Lži

Lži https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94057/lzi-94057.jpg 4 203 63

Viola a Viktor mají na první pohled téměř ideální manželství. Milují jeden druhého, dcerku Nikolku, svou práci. Viola je úspěšná módní návrhářka a Viktor novinář, momentálně na mateřské dovolené. Pro své přátele a známé jsou zajímavý pár, všichni je obdivují a závidí jim. Ale zdá se, že jejich vztah má přece jen trhliny. Jde o Viktorovy lži a přetvářky, které časem náhodou vyplavou napovrch. Viola je šokovaná, i když i ona má své dosud nepřiznané tajemství. Najednou neví, co dál…... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Noxi

Klamstvá , 2009

ještěrka38
21.06.2023 3 z 5

Tentokrát byl příběh dost málo uvěřitelný a Viola mi byla nesympstická. Strašně arogantní, vše podle ní, děti pro ní nic neznamenaly.. Jako asi tím, co prožila, to ovlivnilo její chování, ale i přesto mi jí nebylo ani trošku líto..

salexice
17.04.2023 2 z 5

u knih Táni Vasilkové odpočívám. Tak jako mě v reálu baví příběhy všech lidí okolo, baví mě i tyto. Jen ty konce jsou zde většinou hezčí než v životě a tak nějak lépe lze odlišit zlo od dobra :-).
Ale trochu vážně, manželství Violy a Viktora se jeví být ideálním do doby, než oba manželé zjistí, že svůj vztah vystavěli na lži. V té chvíli děj nabere na obrátkách, lži se vynořují postupně a knize to přidává na tempu. Některé zvraty jsou překvapivé, ale konec vlastně pohádkově milý.

knihovniceS
09.03.2023 4 z 5

Lži
Opět krásné čtení ze života, tak jak to autorka umí. Příběh Violy, Viktora a malé Nikolky - mladé rodiny , kdy mi Viola úspěšná módní návrhářka a majitelka salonu nejdřív lezla na nervy, ale během děje se leccos mění ... Nemohu prozradit kdo a proč. Příběh je vzrušující, napínavý, konec překvapivý. Doporučuji, dávám 4 hvězdy.

knihomolka1197
19.02.2023 1 z 5

No, tato kniha pro mně nebyla úplně šťastnou volbou. Viola mi byla nesympatická a hlavně byla neuvěřitelně sobecká. Nebylo to špatně napsáno, ale příběh mi připadá málo reálný.

Knihomolka506
27.11.2022 5 z 5

"víkendovka"
Maminka, tatínek a dcera. Zní to spokojeně, že? Kdyby nebyla Viola neustále ve stresu z práce, kde navíc šéfuje a Viktor nedělal náhradní maminku Nikolce a neskončil jako pracující manžel na mateřské. Všechny knihy od autorky tak i tenhle má v sobě něco skrytého. Tajnou minulost nebo nejistou budoucnost ? Vyberte si...

Allla9
02.11.2022 4 z 5

Super čtení, kde není vše jen natřené na růžovo.

Lucie401
19.05.2022 4 z 5

moc mily a zajimavy roman. doporucuju...

danielavachova
26.04.2022 4 z 5

Moc hezké oddechové čtení,knihy této autorky nikdy nezklamou. Jak dlouho lze žit ve lži? Vše jednou praskne a ty následky?

marie3541
24.04.2022 4 z 5

Knihy této autorky jsou vždycky sázka na jistotu. Ráda si přečtu další z mnoha knih této autorky. Příběhy jsou vždycky krásně, čtivě napsané, jsou plné lásky, přátelství, ale i napětí, nenávisti , nedorozumění... Obvykle má i hlavní postava zajímavé povolání. A taky obvykle pije hodně kávy. nejinak tomu je i tady. Já osobně jsem čekala úplně jiný konec příběhu ....

zdenaR
05.09.2021 3 z 5

Příběh byl sice zajímavý, ale změna povahových rysů Violy a především Viktora byla na můj vkus poněkud nereálná a málo pravděpodobná.
Jinak se kniha četla dobře, chvílemi šla až do červené knihovny. Oddechovka na dovolenou.

Janča089
11.08.2021 3 z 5

Škoda, že mi hlavní hrdinka byla svým chováním hodně nesympatická.
Některé pasáže mi přišly až nějak odbyté a snadno vyřešené, ve skutečném životě by to asi tak jednoduše nešlo.
Jinak celkem příjemné oddechové čtení.

ArwenAragorn
04.10.2020 3 z 5

Viola, Viktor a jejich maličká dcerka. Zdánlivě ideální rodina. Ale oba manželé mají svá tajemství a ta jednou vyjdou na povrch.
Knížka splnila svůj účel jako oddechovka, ale ke konci mi už obsah přišel dost přitažený za vlasy.

J&B
27.09.2020 2 z 5

Oddychovka, která neurazí, ale ani nenadchne...

mona.benny
08.08.2020 4 z 5

Myslím, že kniha je ideálni jako dovolenkove čtení na chatu,k moři.Pokud chcete oddych, tak je to to pravé.Necekejte nějaky senzační příběh plný neočekávanych zvratů, ale příběh ze života s reálným koncem ;-)

tess.de.veles
03.08.2020 3 z 5

Ten konec s tím jeho synem byl už moc prekombinovany.... Působilo to až moc kycovite.... muj názor.... Jinak uvěřitelný příběh... No, nikdy nevíme, co má pro nás život nachystané.... Proto zijme TEĎ.... :-)

Mabie
19.07.2020 3 z 5

Moje první setkání s autorkou a možná to nebyla ta úplně správná kniha. Téma bylo fajn, ale měla jsem pocit, že z něj autorka nedostala celý jeho potenciál - bylo to nějak moc překombinované. Ano, každý má svou 13. komnatu, ale tady bylo těch zvratů tolik, že to bylo příliš. Knize nelze upřít čtivost a i přes výše uvedené to byla příjemná oddychovka, která se mi líbila. Oceňuji reálný závěr - za všechno se platí a pokud je vztah postavený na lži, nakonec se to stejně provalí (a je to horší, než kdyby se šlo s kůží na trh hned na začátku).
Pokud nečekáte hlubokomyslnou, náročnou literaturu, ale chcete čtivý příběh ze současnosti, tak tuto knihu doporučuji.

marketa9252
25.04.2020 5 z 5

Čtivá kniha i poutavý příběh jako vždy od této spisovatelky.

Zlatinka.Emilly
30.12.2019 5 z 5

Lži je moc pěkný příběh ze života mladé rodiny. Líbilo se mi na tom, že to neskončilo jako v pohádce, ale jako v reálném životě. Možná se spisovatelka moc rozepisuje o každodenních krocích života, jako např. dala kuře do trouby, nakrájela salát, zapnula pračku, utřela prach .. a to se prolíná celou knihu. Ale o tom přece život je, že?

gargamelka
03.07.2019 4 z 5

Rodiče nás učí "Lhát se nemá", ale každý máme ve skříni nějakého kostlivce a vyrukovat s ním ven není jednoduché. V tomto příběhu má každá strana svoji třináctou komnatu jak Viola, tak Viktor. Co zažila Viola je hrozné, pochopit ji jako žena, ženu je na místě, každá se s traumatem vyrovnává jinak... ale jak se k věci postavil Viktor... Z jeho strany o počtu dětí, endoprotéz, psů, koček se prostě nezamlčuje.
Důvěra se buduje velmi tenkou nití, zničit ji je velmi snadné

AngelA1
14.06.2019 4 z 5

Příbeh byl zajímavý, i když mi hlavní hrdinka byla na začátku nesympatická, později se mi potvrdilo pravidlo "nesuď knihu podle obálky". Když jsem se dozvěděla, co má v životě Viola za sebou, chápala jsem její chování.
Ale těch chyb a překlepů v jedné knize jsem už dlouho neviděla!

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky