Není přání jako přání

od:

Není přání jako přání

Úspěšná anglicky píšící autorka literatury pro ženy Alexandra Potter vstupuje premiérově na český trh. Při četbě její knihy budete váhat, zda vám její tvorba připomíná spíše Betty MacDonaldovou v moderním hávu nebo eskapády Bridget Jonesové. Samostatná rusovlasá Londýňanka Heather se stále vyrovnává s nevěrou bývalého přítele, po němž jí zůstaly jen hořké vzpomínky a nesplacený byt. Jednoho dne v dešti potká cikánku, která jí vnutí vřes pro štěstí, který prý splní všechna přání. A svět se jako mávnutím kouzelného proutku skutečně začíná měnit a život se rozjasňuje. Splněná přání začínají nabírat na obrátkách, Heather je zaskočená tím, co se děje. Ale když do rodinného života zasáhne nečekaná a vážná nemoc otce, usoudí, že je nejvyšší čas na vřes zapomenout a ujasnit si priority. Váhá, jestli jí přání skutečně plnil vřes, nebo to byly shody okolností a náhody. Těžko říct… Vtipná, čtivá kniha pro moderní samostatné ženy, které dokážou brát život s nadhledem a humorem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89706/neni-prani-jako-prani-HXB-89706.jpg 3.6454
Originální název:

Be Careful What You Wish for (2006)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Radioservis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (102)

Přidat komentář
trudoš
15. ledna

Román Alexandry Potterové se sice po formální stránce tváří jako lepší značkové čtivo, ve skutečnosti ale nejde o víc než o úsměvnou romanci, kterých je dvanáct do tuctu. Pakliže jste tedy dívče jakéhokoliv věku, které rádo trochu toho cukrkandlu v literatuře, neváhejte - kniha vás jistě nezklame.
Kdyby Není přání jako přání existovalo jako film, určitě bych si užil herecké výkony, stejně jako jednotlivé komické situace. Na sobotní společné promítání jako dělané. Jenže v prozaickém provedení je z toho vlastně docela nudná rozprávka, pohybující se v mantinelech klasické harlequinky. Zápletka je předvídatelná dlouho dopředu a i když se vše řádně zamotá, o konci nemůže být ani na okamžik pochyb. Trable jsou tu v podstatě jen proto, aby si zamilovaní hrdinové nemohli padnout kolem krku už po dvaceti stránkách. A tak to samozřejmě má u podobného druhu knih být. Já však raději pikantnější kousky.
P.S. Opravdu jsou spory o zvednuté prkýnko na záchodě stále tak vtipné? Který vlak mi to ujel?

Ajinka126
14.11.2017

AUDIOKNIHA: To je asi pro můj celkový dojem velmi důležité. Měla jsem ji jako audioknihu a bylo to naprosto jedinečné. Projev interpretky tomu dodával šmrnc. Je to velmi jednoduchá a oddechová kniha. Není šance se ztratit v ději nebo v postavách. Dávala jsem si ji před spaním. Za mě ideální.

Aleen
18.09.2017

Pro mě hodně banální, poměrně nudný příběh, od kterého jsem rozhodně čekala víc. Také jsem se, jako mnoho jiných čtenářů, nechala nachytat na anotace, které slibovali zajímavý příběh. Za romantiku dvě **, za zbytek nic :-)

Stoklaska
04.09.2017

Kniha mě zaujala svojí anotací. Myslela jsem, že půjde o podobný styl jakým píše Betty MacDonald. Bohužel kniha postrádá spád a vtip, příběh je zcela fádní, lze předpokládat, jak se děj bude odvíjet dál. Nečetla jsem ostatní knihy autorky, možná jsou povedenější.

Nita17
08.06.2017

Knihy této autorky mají dle mě stále stejný podklad - životní zvrat, hledání toho pravého ( nejen muže ale i cesty) a zanechávají malé zamyšlení. A romantika samozřejmě, v tomto případě příjemná, předvídatelná, ale hezky nenucená. Za mě dobrá oddechová četba.

Ancheset
07.06.2017

Knížky od Alexandry Potter mám moc ráda. Jedná se o příjemné, romantické oddechovky, při kterých člověk nemusí moc přemýšlet. Po náročném zkouškovém vždy sáhnu po jejích knížkách, které nezklamou. :) Pro mě super letní čtení, kdy si potřebuju odpočinout od povinné četby ve škole...:-D

Etule
29.04.2017

Příjemná oddechovka, u které člověk nemusí nějak zvlášť přemýšlet. Neurazí, ale mě ani nijak zvlášť nenadchla. Hned od začátku víme, jak to dopadne, ale kdy to v případě těchto knih nevíme. :) Takže to vlastně ani není mínus. ;)
Nicméně od autorky ještě něco určitě přečtu.

StihOMam
14.03.2017

Alexandra Potter je moderní vytuněnou Danielle Steel. Romantické příběhy doprovázené mystičnem podtrhují kouzlo zamilování, které hraje hlavní roli. Autorka umí psát čtivé příběhy, kterým se snadno poddáte. Kategorie? Čistě ženské čtení (pánové neuražte se). Ale toho je v reálném světě potřeba, protože snění s Alexandrou Potter osvobozuje. Za mě se však Není přání jako přání nevyrovná ostatním knihám.

Lucie89
07.03.2017

Jako oddechovka u které člověk nemusí přemýšlet super. I když.. přeci jen to něco k zamyšlení na konci má. :)

liletka_a
25.02.2017

Tuto knihu jsem dlouho odkádala, ani nevím proč..;) Mít splněné každé přání je snem snad každého(nejvíc by mě asi mrzela ta sportka :D) ale, je tu jedno velké ALE.. Hlavní postava Heather mi byla sympatická, ten kdo někdy žil v Anglii může říct, typická britka..:D Gabe s ní měl svatou trpělivost..:D Asi bych možná dala i pět hvězdiček, ale za ten konec??? 300 stránková kniha a "velké" usmíření Potterovka s prominutím spatlá na jednu stránku? WTF? Rozhodně si oba zasloužili víc...

Anilka13
24.02.2017

Ještě jsem v žádné knize nezaznamenala tolik chyb a překlepů, aby mě to odrazovalo od čtení a kazilo mi to čtenářský zážitek. Tahle je první. Dvě hvězdy dávám pouze za pár vtipných situací, které mě nutily se usmát, a tak nějak mě dovedly až na poslední strany knihy. Už ani ne v polovině jsem to s ní chtěla vzdát a dát šanci nějaké další knize.

sabca1520
15.02.2017

Oddechovka :)

pichova.veru
07.12.2016

Moje první kniha od Alexandry Potter a jsem naprosto spokojená. Kniha je čtivá, zábavná a skvěle se u ní uvolníte :)

stafbul
02.12.2016

Oddechovka, která splní svůj účel...totiž, nemusíte nad ničím moc přemýšlet, vypnete hlavu a občas se i zasmějete. Protože sama vím, jak je život někdy těžký a jak člověk přesně takovou knížku potřebuje, tak dávám tři hvězdičky a musím říct, že nelituji času, který jsem knize věnovala. A proč tedy jen tři hvězdičky? Protože zatímco tady jsem si opravdu jen odpočinula, tak při Aristokratce jsem se doslova zajíkala smíchy a svět se rozzářil, přitom jsem si obě tři knihy brala do ruky za stejným účelem. Tak promiň Lexí, ale tři hvězdy nejsou tak špatné hodnocení....vlastně jsou....."dobré"!

Irsaf
17.09.2016

Pěkná oddechovka

HanKasp
15.09.2016

Kniha, u které nemusíte moc přemýšlet. Řekla bych, že kdyby byla kratší, neuškodilo by to. Občas jsem měla problém naladit se na vlnu hlavní postavy Heather a přišla mi nesnesitelná. Pokud by to bylo zfilmováno, asi by to byla taková ta klasická love story. Chvílemi děj příjemně odsýpal, někdy se neskutečně vlekl.

Nevím, jestli knihu doporučit k oddychovému čtení. Podle mně se nedá číst na jeden zátah, neboť má cca 300 stran a když se děj nikam neposouvá, je krapet nudná. Ke konci mě také mrzel rychlý spád. Čekala jsem klasický delší rozhovor mezi Heather a Gabrielem. Jejich pocity však byly shrnuty do strohého výčtu věcí, co si mysleli.

Po knize bych nejspíš znovu nesáhla, ale přečíst se dala.

veriszv
15.09.2016

I když je knížka lehkou oddechovkou, tak zároveň dle mého názoru není jen plytkou slaďárnou. Moc se mi líbila!

Bablu
05.09.2016

Knížka na letní dovolenou, variace na Bridget Jones, nic moc originálního ale číst se to dá.

Jane007
18.08.2016

Vcelku neškodná oddechovka. Ideální na letní dovolenou.

mauvais-ange
10.08.2016

Ženské romány moc nečtu, takže toto pro mě bylo spíš takové letní rozptýlení. Chvílemi vtipné a celkem dobře se to četlo. Ale kdyby byl příběh postaven jen na Heather, asi bych knihu ani nedočetla. Děj kolem ní byl až moc předvídatelný téměř od samého začátku. Naštěstí je tam ještě příběh Jess a rodiny Heather. Jako oddechové čtení pro nenáročné čtenáře dobré, ale Alexandra Potter asi nebude úplně můj šálek kávy :)

lucille48
18.07.2016

Tato knížka se mi neskutečně líbila. Je plná energie, ukazuje, že ne vždy jsou ideály takové, jak jsme si je představovaly. Geniální upozornění čtenářů na vlastní omylnost a upozornění, že nikdo není bezchybný.

jana9674
16.07.2016

Autorka se snaží být za každou cenu tak vtipná, až to je dost trapné. Horší brak jsem dlouho nečetla. Chtěla jsem vědět, co na tom všichni mají a proč jsou knihy této autorky označovány jako bestsellery. Dala bych "odpad!", ale nakonec dávám jednu hvězdičku za celkem čtivý styl psaní(když jsem zrovna nemlátila hlavou o zeď).

margoj
13.07.2016

Od této spisovatelky jsem četla S tebou už nikdy! a to se mi opravdu nelíbilo. Této knize jsem nedávala moc velkou naději, ale řekla jsem si že to zkusím. A byla jsem docela hodně překvapena. Tato kniha byla opravdu super. Byla vtipná (myslela jsem si, že nebude, protože to samé se psalo i u S tebou už nikdy! a ta opravdu vtipná nebyla), byla i poučná. Ale taky tam bylo něco stejného jako u s tebou už nikdy. Psaní bodů, zmínka o tampaxkách, taky 30 let, její sourozenec je úspěšnější než ona, našla si přítele a potom se s ním rozešla a na konci si našla dalšího 'toho pravého' a další.
Tato kniha mě opravdu překvapila, takže ji doporučuju. Jsem zvědavá na další knihy od AP, snad nebudou takové jako S tebou už nikdy!

Hřibče
24.05.2016

Příjemné oddechové čtení, které je navíc vyprávěno velmi vtipným jazykem. Po náročné práci ideální volba. :)

crazyslunicko
13.05.2016

Jednoduchá četba, ale velice vtipná.. Pokud má někdo splín, je na to tato kniha jako dělaná. Určitě se nad ní každý alespoň usměje..

jessamine-rose
08.05.2016

Raz v jednom časopise bola spomenutá táto autorka s milou recenziou, o ktorej viem, že ma rozosmiala. Povedala som si, že pri najbližšej návšteve kníhkupectva si na jej knihy posvietim. A tak sa aj stalo a táto knižka už aj putovala so mnou domov. Dlho som ju odkladala, ale keď som sa do nej začítala, nedokázala som prestať. Je krásna, nenáročná, romantická, prepletená humorom a akoby vytrhnutá scénaristovi filmu z pod ruky. Očakávam, že raz bude sfilmovaná... už sa teším na jej ďalšie knihy. :)

MinaHawke
03.04.2016

Skvělá knížka, velmi sympatická hlavní hrdinka a její životní eskapády.
Je to má druhá knížka od autorky, ale určitě si od ní zas něco přečtu, protože její styl se mi moc líbí.
Příběh má i ponaučení. Dávejte si pozor na to, co si přejete.

snowpinkee
30.03.2016

Pohádka...

pumplu
20.03.2016

Kniha se skvěle četla - doporučuji

Ria2
07.02.2016

Vtipná kniha, která je dobrá i na zamyšlení.
Dobrá oddechovka na dovolenou.Štítky

pro ženy

Autor a jeho další knihy

Alexandra Potter

Alexandra Potter
britská, 1970

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených7x
v Přečtených694x
v Čtenářské výzvě15x
v Doporučených14x
v Knihotéce168x
v Chystám se číst102x
v Chci si koupit15x