Našeptávač

Nový začátek, nový dům, nové město. Tom doufá, že si ve Featherbanku se synem Jakem vybuduje po smrti své ženy nový život. Jenže město má temnou minulost. Před dvaceti lety tu sériový vrah unesl a zavraždil pět malých chlapců. Než byl Frank Carter odsouzen, přezdívalo se mu Našeptávač, protože v noci lákal své oběti tím, že šeptal pod jejich okny. Ačkoli si stále odpykává trest, ve městě opět zmizí malý chlapec. Jake se začne chovat podivně. A slyší šepot pod oknem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417047/big_naseptavac-WDV-417047.jpg 4.3196
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Motto

The Whisper Man, 2019

Kniha Našeptávač

Makůvka
předevčírem

Moc pěkný thriller s prvky nadpřirozena. Knížka je psaná z několika pohledů. Jak z pohledu vyšetřovatelů, pachatele, tak z pohledu hlavního hrdiny, spisovatele Toma a jeho syna. Syn Jake je citlivý, mimořádně vnímavý sedmiletý kluk, který má i imaginární kamarády. Ale v průběhu knížky čtenář zjistí, že není vše tak, jak se to zdálo být na začátku. Musím říct, že na konci knížky jsem setřela i slzu.

dawson321

Tahle kniha mi ležela asi 2 roky v knihovně, než jsem se k ní vůbec dostal. Ani nevím, proč jsem ji tal dlouho přehlížel... nakonec to bylo super čtení. Kniha misí mnoho žánru, od psychologického dramatu přes thriller až k mrazivé krimi. Každá část má něco do sebe a navzájem se výborně doplňují. Hvězdičku dolů dávám za pro mě patetický a poněkud předvídatelný konec.

MMacicekk
21.12.2021

Skvělé, mrazivé čtení s mysteriózními prvky, které mi připomínalo mou oblíbenou autorku C. J. Tudor. Autor napsal příběh, v němž jde především o vztah mezi otcem a synem, který narušila smrt milované osoby. První třetina knihy byla hodně mysteriózní, další se věnovala spíše detektivnímu pátrání, přesto autor obě složky příběhu skvěle nakombinoval a nedovolil vám ani na okamžik vydechnout. S blížícím se koncem stoupalo napětí a děj skvěle gradoval. Osudy postav mi nebyly lhostejné, především jedné z nich, pro kterou jsem v závěru uronila nejednu slzu. Autor umí a jsem zvědavá na další jeho počiny. Pokud tedy vyhledáváte příběhy s tajemnou až lehce strašidelnou atmosférou, kterou navodí již samotné dětské oběti, rozhodně se poohlédněte po této knize.

moudivlacek
21.11.2021

Tak za mě rozhodně palec nahoru. I když zpočátku je možno si myslet, že to bude jen psychologický román o problémovém vztahu otce a jeho synka, pravda je trochu jinde.
Ale tak to vůbec nechce Našeptávač, byť je ve vězení, a pak tajemný novodobý únosce s pokřivenou myslí.....
Po celou dobu jsem si živě představovala citové rozpolcení Toma, bezradnost policie a zároveň její vypětí při práci i bezednou neústupnost a snahu vše vyřešit s kladným výsledkem.
Ale hlavně je tu malý Jake, který je trochu jiný než ostatní, navíc se těžko vyrovnává se smrtí matky, našel si imaginární kamarádku.
Autor je velmi přesvědčivý, a to tak, že jsem knihu přečetla na jeden zátah. Prostě knihu nešlo odložit. Pro mě skvělý psychothriller. Doporučuji.

vydzu
30.09.2021

Kniha byla čtivě napsaná, povedený děj. Byly tam momenty, u kterých jsem zůstala s otevřenou pusou. Líbila se mi psychologie postav. V knize jde krásně vidět, že každý máme své démony, a zatímco se s nimi někdo vypořádá, jiného mohou trápit třeba celý život. Líbily se mi dialogy mezi Petem a Našeptávačem. A Pete byl má asi nejoblíbenější postava.
Ale já u thrillerů čekám nějaké napětí, a tady se ke mně nějak nedostalo. Z celé knihy dohromady na pár stránkách. To je na thriller velmi málo.

Karin94
16.09.2021

Kniha od Alexa Northa bola moja prvotina a musím povedať, že wow! Kniha bola fakt výborné, pútavo, napínavo a hlavne šialene písaná!
Od začiatku knihy až do konca, neviete prestať čítať, dokým nebudete vedieť, ako to celé skončí.
Kniha do strany približne 100 je napísane dosť napínavo ba priam by som povedala, že až hrôzostrašne a zaručujem vám, že budete mať na tele všetky chlpy postavené. Ďalšia polka knihy by som povedala, že by som ju zaradila skôr do detektívky, než aký bol začiatok, čiže thriller s prvkami hororu. Kniha je rozdelená na 6 časti a za mňa ma bavili viacej asi kapitoly Toma a Jakea, ale celá kniha bola jedna skvelá šialená bomba. Vôbec nemáte ani najmenší pocit, ako by to asi mohlo skončiť, a to je na tom to úžasné.
Za mňa iba jedna jediná veľká škoda, že sa to tak napínavo ako na začiatku knihy, netiahlo až do samého konca, pretože potom by som si mohla konečne po dlhej dobe povedať, že konečne som natrafila na správnu knihu. Čiže trocha mi to tam pokazila v polke tá detektívna časť, čo ale samozrejme nič nemení na samotnej knihe - kniha bola fakt dobrá! (To len ja som proste chybná, a od kníh očakávam fakt niečo napínavé a neviem ešte aké asi budem musieť fakt vyskúšať nejaký ten horor, aby som svoje očakávania naplnila )
Určite teda všetkým odporúčam, kto ma rád napínavosť, zimomriavky a trochu aj duchariny, tak je kniha stvorená práve pre vás

5tužka
04.09.2021

výborné a šílené

SilvieSisinka
26.08.2021

Kniha má od každého trochu napětí,nadpřirozeno, čtivost, zvědavost co bude dál.A nakonec jak to dopadne.