Sen porodní báby

Sen porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148481/tajemstvi-porodni-ba-148481.jpg 5 360 80

Tajemství porodní báby série

Martin syn Thomas se na podzim roku 1191 vrací z křížové výpravy zbaven všech iluzí. Ale ani doma nenachází klid, protože v Míšeňské marce vládne krutý Albrecht. Když markrabě zaútočí na svého bratra Dietricha, po jehož boku Thomas ve Svaté zemi bojoval, nezbývá oběma jiná možnost než opět sáhnout po zbrani. Situace se jeví jako bezvýchodná, proto musí Dietrich uzavřít účelové spojenectví s durynským markrabětem. Ten od něj na oplátku za vojenskou pomoc požaduje, aby se zasnoubil s jeho dcerou. Je to vysoká cena, protože Dietrich už dávno tajně miluje Martinu dceru Kláru…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Traum der Hebamme , 2011

Kvitek017
20.08.2019 5 z 5

Skvělý příběh. Krásně napsaná kniha.

Shardlake
09.07.2019 4 z 5

I tento díl byl zajímavý, ale už méně mne zaujaly pasáže z válečných tažení do Jeruzaléma. Jsem ale zvědavá i na volné pokračování a proto se vrhám hned do posledního dílu. Jako celek velmi čtivá série a mohu jen a jen doporučit.

Prateri
09.06.2019 5 z 5

Sen porodní báby - napsat můžu, že se mi celá sága líbila, ale ta doba - ono se pořád ve dvanáctém století válčilo, každý chtěl být rytířem, aby mohl mávat mečem. Nebozí lidé.
Sotva zažili trochu radosti, už jim válka klepala na dveře. Na víc si mocipáni s církví vymysleli válku svatou a táhli osvobodit Jeruzalém. Do osudů vymyšlených hrdinů zasahují skutečné historické události i postavy.
Kniha je doplněna seznamem postav, skutečné osobnosti jsou označeny, výborná je i časová tabulka a tabulky rodokmenů. Dobrá práce!

Cher
20.04.2019 5 z 5

Další skvělé pokračování historické ságy.

Pavla111
12.04.2019 5 z 5

Nekdy se mi u vicesvazkovych knih stava, ze mne to behem 3. nebo 4. knizky prestane bavit. Ale u porodni baby se tak nestalo, tesila jsem se na kazdy dalsi dil a kolikrat se od deje nemohla opravdu otrhnout. Doporucuji precist.

hapac
08.04.2019 4 z 5

Celá série mne baví a jsem ráda, že jsem na ni narazila. Čtení jsem si užila a ráda se k němu někdy vrátím.

aluskacz
02.04.2019 5 z 5

Skvělý závěr pentalogie porodní báby Marty a jejích blízkých. Budou mi moc chybět. Určitě si přečtu znovu.

PetaZ
24.12.2018 5 z 5

Presto, ze serie byla skvela, je dobre, ze neni dalsi navazujici pokracovani, myslim, ze by to serii uskodilo, tak muzu rict snad jen to, ze doporucuji precist, jinak nemam slov a smekam pred praci autorky :-)

ferda16
18.12.2018 5 z 5

Další úžasný díl v sérii. Mám ráda styl, kterým autorka píše a už jsem se nemohla dočkat pokračování příběhů mých oblíbených postav. A opět nezklamala. Vřele doporučuji.

mazda333
02.11.2018 5 z 5

Tak konečně zavírám knihu se smutným vědomím, že už nemůžu hned sáhnout po dalším dílu. Na druhou stranu je to možná dobře - Marta a její rodina si už "užili" dost a raději si budu představovat, že si konečně žijí v klidu a míru svůj sen :-)

viviann
16.10.2018 4 z 5

Tento posledni dil uz se mi opravdu vlekl a musela jsem se do cteni nutit. Deje uz se opakovaly, nebavilo me to. Nejslabsi dil...

kečup60
25.09.2018 4 z 5

Super pokračování.

tatafa
24.06.2018 5 z 5

Naprosto úžasná sága, která čtenáři přibližuje každodenní život ve středověku napříč společenskými vrstvami. Ač se celým příběhem výrazně prolíná milostný příběh porodní báby Marty, přesto si myslím, že knihy zaujmou nejen romantické duše, ale i poněkud tvrdší povahy. Řada situací je napsána poměrně drsným až naturalistických způsobem, ze kterého nejen mrazí, ale někdy přivádí až nevolnost. Prostě mistrovsky napsaná série, kterou mohu vřele doporučit každému čtenáři, kterého alespoň trochu zajímá historie.

EF1
26.03.2018 5 z 5

Tak dočtena celá série. Vřele ji doporučuji, je napínavá od začátku do konce a rozhodně se při čtení nenudíte. Dokonce se mi po Freibergu a hlavních hrdinech knihy bude stýskat...

hackova31
23.02.2018 5 z 5

V knihovně mi o této knížce a celé sérii řekli že ženy které si ji půjčí přečtou 1.díl a vrátí celou sérii, nebo ani nedočtou 1. díl, že je to drsné vyprávění. To jsem musela mít doma řekla jsem si, mám ráda historii s kapkou romantiky. A já celou sérii přečetla jedním dechem, krásně napsané, pořád jsem četla a čekala co bude dál. Sice jsem čekala nějaké další historky o porodních bábách, nevěděla jsem že je to jen o jedné, ale je to super série. Už hledám jiné knihy s touto tematikou.

renata0698
18.10.2017 5 z 5

Vřele doporučuji. Všechny díly jsou super a hned po přečtení se vrháte na další díl.

Jordyz
18.08.2017 4 z 5

Poslední díl... pořád dobré, ale už mě nebavily pasáže týkající se válčení. Více válčení a děje dle historických událostí a méně románu jako takového. Přiznám se, že 5 dílů této ságy je pro mě tak akorát. Bylo to hezké počtení,ale za mě stačí.

ptavichripkaa
25.07.2017 5 z 5

Tak dočteno. Bude mi smutno. Jinak dobře ukončeno. Všech 5 knih se mi líbilo. Dostala jsem se k nim náhodou a nelituji. Marta s Christianem a Lukasem mě vtáhli do děje, nemohla jsem přestat číst a po přečtení třetího dílu jsem pelášila do knihovny pro poslední dva.

Kerberos
18.06.2017 5 z 5

A velké finále,škoda,že filmaři natočili jen první díl.Seriál by měl určitě velký divácký úspěch.

Silencia
10.03.2017 4 z 5

Nejlepší na tom je, že je to založeno na skutečných historických událostech. Ještě přidat do knížky obrázky, třeba malby bitev, abych měla k dispozici i vizuální stránku a bylo by to dokonalé :) Bohužel jak nejsem odborník v historických věcech, popis politických dohod a informací o územích a lidech, kteří jsou v knize zmiňováni poprvé mě moc nebavily. Nicméně není jich tam mnoho a proto dávám knize 4,5*.

12. století Německo ságy historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Sen porodní báby je v