Nikdy

Po dvadsiatich rokoch spoločného života Peter jedného krásneho nedeľného rána Katke oznámi, že miluje inú. Zbalí si veci – a je preč. Spolu s ním láska, v ktorú Katka verila, spoločné sny, plány, budúcnosť. Ako to má povedať Liv, sedemnásťročnej dcére, ktorá otca miluje? A ako má žiť? Dokáže to? Prehltne bolesť a zradu? Zo začiatku sa to zdá nemožné, no ako plynie čas a Katka si rekapituluje život, manželstvo, zisťuje, že... Zvyšok sa dozviete na stránkach tejto knihy popretkávanej láskou, vierou v samu seba, priateľstvom... Je v nej všetko, čo napĺňa náš život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117860/big_nikdy-vuQ-117860.jpg 3.9223

Kniha Nikdy

zdenaR

Oddechovka, příběh ze života, chvílemi trochu rozvleklé, děj předvídatelný.

munka
13.02.2021

Pútavo vyrozprávaný príbeh rozpadu jedného manželstva a jeho dopad na celú rodinu. Sledovala som, ako sa Katka vyrovnáva so vzniknutou situáciou, jej opora v otcovi a sestre, alebo u troch nerozlučných kamarátok. Pekné čítanie, ako z reálneho života.

Ivanule
04.02.2021

Oddechová knížka, která ukáže příběh, který prožívá manželka a matka a může se stát vlastně kterékoli ženě z nás. Knížky Táni mě vždycky dostanou,protože autorka vždy vybere téma, které dokáže čtenáři ukázat další pohled na osudy lidských životů.

majanka
06.12.2020

Keď chcem si pri knihe oddýchnuť, nečitať nič náročné, len to, čo bežný život prináša, siahnem po knihe od Keleovej-Vasilkovej. Tak to bolo aj v tomto prípade. Len škoda, že keď po nejakom čase uvidím jej knihu, podľa obálky a názvu viem iba toľko, že som ju čítala, že bol to nejaký príbeh ženy, ale už si nepamätám, o čom bol ten príbeh. A preto uprednostňujem knihy, ktorých príbeh a štýl písania u mňa zanechajú dlhodobé spomienky, v ktorých nechýba určitá dávka napätia, zvedavosti, zamyslenia sa nad tým, čo čítam a aj poučenia.
Knihy Vasilkovej-Keleovej nie sú v žiadnom prípade zlé, pre mňa sú také priemerné. Už som asi trocha náročnejší čitateľ.

raty
23.10.2020

Zase jedna "taková ze života" jak je u autorky zvykem. Pěkné čtení.

Beruska18
21.10.2020

Příběh, který je realitou všedních dnů. Rozpad manželství po 20.letech nemusí být vždy ztrátou, i když ze začátku to tak vypadá, ale i znovunalezením sebe a nového života, ve kterém konečně může člověk dělat to co ho naplňuje.

Radka1911
23.04.2020

Další klasická realistická odpočinková knížka mé oblíbené autorky, tentokrát o odchodu manžela po dlouholetém vztahu a o znovunalezení smyslu života.

Tevik
18.04.2020

Moc pěkná kniha, typický manželův odchod k mladší a manželka, která po letech najde sama sebe.