Dievča, ktoré si tu zanechal

Píše sa rok 1916. Francúzsky maliar Edouard Lefevre zanecháva svoju mladú manželku Sophie a odchádza bojovať na front. Mladej žene po ňom zostáva na pamiatku len jej portrét, na tie časy trochu zvláštny. Keď ich mestečko padne do rúk Nemcom, obyvatelia sa ocitnú na hranici absolútnej biedy. Pre kúsok chleba niekedy riskujú holý život. Vtedy portrét upúta pozornosť nového kommandanta. Dôstojník je obrazom takmer posadnutý a Sophie je odhodlaná riskovať všetko – rodinu, povesť, život –, len aby sa znova stretla so svojím manželom....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223443/dievca-ktore-si-tu-zanechal-IMn-223443.jpg 4.62029
Vydáno, Ikar (SK)

The Girl You Left Behind, 2013

Kniha Dievča, ktoré si tu zanechal

adelazelenkova

Krásná knížka, řadím mezi své nejoblíbenější. Není co dodat. Určitě stojí za přečtení. Autorčina nejlepší kniha.

sladkovka

Tak tohle mě moc bavilo. Přečíst si v první polovině knihy příběh jedné rodiny z doby první světové války, který nevíte jak dopadne a pak začne druhá polovina knihy rokem 2006 a postupně se dozvídáte díky nalezenému obrazu co se vlastně stalo pomalu před sto lety.
Takže řádky v knize jsem vyloženě hltala a čekala jsem napnutá, co se stalo s hlavními hrdiny té zlé doby.

Hanka231

I moje první seznámení s Jojo Moyeovou. Přečetla jsem ji jedním dechem. Zajímavé prolínání osudů dvou žen, které dělilo téměř století a spojovala obrovská vnitřní síla a odhodlanost. Těšila jsem se, až se dovím, jak oba příběhy dopadnou a teď, když už to vím, když jsem dočetla, je mi líto, že kniha skončila. Budu se muset honem poohlédnou po další Jojo Moyesové.

baty

Nádherná kniha. Zajímavá zápletka, čtení jsem si opravdu užila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Autorčiny knihy mám moc ráda. Knihu určitě doporučuji.

Raislin

Krásná kniha! Zajímavý příběh, který z první světové války zasáhne až do současnosti. Plný lásky.

Havrnka

Nádherná kniha. Velmi se mi líbila a doporučuji všem k přečtení. Tato kniha autorky se mi líbila nejvíc za všech, které jsem od J.Moyes četla.

Adell-ka

Tohle se četlo úplně samo. Děj mě vtáhnul a příběh mi běžel před očima jako film. Skvěle napsané, dobře promyšlené, originální a neotřelá zápletka. Doporučuji.

dzeta

Silný příběh se šťastným koncem.