Sbor chilburských dam

Kniha Jennifer Ryanové je důmyslně konstruovaným románem s tajemstvím, zasazeným do bouřlivého údobí druhé světové války, kdy na Británii útočilo německé letectvo. Autorka svůj čtivý příběh zasadila na anglický venkov, a prostřednictvím hlasů několika žen líčí střet tradičního života a velkých dějin. Román dovedně poskládala z dopisů a deníkových záznamů, které umocňují intimitu líčených příběhů, a okořenila jej vášnivými i osudovými střety postav, které musejí překonávat válečné útrapy, předsudky i sociální přehrady....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345835/sbor-chilburskych-dam-91D-345835.jpg 4.390
Vydáno:, Argo

The Chilbury Ladies Choir (2017)

Kniha Sbor chilburských dam

Melanka
20.11.2018

Poprvé mě opravdu bavila kniha psaná formou deníků a dopisů. Přestože se odehrává v době 2. světové války a je plná tragických osudů, v čtenáři zanechá pocity naděje, lidského pochopení a lásky. Moc hezky se četla.

aginecka
24.10.2018

Příjemné čtení pro dámy, ideální pro podávání v menších dávkách.

IYv
07.09.2018

Mě se kniha velmi líbila, pěkné jemné a ženské čtení. Nic víc, nic míň.
Hudba je věc, která spojuje mnoho lidí, ať jsou jakékoli povahy, barvy pleti nebo vyznání. A že tady mnoho postav díky zpěvu našlo řešení, nebo rovnováhu, odvahu (nevím, jak to přesně formulovat), to je pro mě velmi uvěřitelné.
Nemohu souhlasit s některými názory pode mnou, že deníky nebo dopisy nešly rozeznat.

anamor.avonoz
24.08.2018

Příběh sám o sobě i některé postavy úžasné - klidně by z toho mohl být parádní seriál, který by byl pro mě určitě zajímavější, protože by byl "čas" některé postavy a příběhy rozvinout.

tereza1198
01.06.2018

V knize byly části, které se mi velmi líbily, písně vyvolaly dojetí a vůbec jsem těm ženám fandila. Je moc krásně napsaná. Některé pasáže jsou velmi poetické i v hrůze války. Problém je že všechny dopisy a deníky jsou psané stejně. Nikdy jen podle textu nepoznáte pisatele. V knize Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů to bylo lepší. Tam se psaly dopisy s chybami a ukazovaly i na původ a vzdělání pisatele. To mi tady chybí. Taky mi vadilo, že kniha se odehrává na krátkém časovém úseku. Chtěla bych vědět, jak to s nimi dopadlo a jestli jejich chlapci přežili válku.

cérka
20.04.2018

V několika komentářích je kniha srovnávána se Spolkem přátel krásné literatury a bramborových koláčů (bohužel).
Očekávala jsem tedy podobný čtenářský zážitek, těšení se na každou další řádku, na okamžik kdy budu moci opět číst, na tu slast :-), nic z toho se nekonalo.
Tato kniha se víše zmiňované může podobat snad formou - dopisy, obdobím - válka, zemí - Anglie, ale to je všechno.
Všechno se strašně vleče. Naprosto nevěrohodně na mě působila spousta situací a zápletek (vše kolem záměny dětí, Alastaira Slatera, Venetie a její náhlé proměny...).
1/3 knihy jsem se snažila číst důkladně, poctivě, chtěla jsem dát knize šanci a dozvědět se jak to s hrdiny dopadne. Nešlo to. Přeskakovala jsem celé odstavce a poslední čtvrtinu jsem četla už jen konce dopisů. Nedokázala jsem se začíst, ale chtěla jsem dočíst.

Snad jen ten pěvecký sbor a jeho osud a hlavně význam by mohl být skutečný.
Škoda.

pollyanna
13.04.2018

Tematicky mi knížka připomněla naprosto úchvatný britský seriál Home Fires, ale za seriálem hooodně pokulhává. Shody: Soustředí se na ženy za 2. světové války, v obou je český prvek a daly by se najít další příklady... Některé dějové epizody knihy (výměna dítěte atd.) mi ale přišly strašlivě zvláštní a nevěrohodné, kromě toho zakomponování v současnosti téměř povinného zamyšlení nad homosexualitou (bez čehož snad dneska knížka nebo seriál ani nevzniká) mi přišlo poněkud uměle naroubované.

eiramka
02.04.2018

Kdo má rád knihu Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů, tomu se určitě bude líbit i tato kniha - v lecčems jsou si podobné. Je to milé čtení, i když se píše o válce - je vidět, že autorka má prostě svoje postavy ráda a příběhy nejsou napsány proto, aby čtenáře dostaly na kolena - naopak, mají povzbudit a zahřát jako šálek silného anglického čaje. Je někdy dobré přečíst si o odvaze žen za druhé světové války v Anglii , o všedním životě a způsobu, jak se s nelehkou situací vyrovnávaly. Je prostě dobré, občas si dát šálek čaje.