Není přání jako přání

Není přání jako přání https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89706/neni-prani-jako-prani-HXB-89706.jpg 4 651 651

Úspěšná anglicky píšící autorka literatury pro ženy Alexandra Potter vstupuje premiérově na český trh. Při četbě její knihy budete váhat, zda vám její tvorba připomíná spíše Betty MacDonaldovou v moderním hávu nebo eskapády Bridget Jonesové. Samostatná rusovlasá Londýňanka Heather se stále vyrovnává s nevěrou bývalého přítele, po němž jí zůstaly jen hořké vzpomínky a nesplacený byt. Jednoho dne v dešti potká cikánku, která jí vnutí vřes pro štěstí, který prý splní všechna přání. A svět se jako mávnutím kouzelného proutku skutečně začíná měnit a život se rozjasňuje. Splněná přání začínají nabírat na obrátkách, Heather je zaskočená tím, co se děje. Ale když do rodinného života zasáhne nečekaná a vážná nemoc otce, usoudí, že je nejvyšší čas na vřes zapomenout a ujasnit si priority. Váhá, jestli jí přání skutečně plnil vřes, nebo to byly shody okolností a náhody. Těžko říct… Vtipná, čtivá kniha pro moderní samostatné ženy, které dokážou brát život s nadhledem a humorem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Radioservis

Be Careful What You Wish for , 2006

Kůstka
09.08.2013 4 z 5

Oddechové a čtivé, to ano, ale celkově žádná pointa, žádný velký děj, docela se dá předvídat, co se asi tak stane. Ale mám ráda Anglii, Heather mi byla sympatická a našli se tam někdy celkem i vtipné chvilky :)

DajaF
20.07.2013 3 z 5

Příjemná oddychová romantická knížka

666
17.07.2013 1 z 5

vhodná večerní četba po únavném dni, půjčit z knihovy, přečíst a vrátit

Kaczka
03.07.2013 5 z 5

Vyloženě odpočinková četba...nic náročného pro mozek!Jen si sednout na zahradku, opalovat se a číst...

Venezia
21.06.2013 odpad!

Je mi toto vôbec treba???
Ak je toto úspešná autorka, tak ľuďstvu naozaj klesá IQ.

Anne Leyyd
21.06.2013 odpad!

Nedočteno, začátek mi stačil - co to jako je? Pokus o vtip?

Vtipné situace = trapas, který by se NIKDY nestal, kdyby hrdinka nebyla úplně na hlavu. Nezlobte se na mě, ale tímhle nemíním ztrácet čas. Když jde hrdinka z vany, je nahá a tak ji najednou napadne, že se škvírou koukne ven, jestli NÁHODOU neuvidí fešného souseda a ono - JEJDA! žaluzie jako NASCHVÁL vyletí nahoru a soused TAM OPRAVDU JE a vidí ji v celé její "nedokonalosti" a tak dále a tak dále... Tak jako? Něco originálnějšího a hlavně smysluplnějšího by nebylo?

Ne, prostě ne. Hrůza.

roxy8
31.05.2013

Pohodový relax a i sem tam myšlenka. Hodně čtivé, jen ty chyby :-/

Tobika
15.05.2013 5 z 5

Knížka se moc hezky čte. Doporučuji jako oddychové čtení. Moc příjemná knížka!

Majulinek
05.04.2013 5 z 5

Oddechové čtení, vtipné. A můžu podotknout, že tato kniha se mi líbila o něco více než Já a pan Darcy :)

bosorka666
03.04.2013 4 z 5

Úplně super oddechovka, velmi vtipně napsaná.

evasamankova
15.03.2013 3 z 5

Příjemná nenáročná oddychová kniha. Milý příběh s další potrhlou hrdinkou. U knihy jsem se nesmála, ale úsměv na tvářil zůstal -)

magnolia
12.03.2013 3 z 5

Knížka přišla asi ve správný čas , takže mi nevadila ani romantika ani předvídatelný vývoj, ani hrdinka. Zasmála jsem se u ní určitě aspoň 1x nahlas a po přečtení jsem se šla podívat na zahradu po bílém vřesu - četla jsem ji v září). A stačilo, další knihy AP netřeba.

Kaihomielisyys
10.03.2013 1 z 5

To je přesně ten typ knihy kdy si říkám, proč to proboha vůbec čtu. Hlavní hrdinka je na kopanec do obličeje. Chápu, že je moderní a pro moderní ženy úžasné, když v hlavní postavě nachází sebe....ale upřímně...tak pitomá jako Heather je asi málokterá žena na planetě..tudíž nevím, v čem bych se s ní měla srovnávat já. Všechny ty trapasy, žblepty...kecy, kecy....bla, bla, bla...to snad není ani v lidských silách dělat ze sebe takového pitomce... Nicméně z další autorčiny tvorby je zřejmé, že ona si přesně v tomhle typu postav libuje. Nechápu! Dočetla jsem....ale rozhodně bych neoznačila knihu ani za odpočinkové čtení...."charaktery" postav mi pily krev.

Nela2
10.03.2013 4 z 5

Pohádka moderní anglické ženy.. Ke knížce jsem se dostala náhodou a mile mě překvapila. Nenáročná na čtení, zanechá úsměv. :-)

mautina7
28.01.2013 4 z 5

Příjemné letní nenáročné čtení. Žádné překvapení se zde nekoná, ale také dopředu neočekává, takže za mě spokojené 4 hvězdy :)

eliska18
04.01.2013 4 z 5

protože už jsem četla ostatní Alexandřiny knihy, tušila jsem, že i když mě od počátku kniha příliš nezaujala, napětí a nostalgie na sebe nenechají dlouho čekat, a tak jsem četla jako divá. Jako to podobné, oddychové, knihy dovedou, u několika pasáží jsem se rozplakala a v neposlední řadě - aby se mi má přání splnila.Ale co když je vše dobře právě takhle, jak to být má? :)Knihu rozhodně doporučuji, pro dlouhé zimní večery je ideálním společníkem.

elenitza
02.01.2013 3 z 5

Ano, občas se i zasmějete... přiblblá hlavní hrdinka mi ze začátku dost lezla na nervy, no pak se to rozjelo a dostalo spád... je to tak na tři noční v práci a druhá polovina je zábavná ;)

Kituska
26.11.2012 3 z 5

Nenáročná, lehká kniha, u které se možná párkrát zasmějete. Problém je v tom, že tak v půlce už více, jak to dopadne a od té doby vás to začne nudit. A tak si řeknete, když už jsem to dočetl/a do půlky, tak si to dočtu, ne? Záměrem autorky nejspíš bylo mravní ponaučení, zamyšlení nad tím, co si přát, ale její slova se mě absolutně nedotkla a nedala mi nic, co bych si z knihy vzala.

Allka
25.11.2012 3 z 5

Když jsem Není přání jako přání dostala k narozeninám, skepticky jsem se ušklíbala s tím, že tenhle žánr není nic pro mě. O to větší bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že kniha není vůbec špatná! Naopak, jako oddychovka funguje výborně. Před týdnem jsem si donesla z knihkupectví Kde je ta holka? Tak doufám, že to bude stejně povedené.

keselylenka
19.11.2012 5 z 5

Po přečtení knížky "Já a pan Darcy" jsem byla k této dost skeptická. Musím ale říct, že mě příjemně překvapila. U knížky jsem se nenudila, zasmála jsem se a odpočinula. Za mě knížka měla vše co mít měla.

ženy humor pro ženy

Alexandra Potter