Sen porodní báby

Sen porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148481/tajemstvi-porodni-ba-148481.jpg 5 360 80

Tajemství porodní báby série

Martin syn Thomas se na podzim roku 1191 vrací z křížové výpravy zbaven všech iluzí. Ale ani doma nenachází klid, protože v Míšeňské marce vládne krutý Albrecht. Když markrabě zaútočí na svého bratra Dietricha, po jehož boku Thomas ve Svaté zemi bojoval, nezbývá oběma jiná možnost než opět sáhnout po zbrani. Situace se jeví jako bezvýchodná, proto musí Dietrich uzavřít účelové spojenectví s durynským markrabětem. Ten od něj na oplátku za vojenskou pomoc požaduje, aby se zasnoubil s jeho dcerou. Je to vysoká cena, protože Dietrich už dávno tajně miluje Martinu dceru Kláru…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Traum der Hebamme , 2011

Jerremy73
30.01.2017 5 z 5

Doporučuji, celá série se četla velmi dobře. Občas sice autorka zdržuje v ději, ale velmi oceňuji propracovanost a soulad s dějepisnými událostmi. Já se ke knihám jednou velmi ráda vrátím, je to dotažené dílo :)

Vojslava
22.10.2016 4 z 5

Ráda jsem si dočetla závěr příběhu, vyprávění mělo docela spád, jen škoda nedbalé redakce... oceňuji, že autorka dokázala se slušnou fundovaností napsat rak velkou a dotaženou ságu.

Kelly99
10.10.2016 4 z 5

Přečetla jsme celou sérii a nějak nevím co k ní napsat. Knihy se mi celkově docela líbily. Některé stránky bych klidně vynechala, protože jsou docela zdlouhavé a někdy mi přišli i méně srozumitelné. Líbí se mi nápad a originalita knih. Myslím, že se k nim ještě někdy vrátím. Doporučuji.

petrulkaa
27.07.2016

I tento bohužel poslední díl se četl jedním dechem. Škoda jen, že už není pokračování. Celou ságu mohu jen a jen doporučit.

barunka85
14.06.2016

prosím prý ted vyšel nějaký další díl, nemáte někdo název?

Shay-chan
07.06.2016 5 z 5

Připadá mi to jako svatokrádež, autorka celou sérii psala 10 let a ja ji mám přečtenou za dva měsíce. :) Supr čtení.

blanci
17.05.2016 4 z 5

přečetla jsem si všech 5 dílů a byla jsem nadšená. Příběh je krásně vložen do pravdivých dějin a
máte pocit že jste se ocitli ve středověku. Je popisování křížových výprav bylo hodně zdlouhavé
Knihu všem vřele doporučuji.

LéňaM
16.03.2016 2 z 5

Konečně dočtená pětidílná série, z prvního dílu jsem byla nadšená, druhý díl dobrý, třetí díl opět nadšení a u čtvrtého, dobře, a tento pátý už mě fakt nudil, přišlo mi že čtu stále jedno a to samé dokolečka, a trošku jsem i předvídala. Já už se u posledního dílu nudila. Ale neodsuzuji
za se pustím do "navařeniny" stříbro a krev, ještě nevím.

kvetuse3368
05.03.2016 5 z 5

Mohu jen doporucit , krásně příběh utíká a kniha se čte jedním dechem.

alka14
09.02.2016

Tato série knih se čte jedním dechem. Velmi dobře vylíčená doba středověku se vším všudy.

ivusse
07.02.2016 4 z 5

Při čtení pátého dílu jsem na jednu stranu byla rád, že už je to díl poslední, někdy toho bylo moc, na druhou stranu mi došlo, že už se s Martou, Lukasem, Klárou, Thomasem, Dietrichem a spol. nesejdu a to mě mrzí. Prožívala jsem s nimi všechny radosti i starosti, těšila se na nové situace. Na konci tohoto dílu, ač bych to nečekala, mi i ukápla slza, když jsem si myslela, že to nedopadne tak, jak bych chtěla... Celkově se mi série knih moc líbila, dozvěděla jsem se o životě ve středověku spoustu informací. Za mě tedy určitě doporučuji :-)

moudivlacek
20.12.2015 5 z 5

Tak jsem konečně taky dočetla tuto sérii, plno smrti a na druhé straně skutečné přátelství a oddanost až za hrob, to je možnost číst celým dějem. Mně jen hrozně mrzelo, že Thomas jako nejstarší syn Christiana našel své štěstí teprve tak daleko od domova. Jinak mým miláčkem byl Lukas, Christian štolba a Petr. Marta byla také kladnou postavou, ale nevím, nevím, jestli by jeden člověk dokázal snést vše to, co zvládla ona sama a ještě bez ztráty cti a lásky.

cukrovka
11.09.2015 4 z 5

Příjemné zakončení celé ságy.

pavlinkaa
05.09.2015 5 z 5

Celé letní prázdniny jsem trávila s Martou a jejími blízkými ... Celkově nějak nesdílím úplné nadšení, čekala jsem něco jiného, ale jo, když vše shrnu kolem a kolem, tak mě série bavila. Místy je to opravdu drsné čtení, lítají hlavy, ruce, nohy dětem i dospělým .... Občas mě to nebavilo, nejspíš počáteční Christianova nesmrtelnost mě nějak odradila, začetla jsem se až po jeho smrti.
Hodně jsem si oblíbila Dietricha, zajímal mě jeho a Kláry osud.....
Celkově jsem spokojená, ale že bych mohla tvrdit že jsem četla jedním dechem, nebo že bych se ke knihám ještě někdy vrátila ... určitě už ne.

debe
23.08.2015 4 z 5

Žádná bomba nakonec. Ale jinak hodnotím jako příjemné odpočinkové čtení ze středověku.

Kalina
01.06.2015 5 z 5

Přečetla jsem všech pět knih série. Ne všechny mi upoutaly tak jako kniha první,ale celkově moc pěkné čtení. Doporučuji.

Veruna111
12.03.2015 3 z 5

příběh jako takový už jde stranou,je tam hodně historických fakt a mě ten dějepis přece nikdy nebavil.škoda,čtyři díly předtím super.

Lenka 13
10.02.2015 5 z 5

Jedním slovem krásné, škoda jen že je konec :o(.

vincek1
10.02.2015 4 z 5

Hezká kniha, při které jsem přemýšlel, kde je hranice udržení pozornosti ve vztahu k počtu stran.
Více jak 600 stran to je porce, ale nijak mě to nenutilo přeskakovat strany, spíše jsem litoval, že se blíží konec. Nechci se opět zbytečně zastavovat u tématiky žena-autorka a román, ale přece jen té erotiky, jak jsem již psal, je tady až, až. Naštěstí to neubralo na zajímavosti. Doporučuji i když jsem muž. Většina hodnocení byla totiž od čtenářek.

tinka1974
18.01.2015 4 z 5

Moc hezké čtení celé série. Na jednu stranu škoda, že to celé končí. Na druhou jsem ráda, protože se konečně vyspím. Četlo se to jedním dechem

12. století Německo ságy historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Sen porodní báby je v