Kletba porodní báby

Uplynulo téměř pět let od Christianovy smrti a Marta i Lukas stále ještě trpí ztrátou milovaného muže a přítele. Navíc se nezadržitelně blíží den, kdy vládu v Míšeňské marce převezme krutý Albrecht, nejstarší syn markraběte Oty. Navzdory hrozícímu nebezpečí nechtějí Marta a Lukas prchnout, protože musí plnit Christianův odkaz a starat se o skoro už dospělé děti. Klára se má provdat, přestože je tajně zamilovaná do markraběcího mladšího syna a Thomas sní o tom, že se připojí ke křížové výpravě císaře Barbarossy směřující do Svaté země…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136442/big_tajemstvi-porodni-baby-kletba-porod-FDM-136442.jpg 4.4349

Tajemství porodní báby 4.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Der Fluch der Hebamme, 2010

Kniha Kletba porodní báby

eva-lupen

Tenhle díl už nebyla taková červená knihovna, bylo tam víc historie a opravdu hodně křížové výpravy. Jdu na poslední díl, jsem ráda, že už je poslední a jsem zvědavá na závěrečný díl Meče a Koruny, jak se to s tímhle bude prolínat.

Martina291086

Přiznám se, že jedna věc mi v předešlých dílech opravdu vadila, a to, že snad žádná ženská hrdinka jakékoliv knihy nebyla tak často a tolikrát na prahu znásilnění jako Marta. To už začínalo být lehce přehnané. Oceňuji, že do děje víc zasahují Martiny děti a příběh se dostává do jiné roviny. Přesto je to pořád čtivé a záživné. Jen bych příště méně rozepisovala průběh bitev a víc se zaměřila na jiné příběhy.

anej
04.10.2021

Tento díl jsem četla nejdéle. Nejsem zrovna fanda historie, ale tato série mě moc baví. Ovšem dlouhé popisy bojů, obléhání a křížové výpravy mi dávaly zabrat. Jsem zvědavá, co přinese poslední díl.

jfialova
23.04.2021

Tentokrát autorka použila více historických faktů, což bylo ku prospěchu a přesunuli jsme se od neustálé hrozby Martina znásilnění a zabití spíše k osudům jejích dětí (které, pravda, jsou také značně dramatické). Musím uznat, že postupem času se autorčina díla pomalu zlepšují, přesto nevím, zda mám chuť ještě pokračovat...

Beriynka
24.08.2020

Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.

Matevi
08.07.2020

Tento mi vyhovoval nejvíc: velmi zajímavý popis křížové cesty a konečně žádné zlovolné týrání lidí, že kterého se mi dělalo zle.

niced
23.04.2020

Pokračování drží kvalitu a poutavost předchozích dílů. Ač většinou nerada opouštím hlavní hrdiny ve prospěch nové generace, tady je to naprosto přirozené. Životní osudy Thomase a Kláry jsou neméně zajímavé, naprosto plynule se tedy i můj zájem začal soustředit více na ně, přičemž stále zůstávají i dějové linky Marty a Lukase. Podle mě perfektní propojení nových a starých postav a pokračování ve vyprávění jejich životů.

Alienn
04.04.2020

Autorka rozhodně umí udržet pozornost čtenáře. Série je pořád stejně dobře čtivá, žádný díl nevyčnívá ani nepropadá.