Není přání jako přání

Není přání jako přání https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89706/neni-prani-jako-prani-HXB-89706.jpg 4 650 153

Úspěšná anglicky píšící autorka literatury pro ženy Alexandra Potter vstupuje premiérově na český trh. Při četbě její knihy budete váhat, zda vám její tvorba připomíná spíše Betty MacDonaldovou v moderním hávu nebo eskapády Bridget Jonesové. Samostatná rusovlasá Londýňanka Heather se stále vyrovnává s nevěrou bývalého přítele, po němž jí zůstaly jen hořké vzpomínky a nesplacený byt. Jednoho dne v dešti potká cikánku, která jí vnutí vřes pro štěstí, který prý splní všechna přání. A svět se jako mávnutím kouzelného proutku skutečně začíná měnit a život se rozjasňuje. Splněná přání začínají nabírat na obrátkách, Heather je zaskočená tím, co se děje. Ale když do rodinného života zasáhne nečekaná a vážná nemoc otce, usoudí, že je nejvyšší čas na vřes zapomenout a ujasnit si priority. Váhá, jestli jí přání skutečně plnil vřes, nebo to byly shody okolností a náhody. Těžko říct… Vtipná, čtivá kniha pro moderní samostatné ženy, které dokážou brát život s nadhledem a humorem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Radioservis

Be Careful What You Wish for , 2006

Luciefever
26.08.2018 1 z 5

Knížku jsem dostala (! copak mě moji přátelé tak málo znají?), sama bych si nepořídila. Jako "záchodové čtení" by to snad šlo. Naprostý průměr, slaďáček, harlekýnka, večery pod lampou atd...s happyendem. Mno, jdu si spravit chuť, tohle bude chtít dvojitého panáka Kafky.

aginecka
21.08.2018 2 z 5

Troufám si tvrdit, že i život "fifleny" je o něco barvitější a naprosto souhlasím, že oddychová literatura nerovná se odfláknutá... Povrchní, bez vtipu, jedno velké klišé. Kdyby se mi do ruky nedostala audiokniha, nedočetla bych.

Jana283
17.08.2018 1 z 5

Moje první a poslední A.Potter. I od tzv "oddechové literatury" čekám víc....

kam-pak
15.08.2018 1 z 5

Ne že bych tu a tam nepotřebovala vypnout a přečíst nějakou oddechovku...i v rámci žánru bych příště hledala sympatičtější a vtipnější hrdinky.

marli58
22.06.2018 3 z 5

Prostě mě knihy A. Potter nějak přitahují... Ale je to opravdu taková jednoduchá romantika. Někdy je ovšem potřebná. Takové odlehčení :-).

Layyen
10.06.2018 4 z 5

Srandovní kniha o tom jak na svět koukají fifleny :) na oddych stojí za to přečíst :)

romanka26
04.05.2018 5 z 5

Moc hezká a oddychová kniha :) Po Lásce z Paříže za mě druhá nejlepší od A. Potter.

Marla
16.04.2018 5 z 5

Rozkošně hloupoučké počteníčko v duchu"a tak se všem všechno vydařilo a žili šťastně až do smrti". Ale bohudík za takováto dílka, ve dnech kdy se nedaří a všechno je na draka, je tohle balzám na nervy!

Ivulik7
18.03.2018 5 z 5

Knihu jsem četla asi tak před 5 lety, ale i za tak dlouhou dobu si pamatuji na její děj. Občas je dobré věřit na náhody a na zázraky. Dobré romantické čtení pro chvíle pohody.

Peetullka
13.03.2018 5 z 5

Úsměvná romance, velmi romantická. Mě se velmi líbila ! Ale četla jsem někdy když mi bylo 18.

Dagros
05.03.2018 5 z 5

Četla jsem asi když mi bylo 16 a v té době se mi knížka moc líbila. Je to takové klasické dívčí čtení, které baví většinou všechny mladé holky.

trudoš
15.01.2018 2 z 5

Román Alexandry Potterové se sice po formální stránce tváří jako lepší značkové čtivo, ve skutečnosti ale nejde o víc než o úsměvnou romanci, kterých je dvanáct do tuctu. Pakliže jste tedy dívče jakéhokoliv věku, které rádo trochu toho cukrkandlu v literatuře, neváhejte - kniha vás jistě nezklame.
Kdyby Není přání jako přání existovalo jako film, určitě bych si užil herecké výkony, stejně jako jednotlivé komické situace. Na sobotní společné promítání jako dělané. Jenže v prozaickém provedení je z toho vlastně docela nudná rozprávka, pohybující se v mantinelech klasické harlequinky. Zápletka je předvídatelná dlouho dopředu a i když se vše řádně zamotá, o konci nemůže být ani na okamžik pochyb. Trable jsou tu v podstatě jen proto, aby si zamilovaní hrdinové nemohli padnout kolem krku už po dvaceti stránkách. A tak to samozřejmě má u podobného druhu knih být. Já však raději pikantnější kousky.
P.S. Opravdu jsou spory o zvednuté prkýnko na záchodě stále tak vtipné? Který vlak mi to ujel?

Ajinka126
14.11.2017 4 z 5

AUDIOKNIHA: To je asi pro můj celkový dojem velmi důležité. Měla jsem ji jako audioknihu a bylo to naprosto jedinečné. Projev interpretky tomu dodával šmrnc. Je to velmi jednoduchá a oddechová kniha. Není šance se ztratit v ději nebo v postavách. Dávala jsem si ji před spaním. Za mě ideální.

Aleen
18.09.2017 2 z 5

Pro mě hodně banální, poměrně nudný příběh, od kterého jsem rozhodně čekala víc. Také jsem se, jako mnoho jiných čtenářů, nechala nachytat na anotace, které slibovali zajímavý příběh. Za romantiku dvě **, za zbytek nic :-)

Stoklaska
04.09.2017 2 z 5

Kniha mě zaujala svojí anotací. Myslela jsem, že půjde o podobný styl jakým píše Betty MacDonald. Bohužel kniha postrádá spád a vtip, příběh je zcela fádní, lze předpokládat, jak se děj bude odvíjet dál. Nečetla jsem ostatní knihy autorky, možná jsou povedenější.

Nita17
08.06.2017

Knihy této autorky mají dle mě stále stejný podklad - životní zvrat, hledání toho pravého ( nejen muže ale i cesty) a zanechávají malé zamyšlení. A romantika samozřejmě, v tomto případě příjemná, předvídatelná, ale hezky nenucená. Za mě dobrá oddechová četba.

Ancheset
07.06.2017 4 z 5

Knížky od Alexandry Potter mám moc ráda. Jedná se o příjemné, romantické oddechovky, při kterých člověk nemusí moc přemýšlet. Po náročném zkouškovém vždy sáhnu po jejích knížkách, které nezklamou. :) Pro mě super letní čtení, kdy si potřebuju odpočinout od povinné četby ve škole...:-D

Etule
29.04.2017 3 z 5

Příjemná oddechovka, u které člověk nemusí nějak zvlášť přemýšlet. Neurazí, ale mě ani nijak zvlášť nenadchla. Hned od začátku víme, jak to dopadne, ale kdy to v případě těchto knih nevíme. :) Takže to vlastně ani není mínus. ;)
Nicméně od autorky ještě něco určitě přečtu.

StihOMam
14.03.2017 3 z 5

Alexandra Potter je moderní vytuněnou Danielle Steel. Romantické příběhy doprovázené mystičnem podtrhují kouzlo zamilování, které hraje hlavní roli. Autorka umí psát čtivé příběhy, kterým se snadno poddáte. Kategorie? Čistě ženské čtení (pánové neuražte se). Ale toho je v reálném světě potřeba, protože snění s Alexandrou Potter osvobozuje. Za mě se však Není přání jako přání nevyrovná ostatním knihám.

Lucie89
07.03.2017 5 z 5

Jako oddechovka u které člověk nemusí přemýšlet super. I když.. přeci jen to něco k zamyšlení na konci má. :)

ženy humor pro ženy

Alexandra Potter
britská, 1970
2011  70%Není přání jako přání
2012  63%Já a pan Darcy
2013  70%S tebou už nikdy
2016  81%Láska z Paříže
2014  80%Lásce na stopě

Kniha Není přání jako přání je v

Přečtených1 004x