Našeptávač

Našeptávač https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417047/bmid_naseptavac-WDV-417047.jpg 4 277 87

Nový začátek, nový dům, nové město. Tom doufá, že si ve Featherbanku se synem Jakem vybuduje po smrti své ženy nový život. Jenže město má temnou minulost. Před dvaceti lety tu sériový vrah unesl a zavraždil pět malých chlapců. Než byl Frank Carter odsouzen, přezdívalo se mu Našeptávač, protože v noci lákal své oběti tím, že šeptal pod jejich okny. Ačkoli si stále odpykává trest, ve městě opět zmizí malý chlapec. Jake se začne chovat podivně. A slyší šepot pod oknem…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Motto

The Whisper Man , 2019

Lexie321
04.05.2022 5 z 5

Kniha bola zaujímavá a pútavá od začiatku do konca. Neboli žiadne hluché niesta. Postavy boli super. Vrelo odporúčam.

pavpaz
02.03.2022 4 z 5

Je to zajímavý příběh, jen se mi trochu nelíbil, jak byl napsán konec. Tak nějak rychle a stručně.

Makůvka
23.01.2022 5 z 5

Moc pěkný thriller s prvky nadpřirozena. Knížka je psaná z několika pohledů. Jak z pohledu vyšetřovatelů, pachatele, tak z pohledu hlavního hrdiny, spisovatele Toma a jeho syna. Syn Jake je citlivý, mimořádně vnímavý sedmiletý kluk, který má i imaginární kamarády. Ale v průběhu knížky čtenář zjistí, že není vše tak, jak se to zdálo být na začátku. Musím říct, že na konci knížky jsem setřela i slzu.

dawson321
12.01.2022 4 z 5

Tahle kniha mi ležela asi 2 roky v knihovně, než jsem se k ní vůbec dostal. Ani nevím, proč jsem ji tal dlouho přehlížel... nakonec to bylo super čtení. Kniha misí mnoho žánru, od psychologického dramatu přes thriller až k mrazivé krimi. Každá část má něco do sebe a navzájem se výborně doplňují. Hvězdičku dolů dávám za pro mě patetický a poněkud předvídatelný konec.

MMacicekk
21.12.2021 5 z 5

Skvělé, mrazivé čtení s mysteriózními prvky, které mi připomínalo mou oblíbenou autorku C. J. Tudor. Autor napsal příběh, v němž jde především o vztah mezi otcem a synem, který narušila smrt milované osoby. První třetina knihy byla hodně mysteriózní, další se věnovala spíše detektivnímu pátrání, přesto autor obě složky příběhu skvěle nakombinoval a nedovolil vám ani na okamžik vydechnout. S blížícím se koncem stoupalo napětí a děj skvěle gradoval. Osudy postav mi nebyly lhostejné, především jedné z nich, pro kterou jsem v závěru uronila nejednu slzu. Autor umí a jsem zvědavá na další jeho počiny. Pokud tedy vyhledáváte příběhy s tajemnou až lehce strašidelnou atmosférou, kterou navodí již samotné dětské oběti, rozhodně se poohlédněte po této knize.

moudivlacek
21.11.2021 5 z 5

Tak za mě rozhodně palec nahoru. I když zpočátku je možno si myslet, že to bude jen psychologický román o problémovém vztahu otce a jeho synka, pravda je trochu jinde.
Ale tak to vůbec nechce Našeptávač, byť je ve vězení, a pak tajemný novodobý únosce s pokřivenou myslí.....
Po celou dobu jsem si živě představovala citové rozpolcení Toma, bezradnost policie a zároveň její vypětí při práci i bezednou neústupnost a snahu vše vyřešit s kladným výsledkem.
Ale hlavně je tu malý Jake, který je trochu jiný než ostatní, navíc se těžko vyrovnává se smrtí matky, našel si imaginární kamarádku.
Autor je velmi přesvědčivý, a to tak, že jsem knihu přečetla na jeden zátah. Prostě knihu nešlo odložit. Pro mě skvělý psychothriller. Doporučuji.

vydzu
30.09.2021 3 z 5

Kniha byla čtivě napsaná, povedený děj. Byly tam momenty, u kterých jsem zůstala s otevřenou pusou. Líbila se mi psychologie postav. V knize jde krásně vidět, že každý máme své démony, a zatímco se s nimi někdo vypořádá, jiného mohou trápit třeba celý život. Líbily se mi dialogy mezi Petem a Našeptávačem. A Pete byl má asi nejoblíbenější postava.
Ale já u thrillerů čekám nějaké napětí, a tady se ke mně nějak nedostalo. Z celé knihy dohromady na pár stránkách. To je na thriller velmi málo.

Karin94
16.09.2021 4 z 5

Kniha od Alexa Northa bola moja prvotina a musím povedať, že wow! Kniha bola fakt výborné, pútavo, napínavo a hlavne šialene písaná!
Od začiatku knihy až do konca, neviete prestať čítať, dokým nebudete vedieť, ako to celé skončí.
Kniha do strany približne 100 je napísane dosť napínavo ba priam by som povedala, že až hrôzostrašne a zaručujem vám, že budete mať na tele všetky chlpy postavené. Ďalšia polka knihy by som povedala, že by som ju zaradila skôr do detektívky, než aký bol začiatok, čiže thriller s prvkami hororu. Kniha je rozdelená na 6 časti a za mňa ma bavili viacej asi kapitoly Toma a Jakea, ale celá kniha bola jedna skvelá šialená bomba. Vôbec nemáte ani najmenší pocit, ako by to asi mohlo skončiť, a to je na tom to úžasné.
Za mňa iba jedna jediná veľká škoda, že sa to tak napínavo ako na začiatku knihy, netiahlo až do samého konca, pretože potom by som si mohla konečne po dlhej dobe povedať, že konečne som natrafila na správnu knihu. Čiže trocha mi to tam pokazila v polke tá detektívna časť, čo ale samozrejme nič nemení na samotnej knihe - kniha bola fakt dobrá! (To len ja som proste chybná, a od kníh očakávam fakt niečo napínavé a neviem ešte aké asi budem musieť fakt vyskúšať nejaký ten horor, aby som svoje očakávania naplnila )
Určite teda všetkým odporúčam, kto ma rád napínavosť, zimomriavky a trochu aj duchariny, tak je kniha stvorená práve pre vás

5tužka
04.09.2021 5 z 5

výborné a šílené

SilvieSisinka
26.08.2021 4 z 5

Kniha má od každého trochu napětí,nadpřirozeno, čtivost, zvědavost co bude dál.A nakonec jak to dopadne.

janastok
19.08.2021 5 z 5

Tak to byla parádní jízda. Ode všeho něco - detektivka, napínavý thriller, trochu vztahů a navrch špetka duchařiny. Začátek pozvolný, ale na konci nešlo knihu odložit.

evilunicorn
13.08.2021 4 z 5

(SPOILER) První třetina knihy naprosto famózní, pak mi přišlo, že příběh trochu ztrácí tah na branku. Pocitově mi to hodně připomíná Kříďáka.Dějová linka s Karen mi přišla úplně zbytečná a tak nějak navíc. Škoda, tyhle mysteriózní thrillery mám rád a mají potenciál, tady mi ale do úplné spokojenosti přece jen něco chybělo.

Majollica
19.07.2021 4 z 5

Jednoduchý a svižný styl se postaral o čtivost, dobře vykreslená psychologie postav zase o absenci povrchnosti. Ač je do jisté míry předvídatelný a leccos není těžké uhádnout, schovává si příběh i tak pár překvapení. V rámci žánru solidní počin. Moc pěkný komentář hned pode mnou od RADOSTi.

RADOST
16.07.2021 5 z 5

Příběh, který si mě získával postupně a teprve v polovině jsem se plně ponořila i do autorových sdělení nad rámec hlavní dějové linky. Je to nejen thriller o záhadném únosci malých chlapců, ale i o otcovství, boji se závislostí a různých našeptávačích, kteří provázejí naše životy. Právě za toto poselství dávám pátou hvězdičku.

PetiJelinkova
15.07.2021 5 z 5

Tak tohle byl parádní thriller! Bylo to napínavé od začátku až do konce. Chvílemi jsem četla se zatajeným dechem. Při některých částech příběhu mi běhal mráz po zádech. Prostě knížka předčila moje očekávání!

Jeanine8
13.07.2021 5 z 5

Celkem napínavé a povedené.

konicekbily
22.03.2021 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Styl jeho psaní se mi moc líbil, psychothriller k dokonalosti dovedený, napětí přiměřené a stupňující se, zápletka pěkná a její objasnění dobré. Ve škole by za slohovou práci určitě dostal za jedna - já klasifikuji za pět!!! (hvězd).

Micha-Él
12.03.2021 5 z 5

Napínavé od začátku do konce! Výborný počin, který podtrhuje dokonalá psychologická analýza postav a jejich jednání.

GYROTOURBILLON
01.03.2021 5 z 5

Ano , této knize dávám plných 5 *. Děj má spád, je tajemný a postupně se rozplétá... a věta : Svým odporným chováním v jeho životě zanechal trvalý otisk, musím souhlasit.
Jasně , alkohol je metla lidstva , který zničil nejednu rodinu či dětství.
Spousta věcí, které mi byly povědomé z mého života , děj doprovází.
Ostatní skvěle vyjádřil 85098211

Astonius
28.02.2021 4 z 5

Autor píše tak zajímavým stylem, že mě to udrželo i u tak hrozného tématu. Nečekala jsem po pravdě, že knihu dočtu, protože věci, kde se ubližuje dětem, nevyhledávám, ba přímo je záměrně odkládám... Tady jsem se toho zezačátku také obávala, ale autorův sloh mne prostě vábil. Někdo si může říct, že to není nic extra, prostě další detektivka, ani žádné dechberoucí drastické scény, ale to je právě ono. Bylo to tak uvěřitelné, vystupovaly tam tak normální postavy a situace se řešily tak běžně, jako v životě, že jsem měla pocit čtení o skutečné události. Příběh byl vyprávěn z pohledu několika osob a obsahoval jejich myšlenky a vnitřní monology, které postupně odkrývaly jejich minulost. Autor všechno velmi pečlivě promyslel a charaktery zvládl i psychologicky, všechno jsem mu věřila. Velmi šikovně obě zpočátku oddělené linky propojil způsobem, který jsem absolutně nečekala. Je to čtení, které čtenáři dává další rozměr, nebude myslet jen na kriminální zápletku, ale i na další v příběhu otevřené zápletky, hlavně vztahy mezi otci a syny, těžký život v rodině, kterou jeden z rodičů opustil a v neposlední řadě zločin a trest s přesahem do pohnutek ke zločinu, které vyvěrají často už z dětství. Jediné, co se mi nelíbilo, byla připomínka na obalu knihy, kdy je autor srovnáván s Kingem - tyto vějičky mě dost rozčilují, protože každý autor je jiný a srovnávat to podle mého nelze. Jenže King asi hodně táhne, tak se musí zmínit na viditelném místě pomalu na každém thrilleru..... :-)

thrillery sérioví vrazi psychologické thrillery otcové a synové

Alex North
anglická