Není přání jako přání

Není přání jako přání https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89706/neni-prani-jako-prani-HXB-89706.jpg 4 651 651

Úspěšná anglicky píšící autorka literatury pro ženy Alexandra Potter vstupuje premiérově na český trh. Při četbě její knihy budete váhat, zda vám její tvorba připomíná spíše Betty MacDonaldovou v moderním hávu nebo eskapády Bridget Jonesové. Samostatná rusovlasá Londýňanka Heather se stále vyrovnává s nevěrou bývalého přítele, po němž jí zůstaly jen hořké vzpomínky a nesplacený byt. Jednoho dne v dešti potká cikánku, která jí vnutí vřes pro štěstí, který prý splní všechna přání. A svět se jako mávnutím kouzelného proutku skutečně začíná měnit a život se rozjasňuje. Splněná přání začínají nabírat na obrátkách, Heather je zaskočená tím, co se děje. Ale když do rodinného života zasáhne nečekaná a vážná nemoc otce, usoudí, že je nejvyšší čas na vřes zapomenout a ujasnit si priority. Váhá, jestli jí přání skutečně plnil vřes, nebo to byly shody okolností a náhody. Těžko říct… Vtipná, čtivá kniha pro moderní samostatné ženy, které dokážou brát život s nadhledem a humorem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Radioservis

Be Careful What You Wish for , 2006

Tejuš
09.09.2014 2 z 5

Za mě by kniha dostala jen jednu hvězdičku, nicméně pro ty, kteří podobnou literaturu čtou rádi, je to napsané hezky a čte se to samo, takže dávám hvězdičku navíc. Pro mě oddechová kniha, u které je bohužel od samého začátku jasné, jak skončí, což je za mě obrovské mínus, mám ráda alespoň trochu překvapivé konce v lepším případě, nebo alespoň ne od začátku jasný závěr. Nicméně uznávám, že to u těchto románů bývá zvykem.

Niky20
29.07.2014 3 z 5

Taková příjemná oddechová knížka, nic převratného, ale četlo se to dobře.

Pivísek
21.07.2014 4 z 5

Milá, místy vtipná knížka, do které se začtete, ani nevíte jak. Konec sice předvídatelný a situace občas přehnané, ale ani tak nezklamala. Na relax nebo dovolenou jako stvořená! :o)

elyonka9643
13.07.2014 3 z 5

Docela čtivé a vtipné, ale ke konci už jsem věděla, jak to celé dopadne a nemohla jsem se dočkat až to dočtu a budu to mít za sebou. Ale v celku docela milá knížka.:)

Cella
27.06.2014 4 z 5

Lehce psaná kniha může být inteligentní, ne že ne(-:
Fajn knížka. Na druhou stranu, je předvídatelná a končí děsivě naivně, až "blbě." Přesto ji doporučuji, na prázdniny k moři je doslova ideální. Hezké seznámení s A. Potterovou. Vezměte si ji na zájezd do Londýna(-:

lea6493
07.06.2014 5 z 5

oddechovka :) u knihy jsem se bavila a hlavní hrdince jsem fandila hned od prvních stránek a byla jsem zvědavá co vše si bude přát a jak se jí to splní :) Nakonec jsem se dočkala happy endu, který byl sice patrný už někde odpočátku, ale tomu neubralo na romantice :)

Gallaxy
24.05.2014 3 z 5

Velmi oddechová knížka. Není zde žádná hluboká myšlenka, ale příběh je napsán poutavě a místy mi vykouzlil na tváři úsměv. Bohužel s dalšími knihami Alexandry nevidím žádný vývoj. Přesto mají všechny její romány v mé knihovně místo.Doporučuji v případě potřeby nenáročného čtení.

araB
20.02.2014 2 z 5

Jako opravdu? Román pro ženy? Spíš pro náctileté naivní.. hlavní hrdinka je hloupá, příběh vykonstruovaný a zároveň lehce předvídatelný. Naštěstí se to dalo přečíst rychle, závěr nezklamal, happyend, který jsem vytušila v polovině, ne-li čtvrtině knihy.
Někdo píše, že je to podobné Bridget Jones,.. no nevím.. mně tato kniha přišla o tři ligy níže..
Bohužel, všude je samá reklama na dobrou knihu, A toto není dobrá kniha.

VenAlud
20.02.2014 3 z 5

Asi nejsem cílová skupina...po Já a pan Darcy jsem chtěla dát šanci další knížce, když je autorka tak populární, tak na jejich dílech přece musí něco být, ne? A opět zklamání...Né, že by to nemělo potenciál, nápad (i když né moc originální) a sympatickou hlavní hrdinku. Všechno je to ale v průběhu zadupáno do země. Postrádá to spád. Autorka sice s oblibou popisuje, jak hrdinky čůrají a holí si nohy, když pak ale přijde na velký závěrečný romanticky boom (vystoupení Gaba), kde by mělo všechno k čemu se celých tři sta stránek ubíráme vygradovat, tak se o tom dovídáme zpětně v pár ochuzených větách. A pak James. Zbytečný v příběhu stejně tak, jak byl zbytečný pan Darcy. Pořád jsem čekala, jak se jeho postava rozjede, čím mě překvapí, protože jsem měla pocit, že něčím překvapit a zasáhnout do děje přece musí. Mít nějaký svůj příběh, historii. No a žádný zvrat nenastal. James odplul stejně rychle jako připlul a jedeme dál...Přijde mi jako kdyby se celá zápletka odehrávala minimálně rok a né něco málo přes jeden měsíc. Ale navzdory všemu musím uznat, že se to dobře čte (když nad tím člověk moc nepřemýšlí) a do vany je to přímo ideální :). Nicméně Alexandru Potter přenechávám jiným...

Candide
15.02.2014

Tahle kniha se z produkce Alexandry Potter zvláštně vymyká, přestože byla v Česku přeložena a vydána jako první... vnímám tam jisté prvky, které tvoří leitmotiv Alexandřiny tvorby (rychlý spád a postup děje, ich forma, snaha o veselý nadhled a dělání si legrace z americké i britské kultury, happy end), ale ničím mě nezaujala, naopak nechápu, jak mohly mít čtenářky po přečtení tohoto kusu chuť pouštět se do dalších. Moje je to třetí kniha od zmíněné autorky a kdybych si ji přečetla jako první, nejspíš bych se do ostatních neměla odvahu podívat.

Ivinka.S
02.02.2014 5 z 5

Nejpodařenější kniha Alexandry Potter! Zábavná a čtivá, přesně jak slibují na přebalu :D Knížku jsem přečetla na jeden zátah a můžu jí všem jen doporučit :)

kocvi
27.01.2014 3 z 5

Oceňuji pointu... važme si toho, co máme a nežijme ve snách (ikdyž se to lehce píše a hůře uskutečňuje)

poulett
09.01.2014 3 z 5

Oddychové čtení.

benyben
18.11.2013 5 z 5

Hodně lidí mi říkalo, že se kniha podobá Deníku Bridget Jonesové, ale já jsem Deník... nečetla. Je to super knížka .... :D

vaili
29.10.2013 4 z 5

Milé, příjemné a vtipné počtení :)

renataab
30.08.2013 1 z 5

Kniha mě neoslovila, typické prostředí Londýna, seriálů apod. Není to šálek mé kávy.

Malinali
19.08.2013 4 z 5

Pohodové čtení. Třeba by se to mohlo i stát :)

wamplady
15.08.2013 5 z 5

Sympatická a vtipná kniha, oddechové čtení. Moc se mi líbila

tandula
13.08.2013

Líbila se mi mnohem víc, než "Kde je ta holka".

Balenka
11.08.2013 2 z 5

Pre mňa je kniha sklamanie.. od autorky som čakala niečo podobné ako od sophie kinsella, ale nedočkala som sa..

ženy humor pro ženy

Alexandra Potter