Ráďa505 Ráďa505 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásná kniha - velmi čtivá, hezký příběh. Škoda jen, že konec je tak "useknutý" - kdyby tam byla ještě kapitolka navíc, vůbec bych se nezlobila :)

03.06.2019 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Knihu jsem náhodně vybrala v knihovně - a musím říct, že pecka. Čtivá, napínavá, drsná, svižná a hlavní postavy velmi sympatické. Určitě zkusím od Cartera další kousek.

07.11.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Skvělá kniha, i když trochu drsnější.

17.08.2023 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

(SPOILER) Od Kinga jsem přečetla několik hororů - vždycky se četly jeho knihy dobře, ale horory moc nemusím, dlouho se strašidelných příběhů potom nemůžu zbavit.
Tato kniha byla úplně z jiného soudku. Čtyři příběhy - jeden silnější než druhý. Nevybrala bych favorita, každý příběh měl to své. Hodně se mi líbila povídka "Tělo" (film jsem zatím neviděla) a neskutečně mi bylo líto, jak to dopadlo s Chrisem, který se dokázal vymanit z toho, kam se ho společnost i rodina snažila nastrčit a stejně: špatné místo a špatný čas a hotovo .... :(

11.04.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Kniha je rozhodně zajímavá a velice čtivá. Lowen mi sympatická nepřišla ani trochu a celkově jsem nad jejím chováním často nechápala. Prostě se mi nelíbila. Postelových scén bylo na můj vkus také zbytečně mnoho a zbytečně detailních. Závěr - pravda nebo lež? - zůstane i po přečtení, můžete si vybrat :)

28.08.2023 4 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Pohodové, romantické a milé počtení. Tato autorka je jistota, když člověk potřebuje oddychovku. Stránky rychle ubíhají, postavy jsou sympatické (až na výjimky) a příběh "pohádkový" ...

27.10.2022 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Skvělá knížka - přečetla jsem ji jedním dechem. Pravda nad koncem člověk musí trochu přimhouřit očko, ale za mě naprostá spokojenost. Hlavní postava je velmi sympatický a až neuvěřitelně chytrý vědec kterého snad ani nejde nemít rád. Celý příběh jede neskutečným tempem a já se tedy velice těším, že si od autora půjčím další dílo :)

04.08.2020 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Kniha je čtivá - ale příběh uvěřitelný není. Což mi trochu kazilo dojem z toho, co jsem četla. Také bych se klonila k menšímu množství bomb :)

08.09.2023 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Tak já musím přiznat, že Jámu jsem četla hned po knize Upálené a líbila se mi o něco víc. Přestože mi to silně připomínalo Kinga a jeho Řbitov zvířátek, tak příběh byl poutavý a postavy zajímavé. Četlo se to velice dobře a knihu se mi nechtělo odkládat. Taková lehká oddechovka s linkou nadpřirozena.

21.04.2023 4 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Když jsem se pouštěla do této knihy, říkala jsem se o kolik se bude lišit závěr oproti filmu, který mám ráda. Ale takový konec by mě tedy nenapadl ani ve snu. Příběh se jinak četl dobře a Annie mi byla o maličko sympatičtější než ve filmu.

05.10.2022 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Na tuto knihu jsem narazila v knihovně zcela náhodou, a protože kolegyně mi autorku doporučovala, tak jsem ji vzala. Přestože malinká knížka s trochou stránek, měla jsem problém ji dočíst. To, že je kniha z pohledu muže mi nesedlo. O tom jaký ten muž je, se ani zmiňovat nebudu - jen upřímně doufám, že moc podobných exemplářů po světě nechodí :) Celkově příběh o ničem, nemohu si pomoct. První a s největší pravděpodobností poslední kniha, kterou jsem od autorky četla.

21.11.2019 1 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Knížku jsem si vybrala náhodně a musím říct, že super. Napínavý příběh, který je dobře a čtivě psaný. Většina postav mi byla sympatická a soucítila jsem s nimi. Knihu jsem přečetla jedním dechem a těším se, že si od autorky půjčím další.

14.11.2019 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Tak druhý díl jsem přečetla jedním dechem. Ano, Kiva je velice naivní a bohužel dělá spoustu chyb - ale zase o čem by celý příběh byl, kdyby byla v 17 letech absolutně bezchybnou osůbkou :) Nejsem cílovka této ságy a přesto musím říct, že tenhle příběh mě opravdu nadchl. Těším se na závěr.

21.11.2023 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Nádherná obálka, hezký příběh, sympatické postavy.

21.09.2023 4 z 5

Král Král Devney Perry

Tak nějak jsem to nakonec dokázala i dočíst. Těšila jsem se na temný příběh, ale... Detektivní linka nějak vyšuměla do ztracena, aniž bychom se vlastně něco pořádného dozvěděli. Některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé.... Další díl v nejbližší době určitě nedám.... Obálka knihy je ovšem skvělá :)

13.09.2023 2 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Skvělé!

27.07.2023 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

(SPOILER) Kniha se nečetla špatně. Příběh byl takový předvídatelný. Nějak mě úplně neuchvátil. A absolutně jsem nepochopila obavu z toho, že Lisa by byla označena za vražedkyni. To jako proč ? Nikoho neotrávila, nikoho neuškrtila atd. - dala manželovi prášek na spaní do vína a on se potom rozhodl opilý sednout do auta, poté co ji málem přizabil. Vražedkyně??? - no nevím, nevím... Závěr až neuvěřitelně dokonalý.

10.05.2023 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Ano, i já souhlasím s tím, že nebinární je v dnešní době velké téma - tak velké, až je ho všude nějak moc a začíná mě to už docela štvát. V prvních dvou dílech tam žádná zmínka nebyla a myslím, že ani v závěru to tedy nebylo nutné. Je škoda, že nebylo více věnováno Citře a Rowenovi - myslím, že by si to zasloužili. A celkově, jak mi během četby přišly některé pasáže trochu zdlouhavé, tak konec byl zbytečně useknutý. Pár vět o osudech důležitých hrdinů a hotovo. Za mě byla absolutně nejlepší Smrtka a Zvon se mi četl nejhůře. Přesto musím říct, že autor má neuvěřitelnou fantazii a jeho příběhy jsou originální a zajímavé. Těším se na další :)

25.05.2022 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

První kniha, kterou jsem od autorky četla a asi i poslední. Nebyla jsem schopná se do knihy začíst, žádná z postav mi nepřirostla k srdci - spíš naopak a děj v podstatě žádný. Za mě zklamání.

04.09.2019 1 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha čtivá, ale pro mě velmi překombinovaná. Přesto mi příběh zůstává v paměti.

02.08.2018 4 z 5