Není přání jako přání

Není přání jako přání https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89706/neni-prani-jako-prani-HXB-89706.jpg 4 650 153

Úspěšná anglicky píšící autorka literatury pro ženy Alexandra Potter vstupuje premiérově na český trh. Při četbě její knihy budete váhat, zda vám její tvorba připomíná spíše Betty MacDonaldovou v moderním hávu nebo eskapády Bridget Jonesové. Samostatná rusovlasá Londýňanka Heather se stále vyrovnává s nevěrou bývalého přítele, po němž jí zůstaly jen hořké vzpomínky a nesplacený byt. Jednoho dne v dešti potká cikánku, která jí vnutí vřes pro štěstí, který prý splní všechna přání. A svět se jako mávnutím kouzelného proutku skutečně začíná měnit a život se rozjasňuje. Splněná přání začínají nabírat na obrátkách, Heather je zaskočená tím, co se děje. Ale když do rodinného života zasáhne nečekaná a vážná nemoc otce, usoudí, že je nejvyšší čas na vřes zapomenout a ujasnit si priority. Váhá, jestli jí přání skutečně plnil vřes, nebo to byly shody okolností a náhody. Těžko říct… Vtipná, čtivá kniha pro moderní samostatné ženy, které dokážou brát život s nadhledem a humorem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Radioservis

Be Careful What You Wish for , 2006

Ria2
07.02.2016

Vtipná kniha, která je dobrá i na zamyšlení.
Dobrá oddechovka na dovolenou.

Alinka2
17.01.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, obshauje ponaučení, že si musíme vážit lidí, které nás mají rádi a které tu jednoho dne nebudou. Od A. P. jsem už přečetla dvě knihy a zatím nezklamaly, tak doufám, že ani nezklamou.

janyska13
14.01.2016 4 z 5

Super oddechová kniha o zkouškovém, moc se mi líbila. :)

DaPo
23.11.2015 5 z 5

Celkem mne překvapuje nízké hodnocení. Já se u knížky bavila - námět je originální, vtipný, příběh vás zahřeje... Za sebe mohu pouze doporučit. V hlavě mi utkvěla hlavní myšlenka: " .... Dávej si pozor na to, co si přeješ !!! "

evelýny
06.11.2015 5 z 5

Kniha mě donutila přemýšlet nad vlastními přáními a někdy si i trochu oddychnout, že mnohá má přání se nevyplnila. Pro mě originální zápletka. Děj je předvídatelný, ale v romantických knihách to ani jinak nejde. Za ten nápad ,,štěstí v neštěstí" musím dát plný počet bodů.
Buhužel opět slabý překlad a mnoho chyb v textu.

crazyslunicko
12.10.2015 5 z 5

Velice zábavná kniha. Hodně pobavila. Velice oddychová četba. Člověk si pak sám představí, co by si mohl přát a jak by to mohlo skončit.. :)

ŽanKaa
11.10.2015

Ďalšia skvelá a zábavná kniha.

Mafie007
08.09.2015 4 z 5

Jako ostatní knihy od autorky i tuhle mám moc ráda :)

Marika Vanova
19.08.2015

Nemůžu si pomoct, ale mě to nebaví. Takže končím. Měl by tam být humor, ale kde?

SelenaDemi428
13.08.2015 3 z 5

Pro mě to byla příjemná a oddychová četba, zvlášť po Zlodějce knih :). Opět začátek slabší, ale za chvilku jsem knihu opět hltala a za moment ji dočetla. Když čtu nějakou knihu od A. Potter, tak to tak vždycky mám - začátek mě vůbec nebaví, ale někdy tak na 30.-40.straně najednou bum a chci to mít co nejdřív přečtené, abych viděla, jak to dopadne. I když konec je u A. Potter hodně předvídatelný :).

olejnice
30.05.2015 4 z 5

Souhlasím, že je to příjemné a oddechové čtení, ale..... když se člověk nad tím trochu zamyslí, tak najde i skrytý smysl, přece každý ví, že je důležité vědět, co si vlastně přát, aby pak nebyl překvapený či zklamaný, když se mu to doopravdy vyplní... takže beru to jako skvělý příklad toho, že si musíme svá přání dobře rozmýšlet:)

Samira
20.04.2015 4 z 5

Příjemné oddychové čtení, do kterého jsem se sice na počátku chvilku začítala, hlavně kvůli ztřeštěnosti hlavní hrdinky, ale od vstupu Gaba na scénu se pak četla sama. Pobavil mě James, ale i dialogy mezi hlavními hrdiny. To, že byl na konci při vystoupení tak vtipný, jsem jí spíš musela věřit, než že bych to sama pocítila. Ale jinak hezké, milé čtení!

pecinka21
14.04.2015 3 z 5

Opravdu nereálné. Je to taková naivní pohádka pro dospělé. Jinak oddechové a vtipné čtení. Taková druhá Bridget Jonesová :)

ivzu77
18.03.2015 4 z 5

Ačkoliv tato kniha autorky A.P. u nás vyšla jako první v řadě, dostala jsem se na ní až jako k poslední z vydaných ( pozn. splnila jsem si tím bod Čtenářské výzvy 2015 - knihy, která byla na posledním místě v seznamu mých Chystám se číst knih :-) )
Jako vždy se jedná o oddechovou, vtipnou knihu s autorčinou klasickou kostrou psaní - osamělá třicátnice toužící po opravdové lásce, dokonalém partnerovi, perspektivnějším zaměstnání ....
Tato kniha na mne působila nejvíce pohádkověji ... samá splněná přání, ale na konci to dostalo spád a už děj působil realističtěji.
Určitě byste neměli číst všechny autorčiny knihy jedu po druhé, vážně jsou hodně stylem podobné a omrzeli by vás, ale jako odreagování od jiných žánrů ráda všechny doporučuji.

alfinha2321
16.03.2015 2 z 5

Tuhle knihu jsem četla na základě doporučení z jednoho veřejného průzkumu knih. Bohužel, ač téma nabízelo mnohem víc možností, jak ho uchopit, tenhle způsob mě příliš neoslovil - navíc jsem měla problém s panem Dokonalým, že mě pěkně štval. Finále se dalo odhadnout tak nějak od začátku, žádný pěkný dějový zvrat. Prostě průtoková literatura.

blanickaa1
13.02.2015 4 z 5

Moje první od této autorky a jsem mile překvapená :). Je to tak sladké a hloupoučké čtení a mně se to prostě líbilo. Vtipné, úsměvné a místy jsem se i přiblble pochechtávala. Čas od času je nutností si něco takového přečíst.

Malous
28.12.2014 3 z 5

Potterovou jsem četla poprvé a prvních 100 stran jsem se opravdu nasmála, ale pak?.. Na můj vkus to bylo:
1. moc přeplácané, samé přání.. aspoň mohla autorka dát od nich na chvilku pokoj
2. moc trapných situací v životě hrdinky.. bylo to celkově přiškrcené a umělé
3. číst 100 stran o dokonalém muži, který mi příšerně lezl na nervy a vůbec mi nepřišel dokonalý..ne

Posledních 50 stran se to trochu zlepšilo, ale celkově se v té knize toho příliš neudálo.
Odbočky ve vyprávění a k tomu mnoho nic neříkajících pasáží.. čekala jsem od knihy více!

Majulenkaa
19.12.2014 3 z 5

Název knihy mluví za vše. Opravdu chcete zažívat v reálném životě, to co si jen ve skrytu srdce přejete?Nebo to má být jen krásná představa? Co se stane, když se vaše přání splní? Na to vše vám vtipně odpoví tato kniha nebo taky ne :)

KláraV.
02.10.2014 2 z 5

Už dlouho jsem si chtěla přečíst knížku od paní Potterové (na základě lákavě vybízejících plakátů v metru:). Bohužel přečtení této knihy považuji za ztrátu času. Číst jsem jí vzdala po 150 stránkách( a pak si dočetla jen konec, který se dal stejně vytušit hned od prvních kapitol:) Na knížku se chci těšit a ne číst z povinnosti. Chápu, že kniha je to asi oddychová( proto ty dvě hvězdičky), ale na mě bohužel až moc.

Tejuš
09.09.2014 2 z 5

Za mě by kniha dostala jen jednu hvězdičku, nicméně pro ty, kteří podobnou literaturu čtou rádi, je to napsané hezky a čte se to samo, takže dávám hvězdičku navíc. Pro mě oddechová kniha, u které je bohužel od samého začátku jasné, jak skončí, což je za mě obrovské mínus, mám ráda alespoň trochu překvapivé konce v lepším případě, nebo alespoň ne od začátku jasný závěr. Nicméně uznávám, že to u těchto románů bývá zvykem.

ženy humor pro ženy

Alexandra Potter
britská, 1970
2011  70%Není přání jako přání
2012  63%Já a pan Darcy
2013  70%S tebou už nikdy
2016  81%Láska z Paříže
2014  80%Lásce na stopě

Kniha Není přání jako přání je v

Přečtených1 004x