Všechno nebo nic

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nejprodávanější kniha na Slovensku roku 2007 v českém překladu. Velmi otevřená kniha o tom, co dokáže jeden obyčejný muž udělat s racionálně uvažující ženou. Linda, majitelka prosperujícího bratislavského antikvariátu, je úspěšná, inteligentní žena s velkým smyslem pro humor a touhou po opravdové lásce, ale zároveň frustrovaná z několika nevydařených vztahů. Jednoho (ne)šťastného dne se virtuálně seznámí s Jakubem. Pár dní si píšou na internetu, protelefonují spolu celé hodiny a oba mají pocit, že jsou stvořeni jeden pro druhého. Skutečné setkání jejich cit neoslabí, naopak, Linda prožívá Lásku s velkým L a nepochybuje o tom, že našla muže svých snů. Ale jak je na tom Jakub? Je to i pro něj osudový vztah?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33165/vsechno-nebo-nic-33165.jpg 3.3335
Série:

Všechno 1.


Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura slovenská

Vydáno: , Motto
Originální název:

Všetko alebo nič, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (94)

Kniha Všechno nebo nic

ujira
20.11.2022

Celkem dobrý, současný, psychologický román o partnerských vztazích silných osobností, o závislosti a touze po lásce, o toleranci a ničení se. Román je trochu nevyvážený, je to pohled ze strany hrdinky, mužská strana nedostala možnost se obhájit, ale nepovažuji to za zásadní chybu.

Veve721
12.10.2022

Autorka staví do popředí ženských ctností inteligenci, pracovitost a sebevědomí, což je v pořádku. Problémem je zakomponování mužského elementu. "Všetko alebo nič" vydává nestabilní vztah za romantický sen každé svobodomyslné ženy, přestože má hrdinka za partnera manipulativního, vzteklého, sobeckého hulváta s přestřeleným egem. Jakub Lindu neustále ponižuje, zesměšňuje její styl oblékání, je na ni vulgární a v momentě, kdy mu vyplakává kvůli smrti své kamarádky se zeptá na velikost bradavek... Přesto se nám autorka snažit namluvit, že jde o epickou lásku plnou vášně. Linda nám (po vzoru Carrie ze Sexu ve městě) nonstop opakuje, jak je silná a soběstačná, přitom se tak vůbec nechová. I když jde o neškodnou romanťárnu, nelíbí se mi, jakým způsobem obhajuje mužskou aroganci a toxický vztah.

Co si čtenářka může odnést ze zmíněné Evitovky? Snad jen to, že pokud je chlap dobrý v posteli, třeba mu odpustit úplně cokoliv, klidně i nevěru či verbální útoky. Přestože Eva Urbaníková píše čtivě a má košatou slovní zásobu, forma textu nedokáže zachránit absurdní obsah. Dobrá kniha má moc ovlivnit svého čtenáře, motivovat, donutit ho k zamyšlení... Jednoduše se nedokážu ztotožnit s odkazem, který autorka předává ženám. Tohle není žádná roztomilá romance, ale thriller o manipulátorovi a jeho nablble naivní oběti!


Acnaj
27.12.2021

Tak to jsem nedala, příběh ani styl psaní mě neoslovil...

Radka1727
16.10.2021

Naštěstí jsem viděla první film, kdybych četla knihu jako první, tak jsem na film nekoukala a to by byla škoda ......

knihomolka27
15.04.2021

(+ SPOILER) Od knihy jsem nic moc neočekávala a i tak jsem nakonec byla zklamaná. Což je škoda, jelikož film hodnotím docela dost klidně.

Co se mi na knize nelíbilo: bohužel je toho dost.
Docela dost se liší od filmu
Jakub a Linda se občas chovají jako psychopati - obzvlášt Jakub
Sex ....dobře, ale proč to tam občas bylo i lehce nechutné, nebo divné, že jsem si říkala jedno velké WTF - např: když Edo SVÝM KAMARÁDKÁM ukazuje, jak muže orálně uspokojit atd.....
Děj byl občas dost chaotický a hodně útržkovitý - postrádal nějaký větší děj - bylo to jenom neustálé nimrání se v duševním rozpoložení hlavní hrdinky a její vztahu nevztahu.

Nepřijde mi moc romantické, když muž říká své přítelkyni pořád kurva, kráva, hovno a že jí zabije.

Nedokážu se v tom vlastně moc vyznat - Miluje teda Jakub Lindu? A kdo je vlastně Jakub? Co má proti vztahům, a proč působí tak divně?
Plusy

Docela čtivé, rychle se to čte, nemusíte u toho přemýšlet, krátké kapitoly - narážky na mé oblíbené knihy

Pokud máte rádi film, tak knihu moc doporučit nemůžu. Film je víc normálnější, zábavnější, zajímavější, romantičtější - no prostě lepší.

mss
19.02.2021

Tak nějak... Ještě, že jsem měla jen e-knihu. Film na jedničku, ale kniha... Nebudu zlá, ale kniha se opravdu nepovedla. A to když čtu, tak dokážu tyto dva světy oddělit. Kniha se sice čte rychle, ale děj je zbytečně natahovaný, chvílemi nedopracovaný a konec jakoby narychlo napsaný bez nějakého lepšího rozuzlení. Škoda, potenciál by to rozhodně mělo. Pokračování si chci určitě přečíst, ale musím tomu dát hodně času, než z tohoto rozčarování vystřízlivím.

Jája92
13.02.2021

Dle filmu, který se mi celkem zamlouval, jsem očekávala, že i kniha bude pro mě příjemným zpestřením. Bohužel se tak nestalo. Ze začátku se mi Linda i její kamarádka Vanda zdály sympatické, ale postupně se Linda proměnila v ufňukanou chudinku, která podlehla nabubřelému idiotovi. Též mi ve čtení překáželo to, jak Linda dopředu prozrazovala dopředu, jak to vlastně dopadne. Je to škoda, protože kniha měla velký potenciál...

klaraj093
22.08.2020

Kniha mě bavila.. Viděla jsem i film a byla překvapená, že je každý příběh jinak pojatý a zároveň toho mají emočně tolik společného.. Kniha se mi četla dobře a rychle..

1