Ranč u dědečka

Julka, hlavní hrdinka příběhu, se po rozvodu přestěhuje s dcerou na samotu, do domu, který zdědila po milovaném dědečkovi. Rozhodne se žít jinak, začít znovu. Dům předělá na malý penzion, ve kterém hostům nabízí odpočinek v oáze ticha, domácí stravu a možnost výjezdů na koni. Jenže ani vzdálenou samotu neobcházejí citové vzplanutí, trápení a problémy... Příběh je okořeněný nejen různými situacemi s ubytovanými hosty, ale vykresluje i Julkin vztah k dceři, studentce veterinářství a k přítelkyním....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154219/ranc-u-dedecka-twP-154219.jpg 4.2170
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Noxi

Ranč u starého otca (2011)

Kniha Ranč u dědečka

1v8na

Příběh je čtivý, poutavý, má v sobě nástin reálného života. Hlavní hrdinka je velmi optimistická, pomáhá lidem ve svém okolí, místy je i naivní.
Líbí se mi vyjádření myšlenek hrdinky - psané v ich formě a kurzívou.
Kniha je rozdělena do tří kapitol, které jsou velmi dlouhé. Málokterá strana má větu ukončenu - často věta pokračuje na druhé straně.
Co může někoho mást je víc postav.
Co mi trochu vadilo, bylo to, že první polovina knihy byla poklidná a ta druhá moc uspěchaná.

pingu1

Docela dobré čtení, taková nenáročná oddechovka na víkend ... :-)

majík1
31.12.2018

Jsou lepší knihy od autorky

Hřibče
29.12.2018

I přes peripetie, kterými si musela hlavní hrdinka projít, se mi líbil její optimismus a neuvěřitelná síla, která byla více než obdivuhodná a velmi inspirující.
Kniha se velmi dobře četla, na druhou stranu jsem od této autorky četla i krapet lepší knihy (např. Manželky). Pro mě osobně je celkový dojem z knihy ve výsledku dobrý, ale nebyla jsem z Ranče natolik paf, abych se od něj nedokázala ani na chvíli odtrhnout.

Pajina68
30.11.2018

Taková normální kniha ze života. Ani nijak výrazná, ani nijak nudná.

hapac
14.09.2018

Neměla jsem nějak velké očekávání, ale čekalo mne docela milé překvapení v pohodové knížce.

medlovice
23.08.2018

Pohodové čtení na léto, z této knížky dýchá život se vším všudy. Radost i smutek , nové vztahy , přátelství . Pomoc v nouzi, pomoc z pravou chvíli a vděčnost. Pěkné čtení, toužím si někde pod ten velký strom zalést a odpočívat, aspoň chvilku ….

Lenoulinka
22.05.2018

Příběh dobrosrdečné Julky, která po rozvodu vede malý penzion. Z některých návštěvníků penzionu se stávají přátele, kteří ji pomáhají v těžkých chvílích po nehodě dcery. Kniha popisuje životy a lásky.., kde i Julka konečně najde spřízněnou duši.
Příjemné čtení.