Láska z Paříže

Pařížský byt, co zůstal sedmdesát let zavřený. Balíček dopisů, v nichž si milenci slibují věčnou lásku, vůně starého parfému, gramofonová deska s nostalgickým šansonem J´attendrei (Budu na tebe čekat). Tajemství, které čeká, až je někdo odhalí. Tajemství, které čeká na Ruby Millerovou, přijíždějící do Paříže s dvojí misí: 1. zapomenout na čerstvé zklamání v lásce; 2. morálně podpořit kamarádku Harriet, co má samoty už plné zuby. Paříž ji vtáhne do svého kouzla hned první večer a Ruby už ví, že sem nepřijela náhodou. Osud ji zavedl do Paříže, aby odhalila jedno velké rodinné tajemství. Čeká ji klopýtání po pařížských uličkách i bulvárech, pátrání ji zavede až do Provence, ale nakonec je klíčem k záhadě něco úplně obyčejného. Velký plyšový medvěd, který jde do aukce. Co na tom, že se vyvolávací cena vyšplhá na patnáct tisíc euro? Ruby nic nezastaví. Pro lásku by obětovala všechno. Dávní milenci čekali příliš dlouho. Čeká i jedna stará paní s rodinou. Ale je tu i jeden válečný veterán, co celý život čeká na osudový telefonát. Tato magická, romantická komedie (nominována na cenu ROmantic Novel of the Year Award - RONA) pocházející z pera úspěšné spisovatelky Alexandry Potter, je určena všem dívkám a ženám, které kdy snily o zářících světlech Paříže a o lásce, která vydrží po celý život......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296036/laska-z-parize-rBK-296036.jpg 4.1257

Detektiv lásky 2.

Vydáno, Kristián Entertainment

Love from Paris, 2015

Kniha Láska z Paříže

vemrazik

(+ SPOILER) Příjemné oddechové čtení. Ano, žádné veletoče v ději nejsou, ale ty bych tam ostatně ani nehledala. Další variace příběhu, kdy se Stázina dostane Kubovi za ženu, proč ne.

ivulka15
14.09.2020

Aáááách to byla romantika.

PavkaM
28.06.2020

Miloučká, slaďoučká knížka, na kterou musíte mít tu správnou náladu. A já zrovna chuť na jedno pohlazení po duši mám. Paříž a všeobecně Francie z ní přímo dýchá, děj příjemně utíká (až na začátek, který byl trochu pomalejší). Četla jsem i Lásce na stopě, tento druhý díl se mi zdál o kousek lepší.

JessiMeidoom
18.05.2020

Tak tohle bylo něco. Já mám strašně ráda takovéto příběhy, které nějak zasahují do hluboké minulosti. Knížka se opravdu moc krásně četla a já se teď chystám na příběh, který se vlastně odehrával před tímto příběhem, protože až po přečtení této knížky jsem zjistila, že existuje Lásce na stopě, která je vlastně o tom, co se stalo předtím než začal tento příběh. :)

Ann98
11.03.2020

Krásně napsaná kniha, za mě nejlepší autorčina tvorba s velmi poutavým příběhem. Je úplně jiná než ostatní její knihy. Více než samotný děj knihy mě zaujal příběh dvou lidí odehrávající se před sedmdesáti lety. Hlavní hrdinka Ruby mi byla od začátku moc sympatická a samotný příběh, plný lásky, se sladkým koncem je dobré rozptýlení. Já osobně mám tento typ knih (kde se prolíná přítomnost a minulost) velmi ráda a mohu tuto knihu doporučit všem, kteří jsou na tom stejně jako já.

Zlatinka.Emilly
12.11.2019

Kniha se příjemně četla, jako ostatně i další knihy od Alexandry. Do svých příběhů vždy přimíchá trochu tajemna a člověk se tak cítí více svobodný od běžných starostí. Možná jsem čekala trochu jiný konec, neboť název knihy mi napovídal, že Ruby najde svou lásku právě v této kouzelné a romantické destinaci. Konečně kniha o Paříži (román, ne cestovatelská příručka), kde jsem se hodně dozvěděla o tom, jak se v Paříži žije, něco o zajímavostech nejen Paříže, ale především francouzské tradice. Bylo to nenásilné, vždy to zapadlo do příběhu a mile potěšilo. Samotný příběh byl miloučký, ráda bych se sama ocitla na Rubiným místě a vnesla do jedné rodinky nové rozměry.

greetchen
30.08.2019

"Potterovky" mám načtené a tahle za mě osobně patří k těm lepším. Hrozně se mi líbí téma, prolínání historického a současného, romantika šmrncnutá detektivkou. Hlavní hrdinka je opět trochu naivní a natvrdlá klikařka (myslím, že u Alexandry Potter už je to trochu zavedený sterotyp), ale tady se to naštěstí snesitelně rozmělní v poetickém příběhu lásky, pro kterou čas nehraje žádnou roli.

pip11
31.07.2019

Ze začátku mě kniha nebavila, ale donutila jsem se pokračovat. Jsem tomu velni ráda, je to totiž moc krásný příběh.