Přítulný Zajíček

Přítulný Zajíček https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21765/bmid_pritulny-zajicek-QqT-21765.jpg 4 111 26

Ve své nové knize píše Magda Váňová o lidech náhle se ocitnuvších nad propastí, do které je strhává zločin. Ne vždy mají události překotný průběh, ale o to horší mohou být následky, když se semínko zla jenom zachytí a teprve v běhu života se rozhodne, zda zanikne, nebo z něj vybují monstrum. Obojí se v knize Magdy Váňové stane, obojí je možné. Složité, napínavé vyprávění odkrývá špatnosti, které protagonisté příběhů překonávají, nebo jim podléhají a rozvrátí tím i své okolí. Jen málo dobrých skutků sklidí uznání a mnoho zlomyslných má potěšení, že mohou někomu uškodit. Ale teprve až potom, kdy se zlo prosadí neodvolatelně, zabývají se jím dva kriminalisté -- Přítulný a Zajíček. "Snažím se vžít do pocitů svých hrdinů," dodává k tomu autorka, "být jejich laskavým soudcem, a když jde o obzvlášť zapeklitou situaci, nechám Přítulného se Zajíčkem přivřít oči."... celý text

danielavachova
26.06.2023 5 z 5

Pro mě již několikátá kniha od paní Váňové a musím napsat,že tato kniha se mi líbila asi nejvíce!

Zuzulinka
15.12.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila. Váňová píše velice dobře!

zdenaR
11.02.2021 3 z 5

Trochu jiná Váňová. Z mého pohledu slabší kniha.
Přesto pěkné čtení.

knihovniceS
18.11.2020 5 z 5

Přítulný Zajíček
je kniha, která svým názvem evokuje „košilaté“ téma, ale je to jen slovní hříčka. Přítulný a Zajíček jsou jména kriminalistů. Jednotlivé případy jsou podány v povídkové formě. Každá povídka má svůj konec a postupně se setkáváme s některými protagonisty i v jiném příběhu. První povídka mi připomíná milé soudničky z první republiky, ale další povídky mají „grády“. Čtivé, napínavé, příběhy mají spád. Doporučuji a dávám 5 hvězd.

petrulkaa
03.08.2020 5 z 5

Nejdříve jsem chtěla knihu odložit, nemám moc ráda příběhy, ale jsem ráda, že jsem to neudělala. Má oblíbená spisovatelka mě opět nezklamala. Tato knížka mě překvapila, je to oddechové i zajímavé čtení, dokáže vtáhnout do děje. Několik na sebe navazujících příběhů ze života s detektivními zápletkami, jež řeší kriminalisté Přítulný se Zajíčkem. Hezky jsem u knihy relaxovala, super čteni na léto.

Nunynka
06.08.2019 4 z 5

Kniha byla čtivá. V povídkách se mi líbilo,jak se nenápadně prolínaly dějové linky. Jen mě vždy u autorky překvapí,jak v dnešní době vynechává moderní techniku. Vůbec v jejich knihách není zmínka o mobilech a počítačích,což je takové zvláštní,ale vůbec ne na škodu.

Vlaďkaa4
08.06.2019 5 z 5

Ani mi nedoslo ze to jsou povidky, skvele to navazovalo. Moc se mi to libilo. Doporucuji

Allla9
20.10.2017 5 z 5

Povídky moc nemusím, ale od paní Váňové jsem si je nenechala ujít a nelituji.

Kerberos
14.10.2017 4 z 5

Váňovou čtu ráda,takové lehčí čtení na odreagování .

LenkaKa
10.08.2017 3 z 5

Ani jsem nevěděla, že to je povídková knížka, ale četla se mi dobře a příběhy byly zajímavé.

Tylinka
10.05.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Nejprve jsem byla překvapená, že je složena z povídek, ale protože hezky navazovaly, měla jsem jí přečtenou v cuku letu. Doporučuji !

Joyce24
01.04.2017 4 z 5

Také nemám v oblibě povídkové knížky,ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Jednotlivé povídky se v několika případech i propojovaly a vše spojovaly dvě z hlavních postav. Doporučuji.

ritz
25.10.2016 5 z 5

Super, vůbec se mi nechtělo číst, nemám ráda povídkové knížky, ale jsem nadšená. Jak praví klasik: " svět je malý a o náhody v něm není nouze".

pagac17
17.07.2016

Zajímavé příběhy z našeho života, se zájmem jsem si tuto knihu přečetl. Autorka jí sepsala výborným slohem a hlavně nás upoutala číst jí až do konce. Každý příběh končí překvapivým závěrem. Doporučuji ji ke čtení hlavně ženám.

hanka616
02.02.2016 4 z 5

Příjemná povídková kniha.

vyvodka
03.08.2015 5 z 5

Po několika severských detektivkách jsem sáhla po téhle knížce (má první od M.Váňové) a jsem moc spokojená. Prostě radost číst, moc se mi líbilo, jak autorka využívá český jazyk. Autorka dovedla i na zdánlivě obyčejných příbězích vyvolat napětí a zvědavost a překvapivě prolínat osudy osob, u kterých jsem nepředpokládala, že je to možné. Jak to shrnout? Zlo, chamtivost, pomstychtivost, přetvářka,....jsou kolem nás. A ne vždycky je lehké je odhalit.
Poznámka na závěr: nemám moc ráda povídkové knížky, ale tady jsou příběhy lehce propojené a to dává ději šmrnc.

stefi61
06.10.2014 4 z 5

Váňová je prostě třída. Zajímavé příběhy, velice poutavé. Doporučuji

renataab
30.08.2013 3 z 5

Příjemná knížka. Připomínala mi Čapkovy Povídky z jedné a druhé kapsy.

Oli1104
30.08.2013 3 z 5

Ackoli povidky nemam moc rady, u teto knizky to nevadilo, zejmena kvuli propojeni postav.
Od spisovatelky Vanove je to pro me prvni knizka, "na vetvi" z ni nejsem, ale pokud se mi do ruky dostane nejaka jeji dalsi kniha, urcite si ji prectu.
Treba se mylim, ale je to podobny typ knih jako od Simony Monyove. Precist, ale uz se k nim nikdy nevratit.

RADOST
09.07.2013 3 z 5

Takové příjemné oddychové čtení - hvězdička za nápad i název, další za provázanost příběhů, třetí za znalost lidských povah, pro tuto autorku tak typickou. Po prvních dvou povídkách jsem váhala, zda dočítat, ale pak to získalo na zajímavosti,

láska napětí romantika

Magda Váňová