Bestie

Chtěla mít všechno. A aby toho dosáhla, byla ochotna udělat… úplně všechno. Pro lidi, kteří ji neznají, je Cynthia Tailorová zosobněním úspěšného života: má oddaného manžela, honosný dům a dvě krásné děti. Avšak pro lidi, kteří Cynthii znají, je tato žena prokletím: nikdy jí nestačí to, co už má, a chce stále víc. Obvykle něco, co mají druzí, a ona se domnívá, že na to má větší právo než oni. Cynthia si s neuvěřitelnou lehkostí přivlastňuje peníze, úspěch i lásku druhých. Není proto divu, že postupně zničí všechny lidi ve svém okolí, včetně manžela, obou dětí a vnoučat. Její největší touha – vlastnit a ovládat – ji nakonec přivede do situace, v níž se nechtěla nikdy ocitnout. Uvědomí si alespoň na pokraji sebezničení, čeho se dopustila, nebo půjde dál a nezastaví se, dokud nebude muset za své činy krutě zaplatit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144469/bestie-144469.jpg 3.9106
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Faithless, 2011

Kniha Bestie

pastelka53
08.05.2019

U této knihy, se dle mého potvrzuje rčení: "Nesuď knihu podle obalu."
Když jsem knihu viděla poprvé obálka mě vůbec nezaujala, spíše mě od čtení odrazovala. Na doporučení jsem ale knize dala šanci a světe div se, byla jsem příjemně překvapená.
Čtivé, napínavé!
Hlavní postavu nejde nenávidět! Zůstával mi rozum stát, čeho je taková bestie kvůli vlastní spokojenosti schopna. Ne nadarmo se říká, že boží mlýny melou pomalu ale jistě. Na každou svini se někde vaří voda aneb karma je zdarma.
Zasazení do londýnského podsvětí mě mile překvapilo.
Zvláštní, číst knihu ve které jsou mafiáni a padouši vykreslováni jako kladní hrdinové!

2vivi
03.08.2018

Kdyby kniha skončila v polovině dala bych lepší hodnocení..Zbytečně natahovaný děj, ale zas ne úplně "blbý". Fajn kniha k vodě, na dovolenou.

Mrs.Morgan
07.12.2017

Nenávidim Cynthii.....nicméně,trochu slabší kniha.par zajimavych zvratu.cetla se rychle,ale asi se k ni nikdy nevratim jako treba k Maniakovi

Len2očka
31.10.2017

Kniha se mi moc dobře četla,dokonale vykreslený příběh,určitě se ke knize ještě někdy vrátím.

moudivlacek
26.09.2017

Tak to bylo něco, ještě teď mám z toho husinu a dost sevřený žaludek. A jediný silný pocit z příběhu - nenávidím Cynthiu, byť to je jen literární postava. Při představě, že takovou zrůdu mám ve svém okolí, nevím, jak bych se zachovala.
Jsem ráda, že nakonec její dcera Gabby a její muž Vincent našli svůj klid. Bohužel to vypadá, že zlo od nich úplně neodešlo....
Thriller či psychologický román - je jedno, jak to budete brát, každopádně jen pro silné nervy a žaludky.
Jinak dotyčným mohu knihu doporučit, aby věděli, že ne všem se dá věřit!!!!

ewi
21.11.2016

neviem, co si mam o tejto knihe mysliet ....velmi jednoducha stylistika, ked snad autorka ani nepouziva rozvite vety, kopa " vaty", ked neustale opakuje uz davno zname veci a fakty, predvidatelnost deja, svet, v ktorom sa " za niekoho, kto to daleko dotiahne, a kto je vseobecnym vzorom" povazuje miestny zlocinec, ktory je za par rokov nahradeny inym ... pre tuto knihu oznacenie "brak" sedi asi najviac...

olcab
07.08.2016

Tak nevím..., kniha mi připadala napsaná naivním způsobem. Jelikož jsem ji koupila za pár korun, tak jsem si ji přečetla a můj pocit z ní je smíšený, těžko uvěřitelný příběh. Nicméně se četla dobře. Je to první kniha od této autorky a přečíst si další knihu od ní netoužím.

DickBach
20.04.2016

Velmi zvláštní námět. Perfektně vypiplané postavy, čtenář je s nimi seznámen úplně jako se svým vlastním sousedem. Ale opět... Velice předvídatelné a jaksi nereálné. Za mně: Martina má na víc.