění s Alexandrou Potter osvobozuje. Za mě se však Není přání jako přání nevyrovná ostatním knihám.

Lucie89
07.03.2017

Jako oddechovka u které člověk nemusí přemýšlet super. I když.. přeci jen to něco k zamyšlení na konci má. :)

liletka_a
25.02.2017

Tuto knihu jsem dlouho odkádala, ani nevím proč..;) Mít splněné každé přání je snem snad každého(nejvíc by mě asi mrzela ta sportka :D) ale, je tu jedno velké ALE.. Hlavní postava Heather mi byla sympatická, ten kdo někdy žil v Anglii může říct, typická britka..:D Gabe s ní měl svatou trpělivost..:D Asi bych možná dala i pět hvězdiček, ale za ten konec??? 300 stránková kniha a "velké" usmíření Potterovka s prominutím spatlá na jednu stránku? WTF? Rozhodně si oba zasloužili víc...

Anilka13
24.02.2017

Ještě jsem v žádné knize nezaznamenala tolik chyb a překlepů, aby mě to odrazovalo od čtení a kazilo mi to čtenářský zážitek. Tahle je první. Dvě hvězdy dávám pouze za pár vtipných situací, které mě nutily se usmát, a tak nějak mě dovedly až na poslední strany knihy. Už ani ne v polovině jsem to s ní chtěla vzdát a dát šanci nějaké další knize.

sabca1520
15.02.2017

Oddechovka :)

pichova.veru
07.12.2016

Moje první kniha od Alexandry Potter a jsem naprosto spokojená. Kniha je čtivá, zábavná a skvěle se u ní uvolníte :)

stafbul
02.12.2016

Oddechovka, která splní svůj účel...totiž, nemusíte nad ničím moc přemýšlet, vypnete hlavu a občas se i zasmějete. Protože sama vím, jak je život někdy těžký a jak člověk přesně takovou knížku potřebuje, tak dávám tři hvězdičky a musím říct, že nelituji času, který jsem knize věnovala. A proč tedy jen tři hvězdičky? Protože zatímco tady jsem si opravdu jen odpočinula, tak při Aristokratce jsem se doslova zajíkala smíchy a svět se rozzářil, přitom jsem si obě tři knihy brala do ruky za stejným účelem. Tak promiň Lexí, ale tři hvězdy nejsou tak špatné hodnocení....vlastně jsou....."dobré"!

Irsaf
17.09.2016

Pěkná oddechovka

HanKasp
15.09.2016

Kniha, u které nemusíte moc přemýšlet. Řekla bych, že kdyby byla kratší, neuškodilo by to. Občas jsem měla problém naladit se na vlnu hlavní postavy Heather a přišla mi nesnesitelná. Pokud by to bylo zfilmováno, asi by to byla taková ta klasická love story. Chvílemi děj příjemně odsýpal, někdy se neskutečně vlekl.

Nevím, jestli knihu doporučit k oddychovému čtení. Podle mně se nedá číst na jeden zátah, neboť má cca 300 stran a když se děj nikam neposouvá, je krapet nudná. Ke konci mě také mrzel rychlý spád. Čekala jsem klasický delší rozhovor mezi Heather a Gabrielem. Jejich pocity však byly shrnuty do strohého výčtu věcí, co si mysleli.

Po knize bych nejspíš znovu nesáhla, ale přečíst se dala.

pro ženy

Alexandra Potter