Láska z Paříže

Pařížský byt, co zůstal sedmdesát let zavřený. Balíček dopisů, v nichž si milenci slibují věčnou lásku, vůně starého parfému, gramofonová deska s nostalgickým šansonem J´attendrei (Budu na tebe čekat). Tajemství, které čeká, až je někdo odhalí. Tajemství, které čeká na Ruby Millerovou, přijíždějící do Paříže s dvojí misí: 1. zapomenout na čerstvé zklamání v lásce; 2. morálně podpořit kamarádku Harriet, co má samoty už plné zuby. Paříž ji vtáhne do svého kouzla hned první večer a Ruby už ví, že sem nepřijela náhodou. Osud ji zavedl do Paříže, aby odhalila jedno velké rodinné tajemství. Čeká ji klopýtání po pařížských uličkách i bulvárech, pátrání ji zavede až do Provence, ale nakonec je klíčem k záhadě něco úplně obyčejného. Velký plyšový medvěd, který jde do aukce. Co na tom, že se vyvolávací cena vyšplhá na patnáct tisíc euro? Ruby nic nezastaví. Pro lásku by obětovala všechno. Dávní milenci čekali příliš dlouho. Čeká i jedna stará paní s rodinou. Ale je tu i jeden válečný veterán, co celý život čeká na osudový telefonát. Tato magická, romantická komedie (nominována na cenu ROmantic Novel of the Year Award - RONA) pocházející z pera úspěšné spisovatelky Alexandry Potter, je určena všem dívkám a ženám, které kdy snily o zářících světlech Paříže a o lásce, která vydrží po celý život......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296036/big_laska-z-parize-rBK-296036.jpg 4.1275

Detektiv lásky 2.

Vydáno: , Kristián Entertainment

Love from Paris, 2015

Kniha Láska z Paříže

Nildon2022

Až nyní jsem zjistila, že této knize předchází díl o hlavní hrdince Ruby (možná chyba, že ho neznám a od toho se odvíjí i hodnocení). Od této autorky jsem četla 3 knihy. Nemohu si pomoci, ale asi nejsem její správný čtenář. Ovšem jakožto milovnice psychotrillerů Sebastiana Fitzeka si ráda přečtu i nějakou letní pohodovku. Kdosi mi srovnával tuto autorku s Jenny Colgan a J. Caplin. Sáhla jsem tedy po ní a nemohu si pomoci, tohle je už opravdu příliš přeslazený "cajdák" a se zmíněnými autorkami bych opravdu já osobně nesrovnávala. Samá náhoda a konec raději nekomentuji. Námět je ovšem zajímavý (pohled do historie) abych zase nekřivdila. V překladu mi vadila často používaná věta "Čert aby to vzal!" v blízkosti po sobě. Mám trochu odstup - recenzi jsem neměla možnost (bez internetu) napsat, proto se zmíním o slově, které je v knize možná v jiném tvaru, ale na můj vkus opět příliš často používané - bohorovný... Nevím proč, ale u některých knih mne takové slovo zaujme a už si ho fixuji, pak si celkové použití počítám.
Nějaký ten překlep by se našel, ale to už v dnešní době bývá, ne však v překladu M. Klevisové (za což velmi děkuji) - zmínila jsem to již v recenzi na knihu Hotýlek na Islandu (J. Caplin). Dělám si malou osobní analýzu a hledám v beletrii knihy bez chyb, ovšem i v naučné se kolikrát objeví zajímavý překlep :D.
Kdo má rád slaďáky od A do Z, tak tady nešlápne vedle ;). Velmi jsem zvažovala hvězdičky, původní plán byl **, ale za ten nápad bych dala alespoň 2 a půl, tak zaokrouhlím na *** prosím za prominutí fanynek, ale není to můj šálek kávy. Zkusím ještě nějakou její tvorbu a třeba se to změní. Nikdy neříkej nikdy...

Emma27

Celkem pěkná kniha.Příbeh mě zaujal od první stránky.

knihovniceS

Láska z Paříže
Pokračování příběhu mladé spisovatelky Ruby je opět plný nehod a náhod. Není tak napínavý jako předešlý díl z cestování po Indii, ale je to také milé čtení. Ruby se těšila, že oslaví své narozeniny s přítelem, ale on ji zklamal a odjel pracovně do zámoří. Ruby odletí za kamarádkou do Paříže, kde se jí dostanou do ruky tajemné dopisy psané před válkou, a Ruby pátrá po pisatelích. Nic neprozradím, kdo má rád romantiku, bude nadšen. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

Cher

Příjemná romantika. Příběh z historie byl pro mě zajímavější než samotný příběh hlavní hrdinky.

Booky84

Krásná romantika z Paříže a navíc i se záhadou a jedinečnými dopisy z minulosti.

vemrazik
30.01.2021

(+ SPOILER) Příjemné oddechové čtení. Ano, žádné veletoče v ději nejsou, ale ty bych tam ostatně ani nehledala. Další variace příběhu, kdy se Stázina dostane Kubovi za ženu, proč ne.

ivulka15
14.09.2020

Aáááách to byla romantika.

PavkaM
28.06.2020

Miloučká, slaďoučká knížka, na kterou musíte mít tu správnou náladu. A já zrovna chuť na jedno pohlazení po duši mám. Paříž a všeobecně Francie z ní přímo dýchá, děj příjemně utíká (až na začátek, který byl trochu pomalejší). Četla jsem i Lásce na stopě, tento druhý díl se mi zdál o kousek lepší.