Neviditelný

Nová kniha autora kultovní série Mládí v hajzlu. C. D. Payne tentokrát přináší lehce absurdní příběh sedmatřicetiletého chlapíka, klasického „losera“, který jednoho dne v rozčilení zavolá popleteně na psa, čirou náhodou tak vysloví jakousi kouzelnou formuli a stane se neviditelným. Tato nová schopnost je pro něj velmi přínosná – může si například obstarat peníze menší krádeží v bance, špehovat manželku a mnohé další....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96098/neviditelny.jpg 3.7134

Invisibly Yours (2010)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Jota

NymphMaeve

Po delší době jsem konečně natrefila na skutečně humornou knihu od tohoto autora, která mě moc bavila, pobavila a navíc se v ní vyskytují klasické "paynovské" absurdní situace. Ono už samotné téma knihy - muž, který náhodou najde "zaklínadlo" k tomu, stát se neviditelným. Každopádně je to příjemná oddychová kniha, u které se zasmějete :)

slawa.cap
17.12.2017

Jak by to asi vypadalo, kdyby Nick Twisp dospěl, zůstal sám sebou a byl neviditelný. Podle mě zcela srovnatelné s Mládím. Když jsem knihu četl, moc mi nechybělo, abych se do Tary taky nezamiloval.

orson
08.11.2017

Takový Nick Twisp po dvaceti letech. Ulítlý bláznivý příběh. Myslím, že s tou neviditelností by toho šlo vymyslet více :(

kahuda01
11.07.2017

Čekal jsem něco lepšího, na sérii "Youth in Revolt" to nemá - 60%

Jaruš7
03.05.2017

Být neviditelný je pro představivost vzrušující, co vše by se dalo prožít. V podstatě ale asi každého napadnou jen ty nekalé úmysly, ať už jde o pomstu, nebo drsný vtip, škodolibost, nebo nějakou nezákonnost. Zde, ale je přidružená podmínka k osvobození, která situaci nejde jen tak zvrátit, nebo je s ní problém, což má za následek propletený děj. Po všech peripetiích z výhod tohoto stavu chce Jack zpět, a normální život, je pro něj snem. Asi tak nějak máme v sobě zakódovanou potřebu svědomí.
Příběh je zábavný, ale pro nadbytek toho živočišného pudu v akci , hvězdu beru.
Přesto citát " Desma se usmála a odhodila ručník. Jak jsem předpokládal, její tělo šlo klasifikovat pouze jako prvotřídní hřiště bohů."
"Jacku, pochop prosím, že já v životě funguju mnohem raději z pozice naděje než zoufalství."
Další mám v merku.

karel0684
18.01.2017

V této knize ze dozvíme, že být neviditelný nemá jen výhody, a jak kolikrát bývá těžké se zase zviditelnit. Velmi příjemné oddychové čtení.

Luca84
16.01.2017

Prijemna oddechovka, zajimava zapletka. Bavilo me to a sympaticka mi byla i myslenka, ze vsechno se deje z nejakeho duvodu :) Ja proste Paynovy knizky muzu :)

druzickaster
07.10.2016

Konec mi připadal krapet uspěchaný, čekal bych větší "grády". I tak jsem se pobavil.

Bulba
06.09.2016

Od autora jsem četl lepší knihy. Ze začátku se mi zdál děj trochu těžkopádný, pak trochu dostal spád. A i ten fantaskní prvek mě spíše rušil (ta jeho nesystémovost).

MarkDesy
04.07.2016

Klasický C. D. Payne. Miluju jeho postavy, které dokáží v každé situaci zachovat chladnou hlavu a dostat se z těch největších sraček. I když hned zase spadnou do dalších. Nakonec sice vše dobře dopadne, ale tak nějak jinak, než bylo v plánu. Postavy ale berou co život, a pero autora, přináší a nedokáže je nic rozhodit. Hlavním motivem je vždycky nakonec láska a na ničem jiném nezáleží. Knížka sice nedosahuje kvalit deníků Nicka Twispa, ale je podobně lehce napsaná a čte se výborně. Paynův osobitý styl psaní mě prostě baví a věřím, že by svým vtipným způsobem dokázal popsat každou situaci. U neviditelnosti si tedy dělám fajfku a budu se těšit na další.

iveta3689
16.06.2016

Vtipné, pobavilo, je to nenáročná oddychovka. Na léto k vodě určitě super. Škoda, že autor víc nerozvedl příběh v pasážích neviditelnosti. Hrdina toho zas tolik neprožil, určitě by se mohl dostat do více situací. Jen se celou knihu snažil "zbavit problému".

Shui-Xian
02.11.2015

Měla jsem to štěstí dostat se na šňůru autorského čtení - a to bylo brilantní. Payne pro něj s herci připravil přesně ty pasáže, aby příběh svěže, poutavě navazoval a proběhlo letmé seznámení s postavami... Hodně jsem se nasmála a těšila se na četbu doma. - A právě během ní mě Payne poprvé silně zklamal. Přišlo mi, že z námětu bylo vytěženo poměrně málo, zápletky jsou křečovité, postavy nesympatické, humor místy dost plochý a trapný. Ne že by šlo o špatnou knihu, ale v Paynově tvorbě pro mě představuje menší propad.

Carpinus-CZ
26.10.2015

Velmi dobré, osvědčený humor a autorův styl podtrhl nový zajímavý námět, určitě je to lepší řešení, než uměle nastavovat děj dalšími díly o Nicku Twispovi.

KACABAK
23.08.2015

Opět jeden tajuplný a zábavný PAYNE. Ze začátku jsem se nemohla knihou "prokousat", ale v druhé polovině jsem se začetla a konec byl opravdu vynikající. Z neviditelnosti hlavního hrdiny Axela mi běhá mráz po zádech, víceméně životní ztroskotanec objeví možnost utéct od svých problémů, nakonec jako ztroskotanec "vypadá", ale něco se změní...

Jane100
02.02.2015

Výborná oddechová knížka se zajímavou zápletkou a trochu vulgárním humorem.

Benedygtus
16.09.2014

Je to velmi prijemna, oddychova kniha, kterou kdybych mel charakterizovat jednim slovem bylo by to slovo "klucici".
Asi s tezi se vam v prubehu cteni stane, ze byste knihu nemohli pustit z hlavy, ze byste napetim nedokazali odtrhnout oci a museli to ihned docist. Na druhou stranu vam ani nezapadne za postel s tim, ze ji objevite za 20 let pri stehovani.
Bavilo me, jak do detailu autor resil problematiku toho byt neviditelny a o to zabavnejsi to bylo, ze to je z dnesni doby(infra. kamery; sledovaci zarizeni). Vtip se tam urcite take vyskytoval v hojne mire ikdyz se musim priznat, ze to neni 100% muj typ humoru.
Mozna trochu az relaxacni kniha, kdyz to ted pisu. Vzijete se do hlavni postavy, soucitite, ze vam pak ten vas denni shon prijde "vic v pohode" a ja si taky k nekterym postavam vytvoril slusny odpor. Tak velky odpor, ze jsem nektere postavy pripodobnoval k tem ve svem realnem zivote a uprimne.. vubec by mi nevadilo kdyby byli neviditelni.

zuza.floderova
06.07.2014

Oddechová kniha, na rozdíl od jiných knih od Payne totálně nereálné, ale velice humorné. :D

anez66
02.07.2014

Oddechová kniha. Skvěle se to četlo. :)

magnolia
31.05.2014

Bláznivé, zábavné, lehce nemravné čtení pro odreagování. Mě to přišlo vhod po vážnější četbě. Líbily se mi ty šílené nápady autora i vtipné poznámky hlavního hrdiny. Od autora zatím druhá kniha pro dospělé (nevím proč, do jeho nejslavnější série se mi nějak nechce.)
Co to asi bylo za slovo? :)

Alma-Nacida
04.05.2014

Nevím, buď to je tím, že moje mládí je už fakt v hajzlu, nebo je tato kniha zřetelně slabší než předchozí autorovy počiny. Sem tam jsem se bavila, to zas jo ;-), ale radila bych zkracovat, stříhat, nerozkecávat se!

Ruxandra
28.08.2013

Kniha se četla rychle, příběh příjemně utíkal, ale občas jsem se přistihla, že když jsem musela čtení přerušit a později se ke knize vrátit, předchozí děj pár stránek zpátky se mi z hlavy někam vytratil:) Bude vás to bavit, ale žádný hlubší dojem to pravděpodobně nezanechá.
Jak slibují recenze, vše co se hlavnímu hrdinovi děje, je opravdu absurdní a možná také proto jsem vůbec knihu dočetla, chtěla jsem vědět co autor tomu chudákovi ještě "naloží na hřbet";). Líbilo se mi to, jak je Axel - asi stejně jako postavy v ostatních Payneových knihách - tak nějak neustále v pohybu a na cestách. Plusové body knize přidává velmi povedený (jak jinak než naprosto absurdní) konec. Na zkrácení dlouhé chvíle a odreagování knihu doporučuji, pokud hledáte něco hlubokomyslného k zamyšlení tak ruce pryč!

doubax
16.07.2013

Asi je hodně důležité nic úžasného nečekat, což je těžké, pokud si čtete tento komentář :) Byla jsem nadšená!! Sice mi to hodně připomínalo staršího Nicka Twispa, ale pořád se děj někam sune, je to vtipné, překvapivé - prostě knížka, u které se skvěle uvolníte :)

Barolenka
07.07.2013

Při čtení této knihy jsem se velice bavila - vtipné, lehce dobrodružné čtení nejen na léto :-)

kolodze
05.06.2013

Je to zas taková horší verze Mládí v hajzlu....ale úplně špatný to rozhodně není.Pro ty kteří se Paynem ještě nesetkali je to určitě dobrý začátek.

renataab
08.05.2013odpad!

Tato kniha mě zklamala na celé čáře. To téma neviditelnosti k ničemu nespělo, pořád jsem čekala nějakou myšlenku, probuzení, poučení... prostě něco, co si z knihy vzít, ale nic... Vtipná mi nepřišla ani jednou. Podle mého učitele češtiny člověk musí číst i špatné knihy, aby pak poznal ty dobré.

Silvina
12.03.2013

Co člověk, to názor... Taky jsem od toho čekala trochu víc, nicméně za odpad bych knížku neoznačila.

Omy
09.02.2013odpad!

Tak tahle kniha mě naprosto znudila a znechutila a autor se u mě propadl až do já-nevím-kam. Opravdu nepovedené "dospělé" Mládí v hajzlu. A když píšu "nepovedené", myslím tím, že autor pěkně přestřelil. Co v Mládí v hajzlu bylo vtipně napsáno a hodilo se k věku hlavních postav, tady je to trapné. Prostě TRAPAS.

Nedočetla jsem - skončila jsem někde na třičtvrtě ke konci, přičemž každá stránka = další utrpení.
A k tomu, že to má být humorná knížka se snad ani nevyjadřuju - nezasmála jsem se ani jednou.

wally
06.01.2013

Mládí v hajzlu je Mládí v hajzlu a ať se autor snaží jak chce, tak této sérii (hlavně v prvních dílech) se už nevyrovnal. Neříkám, že tato knížka je špatná, ale asi jako Mládí v hajzlu jsem ji měl číst v době dospívání a bouření hormonů...tehdy bych se asi uchechtal, teď jsem se sem tam zasmál...

e-Lisbeth
29.09.2012

Knihu mohu doporučit. Je to vtipné čtení a v určitých chvílích si člověk řekne, jestli autor nemá zkušenost z neviditelností :-).

jasmína
20.09.2012

Kniha se mi překvapivě líbila, moc nemusím to, co není reálné, ale u této knihy jsem se ani jednou nenudila, třeba zkusím i Americké krásky, od autora.