Sen porodní báby

Sen porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148481/tajemstvi-porodni-ba-148481.jpg 5 360 80

Tajemství porodní báby série

Martin syn Thomas se na podzim roku 1191 vrací z křížové výpravy zbaven všech iluzí. Ale ani doma nenachází klid, protože v Míšeňské marce vládne krutý Albrecht. Když markrabě zaútočí na svého bratra Dietricha, po jehož boku Thomas ve Svaté zemi bojoval, nezbývá oběma jiná možnost než opět sáhnout po zbrani. Situace se jeví jako bezvýchodná, proto musí Dietrich uzavřít účelové spojenectví s durynským markrabětem. Ten od něj na oplátku za vojenskou pomoc požaduje, aby se zasnoubil s jeho dcerou. Je to vysoká cena, protože Dietrich už dávno tajně miluje Martinu dceru Kláru…... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Der Traum der Hebamme , 2011

Lolila
01.03.2024 5 z 5

Spisovateľka ma veľmi milo prekvapila. Z historickej romance sa postupne vykľul historický román zo stredoveku so všetkými krutosťami tejto doby. Ale nechýbala oddanosť, láska a tiež napätie ako sa nakoniec uzavrú osudy hlavných postáv. Určite si prečítam aj ďalšie romány od tejto autorky.

petrulka
10.02.2024 5 z 5

Jsem absolutně nadšená z této série. Čekala jsem romantiku zasazenou do historie. Dostala jsem temný středověk v jeho nejsyrovější podobě. Dobu, kdy bezpráví bylo samozřejmostí, hlad na denním pořádku, dobu, kdy třicetiletá žena byla na sklonku svého života a zpravidla měla cenu jen jako živý inkubátor. Kdy byla běžná dětská práce do úplného vyčerpání a nikdo si nemohl být jistý, že druhý den bude mezi živými. Všechny knihy jsou čtivé, vzhledem ke skutečným historickým událostem velmi zajímavé, ničeho není moc ani málo. Vřele doporučuji milovníkům historických románů, hlavně z období středověké Evropy.

Szilvia1
14.09.2023 5 z 5

Poslední díl o porodní báby Martě byl napínavý,byla jsem zvědavá,jak zvítězí nad krutým vládcem Albrechtem.Je to pěkná historická série.

jopp
14.06.2023 4 z 5

Tahle série má vzestupnou tendenci. Na začátku jsem viděla černobílé postavy a naivní, i když poutavý příběh. Sérii prospělo, že se postupně objevily i další postavy a více věrného historického pozadí. A mám dojem, že autorka trochu vyzrála, pokud jde spisovatelské řemeslo.

anej
13.06.2023 5 z 5

Po delší době další díl o osudech porodní báby a tentokrát tedy přečteno jedním dechem. Hodně záležitostí se v této knize vyřeší a ujasní. Jsem zvědavá na volné pokračování.

anezur33
24.04.2023 5 z 5

Všechny díly byly výborné. Historie se prolínala s romantikou.Byla to divná doba.

hanzmb
06.03.2023 5 z 5

Do této série jsem se pouštěl se strachem, že půjde o historickou romanci. A první 2 díly tomu taky dost odpovídaly. Vydržel jsem ale, protože jsem chtěl znát konečné osudy hrdinů z fantastické pentalogie. Dobře jsem udělal. Ve třetím díle se to zlomilo a z romance se stal historický román. Čtvrtý díl už byl vynikající, takže jsem se na tento vysloveně těšil. Ale autorka mě znovu překvapila. Ne, že by snížila laťku, i zde jde o vynikající historický román, ale styl a dějová náplň ( velké množství bitev a soubojů) působí jako by byl autorem spíše muž. Takhle mnohotvárně dokáže autorka psát. Klobouk dolů paní Ebertová před Vaším nadáním a obrovským množstvím času, které věnujete sbírání historických podkladů.

Šnek86
14.02.2023 4 z 5

Začíná bratrovražedný boj, kdy padouši konečně pomalu sklízejí co zaseli.Nic se samozřejmě neobejde bez komplikací a vedlejších zápletek, ale i přes množství mrtvých se na konci zdá, že by se mohlo blýskat na lepší časy.Dobré zakončení série, pokračuji - Krví a stříbrem.

jitka7326
07.10.2022 4 z 5

Poslední díl už mi přišel hodně natahovaný. Celkově hodnotím sérii kladně, jen mi vadilo, že se v každém dílu neustale vracelo k ději z minulých dílů

eva-lupen
13.04.2022 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil z celé série nejvíc. Zdál se mi víc propracovaný a nebyla to taková červená knihovna. Člověk aspoň zjistí, že nejen česká šlechta byla vzpurná :-).

Martina291086
19.01.2022 4 z 5

Postupem času jsem se začala těšit na konec celého příběhu a po dočtení jsem cítila lehké zklamání. Konec mi připadal nehotový, ale to snad jen tím, že jsem čekala víc. Samotný díl se četl dobře, stylisticky stejný standard a celkově pentalogie velice povedená. Právem si našla své věrné čtenáře a já se k ní také ráda vrátím. A je docela dobře možné, že při druhém čtení budou naprosto jiné dojmy a pocity. A za mě je to dobře, protože o tom by knihy měly být.

Dalia
15.10.2020 5 z 5

Celá sága je napínavá, čtivá a zajímavá nejen fiktivním příběhem, ale také jeho zasazením do kontextu skutečných historických událostí.

Beriynka
24.08.2020 5 z 5

Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.

paja86
13.07.2020 5 z 5

Celá sága, i tento závěrečný díl,se mi velmi líbila...

takana
25.04.2020 5 z 5

Skvělá sága a dobře ukončená.

monte
05.04.2020 5 z 5

Super zakončení skvělé historické ságy

Alienn
05.04.2020 4 z 5

Skvělé zakončení neméně skvělé série. U knih jsem si krásně odpočinula a vypnula, takže přesně naplnily moje očekávání.

pestas
18.01.2020 5 z 5

Opet dalsi povedeny dil serie

RendyaDav
08.01.2020 5 z 5

A opět mě další díl bavil....Opravdu skvělé počtení....

Lucie_1984
28.12.2019 5 z 5

Úžasná sága, doporučuji všem,kteří mají rádi historické romány

12. století Německo ságy historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Sen porodní báby je v