Kletba porodní báby

Kletba porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136442/mid_tajemstvi-porodni-baby-kletba-porod-FDM-136442.jpg 4 393 76

Tajemství porodní báby série

Uplynulo téměř pět let od Christianovy smrti a Marta i Lukas stále ještě trpí ztrátou milovaného muže a přítele. Navíc se nezadržitelně blíží den, kdy vládu v Míšeňské marce převezme krutý Albrecht, nejstarší syn markraběte Oty. Navzdory hrozícímu nebezpečí nechtějí Marta a Lukas prchnout, protože musí plnit Christianův odkaz a starat se o skoro už dospělé děti. Klára se má provdat, přestože je tajně zamilovaná do markraběcího mladšího syna a Thomas sní o tom, že se připojí ke křížové výpravě císaře Barbarossy směřující do Svaté země…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Fluch der Hebamme , 2010

evickakyticka
23.03.2024 2 z 5

Tento díl mě nebavil. První polovina knihy jsou jen historické pletichy, druhá půlka bojová mise. Okolo Marty se zdržíme jen chvilku a o léčitelství ani nezavadíme. Tak nevím, jestli má smysl pokračovat v sérii. Takové čtení už není nic pro mě.

Lolila
20.02.2024 5 z 5

Veľmi dobrá časť. Z historickej romantiky sa dostávame viac k historickému románu. Život v stredoveku nebol ľahký, hlavne ak sa k moci dostane také zlo ako predstavoval Albert a jemu podobní. Zaujímavá časť bola, kde spisovateľka popisuje krížovú výpravu a podmienky za akých prebiehala. Určite som zvedavá ako sa uzavrú osudy jednotlivých postáv.

petrulka
01.02.2024 5 z 5

Série má vzestupnou tendenci, ačkoliv je velmi čtivá už od prvního dílu. V tomto pokračování jsou bolestné ztráty, bohužel i jedné mé velmi oblíbené postavy. Pěkně je zpracovaná křížová výprava, plná zajímavých okolností, reálných postav i událostí. Mocenské hry, zrady i nová spojenectví. Bezpráví. Celý děj je o neustálém napětí, strachu o život, plný zvůle mocipánů, bez větších nadějí na prosazení práva a spravedlnosti. Pochmurné, plné hladu a nemocí. Přesto autorka dokáže vyprávět zlehka, bez tendencí uvrhnout svoje čtenáře do deprese. Těším se na další díl.

Szilvia1
12.09.2023 5 z 5

Tento díl byl už i o potomcích nejen porodní báby Marty a Christiana.Je už vidět že i ostatní díly už budou spíš o nich.Ale byl to pěkný díl,bylo tady méně krutých děju.Autorka umí vylíčit boje jak kdyby tam čtenář byl.Je to pěkná historická série.

Šnek86
06.02.2023 3 z 5

Albrecht se ujímá vlády a opět ztrpčuje život všem okolo.Thomas a Roland jsou nuceni prchnout a jít bojovat do svaté země.Marta a Lukas a ostatní členové rodiny trpí pod krutou Albrechtovou rukou a jsou nuceni utíkat a skrývat se.Pokračuji dalším dílem.

hanzmb
09.12.2022 5 z 5

Tak tohle je asi ta přelomová kniha. Autorka přestává psát historické romance a stává se spisovatelkou (kvalitních) historických románů. Je to až neuvěřitelný skok. To její schéma, které dokola opakovala v minulých 3 dílech se najednou objeví až v poslední třetině knihy a navíc silně zredukované. Mimoto se prolíná s opravdu realistickým popisem křížové výpravy. Zatímco první 3 knihy jsem přetrpěl jen z důvodu zjistit další osudy hrdinů Meče a koruny, tak nyní se na další díl Porodní báby opravdu těším. Snad už autorka z nastoleného stylu a úrovně neuhne.

eva-lupen
25.03.2022 3 z 5

Tenhle díl už nebyla taková červená knihovna, bylo tam víc historie a opravdu hodně křížové výpravy. Jdu na poslední díl, jsem ráda, že už je poslední a jsem zvědavá na závěrečný díl Meče a Koruny, jak se to s tímhle bude prolínat.

Martina291086
19.01.2022 4 z 5

Přiznám se, že jedna věc mi v předešlých dílech opravdu vadila, a to, že snad žádná ženská hrdinka jakékoliv knihy nebyla tak často a tolikrát na prahu znásilnění jako Marta. To už začínalo být lehce přehnané. Oceňuji, že do děje víc zasahují Martiny děti a příběh se dostává do jiné roviny. Přesto je to pořád čtivé a záživné. Jen bych příště méně rozepisovala průběh bitev a víc se zaměřila na jiné příběhy.

anej
04.10.2021 3 z 5

Tento díl jsem četla nejdéle. Nejsem zrovna fanda historie, ale tato série mě moc baví. Ovšem dlouhé popisy bojů, obléhání a křížové výpravy mi dávaly zabrat. Jsem zvědavá, co přinese poslední díl.

jfialova
23.04.2021 3 z 5

Tentokrát autorka použila více historických faktů, což bylo ku prospěchu a přesunuli jsme se od neustálé hrozby Martina znásilnění a zabití spíše k osudům jejích dětí (které, pravda, jsou také značně dramatické). Musím uznat, že postupem času se autorčina díla pomalu zlepšují, přesto nevím, zda mám chuť ještě pokračovat...

Beriynka
24.08.2020 5 z 5

Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.

Matevi
08.07.2020 4 z 5

Tento mi vyhovoval nejvíc: velmi zajímavý popis křížové cesty a konečně žádné zlovolné týrání lidí, že kterého se mi dělalo zle.

niced
23.04.2020 4 z 5

Pokračování drží kvalitu a poutavost předchozích dílů. Ač většinou nerada opouštím hlavní hrdiny ve prospěch nové generace, tady je to naprosto přirozené. Životní osudy Thomase a Kláry jsou neméně zajímavé, naprosto plynule se tedy i můj zájem začal soustředit více na ně, přičemž stále zůstávají i dějové linky Marty a Lukase. Podle mě perfektní propojení nových a starých postav a pokračování ve vyprávění jejich životů.

Alienn
04.04.2020 4 z 5

Autorka rozhodně umí udržet pozornost čtenáře. Série je pořád stejně dobře čtivá, žádný díl nevyčnívá ani nepropadá.

takana
13.03.2020 5 z 5

Hezká sága i tento díl nezklamal.

RendyaDav
08.01.2020 5 z 5

Další díl , který opět nezklamal...Zase hodně zajímavý,napínavý….Takové historické psaní mě baví...

Lucie_1984
28.12.2019 5 z 5

Úžasná sága, doporučuji všem,kteří mají rádi historické romány

pestas
25.12.2019 4 z 5

U tohoto dilu ubiram jednu hvezdicku, jelikoz podrobne popisy krizove vypravy pro me byly zdlouhave a vzdy jsem se tesila zpet na kapitoly z Misne ci Freibergu, ale i pres to to byla opet vynikajici kniha a tesim se na posledni dil

Kvitek017
20.08.2019 5 z 5

Úžasná knížka. Moc se mi líbila.

Shardlake
28.06.2019 5 z 5

Opět čtivé, napínavé a dějově gradující...

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Kletba porodní báby je v