Manželky

Iva, Diana, Michaela a Martina sú nerozlučné priateľky zo školských lavíc, ktoré okrem spoločných zážitkov spájajú problémy mnohých súčasných žien okolo tridsiatky: partnerské vzťahy, deti, práca, nenaplnené sny a nádeje, neočakávané životné situácie, s ktorými sa musí každý vyrovnať po svojom. Iva po skončení materskej dovolenky úporne hľadá plnohodnotné uplatnenie v živote, Michaela uprednostnila kariéru pred rodinou a svoj omyl pochopí až po tragickej strate. Diana v mnohodetnej rodine stráca pôdu pod nohami v každodennom stereotype a krásna, stále slobodná Martina sa rozhodne rázne skoncovať so samotou, ale čoskoro zistí, že ani jej nevychádza všetko tak, akosi naplánovala......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17503/manzelky-JF4-17503.jpg 4.1217
Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno:, Ikar (SK)

Kniha Manželky

barbora0749

vadilo mi to "skakanie" z postavy na postavu..ani som to nedocitala..

lenka7348
29.12.2018

Čtivá kniha ze života obyčejných žen, kde autorka vykresluje jejich každodenní problémy a strasti. Určitě si někdy přečtu i další z jejích knih.

m_friedlova
09.12.2018

Chvilku mi trvalo, než jsem se do příběhů 4 kamarádek (manželek/maminek) začetla. Postupně jsem se v postavách a jejich popisech viděla (máma na mateřské, žijící mezi pokaděnými plinami a poblitým oblečením, neustále sama se svými negativními pocity a obavami, zatímco manžel je neustále v práci, na stavbě baráku nebo za svými zájmy). Závěr příběhů mi ale přišel jako pohádka.

Ainyska
19.10.2018

Knihu mohu doporučit, je čtivá, docela svižná. Je to zkrátka ze života. Oddechovka sfouknutá jedním dechem. Zkusím v budoucnosti i další knihy této autorky.

Lil30
02.10.2018

Knihu jsem si vybrala díky letošní Čtenářské výzvě a určitě jsem neprohloupila. Příběh je čtivý, uvěřitelný, jako že života a příjemně plyne. Líbilo se mi, že i po tolika letech se pořád scházely, podporovaly a snažily se navzájem si pomoci, a i když byla každá úplně jiná, rozuměly si. Prostě příjemná oddychovka, třeba si ještě přečtu i další její knihy.

BaNaMa
13.09.2018

Oddychovka v letním čase.

22.06.2018

Hodně dobrý čtivý román, pro ženy od T.K.V. Jdu do dalších knížek od této autorky.

raty
09.04.2018

Za mě jedna z nejlepších knih této autorky. Příběh je uvěřitelný, není nudný. Čtení mě bavilo.

Gabcatko
03.04.2018

Příjemná kniha, čtivá, opravdová.. ze života - taky se po letech scházíme 4 spolužačky z gymnázia. Jako bonus splněna výzva - slovenská autorka. Určitě si v knihovně půjčím její další knihy.

makacek
22.03.2018

přijde mi kniha až zoufale pravdivá...

mautina7
13.03.2018

Trochu mi to chvilkama připomínalo vyprávění mé babičky o životě. Každopádně čtivé to bylo, ale možná až moc depresivní. Přišlo mi z ní, že mít děti je něco dost odpudivého.

michaela0810
04.03.2018

Tak trochu naivní oddychovka.

loudomar
11.02.2018

Opět odpočinková četba. Ale tentokrát bych řekla, že až přeslazená. Chvílemi mi přišlo že jednotlivé povahy postav úplně splývají a jejich názory se mění jako na houpačce. Naprosto šílená mi přišla třeba Iva, které se nálada a přesvědčení měnily častěji než počasí. Mám ho ráda, nemám ho ráda, rozčiluje mě, nerozčiluje. Chvílemi mě to až nebavilo. Kniha končí hrozně idealisticky. Právě tak, jak autorka v knize prostřednictvím jedné hrdinky zmínila, jak by ženy neměli uvažovat :) Občas jsem si musela myslet, že jestli jsme my ženský fakt takový, tak chudáci chlapi. No za mě maximálně tři hvězdy. Je to tak čtení k vodě ale zaujme a jsou zde hezky vykreslené příběhy hrdinek. Možná, že od autorky ještě něco přečtu, ale rozhodně je třeba to proložit nějakou náročnější literaturou.

Karola050716
10.02.2018

Čtené v rámci výzvy 2018. Ze začátku trochu nuda a deprese, ale postupem času se to rozjelo a bylo to fajn. Ke konci znova trochu úpadek, takže ani dobré ani špatné. Další knihu autorky už asi zkoušet nebudu, ale přečtení nelituju.

Meri47
02.02.2018

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě a byla jsem mile překvapena. Čekala jsem, že to bude tak trochu červená knihovna kterou moc nemusím, ale příběh čtyř kamarádek je opravdu moc dobře napsaný a já si ráda od autorky přečtu i jiné knihy.

mariva
09.01.2018

Autorčiny knížky čtu ráda, píše příběhy z obyčejného života, žádné přeslazené románky. Navíc tuto knihu mám do letošní výzvy, protože jedna z postav se jmenuje stejně jako já.

Aleh
20.12.2017

Manželky patří podle mě k tomu lepšímu od Táni Keleové Vasilkové. Nejvíc mě na tom baví ta uvěřitelnost, prostě není to žádná červená knihovna. S mnohými situacemi jsem se také ve svém životě setkala, popř. jsem podobné situace musela řešit i ve svém životě. Četla jsem už více knih o kamarádství dívek či žen a vždy velmi silně vnímám, jak přibývající léta, bohaté životní zkušenosti a současně jejich rozrůstající se rodiny z nich formují silné osobnosti. Iva, Diana, Martina a Michaela se znají už z dob studií na střední škole, každá z nich žije úplně jiný život, ale zároveň jsou schopny si být oporou a podržet jedna druhou, když to potřebují. Je to čtivé, reálné a pravdivé.

sabca
02.06.2017

Zajímavé příběhy 4 kamarádek ze školních let, které se stále stýkají a Jejich přátelství trvá i v dospělosti. Mám knihy Vasilkové ráda a proto mě ani tato nezklamala. Doporučuji

zdenaR
20.04.2017

Autorku jsem objevila díky čtenářské výzvě, její knihy se mi líbí, Manželky jsou velmi příjemné čtení, doporučuji :-)))))))))

EvikU.
07.04.2017

Další kniha, která mě bavila. Super oddychovka.

intelektuálka
30.03.2017

Tuhle autorku čtu ráda, její knihy na mě působí optimisticky

ela1972
17.03.2017

Pěkná oddychová četba a ze života. Doporučuji

Acquenta
17.01.2017

Super, mě se líbilo. V mnohých situacích jsem dokonce poznala sama sebe. Doporučuji

Pajina68
02.01.2017

Tahle knížka se mi moc líbila. Ze života obyčejných ženských. Ráda si zase něco od této autorky přečtu.

radus
26.12.2016

Pěkná odpočinková knížka, jako již několikátá, kterou jsem od Vasilkové četla - ani tato nezklamala. Určitě doporučuji přečíst.

helča5
27.10.2016

Krásný příběh 4 kamarádek z gymplu,každá má svůj život a své starosti,ale stále jsou ve spojení a pomáhají si,dobře se četla,odpočinula jsem si u ní.

Leniiis
26.09.2016

Krásná knížka, která se četla jedním dechem. Chvilkama i smutná a pro mě někdy taky předvídatelná. Určitý věci jsem uhádla a některý mi přišly až moc naivní a neuvěřitelný, ale na čtivosti jí to neubralo. Jen jsem asi ztratila úplně iluze o manželství a zřejmě se nikdy nevdám :-D ale i tak dávám své oblíbené autorce pět hvězdiček.

popeluška
01.09.2016

Krásné čtení které potěší :-) vřele doporučuji

Nelička
08.06.2016

Moc příjemné čtení o běžných lidských osudech. Proč ne?? Nemusí mít každá kniha hluboký filozofický podtext, ne? Myslím, že si kniha získá mnoho obdivovatelek

08.04.2016

Jak pravdivé.