Není přání jako přání

Není přání jako přání https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89706/neni-prani-jako-prani-HXB-89706.jpg 4 650 153

Úspěšná anglicky píšící autorka literatury pro ženy Alexandra Potter vstupuje premiérově na český trh. Při četbě její knihy budete váhat, zda vám její tvorba připomíná spíše Betty MacDonaldovou v moderním hávu nebo eskapády Bridget Jonesové. Samostatná rusovlasá Londýňanka Heather se stále vyrovnává s nevěrou bývalého přítele, po němž jí zůstaly jen hořké vzpomínky a nesplacený byt. Jednoho dne v dešti potká cikánku, která jí vnutí vřes pro štěstí, který prý splní všechna přání. A svět se jako mávnutím kouzelného proutku skutečně začíná měnit a život se rozjasňuje. Splněná přání začínají nabírat na obrátkách, Heather je zaskočená tím, co se děje. Ale když do rodinného života zasáhne nečekaná a vážná nemoc otce, usoudí, že je nejvyšší čas na vřes zapomenout a ujasnit si priority. Váhá, jestli jí přání skutečně plnil vřes, nebo to byly shody okolností a náhody. Těžko říct… Vtipná, čtivá kniha pro moderní samostatné ženy, které dokážou brát život s nadhledem a humorem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Radioservis

Be Careful What You Wish for , 2006

Lenndy
20.07.2021 3 z 5

Mě se knížka celkem líbila,příjemné oddechové čtení .

Ennie
19.04.2021 3 z 5

Oddechová knížka, která neurazí ani nenadchne.
Ze začátku knihy jsem si tedy říkala, že tohle nepůjde. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a působila jako hloupá husička. Ale pak se buď uklidnila a nebo si člověk zvykl (na konci zmoudřela). Příběh utíkal rychle a byl fakt oddechový. Ale Alexandra má rozhodně knihy i na vyšší úrovni .

Margaritta1987
30.12.2020 4 z 5

Knihu jsem "četla" jako audioknihu. Hodně mě bavila. Bylo od poloviny knihy jasné, jak dopadne, ale poslouchala se skvěle. Hlas Jany Strykové přesně pasuje k hlavní hrdince

ElikaS
18.12.2020 2 z 5

Knížka neurazí, nenadchne. Uznávám, že je napsaná celkem vtipně, poměrně dobře se čte, děj pěkně plyne. Bohužel humor mi příjde takový prvoplánový. Nečekejte žádný velký příběh, navíc je hodně předvídatelný. Knížka mi trochu připomínala Bridget Jones. V podstatě od začátku je jasné, s kým hlavní hrdinka skončí, kdo je fajn a kdo ne.

Heather mi občas připadala otravná, Gabe byl asi jediný normální. Jamese jsem odhadla hned na začátku a přišel mi nesympatický už z Heatheřina nadšeného popisu.

clarissa32
03.11.2020 3 z 5

Oddychová knižka :)

Ála1968
02.08.2020 2 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala.Do poloviny se tam nic nedělo,potom nějaký děj a rychlý konec.

JessiMeidoom
14.07.2020 2 z 5

Knížka mě dost zklamala. Měla jsem za sebou půlku a pořád se tam nic nedělo a když se to začalo rozjíždět, tak to pak bylo strašně rychle zakončený. Tato spisovatelka má určitě lepší knížky, které jsem četla.

Jessica007
01.06.2020 5 z 5

Příjemné, oddechové i vtipné čtení. Pro mě osvěžující a určitě k zamyšlení nad tím, co si člověk přeje a co je důležité. Knížka je i romantická, prostě zrovna taková, jakou jsem si teď prostě přála přečíst.

Trolice
30.04.2020 3 z 5

Nic světoborného jsem nečekala, oddychovka pro ženy. Chvílemi mi to přišlo zdlouhavé, konec naopak moc rychlý...

Mary81
15.04.2020

Práve som ju dočítala. Moje očakávania nesklamala. Taký milý oddychový príbeh, bez väčších zápletiek a zvratov, so šťastným koncom. Myšlienka, o tom, dávať si pozor na želania, že nie všetky splnené priania sú dobré, ma zaujala a nútila premýšľať.

laura
01.04.2020 3 z 5

Četla jsem před několika lety, tudíž bezprostřední dojem z knihy už vyprchal. Nicméně vím, že na zadek jsem se z ní neposadila, ale na druhou stranu to nebyl ani žádný velký propadák - zkrátka takový průměr. Příběh o tom, že ne vždy se člověku splní přesně to, co chce - a pokud ano, možná zjistíte, že jste to vlastně vůbec nechtěli...

Knížka, od které jsem toho čekala víc, ale nakonec jsem ji odkládala s pocitem, že to bylo vtipné, zábavné a v určitém smyslu i poučné. Člověk by si měl totiž dát pozor na to, co si přeje...

attila1
06.02.2020 3 z 5

Jako oddychové čtení celkem fajn. Dobrá myšlenka o tom že ne vždy splněna přání jsou dobrá.

Magrata15
02.02.2020 4 z 5

Romantický příběh s nádechem mystiky.

Heather si koupí od cikánky štěstíčko, které jí má vyplnit všechna přání. A začínají se dít věci. Ale pozor na to, co si přejeme.

Do téhle knihy se mi moc nechtělo, romantiku příliš nečtu, ale nakonec to bylo celkem vtipné a poučné.
A i Heather zjistí, že záleží úplně na něčem jiném, než na jejich povrchních přáních.

Ann98
16.01.2020 5 z 5

Příjemná oddychovka, kterou jsem přečetla téměř na jeden zátah. Na léto k vodě podle mě naprosto ideální volba. Místy mě hlavní hrdinka Heather mírně štvala. Nechápu, že už od začátku nepoznala, co opravdu ke Gabrielovi cítí a musela na to přijít až na samém konci knihy. Možná i proto mi samotný konec knihy přišel maličko uspěchaný. Samotné téma knihy je velmi originální, alespoň mě samotnou donutilo k zamyšlení, že opravdu NENÍ PŘÁNÍ JAKO PŘÁNÍ a člověk by si měl uvědomit co si přeje a co tím může způsobit.

greetchen
17.07.2019 2 z 5

Vcelku solidní téma ("pozor na to, co si přeješ, mohlo by se ti to vyplnit") zpracovává Alexandra Potter v hodně naivním dívčím románku. Jeho hlavní hrdinka - tak jak mi bohužel u autorky přijde obvyklé - je lehce potrhlá, povrchní fiflenka, přihlouplá a naivní, až na hranici nesnesitelnosti. Navzdory vší logice se sérií neuvěřitelných náhod knihou postupně prokouše ke svému vysněnému princi a happy endu. Kniha není nijak překvapivá, je v ní pár vtipných nebo příjemných momentů, ale bohužel i pasáží, kdy hrdinku považujete stále více za totálně tupou, natrvrdlou a nesympatickou.

Není to bohužel příklad chytré ženské literatury, spíše nouzová oddechovka do autobusu, když zrovna nemáte co číst.

Zlatinka.Emilly
16.06.2019 4 z 5

Zajímavý námět na další příběh od Alexandry Potter. Pár knih od této spisovatelky jsem už přečetla, ale tohle byla jedna z nejslabších. Škoda. Pořádně jsem nepochopila, jak to s těmi přáními bylo. Pokud svoji úlohu zahrál kouzelný vřes, kdopak z nás by si ho přál mít ve svém vlastnictví? Jaká přání bych já svěřila této větvičce? Kouzla nejsou nic pro mně, mám raději realitu, i když někdy bolí. Jedno přání bych přesto měla, být sama sebou.

kuky921
26.04.2019 3 z 5

Čtivé, oddychové čtení, které velmi připomíná Bridget Jones.

bosorkalesni
11.03.2019 4 z 5

Náhodou milé čtení ze života. Jako oddychovku mohu knihu doporučit :)

Elern
28.11.2018 4 z 5

Znáte ten pocit, když si přejete najít ráno v autobuse prázdné místo k sezení? Každý den doufáte, že silnice budou průjezdné, když jedete autem? Tajně vyhlížíte v obchodě, zda vaše lodičky, které jsou v akci, mají ve vaší oblíbené barvě a čísle 38?
Já teda ne.

Každý den doufám, že autobus nebude přecpaný a já si v klidu někde stoupnu. V autě by mě stačilo, kdyby konečně už opravili most a já nemusela objíždět celý blok a hlavně, že aspoň nějaké číslo lodiček v akci bude 41.
Jestli máte aspoň trošku podobné pocity a tajně si přejete, aby to bylo jinak, sáhněte po knize. I když to je další love story, má i pasáže k zamyšlení - jak v rodinných vztazích tak v osobních a hlavně v tom, že si máte dávat pozor na to, co si přejete. Tohle téma mě v tomto týdnu potkalo v knihách už třikrát, takže asi na tom něco bude ;)

suzanne1997
06.09.2018 4 z 5

A komu by ublížilo jedno malinkaté přání? Jaké přání? Třeba aby ta kniha rychleji ubíhala? Aby se její děj ubíral jiným směrem? Nebo aby ty dialogy nepůsobily tak jednoduše a fádně? To si může čtenář jen přát. Ale po poslední stránce, když knihu zavřete. Přepadne vás pocit uspokojení, je jedno jestli z toho, že jste nekonečnou knihu dočetli nebo z toho, že byla tak úžasná. Uspokojení se zcela jistě dostaví. Nebo to bude jen úleva? To musí každý čtenář posoudit sám. Jen krátká věta na závěr: Nemusí to být tak hrozné, jak se na první pohled zdá.

ženy humor pro ženy

Alexandra Potter
britská, 1970
2011  70%Není přání jako přání
2012  63%Já a pan Darcy
2013  70%S tebou už nikdy
2016  81%Láska z Paříže
2014  80%Lásce na stopě

Kniha Není přání jako přání je v

Přečtených1 004x